2020-06-03   01:30:44
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for DM-L/DJM-L & Danish Open

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

13_S
Løb 13, 50m Butterfly Herrer Senior 
 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 23.56 2007-03-26 
Dansk Rekord Junior: Jakob S. Andkjær (1985) 24.29 2003-06-25 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
60  Andkjær Jakob  1985  VI39  8559AA  50 m  23.57   
26  Gydesen Mathias  1988  ALLERØD  8843AC  50 m  24.73   
575  Lang Flori  1983  USTER    50 m  24.99   
293  Hansen Martin Hersom  1986  LYNGBY  8685AA  50 m  25.34   
151  Outinen Kristian  1983  HELSINGØR  8311AA  50 m  25.42   
67  Peen Johan  1988  BIRKERØD  8883AA  50 m  25.77   
162  Rasmussen Mads Sune  1990  HERLEV  9047AD  50 m  25.80   
66  Offersen Lasse  1989  GREVE  8961AC  50 m  25.87   
341  Linnet Otto  1988  GENTOFTE  8867AB  50 m  26.14   
10  263  Wørmer Frederik  1990  KVIK  9043AB  50 m  26.22   
11  278  Stevnsborg Bjarke  1990  KØGE  9061AA  50 m  26.24   
12  Gordon Palle  1987  AALBORG  8795AB  50 m  26.30   
13  561  Sørensen Rasmus Schmidt  1992  WEST SWIM  9281AD  50 m  26.30   
14  85  Nielsen Daniel  1986  FARUM  8675AB  50 m  26.37   
15  102  Ritzau Christian  1990  FR.SUND  9067AA  50 m  26.38   
16  150  Krygell Magnus  1982  HELSINGØR  8275AA  50 m  26.45   
17  120  Sørensen Jonas  1990  GSK  9023AA  50 m  26.45   
18  527  Kilen Anders  1975  U.S.G  7531AA  50 m  26.51   
19  200  Westh Alexander  1982  HILLERØD  8273AA  50 m  26.66   
20  308  Knudsen Jakob Bjerre  1990  LYSENG  9033AD  50 m  26.93   
21  10  Jensen Simon Sønderup  1988  AALBORG  8875AC  50 m  27.03   
22  307  Träff Jens Peter  1988  LYNGBY  8877AC  50 m  27.13   
23  338  Houdet Pierre  1989  GENTOFTE  8977AD  50 m  27.15   
24  Halkjær Daniel Svane  1991  AALBORG  9121AC  50 m  27.20   
25  248  Jørgensen Patrik Leth  1992  KVIK  9277AE  50 m  27.31   
26  322  Jakobsen David  1990  AGF  9013AD  50 m  27.32   
27  180  Iversen Casper  1991  HERNING  9121AB  50 m  27.36   
28  146  Helmig Laust  1986  HELSINGØR  8663AA  50 m  27.36   
29  324  Kallehave Benjamin  1990  AGF  9029AC  50 m  27.39   
30  387  Jensen Tobias T.  1988  NYBORG  8813AC  50 m  27.39   
31  362  Rasmussen Christian  1989  GLADSAXE  8903AC  50 m  27.41   
32  386  Rasch Michael  1985  NYBORG  8593AB  50 m  27.48   
33  157  Düring Tobias  1989  HERLEV  8959AB  50 m  27.50   
34  540  Skov Casper  1989  VI39  8945AD  50 m  27.59   
35  357  Christensen Thorbjørn H.  1989  GLADSAXE  8907AC  50 m  27.60   
36  292  Codam Kristoffer  1990  LYNGBY  9071AD  50 m  27.60   
37  558  Schütt Karsten  1991  WEST SWIM  9103AA  50 m  27.61   
38  423  Axelsen Kåre  1989  SILKEBORG  8921AD  50 m  27.68   
39  355  Blume Anders  1990  GLADSAXE  9071AA  50 m  27.78   
40  51  Jensen Andreas Hallberg  1992  AIF  9217AF  50 m  27.78   
41  133  Mølgaard Teiz  1992  GREVE  9201AE  50 m  27.80   
42  294  Iversen Magnus  1991  LYNGBY  9159AC  50 m  27.81   
43  52  Klarskov Morten  1992  AIF  9229AB  50 m  27.83   
44  91  Sefeld Rasmus  1989  FARUM  8991AC  50 m  27.92   
45  24  Bak Marcus  1991  ALLERØD  9199AF  50 m  27.93   
46  388  Pedersen Mathias T.  1989  NYBORG  8917AC  50 m  27.95   
47  303  Skotte Thomas  1988  LYNGBY  8877AA  50 m  28.01   
48  247  Johansson Troels  1992  KVIK  9217AI  50 m  28.03   
49  318  Bromer Viktor B.  1993  AGF  9337AB  50 m  28.09   
50  134  Sørensen Niels Wissing  1993  GREVE  9391AC  50 m  28.11   
51  105  Nielsen Martin T.  1990  FREM  9015AF  50 m  28.15   
52  403  Kristensen Tonni  1992  SKIVE  9207AE  50 m  28.16   
53  258  Sigsgaard Kevin  1993  KVIK  9393AF  50 m  28.17   
54  376  Jensen Mads  1991  MK 31  9179AA  50 m  28.17   
55  289  Axelsen Tobias Melton  1989  LYNGBY  8977AE  50 m  28.19   
56  378  Street Kasper Ege  1989  MK 31  8937AB  50 m  28.22   
57  405  Andersen Mathias  1987  RINGSTED  8721AC  50 m  28.28   
58  485  Løje Piet  1991  SK-SYD  9135AD  50 m  28.31   
59  31  Ortmann Andreas  1991  ALLERØD  9169AC  50 m  28.35   
60  290  Bruun Mikkel  1987  LYNGBY  8781AC  50 m  28.36   
61  395  Køhler Morten  1991  OSK  9199AD  50 m  28.36   
62  283  Hesselberg Patrick  1991  LAKSEN  9177AE  50 m  28.38   
63  342  Lund-Larsen Martin  1988  GENTOFTE  8821AA  50 m  28.43   
64  244  Hounsgaard Mikkel  1993  KVIK  9323AG  50 m  28.44   
65  148  Johansen Johnas  1986  HELSINGØR  8681AA  50 m  28.48   
66  507  Hjort Mads  1986  TEMPO  8687AA  50 m  28.72   
67  426  Hansen Jonas Skall  1990  SILKEBORG  9069AD  50 m  29.06   
68  331  Becktor Jonathan Binner  1992  GENTOFTE  9291AE  50 m  29.06   
69  374  Søgaard Jan  1987  KOLDING  8759AA  50 m  29.51   
70  192  Schlie Benjamin  1992  HERNING  9233AB  50 m  29.89   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.12 
Licens til Dansk Svømmeunion 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark