2020-06-03   01:11:48
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for DM-L/DJM-L & Danish Open

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

3_S
Løb 3, 400m Frisvømning Herrer Senior 
 
Dansk Rekord Senior: Jon Rud (1986) 3:49.96 2008-03-18 
Dansk Rekord Junior: Jacob Carstensen (1978) 3:56.02 1995-07-12 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
68  Rud Jon  1986  WEST SWIM  8657AA  50 m  3:49.96   
64  Glæsner Mads  1988  ALLERØD  8893AA  50 m  3:52.98   
444  Joensen Pál  1990  SUÐUROYAR    50 m  3:58.71   
160  Madsen Troels  1989  HERLEV  8923AC  50 m  4:04.76   
273  Luplau Nicklas  1989  KØGE  8931AA  50 m  4:06.40   
89  Pedersen Frederik Siem  1991  FARUM  9155AC  50 m  4:06.52   
84  Lie Anders  1991  FARUM  9105AF  50 m  4:07.34   
309  Dybdahl Thomas Mosbæk  1990  LYSENG  9001AF  50 m  4:08.31   
274  Møller Nikolaj Kirketerp  1990  KØGE  9039AC  50 m  4:09.77   
10  169  Andersen Casper  1987  HERNING  8735AB  50 m  4:10.49   
11  556  Saugstrup Martin  1992  WEST SWIM  9243AB  50 m  4:11.65   
12  367  Wagner Martin  1991  GLADSAXE  9167AA  50 m  4:12.34   
13  306  Thonesen Sune  1983  LYNGBY  8391AA  50 m  4:12.43   
14  487  Pedersen Martin  1991  SK-SYD  9157AE  50 m  4:14.22   
15  110  Østergaard Stephan Norman  1989  FREM  8953AA  50 m  4:14.22   
16  318  Bromer Viktor B.  1993  AGF  9337AB  50 m  4:14.81   
17  549  Johannessen Frans  1992  WEST SWIM  9277AB  50 m  4:15.51   
18  329  Svejstrup Christian R.  1990  AGF  9005AB  50 m  4:17.05   
19  257  Salinas Simon  1985  KVIK  8555AB  50 m  4:17.44   
20  537  Olsen Thomas  1992  VEST  9209AH  50 m  4:17.95   
21  74  Bach Jacob Petersen  1987  FARUM  8727AA  50 m  4:19.21   
22  525  Westergaard Jonas  1990  TUNE  9001AC  50 m  4:19.50   
23  316  Arent Ruben  1989  AGF  8983AC  50 m  4:19.74   
24  94  Vedel Karsten  1992  FARUM  9209AC  50 m  4:19.80   
25  382  Holst Jacob  1991  NYBORG  9197AF  50 m  4:21.54   
26  132  Mouritsen Magnus  1992  GREVE  9211AC  50 m  4:21.96   
27  588  Andersen Thor  1992  GLADSAXE  9211Ag  50 m  4:23.55   
28  295  Jarfelt Frederik  1992  LYNGBY  9235AB  50 m  4:23.70   
29  130  Madsen Martin  1990  GREVE  9057AC  50 m  4:24.96   
30  504  Andersen Mads  1990  SØNDERBORG  9079AE  50 m  4:25.39   
31  505  Bonnesen Christian Smidt  1993  SØNDERBORG  9327AC  50 m  4:26.06   
32  345  Søe Oliver Bjørner  1991  GENTOFTE  9129AD  50 m  4:26.11   
33  166  Westermann Magnus  1995  HERLEV  9541AA  50 m  4:26.30   
34  255  Petersen Joachim  1992  KVIK  9227AD  50 m  4:26.37   
35  567  Knudsen Mikkel  1990  S 68  9077AC  50 m  4:26.46   
36  19  Tracey Sebastian  1993  AALBORG  9359AG  50 m  4:26.61   
37  161  Petersen Nicolai Frejvald  1993  HERLEV  9379AB  50 m  4:26.83   
38  190  Rosager Alexander  1991  HERNING  9127AD  50 m  4:28.61   
39  81  Harms-Tefke Christoffer  1992  FARUM  9255AF  50 m  4:34.61   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.12 
Licens til Dansk Svømmeunion 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark