2020-05-31   11:09:39
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for DM-L/DJM-L & Danish Open

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl. 9.30

35_S
Løb 35, 100m Rygsvømning Herrer Senior 
 
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 56.40 2008-03-24 
Dansk Rekord Junior: Mathias Gydesen (1988) 57.25 2006-07-09 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
575  Lang Flori  1983  USTER    50 m  56.10   
26  Gydesen Mathias  1988  ALLERØD  8843AC  50 m  56.40   
242  Hansen Tobias Urban  1987  KVIK  8785AB  50 m  57.91   
65  Jensen Anders  1987  VI39  8709AA  50 m  58.19   
263  Wørmer Frederik  1990  KVIK  9043AB  50 m  59.07   
120  Sørensen Jonas  1990  GSK  9023AA  50 m  59.27   
49  Blach Christian  1986  AIF  8629AA  50 m  1:00.77   
46  Lianee Thomas  1985  BIRKERØD  8593AA  50 m  1:00.78   
422  Andersen Jesper  1989  SILKEBORG  8961AD  50 m  1:01.40   
10  24  Bak Marcus  1991  ALLERØD  9199AF  50 m  1:01.46   
11  479  Skaaning Daniel  1993  STT  9319AA  50 m  1:01.52   
12  307  Träff Jens Peter  1988  LYNGBY  8877AC  50 m  1:01.64   
13  355  Blume Anders  1990  GLADSAXE  9071AA  50 m  1:02.05   
14  162  Rasmussen Mads Sune  1990  HERLEV  9047AD  50 m  1:02.50   
15  134  Sørensen Niels Wissing  1993  GREVE  9391AC  50 m  1:02.66   
16  42  Schiellerup Andreas  1993  BIRKERØD  9301AD  50 m  1:02.91   
17  248  Jørgensen Patrik Leth  1992  KVIK  9277AE  50 m  1:03.06   
18  137  Møller Anders  1991  HSK  9129AC  50 m  1:03.07   
19  102  Ritzau Christian  1990  FR.SUND  9067AA  50 m  1:03.16   
20  211  Dreyer Philip  1990  HOLSTEBRO  9053AD  50 m  1:03.21   
21  266  Christensen Frederik  1992  KØGE  9287AD  50 m  1:03.26   
22  174  Duedahl Martin  1985  HERNING  8563AB  50 m  1:03.31   
23  82  Hedegaard Niklas  1990  FARUM  9053AB  50 m  1:03.33   
24  452  Knoblauch Mads  1993  SVENDBORG  9373AF  50 m  1:03.42   
25  167  Abildgaard Jens Glent  1991  HERNING  9117AE  50 m  1:03.48   
26  Butler Patrick  1990  AALBORG  9061AF  50 m  1:03.91   
27  439  Ryberg Nikolai  1990  SLANGERUP  9035AC  50 m  1:04.00   
28  514  Mills Jonathan  1991  TRITON B  9133AE  50 m  1:04.06   
29  459  Hansen Peter Lund  1992  ST ESBJERG  9259AG  50 m  1:04.32   
30  276  Paaske Christian  1992  KØGE  9261AD  50 m  1:04.36   
31  390  Vang Sebastian  1991  NÆSTVED  9163AA  50 m  1:04.58   
32  303  Skotte Thomas  1988  LYNGBY  8877AA  50 m  1:04.60   
33  112  Dideriksen Sigurd Greve  1992  GI40HERMES  9275AA  50 m  1:04.71   
34  201  Skovfoged Emil  1992  AALBORG  9287AF  50 m  1:04.83   
35  195  Hansen Rasmus Stendorph  1990  HERNING  9055AE  50 m  1:04.95   
36  176  Hansen Mathias  1993  HERNING  9313AI  50 m  1:05.11   
37  403  Kristensen Tonni  1992  SKIVE  9207AE  50 m  1:05.28   
38  342  Lund-Larsen Martin  1988  GENTOFTE  8821AA  50 m  1:05.29   
39  384  Linddal Kasper  1986  NYBORG  8619AA  50 m  1:05.32   
40  169  Andersen Casper  1987  HERNING  8735AB  50 m  1:05.39   
41  504  Andersen Mads  1990  SØNDERBORG  9079AE  50 m  1:05.70  EFT 
42  200  Westh Alexander  1982  HILLERØD  8273AA  50 m  1:05.72   
43  283  Hesselberg Patrick  1991  LAKSEN  9177AE  50 m  1:05.80   
44  105  Nielsen Martin T.  1990  FREM  9015AF  50 m  1:05.82   
45  294  Iversen Magnus  1991  LYNGBY  9159AC  50 m  1:05.83   
46  522  Mortensen Emil K.  1993  TUNE  9333AE  50 m  1:05.85   
47  573  Ravn Christoffer  1992  HEI  9285AH  50 m  1:06.11   
48  109  Wermuth Lars  1993  FREM  9395AH  50 m  1:06.18   
49  426  Hansen Jonas Skall  1990  SILKEBORG  9069AD  50 m  1:06.50   
50  343  Nordestgaard Ask T.  1992  GENTOFTE  9233AI  50 m  1:06.93   
51  135  Andersen Mads  1991  HSK  9183AD  50 m  1:07.63   
52  483  Jensen Anders  1990  SK-SYD  9085AD  50 m  1:08.02   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.12 
Licens til Dansk Svømmeunion 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark