2020-05-25   03:05:44
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for DM-L/DJM-L & Danish Open

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl. 9.30

Seedede heat Løb 31
Seedede heat 
 
  Stævne navn  DM-L og DJM-L og Danish Open    Udskriftsdato  04 juli 2008   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  09:30   
  Arrangør  Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion         
 
 
 
Løb 31, 50m Brystsvømning Herrer  Indledende (8) 
Dansk Rekord Senior: Kristian Outinen (1983) 29.24 2006-04-12 
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 29.48 2006-06-18 
 
Heat 1 (8) , Junior 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
361  Thomas Hindborg Petersen  1991  9115AC  GLADSAXE    50m  34.77 
86  Jonathan Nielsen  1991  9159AH  FARUM    50m  33.77 
136  Rasmus Koch  1992  9213AC  HSK    50m  33.85 
               
               
               

 
Heat 2 (8) , Junior 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
577  Ole Hansen  1992  9283AE  ST ESBJERG    50m  33.58 
429  Mads Møller  1991  9141AG  SILKEBORG    50m  33.26 
244  Mikkel Hounsgaard  1993  9323AG  KVIK    50m  33.15 
118  Emil Eller  1991  9175AF  GSK    50m  32.97 
37  Andreas Olczyk  1992  9293AI  ALLERØD    50m  33.09 
497  Frederik Højholt  1990  9057AF  SØLLERØD    50m  33.18 
149  Christopher Kok  1992  9213AI  HELSINGØR    50m  33.34 
380  Christian Christensen  1991  9181AB  MK 31    50m  33.62 

 
Heat 3 (8) , Junior 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
301  Kasper Flemming Rasmussen  1992  9261AE  LYNGBY    50m  32.91 
51  Andreas Hallberg Jensen  1992  9217AF  AIF    50m  32.85 
188  Mads Pedersen  1991  9111AB  HERNING    50m  32.50 
460  Steffan Hansen  1990  9081AC  ST ESBJERG    50m  32.34 
221  Henrik Lagoni  1991  9187AD  HORSENS    50m  32.44 
127  Emil Cortes Andre  1990  9075AD  GREVE    50m  32.72 
279  Christian Warm  1992  9289AF  KØGE    50m  32.89 
251  Mads Lyng  1992  9201AB  KVIK    50m  32.92 

 
Heat 4 (8) , Junior 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
165  Tino Mandrup Vennike  1990  9097AC  HERLEV    50m  32.32 
256  Emil Sainis  1992  9207AC  KVIK    50m  32.10 
339  Tobias Kragholm  1992  9263AD  GENTOFTE    50m  31.78 
278  Bjarke Stevnsborg  1990  9061AA  KØGE    50m  31.57 
302  Peter Skotte  1991  9197AD  LYNGBY    50m  31.59 
381  Jon Pommersgaard  1990  9029AD  NAKSKOV    50m  31.80 
559  Marcus Orloff Søemod  1991  9163AG  WEST SWIM    50m  32.17 
409  Kenneth Nielsen  1991  9173AF  RINGSTED    50m  32.33 

 
Heat 5 (8) , Junior 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
368  Simon Westh  1990  9069AC  GLADSAXE    50m  31.47 
259  Sebastian Storm  1990  9053AA  KVIK    50m  31.31 
406  Nicolai Andersen  1990  9089AC  RINGSTED    50m  30.85 
330  Mathias Andersen  1991  9163AF  GENTOFTE    50m  30.32 
260  Daniel Svendsen  1990  9001AE  KVIK    50m  30.49 
549  Frans Johannessen  1992  9277AB  WEST SWIM    50m  31.25 
524  Thomas Dahl Sørensen  1992  9249AA  TUNE    50m  31.46 
557  Thomas Saugstrup  1990  9047AA  WEST SWIM    50m  31.47 

 
Heat 6 (8) , Senior 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
327  Andi H. Sejersen  1988  8873AA  AGF    50m  32.83 
78  Jesper Hansen  1989  8913AA  FARUM    50m  31.41 
297  Jesper Kristensen  1982  8283AA  LYNGBY    50m  29.74 
17  Peter Sørensen  1988  8885AA  AALBORG    50m  30.93 
261  Alex Søgaard  1986  8603AA  KVIK    50m  31.59 
58  Johan Seistrup  1989  8957AE  DELTA SWIM    50m  34.81 
               

 
Heat 7 (8) , Senior 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
410  Mads Sørensen  1987  8713AB  RINGSTED    50m  32.31 
220  Brian Lagoni  1985  8555AA  HORSENS    50m  31.16 
151  Kristian Outinen  1983  8311AA  HELSINGØR    50m  29.68 
47  Julius Skaarup Schmidt  1988  8871AA  BIRKERØD    50m  30.72 
219  Jon Kærsgaard  1984  8447AA  HORSENS    50m  31.54 
498  Magnus K. Johannesen  1987  8745AA  SØLLERØD    50m  33.07 
               

 
Heat 8 (8) , Senior 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
568  Alexander B. Ottesen  1989  8925AA  S 68    50m  35.10 
91  Rasmus Sefeld  1989  8991AC  FARUM    50m  31.67 
422  Jesper Andersen  1989  8961AD  SILKEBORG    50m  31.09 
315  Michael Schulz Andersen  1987  8705AA  AGF    50m  29.61 
484  Emil Klingberg  1987  8705AB  SK-SYD    50m  30.38 
564  Thomas Øst-Jacobsen  1988  8877AB  ROSKILDE    50m  31.42 
10  Simon Sønderup Jensen  1988  8875AC  AALBORG    50m  33.06 
               

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.12 
Licens til Dansk Svømmeunion 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark