2020-05-31   11:14:33
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for DM-L/DJM-L & Danish Open

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl. 9.30

Seedede heat Løb 32
Seedede heat 
 
  Stævne navn  DM-L og DJM-L og Danish Open    Udskriftsdato  04 juli 2008   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  09:30   
  Arrangør  Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion         
 
 
 
Løb 32, 50m Rygsvømning Damer  Indledende (10) 
Dansk Rekord Senior: Louise Ørnstedt (1985) 28.63 2003-04-16 
Dansk Rekord Junior: Louise Ørnstedt (1985) 29.37 2000-07-29 
 
Heat 1 (10) , Junior 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
34  Laura Frandsen  1993  9346AA  ALLERØD    50m  34.49 
153  Emilie Zachariasen  1994  9426AE  HELSINGØR    50m  34.47 
495  Vibe Lyng Frandsen  1993  9378AH  SØLLERØD    50m  34.49 
154  Trine Zachariasen  1994  9436AE  HELSINGØR    50m  37.54 
               
               

 
Heat 2 (10) , Junior 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
518  Simone Martinsen  1994  9474AH  TRITON V    50m  34.29 
385  Asvatha P. Veerasingham  1993  9398AE  NYBORG    50m  34.14 
389  Pernille Juel  1994  9418AF  NÆSTVED    50m  33.82 
100  Cathrine Kallestrup  1993  9382AB  FR.SUND    50m  33.73 
535  Laura Smidt Hansen  1992  9268AK  VEST    50m  33.79 
218  Sidsel Henriksen  1993  9324AH  HORSENS    50m  34.14 
103  Kimmie Ritzau  1994  9452AD  FR.SUND    50m  34.17 
434  Freja Østergaard  1995  9552AF  SILKEBORG    50m  34.36 

 
Heat 3 (10) , Junior 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
97  Louise Hedelund  1992  9296AK  FR.SUND    50m  33.69 
143  Caroline Grønlund  1993  9356AE  HELSINGØR    50m  33.55 
519  Mai Nyholm  1993  9344AF  TRITON V    50m  33.49 
369  Caroline Øhrstrøm  1995  9598AG  GLADSAXE    50m  33.49 
424  Runa Dalby  1993  9372AD  SILKEBORG    50m  33.49 
214  Bolette Lisbygd  1992  9298AH  HOLSTEBRO    50m  33.50 
156  Kamma Christensen  1994  9448AJ  HERLEV    50m  33.64 
377  Birka Månsson  1992  9292AA  MK 31    50m  33.70 

 
Heat 4 (10) , Junior 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
15  Sofie Lunden Nielsen  1992  9202AK  AALBORG    50m  33.34 
250  Sarah Lorentzen  1992  9206AJ  KVIK    50m  33.21 
128  Julie Christiansen  1993  9388AA  GREVE    50m  33.17 
513  Christina Holmboe-Olesen  1993  9382AJ  TRITON B    50m  33.13 
393  Sofie Reffstrup Pedersen  1995  9526AK  ODDER    50m  33.16 
300  Kelly Riber Rasmussen  1994  9472AL  LYNGBY    50m  33.19 
370  Kirstine Lei  1992  9204AH  HELSINGE    50m  33.24 
508  Janni Overgaard  1993  9394AF  THISTED    50m  33.41 

 
Heat 5 (10) , Junior 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
90  Mie Refn  1993  9342AB  FARUM    50m  33.07 
224  Sofie Kisbye Høj  1992  9268AB  ISHØJ    50m  32.78 
245  Pernille Jalsøe  1993  9372AA  KVIK    50m  32.65 
98  Marina Heller Hansen  1994  9404AL  FR.SUND    50m  32.06 
163  Yasmin Saud  1994  9476AE  HERLEV    50m  32.32 
509  Christine M. Pedersen  1993  9396AH  THISTED    50m  32.70 
209  Mette Marie Blæsbjerg  1993  9396AL  HOLSTEBRO    50m  33.05 
275  Simone Norman Pedersen  1993  9332AH  KØGE    50m  33.08 

 
Heat 6 (10) , Junior 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
391  Susanne D. Johansen  1995  9576AE  ODDER    50m  31.82 
536  Pernille Mouritzen  1993  9356AA  VEST    50m  31.63 
119  Christine Pedersen  1993  9308AG  GSK    50m  31.52 
325  Pernille Larsen  1992  9264AG  AGF    50m  29.52 
399  Line Gregersen  1994  9422AA  OSLF    50m  30.86 
358  Maika Larsson  1993  9388AL  GLADSAXE    50m  31.59 
254  Mette Pedersen  1993  9364AJ  KVIK    50m  31.65 
159  Kaya Koziol  1992  9256AD  HERLEV    50m  32.04 

 
Heat 7 (10) , Senior 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
11  Iben T. Johansen  1989  8934AB  AALBORG    50m  34.49 
54  Henriette Ahrenkiel  1991  9114AL  BOV    50m  34.02 
222  Josephine Holst Pedersen  1990  9048AB  HORSENS    50m  34.48 
               
               
               

 
Heat 8 (10) , Senior 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
186  Stine Malle  1990  9026AC  HERNING    50m  33.84 
346  Josephine Uhrbrand  1991  9192AA  GENTOFTE    50m  33.28 
144  Josephine Grønning  1991  9192AI  HELSINGØR    50m  31.87 
550  Line Præst Lauridsen  1989  8994AA  WEST SWIM    50m  30.46 
147  Annine Johansen  1984  8436AA  HELSINGØR    50m  31.04 
280  Sabrina Wielsøe  1990  9022AG  KØGE    50m  32.47 
412  Kristine Hansen  1989  8978AD  RINGSTED    50m  33.75 
               

 
Heat 9 (10) , Senior 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
281  Christine Bjerre  1991  9152AH  LAKSEN    50m  33.79 
512  Julie-Sofie Hemdorff  1991  9144AE  TRITON B    50m  33.11 
61  Michelle B. Strandskov  1991  9158AF  BIRKERØD    50m  31.76 
108  Rikke Møller Pedersen  1989  8996AB  FREM    50m  29.88 
107  Line Møller Pedersen  1989  8986AB  FREM    50m  31.02 
212  Astrid Brink Hundebøl  1991  9142AE  HOLSTEBRO    50m  32.32 
223  Maja Sofie Hansen  1991  9104AA  ISHØJ    50m  33.63 
284  Sofie Seheim  1991  9174AF  LAKSEN    50m  33.90 

 
Heat 10 (10) , Senior 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
95  Line Andersen  1991  9158AG  FR.SUND    50m  33.77 
515  Natascha Rasmussen  1989  8996AA  TRITON B    50m  33.06 
401  Randi F. Nielsen  1989  8948AC  OSLF    50m  31.46 
551  Elspa Mørkøre  1991  9142AM  WEST SWIM    50m  29.44 
228  Kristina Thomsen  1991  9196AG  JYLLINGE    50m  30.95 
75  Anna-Marie Christiansen  1990  9044AA  FARUM    50m  32.19 
88  Camilla Tschikai Pedersen  1991  9148AB  FARUM    50m  33.63 
571  Tine Trolle  1991  9198AH  S 68    50m  33.86 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.12 
Licens til Dansk Svømmeunion 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark