2020-05-31   13:20:41
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for DM-L/DJM-L & Danish Open

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl. 9.30

Seedede heat Løb 34
Seedede heat 
 
  Stævne navn  DM-L og DJM-L og Danish Open    Udskriftsdato  04 juli 2008   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  09:30   
  Arrangør  Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion         
 
 
 
Løb 34, 100m Brystsvømning Damer  Indledende (8) 
Dansk Rekord Senior: Majken Thorup (1979) 1:09.50 2004-05-11 
Dansk Rekord Junior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:12.95 2005-03-24 
 
Heat 1 (8) , Junior 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
305  Regitze Svensson  1995  9598AJ  LYNGBY    50m  1:26.28 
272  Sabrina Krumbæk Jørgensen  1992  9252AG  KØGE    50m  1:24.99 
171  Tasha Mac Brayd  1993  9384AJ  HERNING    50m  1:23.85 
129  Julie Damberg  1992  9296AD  GREVE    50m  1:24.21 
428  Isabella Kjeldsen  1993  9346AJ  SILKEBORG    50m  1:25.21 
               
               

 
Heat 2 (8) , Junior 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
402  Julie Jepsen  1994  9484AG  OPNØR    50m  1:22.66 
332  Maria Brinkkjær  1992  9252AA  GENTOFTE    50m  1:22.52 
18  Charlotte Tomra  1992  9234AG  AALBORG    50m  1:22.21 
363  Josefine Rytter  1994  9416AC  GLADSAXE    50m  1:21.89 
208  Lyubov Bezlyudov  1992  9286AF  HOLSTEBRO    50m  1:22.02 
411  Karoline Hansen  1994  9414AM  RINGSTED    50m  1:22.26 
193  Cecilie Termøhlen  1993  9302AA  HERNING    50m  1:22.60 
101  Kimmie Thorsen  1992  9288AH  FR.SUND    50m  1:22.96 

 
Heat 3 (8) , Junior 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
83  Malene Johansson  1992  9234AH  FARUM    50m  1:21.87 
27  Maj Lindberg Hansen  1992  9206AB  ALLERØD    50m  1:21.43 
336  Olivia Ane Frey  1994  9466AJ  GENTOFTE    50m  1:20.83 
158  Mette Hasemann  1993  9352AB  HERLEV    50m  1:20.70 
268  Yalda Ghaznavi  1992  9254AK  KØGE    50m  1:20.80 
40  Katrine Baht-Hagen  1994  9458AI  BIRKERØD    50m  1:21.19 
56  Cecilie M. Pedersen  1993  9378AA  DELTA SWIM    50m  1:21.64 
582  Laura Kragholm  1995  9502AE  GENTOFTE    50m  1:21.88 

 
Heat 4 (8) , Junior 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
404  Signe Stubager  1992  9244AD  RINGE    50m  1:19.97 
231  Ditte Damgaard  1993  9382AE  KALUNDBORG    50m  1:19.24 
437  Charlotte Jensen  1992  9262AL  SLANGERUP    50m  1:18.81 
317  Josephina Bartela  1994  9496AJ  AGF    50m  1:18.40 
296  Anna Klüver Jepsen  1993  9392AI  LYNGBY    50m  1:18.51 
177  Simone Friis Hansen  1995  9538AG  HERNING    50m  1:19.05 
433  Signe Tolstrup  1995  9588AI  SILKEBORG    50m  1:19.90 
392  Julie Pedersen  1992  9264AC  ODDER    50m  1:20.67 

 
Heat 5 (8) , Junior 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
30  Selina Sidenius Jensen  1992  9292AH  ALLERØD    50m  1:17.94 
178  Frederikke Hedegaard  1993  9394AJ  HERNING    50m  1:17.21 
115  Julie Leth-Espensen  1992  9274AF  GI40HERMES    50m  1:17.07 
463  Katrine Holm Sørensen  1992  9282AG  ST ESBJERG    50m  1:14.60 
319  Katrine Crone  1992  9248AA  AGF    50m  1:16.45 
523  Emilie Ormstrup  1993  9396AJ  TUNE    50m  1:17.12 
291  Bettina Caspersen  1992  9218AB  LYNGBY    50m  1:17.32 
496  Frederikke Hall  1992  9224AD  SØLLERØD    50m  1:18.29 

 
Heat 6 (8) , Senior 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
340  Klara Grønne Leth  1990  9054AB  GENTOFTE    50m  1:22.67 
398  Mathilde Egelund  1991  9196AI  OSLF    50m  1:22.14 
394  Line Petersen  1991  9114AH  ODDER    50m  1:21.15 
185  Nanna Lunding  1991  9122AB  HERNING    50m  1:17.41 
500  Marie Lensbjerg  1991  9114AE  SØLLERØD    50m  1:19.16 
359  Tenna Larsson  1989  8962AE  GLADSAXE    50m  1:21.48 
113  Louise Fleron  1990  9092AH  GI40HERMES    50m  1:22.30 
               

 
Heat 7 (8) , Senior 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
282  Celina Dreisig  1991  9148AE  LAKSEN    50m  1:22.67 
173  Tea L. Christensen  1989  8936AB  HERNING    50m  1:21.99 
194  Pernille Thalund  1990  9064AB  HERNING    50m  1:20.98 
253  Helena Pedersen  1991  9168AD  KVIK    50m  1:16.69 
562  Maria Jørgensen  1990  9088AE  ROSKILDE    50m  1:18.55 
502  Louise Koch Rasmussen  1987  8732AC  SØLLERØD    50m  1:21.37 
520  Mathilde Stærk  1990  9082AB  TRITON V    50m  1:22.29 
               

 
Heat 8 (8) , Senior 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
87  Cecilie Lagerbon Olsson  1991  9162AE  FARUM    50m  1:22.39 
88  Camilla Tschikai Pedersen  1991  9148AB  FARUM    50m  1:21.94 
210  Louise B. Dalgaard  1990  9096AC  HOLSTEBRO    50m  1:20.19 
108  Rikke Møller Pedersen  1989  8996AB  FREM    50m  1:11.88 
447  Malan Vitalis Bærendsen  1991    SUÐUROYAR    50m  1:17.52 
320  Simone Friis  1991  9156AG  AGF    50m  1:21.23 
55  Malene B. Schmidt  1991  9126AL  BOV    50m  1:22.24 
               

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.12 
Licens til Dansk Svømmeunion 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark