Startliste for DM-L/DJM-L & Danish Open
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 16
|
Stævne navn |
DM-L og DJM-L og Danish Open |
|
Udskriftsdato |
04 juli 2008 |
|
|
Stævne by |
Gladsaxe |
|
Udskriftstidspunkt |
09:30 |
|
|
Arrangør |
Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Løb 16, 100m Frisvømning Damer |
Indledende (9) |
Dansk Rekord Senior: Mette Jacobsen (1973) 55.31 2000-07-05 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 56.89 2003-07-31 |
|
Heat 1 (9) , Junior |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
240 |
3 |
Martine Bender |
1994 |
9456AL |
KVIK |
|
50m |
1:05.65 |
554 |
4 |
Marie Philipsen |
1992 |
9244AG |
WEST SWIM |
|
50m |
1:05.37 |
450 |
5 |
Henriette Espensen |
1993 |
9318AR |
SVENDBORG |
|
50m |
1:05.52 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
377 |
1 |
Birka Månsson |
1992 |
9292AA |
MK 31 |
|
50m |
1:04.02 |
15 |
2 |
Sofie Lunden Nielsen |
1992 |
9202AK |
AALBORG |
|
50m |
1:03.58 |
53 |
3 |
Camilla Rønbøg |
1992 |
9218AG |
AIF |
|
50m |
1:03.55 |
98 |
4 |
Marina Heller Hansen |
1994 |
9404AL |
FR.SUND |
|
50m |
1:03.47 |
12 |
5 |
Pernille Moth |
1994 |
9438AK |
AALBORG |
|
50m |
1:03.47 |
275 |
6 |
Simone Norman Pedersen |
1993 |
9332AH |
KØGE |
|
50m |
1:03.58 |
14 |
7 |
Ann-Louise Nielsen |
1993 |
9334AH |
AALBORG |
|
50m |
1:03.75 |
518 |
8 |
Simone Martinsen |
1994 |
9474AH |
TRITON V |
|
50m |
1:04.53 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
438 |
1 |
Julie Langhorn |
1994 |
9488AG |
SLANGERUP |
|
50m |
1:03.39 |
523 |
2 |
Emilie Ormstrup |
1993 |
9396AJ |
TUNE |
|
50m |
1:03.22 |
539 |
3 |
Mai Hjelmgaard |
1994 |
9444AB |
VI39 |
|
50m |
1:03.13 |
490 |
4 |
Emma Wael |
1993 |
9374AL |
SK-SYD |
|
50m |
1:02.83 |
246 |
5 |
Monique Johansen |
1994 |
9426AF |
KVIK |
|
50m |
1:03.02 |
34 |
6 |
Laura Frandsen |
1993 |
9346AA |
ALLERØD |
|
50m |
1:03.16 |
152 |
7 |
Josefine Børthy Petersen |
1993 |
9354AF |
HELSINGØR |
|
50m |
1:03.37 |
291 |
8 |
Bettina Caspersen |
1992 |
9218AB |
LYNGBY |
|
50m |
1:03.43 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
360 |
1 |
Laura Brink Pedersen |
1992 |
9208AB |
GLADSAXE |
|
50m |
1:02.52 |
272 |
2 |
Sabrina Krumbæk Jørgensen |
1992 |
9252AG |
KØGE |
|
50m |
1:02.29 |
158 |
3 |
Mette Hasemann |
1993 |
9352AB |
HERLEV |
|
50m |
1:02.03 |
553 |
4 |
Annie L. Pedersen |
1992 |
9278AH |
WEST SWIM |
|
50m |
1:01.89 |
41 |
5 |
Emilie Hahne |
1993 |
9358AM |
BIRKERØD |
|
50m |
1:01.96 |
36 |
6 |
Stine Garne Larsen |
1992 |
9246AG |
ALLERØD |
|
50m |
1:02.20 |
300 |
7 |
Kelly Riber Rasmussen |
1994 |
9472AL |
LYNGBY |
|
50m |
1:02.50 |
370 |
8 |
Kirstine Lei |
1992 |
9204AH |
HELSINGE |
|
50m |
1:02.74 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
347 |
1 |
Stine Dahl Vest |
1994 |
9492AH |
GENTOFTE |
|
50m |
1:01.77 |
356 |
2 |
Pernille Blume |
1994 |
9498AC |
GLADSAXE |
|
50m |
1:01.29 |
269 |
3 |
Kia Hansen |
1995 |
9588AF |
KØGE |
|
50m |
1:00.91 |
325 |
4 |
Pernille Larsen |
1992 |
9264AG |
AGF |
|
50m |
59.53 |
326 |
5 |
Anja Olsen |
1993 |
9388AE |
AGF |
|
50m |
59.64 |
159 |
6 |
Kaya Koziol |
1992 |
9256AD |
HERLEV |
|
50m |
1:01.24 |
389 |
7 |
Pernille Juel |
1994 |
9418AF |
NÆSTVED |
|
50m |
1:01.42 |
115 |
8 |
Julie Leth-Espensen |
1992 |
9274AF |
GI40HERMES |
|
50m |
1:01.85 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
243 |
3 |
Nadine Holtorp |
1991 |
9182AH |
KVIK |
|
50m |
1:04.78 |
106 |
4 |
Katrine Skov Pedersen |
1989 |
8998AC |
FREM |
|
50m |
1:02.91 |
320 |
5 |
Simone Friis |
1991 |
9156AG |
AGF |
|
50m |
1:04.24 |
569 |
6 |
Lene Rasmussen |
1989 |
8906AB |
S 68 |
|
50m |
1:05.82 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
223 |
1 |
Maja Sofie Hansen |
1991 |
9104AA |
ISHØJ |
|
50m |
1:02.63 |
44 |
2 |
Sofie Harnfeldt |
1991 |
9106AE |
BIRKERØD |
|
50m |
1:02.10 |
32 |
3 |
Kristine Skou |
1988 |
8804AC |
ALLERØD |
|
50m |
1:00.11 |
33 |
4 |
Josephine Emilie Thomsen |
1990 |
9072AE |
ALLERØD |
|
50m |
58.77 |
551 |
5 |
Elspa Mørkøre |
1991 |
9142AM |
WEST SWIM |
|
50m |
59.38 |
111 |
6 |
Louise Delani |
1984 |
8414AA |
GI40HERMES |
|
50m |
1:01.51 |
486 |
7 |
Karen Nielsen |
1990 |
9076AC |
SK-SYD |
|
50m |
1:02.17 |
563 |
8 |
Ida Lau |
1986 |
8632AA |
ROSKILDE |
|
50m |
1:02.87 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
323 |
1 |
Nanna Huus Jakobsen |
1990 |
9092AD |
AGF |
|
50m |
1:02.59 |
543 |
2 |
Anna Aagaard |
1990 |
9042AH |
WEST SWIM |
|
50m |
1:02.08 |
298 |
3 |
Maja Tingberg Kruse |
1989 |
8932AE |
LYNGBY |
|
50m |
1:00.06 |
228 |
4 |
Kristina Thomsen |
1991 |
9196AG |
JYLLINGE |
|
50m |
57.97 |
401 |
5 |
Randi F. Nielsen |
1989 |
8948AC |
OSLF |
|
50m |
59.21 |
170 |
6 |
Mathilde Balle |
1989 |
8964AD |
HERNING |
|
50m |
1:01.33 |
87 |
7 |
Cecilie Lagerbon Olsson |
1991 |
9162AE |
FARUM |
|
50m |
1:02.15 |
566 |
8 |
Pernille Bak Larsen |
1991 |
9146AB |
S 68 |
|
50m |
1:02.79 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
397 |
1 |
Tine Aagaard |
1989 |
8986AA |
OSK |
|
50m |
1:02.18 |
359 |
2 |
Tenna Larsson |
1989 |
8962AE |
GLADSAXE |
|
50m |
1:01.71 |
43 |
3 |
Emilie Hilsted |
1991 |
9132AH |
BIRKERØD |
|
50m |
59.56 |
69 |
4 |
Micha Østergaard |
1987 |
8748AB |
WEST SWIM |
|
50m |
56.71 |
550 |
5 |
Line Præst Lauridsen |
1989 |
8994AA |
WEST SWIM |
|
50m |
59.09 |
445 |
6 |
Shaila Millum Garðarnar |
1984 |
|
SUÐUROYAR |
|
50m |
1:00.52 |
144 |
7 |
Josephine Grønning |
1991 |
9192AI |
HELSINGØR |
|
50m |
1:02.10 |
400 |
8 |
Julie Hougård |
1991 |
9184AI |
OSLF |
|
50m |
1:02.68 |
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
|