2020-06-03   01:38:15
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for DM-L/DJM-L & Danish Open

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

40_S
Løb 40, 200m Medley Damer Senior 
 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:12.74 2008-06-15 
Dansk Rekord Junior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:19.89 2000-07-30 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
45  Hjorth-Hansen Julie  1984  BIRKERØD  8482AA  50 m  2:13.89   
29  Jansen Louise  1984  ALLERØD  8432AA  50 m  2:18.35   
463  Sørensen Katrine Holm  1992  ST ESBJERG  9282AG  50 m  2:20.91   
551  Mørkøre Elspa  1991  WEST SWIM  9142AM  50 m  2:20.94   
325  Larsen Pernille  1992  AGF  9264AG  50 m  2:24.29   
39  Thomsen Amalie Emma  1994  ALLERØD  9468AG  50 m  2:25.24   
115  Leth-Espensen Julie  1992  GI40HERMES  9274AF  50 m  2:27.46   
27  Hansen Maj Lindberg  1992  ALLERØD  9206AB  50 m  2:28.02   
43  Hilsted Emilie  1991  BIRKERØD  9132AH  50 m  2:28.28   
10  159  Koziol Kaya  1992  HERLEV  9256AD  50 m  2:28.32   
11  400  Hougård Julie  1991  OSLF  9184AI  50 m  2:28.36   
12  291  Caspersen Bettina  1992  LYNGBY  9218AB  50 m  2:28.52   
13  194  Thalund Pernille  1990  HERNING  9064AB  50 m  2:28.84   
14  319  Crone Katrine  1992  AGF  9248AA  50 m  2:29.47   
15  158  Hasemann Mette  1993  HERLEV  9352AB  50 m  2:29.61   
16  553  Pedersen Annie L.  1992  WEST SWIM  9278AH  50 m  2:29.72   
17  360  Pedersen Laura Brink  1992  GLADSAXE  9208AB  50 m  2:30.04   
18  579  Hansen Karoline Olander  1994  RINGSTED  9414AM  50 m  2:30.50   
19  30  Jensen Selina Sidenius  1992  ALLERØD  9292AH  50 m  2:30.66   
20  228  Thomsen Kristina  1991  JYLLINGE  9196AG  50 m  2:31.03   
21  44  Harnfeldt Sofie  1991  BIRKERØD  9106AE  50 m  2:31.27   
22  254  Pedersen Mette  1993  KVIK  9364AJ  50 m  2:31.53   
23  356  Blume Pernille  1994  GLADSAXE  9498AC  50 m  2:32.03   
24  172  Bøjesen Anja Bonde  1986  HERNING  8624AA  50 m  2:32.11   
25  391  Johansen Susanne D.  1995  ODDER  9576AE  50 m  2:32.14   
26  210  Dalgaard Louise B.  1990  HOLSTEBRO  9096AC  50 m  2:32.46   
27  523  Ormstrup Emilie  1993  TUNE  9396AJ  50 m  2:32.46   
28  241  Gersly Mia  1991  KVIK  9124AC  50 m  2:32.65   
29  245  Jalsøe Pernille  1993  KVIK  9372AA  50 m  2:32.95   
30  398  Egelund Mathilde  1991  OSLF  9196AI  50 m  2:33.00   
31  425  Flaskager Tina  1986  SILKEBORG  8662AA  50 m  2:33.22   
32  347  Vest Stine Dahl  1994  GENTOFTE  9492AH  50 m  2:33.58   
33  111  Delani Louise  1984  GI40HERMES  8414AA  50 m  2:33.89   
34  359  Larsson Tenna  1989  GLADSAXE  8962AE  50 m  2:33.94   
35  185  Lunding Nanna  1991  HERNING  9122AB  50 m  2:34.02   
36  142  Gottschalck Natasha  1987  HELSINGØR  8708AA  50 m  2:34.10   
37  88  Pedersen Camilla Tschikai  1991  FARUM  9148AB  50 m  2:34.25   
38  326  Olsen Anja  1993  AGF  9388AE  50 m  2:34.47   
39  513  Holmboe-Olesen Christina  1993  TRITON B  9382AJ  50 m  2:34.52   
40  300  Rasmussen Kelly Riber  1994  LYNGBY  9472AL  50 m  2:34.55   
41  209  Blæsbjerg Mette Marie  1993  HOLSTEBRO  9396AL  50 m  2:34.60   
42  152  Petersen Josefine Børthy  1993  HELSINGØR  9354AF  50 m  2:34.81   
43  280  Wielsøe Sabrina  1990  KØGE  9022AG  50 m  2:34.85   
44  365  Skaanning-Norris Ida  1991  GLADSAXE  9162AF  50 m  2:35.10   
45  178  Hedegaard Frederikke  1993  HERNING  9394AJ  50 m  2:35.32   
46  163  Saud Yasmin  1994  HERLEV  9476AE  50 m  2:35.33   
47  205  Lønne Mie  1992  HOLBÆK  9238AB  50 m  2:35.37   
48  275  Pedersen Simone Norman  1993  KØGE  9332AH  50 m  2:35.44   
49  509  Pedersen Christine M.  1993  THISTED  9396AH  50 m  2:35.48   
50  12  Moth Pernille  1994  AALBORG  9438AK  50 m  2:35.54   
51  187  Mikkelsen Heidi  1985  HERNING  8516AA  50 m  2:35.74   
52  542  Vikingsdottír Rósa  1993  VI39  9376AK  50 m  2:35.91   
53  119  Pedersen Christine  1993  GSK  9308AG  50 m  2:36.05   
54  203  Ellekær Emily  1994  HOLBÆK  9424AI  50 m  2:36.07   
55  36  Larsen Stine Garne  1992  ALLERØD  9246AG  50 m  2:36.12   
56  95  Andersen Line  1991  FR.SUND  9158AG  50 m  2:36.23   
57  434  Østergaard Freja  1995  SILKEBORG  9552AF  50 m  2:36.23   
58  87  Olsson Cecilie Lagerbon  1991  FARUM  9162AE  50 m  2:36.39   
59  40  Baht-Hagen Katrine  1994  BIRKERØD  9458AI  50 m  2:36.61   
60  284  Seheim Sofie  1991  LAKSEN  9174AF  50 m  2:36.72   
61  282  Dreisig Celina  1991  LAKSEN  9148AE  50 m  2:39.70   
62  570  Stange Camilla  1989  S 68  8974AD  50 m  2:40.73   
63  428  Kjeldsen Isabella  1993  SILKEBORG  9346AJ  50 m  2:44.02   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.12 
Licens til Dansk Svømmeunion 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark