2020-05-31   12:22:21
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for DM-L/DJM-L & Danish Open

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl. 9.30

37_J
Løb 37, 100m Butterfly Herrer Junior 
 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 53.53 2007-07-11 
Dansk Rekord Junior: Mathias Gydesen (1988) 55.28 2006-07-06 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
120  Sørensen Jonas  1990  GSK  9023AA  50 m  58.59   
278  Stevnsborg Bjarke  1990  KØGE  9061AA  50 m  58.65   
274  Møller Nikolaj Kirketerp  1990  KØGE  9039AC  50 m  58.88   
561  Sørensen Rasmus Schmidt  1992  WEST SWIM  9281AD  50 m  58.91   
324  Kallehave Benjamin  1990  AGF  9029AC  50 m  59.14   
318  Bromer Viktor B.  1993  AGF  9337AB  50 m  59.68   
308  Knudsen Jakob Bjerre  1990  LYSENG  9033AD  50 m  59.78   
558  Schütt Karsten  1991  WEST SWIM  9103AA  50 m  1:00.08   
79  Hansen Jonas  1991  FARUM  9123AG  50 m  1:00.10   
10  162  Rasmussen Mads Sune  1990  HERLEV  9047AD  50 m  1:00.28   
11  Halkjær Daniel Svane  1991  AALBORG  9121AC  50 m  1:00.33   
12  292  Codam Kristoffer  1990  LYNGBY  9071AD  50 m  1:00.65   
13  51  Jensen Andreas Hallberg  1992  AIF  9217AF  50 m  1:00.86   
14  322  Jakobsen David  1990  AGF  9013AD  50 m  1:00.94   
15  376  Jensen Mads  1991  MK 31  9179AA  50 m  1:01.02   
16  102  Ritzau Christian  1990  FR.SUND  9067AA  50 m  1:01.07   
17  248  Jørgensen Patrik Leth  1992  KVIK  9277AE  50 m  1:01.22   
18  258  Sigsgaard Kevin  1993  KVIK  9393AF  50 m  1:01.39   
19  294  Iversen Magnus  1991  LYNGBY  9159AC  50 m  1:01.60   
20  460  Hansen Steffan  1990  ST ESBJERG  9081AC  50 m  1:01.65   
21  329  Svejstrup Christian R.  1990  AGF  9005AB  50 m  1:01.67   
22  52  Klarskov Morten  1992  AIF  9229AB  50 m  1:01.73   
23  559  Søemod Marcus Orloff  1991  WEST SWIM  9163AG  50 m  1:01.76   
24  31  Ortmann Andreas  1991  ALLERØD  9169AC  50 m  1:01.96   
25  549  Johannessen Frans  1992  WEST SWIM  9277AB  50 m  1:02.04   
26  263  Wørmer Frederik  1990  KVIK  9043AB  50 m  1:02.09   
27  134  Sørensen Niels Wissing  1993  GREVE  9391AC  50 m  1:02.10   
28  179  Høgild Stefan B.  1991  HERNING  9193AA  50 m  1:02.44   
29  525  Westergaard Jonas  1990  TUNE  9001AC  50 m  1:02.44   
30  283  Hesselberg Patrick  1991  LAKSEN  9177AE  50 m  1:02.50   
31  485  Løje Piet  1991  SK-SYD  9135AD  50 m  1:02.66   
32  247  Johansson Troels  1992  KVIK  9217AI  50 m  1:02.89   
33  105  Nielsen Martin T.  1990  FREM  9015AF  50 m  1:02.93   
34  331  Becktor Jonathan Binner  1992  GENTOFTE  9291AE  50 m  1:03.30   
35  448  Andersen Jonas  1992  SVENDBORG  9271AE  50 m  1:04.01   
36  133  Mølgaard Teiz  1992  GREVE  9201AE  50 m  1:04.16   
37  192  Schlie Benjamin  1992  HERNING  9233AB  50 m  1:05.18   
38  364  Schultz Ulrik Rosenkvist  1992  GLADSAXE  9251AH  50 m  1:06.36   
39  20  Graversen Jonas  1990  AALBORG  9061AE  50 m  1:06.97   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.12 
Licens til Dansk Svømmeunion 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark