2020-06-03   02:24:11
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for DM-L/DJM-L & Danish Open

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

1_J
Løb 1, 200m Medley Herrer Junior 
 
Dansk Rekord Senior: Jacob Carstensen (1978) 2:02.26 2003-06-27 
Dansk Rekord Junior: Daniel Svendsen (1990) 2:07.79 2007-07-19 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
260  Svendsen Daniel  1990  KVIK  9001AE  50 m  2:10.09   
52  Klarskov Morten  1992  AIF  9229AB  50 m  2:12.67   
249  Larsen Kristian Weber  1990  KVIK  9031AA  50 m  2:13.15   
82  Hedegaard Niklas  1990  FARUM  9053AB  50 m  2:13.57   
355  Blume Anders  1990  GLADSAXE  9071AA  50 m  2:14.34   
302  Skotte Peter  1991  LYNGBY  9197AD  50 m  2:14.57   
558  Schütt Karsten  1991  WEST SWIM  9103AA  50 m  2:15.52   
368  Westh Simon  1990  GLADSAXE  9069AC  50 m  2:15.78   
131  Mouritsen Andreas  1992  GREVE  9201AC  50 m  2:16.07   
10  406  Andersen Nicolai  1990  RINGSTED  9089AC  50 m  2:16.40   
11  165  Vennike Tino Mandrup  1990  HERLEV  9097AC  50 m  2:16.72   
12  292  Codam Kristoffer  1990  LYNGBY  9071AD  50 m  2:17.96   
13  202  Dufour Rasmus  1993  HOLBÆK  9301AI  50 m  2:18.43   
14  278  Stevnsborg Bjarke  1990  KØGE  9061AA  50 m  2:18.50   
15  409  Nielsen Kenneth  1991  RINGSTED  9173AF  50 m  2:18.72   
16  459  Hansen Peter Lund  1992  ST ESBJERG  9259AG  50 m  2:18.85   
17  24  Bak Marcus  1991  ALLERØD  9199AF  50 m  2:19.70   
18  479  Skaaning Daniel  1993  STT  9319AA  50 m  2:19.81   
19  134  Sørensen Niels Wissing  1993  GREVE  9391AC  50 m  2:19.94   
20  127  Andre Emil Cortes  1990  GREVE  9075AD  50 m  2:19.99   
21  276  Paaske Christian  1992  KØGE  9261AD  50 m  2:20.11   
22  322  Jakobsen David  1990  AGF  9013AD  50 m  2:20.18   
23  339  Kragholm Tobias  1992  GENTOFTE  9263AD  50 m  2:20.25   
24  31  Ortmann Andreas  1991  ALLERØD  9169AC  50 m  2:20.58   
25  497  Højholt Frederik  1990  SØLLERØD  9057AF  50 m  2:20.75   
26  283  Hesselberg Patrick  1991  LAKSEN  9177AE  50 m  2:21.01   
27  37  Olczyk Andreas  1992  ALLERØD  9293AI  50 m  2:21.11   
28  140  Benli Ömer Faruk  1993  HELSINGØR  9317AI  50 m  2:21.15   
29  137  Møller Anders  1991  HSK  9129AC  50 m  2:21.30   
30  256  Sainis Emil  1992  KVIK  9207AC  50 m  2:21.43   
31  Butler Patrick  1990  AALBORG  9061AF  50 m  2:22.01   
32  524  Sørensen Thomas Dahl  1992  TUNE  9249AA  50 m  2:22.13   
33  248  Jørgensen Patrik Leth  1992  KVIK  9277AE  50 m  2:22.44   
34  244  Hounsgaard Mikkel  1993  KVIK  9323AG  50 m  2:22.46   
35  112  Dideriksen Sigurd Greve  1992  GI40HERMES  9275AA  50 m  2:22.69   
36  191  Sangild Lasse  1990  HERNING  9051AC  50 m  2:22.73   
37  133  Mølgaard Teiz  1992  GREVE  9201AE  50 m  2:22.89   
38  201  Skovfoged Emil  1992  AALBORG  9287AF  50 m  2:22.93   
39  164  Wagner Mikkel  1991  HERLEV  9163AD  50 m  2:24.60   
40  451  Kingo Henrik  1991  SVENDBORG  9123AB  50 m  2:24.82   
41  38  Olczyk Jonas  1994  ALLERØD  9457AA  50 m  2:25.94   
42  86  Nielsen Jonathan  1991  FARUM  9159AH  50 m  2:27.08   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.12 
Licens til Dansk Svømmeunion 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark