2020-05-31   12:27:59
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for DM-L/DJM-L & Danish Open

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl. 9.30

Seedede heat Løb 37
Seedede heat 
 
  Stævne navn  DM-L og DJM-L og Danish Open    Udskriftsdato  04 juli 2008   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  09:30   
  Arrangør  Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion         
 
 
 
Løb 37, 100m Butterfly Herrer  Indledende (7) 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 53.53 2007-07-11 
Dansk Rekord Junior: Mathias Gydesen (1988) 55.28 2006-07-06 
 
Heat 1 (7) , Junior 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
364  Ulrik Rosenkvist Schultz  1992  9251AH  GLADSAXE    50m  1:06.36 
133  Teiz Mølgaard  1992  9201AE  GREVE    50m  1:04.16 
192  Benjamin Schlie  1992  9233AB  HERNING    50m  1:05.18 
20  Jonas Graversen  1990  9061AE  AALBORG    50m  1:06.97 
               
               

 
Heat 2 (7) , Junior 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
331  Jonathan Binner Becktor  1992  9291AE  GENTOFTE    50m  1:03.30 
247  Troels Johansson  1992  9217AI  KVIK    50m  1:02.89 
283  Patrick Hesselberg  1991  9177AE  LAKSEN    50m  1:02.50 
525  Jonas Westergaard  1990  9001AC  TUNE    50m  1:02.12 
179  Stefan B. Høgild  1991  9193AA  HERNING    50m  1:02.44 
485  Piet Løje  1991  9135AD  SK-SYD    50m  1:02.66 
105  Martin T. Nielsen  1990  9015AF  FREM    50m  1:02.93 
448  Jonas Andersen  1992  9271AE  SVENDBORG    50m  1:04.01 

 
Heat 3 (7) , Junior 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
559  Marcus Orloff Søemod  1991  9163AG  WEST SWIM    50m  1:01.76 
329  Christian R. Svejstrup  1990  9005AB  AGF    50m  1:01.67 
294  Magnus Iversen  1991  9159AC  LYNGBY    50m  1:01.60 
248  Patrik Leth Jørgensen  1992  9277AE  KVIK    50m  1:01.22 
258  Kevin Sigsgaard  1993  9393AF  KVIK    50m  1:01.39 
460  Steffan Hansen  1990  9081AC  ST ESBJERG    50m  1:01.65 
52  Morten Klarskov  1992  9229AB  AIF    50m  1:01.73 
31  Andreas Ortmann  1991  9169AC  ALLERØD    50m  1:01.96 

 
Heat 4 (7) , Junior 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
376  Mads Jensen  1991  9179AA  MK 31    50m  1:01.02 
51  Andreas Hallberg Jensen  1992  9217AF  AIF    50m  1:00.86 
Daniel Svane Halkjær  1991  9121AC  AALBORG    50m  1:00.33 
79  Jonas Hansen  1991  9123AG  FARUM    50m  1:00.10 
162  Mads Sune Rasmussen  1990  9047AD  HERLEV    50m  1:00.28 
292  Kristoffer Codam  1990  9071AD  LYNGBY    50m  1:00.65 
322  David Jakobsen  1990  9013AD  AGF    50m  1:00.94 
102  Christian Ritzau  1990  9067AA  FR.SUND    50m  1:01.07 

 
Heat 5 (7) , Junior 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
308  Jakob Bjerre Knudsen  1990  9033AD  LYSENG    50m  59.78 
324  Benjamin Kallehave  1990  9029AC  AGF    50m  59.14 
274  Nikolaj Kirketerp Møller  1990  9039AC  KØGE    50m  58.88 
120  Jonas Sørensen  1990  9023AA  GSK    50m  58.59 
278  Bjarke Stevnsborg  1990  9061AA  KØGE    50m  58.65 
561  Rasmus Schmidt Sørensen  1992  9281AD  WEST SWIM    50m  58.91 
318  Viktor B. Bromer  1993  9337AB  AGF    50m  59.68 
558  Karsten Schütt  1991  9103AA  WEST SWIM    50m  1:00.08 

 
Heat 6 (7) , Senior 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
387  Tobias T. Jensen  1988  8813AC  NYBORG    50m  1:02.81 
422  Jesper Andersen  1989  8961AD  SILKEBORG    50m  59.76 
157  Tobias Düring  1989  8959AB  HERLEV    50m  58.96 
293  Martin Hersom Hansen  1986  8685AA  LYNGBY    50m  56.95 
Palle Gordon  1987  8795AB  AALBORG    50m  57.29 
146  Laust Helmig  1986  8663AA  HELSINGØR    50m  59.41 
17  Peter Sørensen  1988  8885AA  AALBORG    50m  1:00.70 
378  Kasper Ege Street  1989  8937AB  MK 31    50m  1:03.77 

 
Heat 7 (7) , Senior 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
110  Stephan Norman Østergaard  1989  8953AA  FREM    50m  1:02.10 
307  Jens Peter Träff  1988  8877AC  LYNGBY    50m  59.53 
67  Johan Peen  1988  8883AA  BIRKERØD    50m  58.51 
26  Mathias Gydesen  1988  8843AC  ALLERØD    50m  54.85 
66  Lasse Offersen  1989  8961AC  GREVE    50m  57.20 
341  Otto Linnet  1988  8867AB  GENTOFTE    50m  59.29 
338  Pierre Houdet  1989  8977AD  GENTOFTE    50m  1:00.11 
374  Jan Søgaard  1987  8759AA  KOLDING    50m  1:02.86 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.12 
Licens til Dansk Svømmeunion 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark