Startliste for DM-L/DJM-L & Danish Open
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 2
|
Stævne navn |
DM-L og DJM-L og Danish Open |
|
Udskriftsdato |
04 juli 2008 |
|
|
Stævne by |
Gladsaxe |
|
Udskriftstidspunkt |
09:30 |
|
|
Arrangør |
Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Løb 2, 200m Frisvømning Damer |
Indledende (7) |
Dansk Rekord Senior: Mette Jacobsen (1973) 1:59.64 2001-07-28 |
Dansk Rekord Junior: Mette Jacobsen (1973) 2:01.80 1988-09-20 |
|
Heat 1 (7) , Junior |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
92 |
1 |
Laura Tvermoes |
1993 |
9324AC |
FARUM |
|
50m |
2:22.97 |
503 |
2 |
Lea Wiencke |
1992 |
9294AB |
SØLLERØD |
|
50m |
2:16.23 |
539 |
3 |
Mai Hjelmgaard |
1994 |
9444AB |
VI39 |
|
50m |
2:15.98 |
578 |
4 |
Julie Brøndum Petersen |
1994 |
9456AG |
KVIK |
|
50m |
2:15.89 |
553 |
5 |
Annie L. Pedersen |
1992 |
9278AH |
WEST SWIM |
|
50m |
2:15.91 |
152 |
6 |
Josefine Børthy Petersen |
1993 |
9354AF |
HELSINGØR |
|
50m |
2:16.22 |
438 |
7 |
Julie Langhorn |
1994 |
9488AG |
SLANGERUP |
|
50m |
2:19.74 |
240 |
8 |
Martine Bender |
1994 |
9456AL |
KVIK |
|
50m |
2:23.57 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
506 |
1 |
Emilia Staugaard |
1994 |
9424AJ |
SØNDERBORG |
|
50m |
2:15.49 |
326 |
2 |
Anja Olsen |
1993 |
9388AE |
AGF |
|
50m |
2:15.34 |
15 |
3 |
Sofie Lunden Nielsen |
1992 |
9202AK |
AALBORG |
|
50m |
2:14.72 |
389 |
4 |
Pernille Juel |
1994 |
9418AF |
NÆSTVED |
|
50m |
2:14.63 |
246 |
5 |
Monique Johansen |
1994 |
9426AF |
KVIK |
|
50m |
2:14.71 |
12 |
6 |
Pernille Moth |
1994 |
9438AK |
AALBORG |
|
50m |
2:15.29 |
93 |
7 |
Ida Marie Vedel |
1994 |
9484AE |
FARUM |
|
50m |
2:15.46 |
53 |
8 |
Camilla Rønbøg |
1992 |
9218AG |
AIF |
|
50m |
2:15.63 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
321 |
1 |
Katja Holm |
1994 |
9408AE |
AGF |
|
50m |
2:14.53 |
199 |
2 |
Maiken Steen-Andersen |
1992 |
9236AD |
HILLERØD |
|
50m |
2:14.41 |
30 |
3 |
Selina Sidenius Jensen |
1992 |
9292AH |
ALLERØD |
|
50m |
2:13.71 |
356 |
4 |
Pernille Blume |
1994 |
9498AC |
GLADSAXE |
|
50m |
2:13.44 |
490 |
5 |
Emma Wael |
1993 |
9374AL |
SK-SYD |
|
50m |
2:13.46 |
41 |
6 |
Emilie Hahne |
1993 |
9358AM |
BIRKERØD |
|
50m |
2:13.89 |
36 |
7 |
Stine Garne Larsen |
1992 |
9246AG |
ALLERØD |
|
50m |
2:14.51 |
347 |
8 |
Stine Dahl Vest |
1994 |
9492AH |
GENTOFTE |
|
50m |
2:14.54 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
115 |
1 |
Julie Leth-Espensen |
1992 |
9274AF |
GI40HERMES |
|
50m |
2:12.19 |
462 |
2 |
Nicole Møller |
1993 |
9376AD |
ST ESBJERG |
|
50m |
2:10.56 |
463 |
3 |
Katrine Holm Sørensen |
1992 |
9282AG |
ST ESBJERG |
|
50m |
2:08.30 |
39 |
4 |
Amalie Emma Thomsen |
1994 |
9468AG |
ALLERØD |
|
50m |
2:07.70 |
245 |
5 |
Pernille Jalsøe |
1993 |
9372AA |
KVIK |
|
50m |
2:08.00 |
360 |
6 |
Laura Brink Pedersen |
1992 |
9208AB |
GLADSAXE |
|
50m |
2:10.42 |
269 |
7 |
Kia Hansen |
1995 |
9588AF |
KØGE |
|
50m |
2:11.37 |
291 |
8 |
Bettina Caspersen |
1992 |
9218AB |
LYNGBY |
|
50m |
2:13.05 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
87 |
2 |
Cecilie Lagerbon Olsson |
1991 |
9162AE |
FARUM |
|
50m |
2:14.11 |
366 |
3 |
Trine Søby |
1991 |
9112AG |
GLADSAXE |
|
50m |
2:12.52 |
401 |
4 |
Randi F. Nielsen |
1989 |
8948AC |
OSLF |
|
50m |
2:08.05 |
32 |
5 |
Kristine Skou |
1988 |
8804AC |
ALLERØD |
|
50m |
2:09.78 |
145 |
6 |
Trine Gudnitz |
1987 |
8728AA |
HELSINGØR |
|
50m |
2:13.16 |
106 |
7 |
Katrine Skov Pedersen |
1989 |
8998AC |
FREM |
|
50m |
2:16.37 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
569 |
1 |
Lene Rasmussen |
1989 |
8906AB |
S 68 |
|
50m |
2:20.65 |
270 |
2 |
Camilla Jacobsen |
1990 |
9002AH |
KØGE |
|
50m |
2:13.90 |
25 |
3 |
Trine Friis |
1990 |
9034AC |
ALLERØD |
|
50m |
2:11.86 |
213 |
4 |
Mathilde Pugholm Hvid |
1990 |
9054AD |
HOLSTEBRO |
|
50m |
2:07.47 |
43 |
5 |
Emilie Hilsted |
1991 |
9132AH |
BIRKERØD |
|
50m |
2:08.30 |
359 |
6 |
Tenna Larsson |
1989 |
8962AE |
GLADSAXE |
|
50m |
2:13.06 |
412 |
7 |
Kristine Hansen |
1989 |
8978AD |
RINGSTED |
|
50m |
2:15.00 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
566 |
1 |
Pernille Bak Larsen |
1991 |
9146AB |
S 68 |
|
50m |
2:18.52 |
486 |
2 |
Karen Nielsen |
1990 |
9076AC |
SK-SYD |
|
50m |
2:13.87 |
170 |
3 |
Mathilde Balle |
1989 |
8964AD |
HERNING |
|
50m |
2:10.20 |
551 |
4 |
Elspa Mørkøre |
1991 |
9142AM |
WEST SWIM |
|
50m |
2:07.15 |
44 |
5 |
Sofie Harnfeldt |
1991 |
9106AE |
BIRKERØD |
|
50m |
2:08.12 |
446 |
6 |
Mona Simonsen |
1991 |
|
SUÐUROYAR |
|
50m |
2:12.84 |
323 |
7 |
Nanna Huus Jakobsen |
1990 |
9092AD |
AGF |
|
50m |
2:14.99 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
|