2020-06-03   02:14:17
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for DM-L/DJM-L & Danish Open

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

23_J
Løb 23, 100m Butterfly Damer Junior 
 
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 59.18 2008-06-15 
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 1:00.98 2003-08-03 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
325  Larsen Pernille  1992  AGF  9264AG  50 m  1:02.94   
90  Refn Mie  1993  FARUM  9342AB  50 m  1:04.40   
232  Vinsand Marianne  1995  KALUNDBORG  9574AC  50 m  1:06.72   
141  Burmester Olivia  1993  HELSINGØR  9334AE  50 m  1:06.91   
453  Barlo Laura Jacobsen  1992  ST ESBJERG  9224AF  50 m  1:06.99   
159  Koziol Kaya  1992  HERLEV  9256AD  50 m  1:08.18   
245  Jalsøe Pernille  1993  KVIK  9372AA  50 m  1:08.36   
98  Hansen Marina Heller  1994  FR.SUND  9404AL  50 m  1:08.40   
411  Hansen Karoline  1994  RINGSTED  9414AM  50 m  1:08.40   
10  560  Søndergaard Katja  1992  WEST SWIM  9288AE  50 m  1:09.06   
11  354  Axelsen Katrine  1992  GLADSAXE  9208AH  50 m  1:09.12   
12  152  Petersen Josefine Børthy  1993  HELSINGØR  9354AF  50 m  1:09.16   
13  454  Christiansen Nanna M.  1993  ST ESBJERG  9356AI  50 m  1:09.30   
14  389  Juel Pernille  1994  NÆSTVED  9418AF  50 m  1:09.40   
15  80  Harms-Tefke Caroline  1992  FARUM  9284AH  50 m  1:09.45   
16  216  Thorsø Sofie  1992  HOLSTEBRO  9216AH  50 m  1:09.86   
17  143  Grønlund Caroline  1993  HELSINGØR  9356AE  50 m  1:09.91   
18  360  Pedersen Laura Brink  1992  GLADSAXE  9208AB  50 m  1:10.46   
19  541  Svanbergsson Anna Maria  1993  VI39  9316AB  50 m  1:10.51   
20  578  Petersen Julie Brøndum  1994  KVIK  9456AG  50 m  1:10.81   
21  508  Overgaard Janni  1993  THISTED  9394AF  50 m  1:10.96   
22  114  Huss-Hansen Mathilde  1994  GI40HERMES  9488AF  50 m  1:11.02   
23  41  Hahne Emilie  1993  BIRKERØD  9358AM  50 m  1:11.23   
24  14  Nielsen Ann-Louise  1993  AALBORG  9334AH  50 m  1:11.35   
25  267  Gerdts Terese  1993  KØGE  9388AH  50 m  1:11.53   
26  335  Egesborg Emilie  1992  GENTOFTE  9246AI  50 m  1:11.78   
27  198  Jacobsen Line Hedmann  1993  HILLERØD  9374AA  50 m  1:11.79   
28  117  Aabroe Emma  1994  GI40HERMES  9496AL  50 m  1:11.84   
29  226  Duijm Marianne  1993  JYLLINGE  9316AL  50 m  1:11.96   
30  204  Jensen Line  1993  HOLBÆK  9358AE  50 m  1:12.12   
31  347  Vest Stine Dahl  1994  GENTOFTE  9492AH  50 m  1:12.17   
32  99  Fyrstenborg Line  1992  FR.SUND  9268AA  50 m  1:12.36   
33  129  Damberg Julie  1992  GREVE  9296AD  50 m  1:13.25   
34  153  Zachariasen Emilie  1994  HELSINGØR  9426AE  50 m  1:13.50   
35  189  Rohde Iben  1994  HERNING  9424AM  50 m  1:13.52   
36  76  Christiansen Cecilie  1992  FARUM  9244AH  50 m  1:15.56   
37  154  Zachariasen Trine  1994  HELSINGØR  9436AE  50 m  1:17.17   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.12 
Licens til Dansk Svømmeunion 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark