Startliste for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 1
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 2
|
Stævne navn |
Øst Årgang Gruppe 1 |
|
Udskriftsdato |
23 maj 2014 |
|
|
Stævne by |
Helsingør |
|
Udskriftstidspunkt |
16:02 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
23 maj 2014 |
|
|
|
|
Løb 2, 400m Medley Damer |
Finaler (8) |
Vejledende starttid 17:36 |
Heat 1 (8) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
311 |
2 |
Josefine H. Lundstrøm |
2001 |
0158AD |
TRITON B |
|
50m |
6:12.53 |
180 |
3 |
Caroline Sofie Hermannsen |
2001 |
0182AQ |
GLADSAXE |
|
50m |
6:06.34 |
93 |
4 |
Jamilla Bistrup |
2001 |
0124AC |
HVIDOVRE |
|
50m |
6:05.00 |
142 |
5 |
Katharina N Møller |
2001 |
0122AI |
HERLEV |
|
50m |
6:06.33 |
296 |
6 |
Cecilie Daluiso Salmonsen |
2001 |
0108AH |
TUNE |
|
50m |
6:06.87 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
234 |
1 |
Ida Sophie Ahm |
2001 |
0122AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
6:04.13 |
33 |
2 |
Sofia Qvade Rasmusen |
2001 |
0138AH |
HILLERØD |
|
50m |
6:03.50 |
30 |
3 |
Alberte Kjærsgaard |
2001 |
0102AA |
HILLERØD |
|
50m |
6:01.21 |
212 |
4 |
Maria Borre-Jacobsen |
2001 |
0108AK |
LYNGBY |
|
50m |
5:59.89 |
235 |
5 |
Benedikte Dam Hoffmann |
2001 |
0144AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
6:00.49 |
291 |
6 |
Olivia Foltmar-Michaelsen |
2001 |
0154AJ |
TUNE |
|
50m |
6:03.32 |
263 |
7 |
Mille Bruun Høvring |
2001 |
0156AG |
VAT CPH/MK |
|
50m |
6:03.68 |
176 |
8 |
Zenia Aarestrup |
2001 |
0104AS |
GLADSAXE |
|
50m |
6:04.47 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
11 |
1 |
Andrea M. Lang Bolvig |
2000 |
0048AE |
BIRKERØD |
|
50m |
5:59.43 |
84 |
2 |
Anna Aavang Brendstrup |
2000 |
0066AO |
ROSKILDE |
|
50m |
5:57.82 |
271 |
3 |
Cæcilie Buchholt Johansen |
2001 |
0152AB |
SLANGERUP |
|
50m |
5:56.92 |
293 |
4 |
Mette S. Køhler |
2001 |
0192AK |
TUNE |
|
50m |
5:55.84 |
238 |
5 |
Lea Alberte Olsen |
2000 |
0028AI |
HOVEDSTAD |
|
50m |
5:56.08 |
319 |
6 |
Line Strandby |
2001 |
0106AD |
TRITON B |
|
50m |
5:57.46 |
148 |
7 |
Sif Bjørk Pedersen |
2000 |
0052AV |
SØLLERØD |
|
50m |
5:58.99 |
166 |
8 |
Maria Munch-Menzer |
2001 |
0132AG |
GENTOFTE |
|
50m |
5:59.66 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
152 |
1 |
Caroline Steffensen |
2000 |
0092AL |
RINGSTED |
|
50m |
5:53.67 |
96 |
2 |
Laura Lange |
2001 |
0132AT |
HVIDOVRE |
|
50m |
5:53.20 |
68 |
3 |
Natascha Bonnén Sjøgren |
2000 |
0032AG |
VEST |
|
50m |
5:51.99 |
52 |
4 |
Cecilie Salskov Jensen |
2000 |
0012AQ |
HØRSHOLM |
|
50m |
5:50.38 |
58 |
5 |
Caroline Schwenger |
2000 |
0098AM |
HØRSHOLM |
|
50m |
5:51.89 |
5 |
6 |
Karina Garne Larsen |
2000 |
0068AH |
ALLERØD |
|
50m |
5:53.11 |
117 |
7 |
Victoria Martensen Norden |
2001 |
0196AD |
KVIK |
|
50m |
5:53.30 |
16 |
8 |
Camille Erichsen |
2001 |
0192AC |
BIRKERØD |
|
50m |
5:54.32 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
302 |
1 |
Kamille Auerbach-Lind |
2001 |
0112AL |
TRITON B |
|
50m |
5:48.32 |
159 |
2 |
Rebecca Hansen |
2000 |
0004AO |
GENTOFTE |
|
50m |
5:45.96 |
18 |
3 |
Luna Juul Lentoft |
2000 |
0044AE |
BIRKERØD |
|
50m |
5:43.27 |
147 |
4 |
Natasja Kepp |
2000 |
0088AH |
SØLLERØD |
|
50m |
5:40.34 |
231 |
5 |
Josefine Strand Nielsen |
2000 |
0048AI |
HOVEDSTAD |
|
50m |
5:42.44 |
245 |
6 |
Regitze Munch Nielsen |
2000 |
0054AC |
VAT CPH/MK |
|
50m |
5:44.65 |
6 |
7 |
Amanda Egerod Lund |
2000 |
0046AA |
ALLERØD |
|
50m |
5:46.89 |
252 |
8 |
Xandra Huryn |
2001 |
0138AB |
STT |
|
50m |
5:49.81 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
143 |
1 |
Cecilie Wiuff |
2000 |
0072AB |
HERLEV |
|
50m |
5:36.24 |
211 |
2 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
0034AM |
LYNGBY |
|
50m |
5:33.68 |
233 |
3 |
Luna Donde Feilberg |
2000 |
0036AJ |
HOVEDSTAD |
|
50m |
5:31.33 |
118 |
4 |
Maria Olsen |
2000 |
0044AD |
KVIK |
|
50m |
5:28.59 |
232 |
5 |
Nina Leisted Bertelsen |
2000 |
0076AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
5:29.00 |
13 |
6 |
Augusta Marie Christensen |
2000 |
0026AC |
BIRKERØD |
|
50m |
5:33.07 |
183 |
7 |
Katrine Tetzschner Madsen |
2000 |
0082AG |
GLADSAXE |
|
50m |
5:35.19 |
320 |
8 |
Helena Berg Wenk |
2000 |
0052AD |
TRITON B |
|
50m |
5:37.59 |
|
|
Heat 7 (8) (Årg. 2001-2001) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
111 |
1 |
Kajsa Gregersen |
2001 |
0186AM |
KVIK |
|
50m |
5:35.78 |
168 |
2 |
Mathilde Nielsen |
2001 |
0118AD |
GENTOFTE |
|
50m |
5:29.90 |
99 |
3 |
Josefine Brosbøl Olsen |
2001 |
0136AA |
HVIDOVRE |
|
50m |
5:26.93 |
104 |
4 |
Laura Findahl Andersen |
2001 |
0142AA |
KVIK |
|
50m |
5:14.26 |
109 |
5 |
Regitze Gaard |
2001 |
0178AG |
KVIK |
|
50m |
5:20.45 |
14 |
6 |
Mia Steen Duus |
2001 |
0114AE |
BIRKERØD |
|
50m |
5:29.07 |
82 |
7 |
Ingrid Bo Andersen |
2001 |
0126AC |
ROSKILDE |
|
50m |
5:34.00 |
303 |
8 |
Julie Brandt |
2001 |
0182AH |
TRITON B |
|
50m |
5:43.89 |
|
|
Heat 8 (8) (Årg. 2000-2000) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
114 |
1 |
Sofie Kornbek |
2000 |
0084AD |
KVIK |
|
50m |
5:26.77 |
192 |
2 |
Marie-Louise Stentved |
2000 |
0024AJ |
GLADSAXE |
|
50m |
5:22.43 |
139 |
3 |
Victoria Bierre |
2000 |
0022AS |
HERLEV |
|
50m |
5:16.98 |
287 |
4 |
Eva Olsen |
2000 |
0094AM |
HOVEDSTAD |
|
50m |
5:10.44 |
229 |
5 |
Sofie Thunø Rasmussen |
2000 |
0074AF |
HOVEDSTAD |
|
50m |
5:11.18 |
261 |
6 |
Phoebe Linde Atkins |
2000 |
0058AA |
VAT CPH/MK |
|
50m |
5:20.58 |
307 |
7 |
Mille Hesselgren Ikov |
2000 |
0012AH |
TRITON B |
|
50m |
5:22.49 |
172 |
8 |
Nina Toft |
2000 |
0072AD |
GENTOFTE |
|
50m |
5:28.36 |
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 |
Udskriftsdato |
23 maj 2014 |
Licens til Helsingør Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
16:02 |
|