2020-05-31   11:12:09
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for DM-L/DJM-L & Danish Open

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl. 9.30

37_S
Løb 37, 100m Butterfly Herrer Senior 
 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 53.53 2007-07-11 
Dansk Rekord Junior: Mathias Gydesen (1988) 55.28 2006-07-06 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
60  Andkjær Jakob  1985  VI39  8559AA  50 m  53.53   
26  Gydesen Mathias  1988  ALLERØD  8843AC  50 m  54.85  EFT 
62  Dall-Nielsen Emil  1984  ALLERØD  8429AA  50 m  55.12   
293  Hansen Martin Hersom  1986  LYNGBY  8685AA  50 m  56.95   
66  Offersen Lasse  1989  GREVE  8961AC  50 m  57.20   
85  Nielsen Daniel  1986  FARUM  8675AB  50 m  57.25   
Gordon Palle  1987  AALBORG  8795AB  50 m  57.29   
67  Peen Johan  1988  BIRKERØD  8883AA  50 m  58.51   
120  Sørensen Jonas  1990  GSK  9023AA  50 m  58.59   
10  278  Stevnsborg Bjarke  1990  KØGE  9061AA  50 m  58.65   
11  274  Møller Nikolaj Kirketerp  1990  KØGE  9039AC  50 m  58.88   
12  561  Sørensen Rasmus Schmidt  1992  WEST SWIM  9281AD  50 m  58.91   
13  157  Düring Tobias  1989  HERLEV  8959AB  50 m  58.96   
14  324  Kallehave Benjamin  1990  AGF  9029AC  50 m  59.14   
15  341  Linnet Otto  1988  GENTOFTE  8867AB  50 m  59.29   
16  146  Helmig Laust  1986  HELSINGØR  8663AA  50 m  59.41   
17  307  Träff Jens Peter  1988  LYNGBY  8877AC  50 m  59.53   
18  318  Bromer Viktor B.  1993  AGF  9337AB  50 m  59.68   
19  422  Andersen Jesper  1989  SILKEBORG  8961AD  50 m  59.76   
20  308  Knudsen Jakob Bjerre  1990  LYSENG  9033AD  50 m  59.78   
21  540  Skov Casper  1989  VI39  8945AD  50 m  59.92   
22  558  Schütt Karsten  1991  WEST SWIM  9103AA  50 m  1:00.08   
23  79  Hansen Jonas  1991  FARUM  9123AG  50 m  1:00.10   
24  338  Houdet Pierre  1989  GENTOFTE  8977AD  50 m  1:00.11   
25  162  Rasmussen Mads Sune  1990  HERLEV  9047AD  50 m  1:00.28   
26  Halkjær Daniel Svane  1991  AALBORG  9121AC  50 m  1:00.33   
27  292  Codam Kristoffer  1990  LYNGBY  9071AD  50 m  1:00.65   
28  17  Sørensen Peter  1988  AALBORG  8885AA  50 m  1:00.70   
29  51  Jensen Andreas Hallberg  1992  AIF  9217AF  50 m  1:00.86   
30  322  Jakobsen David  1990  AGF  9013AD  50 m  1:00.94   
31  376  Jensen Mads  1991  MK 31  9179AA  50 m  1:01.02   
32  362  Rasmussen Christian  1989  GLADSAXE  8903AC  50 m  1:01.06   
33  102  Ritzau Christian  1990  FR.SUND  9067AA  50 m  1:01.07   
34  248  Jørgensen Patrik Leth  1992  KVIK  9277AE  50 m  1:01.22   
35  258  Sigsgaard Kevin  1993  KVIK  9393AF  50 m  1:01.39   
36  294  Iversen Magnus  1991  LYNGBY  9159AC  50 m  1:01.60   
37  460  Hansen Steffan  1990  ST ESBJERG  9081AC  50 m  1:01.65   
38  329  Svejstrup Christian R.  1990  AGF  9005AB  50 m  1:01.67   
39  52  Klarskov Morten  1992  AIF  9229AB  50 m  1:01.73   
40  559  Søemod Marcus Orloff  1991  WEST SWIM  9163AG  50 m  1:01.76   
41  494  Christensen Patrick  1985  SØLLERØD  8583AB  50 m  1:01.82   
42  31  Ortmann Andreas  1991  ALLERØD  9169AC  50 m  1:01.96   
43  549  Johannessen Frans  1992  WEST SWIM  9277AB  50 m  1:02.04   
44  263  Wørmer Frederik  1990  KVIK  9043AB  50 m  1:02.09   
45  110  Østergaard Stephan Norman  1989  FREM  8953AA  50 m  1:02.10   
46  134  Sørensen Niels Wissing  1993  GREVE  9391AC  50 m  1:02.10   
47  525  Westergaard Jonas  1990  TUNE  9001AC  50 m  1:02.44   
48  179  Høgild Stefan B.  1991  HERNING  9193AA  50 m  1:02.44   
49  283  Hesselberg Patrick  1991  LAKSEN  9177AE  50 m  1:02.50   
50  485  Løje Piet  1991  SK-SYD  9135AD  50 m  1:02.66   
51  148  Johansen Johnas  1986  HELSINGØR  8681AA  50 m  1:02.74   
52  387  Jensen Tobias T.  1988  NYBORG  8813AC  50 m  1:02.81   
53  374  Søgaard Jan  1987  KOLDING  8759AA  50 m  1:02.86   
54  247  Johansson Troels  1992  KVIK  9217AI  50 m  1:02.89   
55  105  Nielsen Martin T.  1990  FREM  9015AF  50 m  1:02.93   
56  331  Becktor Jonathan Binner  1992  GENTOFTE  9291AE  50 m  1:03.30   
57  378  Street Kasper Ege  1989  MK 31  8937AB  50 m  1:03.77   
58  448  Andersen Jonas  1992  SVENDBORG  9271AE  50 m  1:04.01   
59  133  Mølgaard Teiz  1992  GREVE  9201AE  50 m  1:04.16   
60  192  Schlie Benjamin  1992  HERNING  9233AB  50 m  1:05.18   
61  364  Schultz Ulrik Rosenkvist  1992  GLADSAXE  9251AH  50 m  1:06.36   
62  20  Graversen Jonas  1990  AALBORG  9061AE  50 m  1:06.97   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.12 
Licens til Dansk Svømmeunion 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark