Startliste for DM-L/DJM-L & Danish Open
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 39
|
Stævne navn |
DM-L og DJM-L og Danish Open |
|
Udskriftsdato |
05 juli 2008 |
|
|
Stævne by |
Gladsaxe |
|
Udskriftstidspunkt |
08:07 |
|
|
Arrangør |
Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Løb 39, 50m Frisvømning Herrer |
Indledende (10) |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.47 2007-11-30 |
Dansk Rekord Junior: Jakob S. Andkjær (1985) 23.89 2003-06-29 |
|
Heat 1 (10) , Junior |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
580 |
3 |
Bjarke Rasmussen |
1992 |
9261AH |
JYLLINGE |
|
50m |
26.51 |
304 |
4 |
Thomas Steenberg |
1994 |
9403AE |
LYNGBY |
|
50m |
26.28 |
217 |
5 |
Mads Bygballe |
1991 |
9177AC |
HORSENS |
|
50m |
26.28 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
339 |
1 |
Tobias Kragholm |
1992 |
9263AD |
GENTOFTE |
|
50m |
26.27 |
167 |
2 |
Jens Glent Abildgaard |
1991 |
9117AE |
HERNING |
|
50m |
26.26 |
248 |
3 |
Patrik Leth Jørgensen |
1992 |
9277AE |
KVIK |
|
50m |
26.22 |
38 |
4 |
Jonas Olczyk |
1994 |
9457AA |
ALLERØD |
|
50m |
26.20 |
459 |
5 |
Peter Lund Hansen |
1992 |
9259AG |
ST ESBJERG |
|
50m |
26.21 |
364 |
6 |
Ulrik Rosenkvist Schultz |
1992 |
9251AH |
GLADSAXE |
|
50m |
26.23 |
451 |
7 |
Henrik Kingo |
1991 |
9123AB |
SVENDBORG |
|
50m |
26.27 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
373 |
1 |
Claus Liltorp |
1991 |
9191AA |
IKAST |
|
50m |
26.08 |
409 |
2 |
Kenneth Nielsen |
1991 |
9173AF |
RINGSTED |
|
50m |
26.03 |
31 |
3 |
Andreas Ortmann |
1991 |
9169AC |
ALLERØD |
|
50m |
26.00 |
279 |
4 |
Christian Warm |
1992 |
9289AF |
KØGE |
|
50m |
25.96 |
52 |
5 |
Morten Klarskov |
1992 |
9229AB |
AIF |
|
50m |
25.98 |
195 |
6 |
Rasmus Stendorph Hansen |
1990 |
9055AE |
HERNING |
|
50m |
26.01 |
201 |
7 |
Emil Skovfoged |
1992 |
9287AF |
AALBORG |
|
50m |
26.06 |
504 |
8 |
Mads Andersen |
1990 |
9079AE |
SØNDERBORG |
|
50m |
26.12 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
403 |
1 |
Tonni Kristensen |
1992 |
9207AE |
SKIVE |
|
50m |
25.81 |
82 |
2 |
Niklas Hedegaard |
1990 |
9053AB |
FARUM |
|
50m |
25.70 |
406 |
3 |
Nicolai Andersen |
1990 |
9089AC |
RINGSTED |
|
50m |
25.53 |
8 |
4 |
Daniel Svane Halkjær |
1991 |
9121AC |
AALBORG |
|
50m |
25.48 |
102 |
5 |
Christian Ritzau |
1990 |
9067AA |
FR.SUND |
|
50m |
25.51 |
308 |
6 |
Jakob Bjerre Knudsen |
1990 |
9033AD |
LYSENG |
|
50m |
25.56 |
328 |
7 |
Simon Skærbæk |
1990 |
9025AC |
AGF |
|
50m |
25.76 |
283 |
8 |
Patrick Hesselberg |
1991 |
9177AE |
LAKSEN |
|
50m |
25.90 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
120 |
1 |
Jonas Sørensen |
1990 |
9023AA |
GSK |
|
50m |
25.45 |
460 |
2 |
Steffan Hansen |
1990 |
9081AC |
ST ESBJERG |
|
50m |
25.35 |
558 |
3 |
Karsten Schütt |
1991 |
9103AA |
WEST SWIM |
|
50m |
25.33 |
395 |
4 |
Morten Køhler |
1991 |
9199AD |
OSK |
|
50m |
25.24 |
211 |
5 |
Philip Dreyer |
1990 |
9053AD |
HOLSTEBRO |
|
50m |
25.29 |
165 |
6 |
Tino Mandrup Vennike |
1990 |
9097AC |
HERLEV |
|
50m |
25.33 |
556 |
7 |
Martin Saugstrup |
1992 |
9243AB |
WEST SWIM |
|
50m |
25.39 |
51 |
8 |
Andreas Hallberg Jensen |
1992 |
9217AF |
AIF |
|
50m |
25.47 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
302 |
1 |
Peter Skotte |
1991 |
9197AD |
LYNGBY |
|
50m |
25.05 |
162 |
2 |
Mads Sune Rasmussen |
1990 |
9047AD |
HERLEV |
|
50m |
24.85 |
355 |
3 |
Anders Blume |
1990 |
9071AA |
GLADSAXE |
|
50m |
24.55 |
278 |
4 |
Bjarke Stevnsborg |
1990 |
9061AA |
KØGE |
|
50m |
24.15 |
263 |
5 |
Frederik Wørmer |
1990 |
9043AB |
KVIK |
|
50m |
24.36 |
89 |
6 |
Frederik Siem Pedersen |
1991 |
9155AC |
FARUM |
|
50m |
24.67 |
180 |
7 |
Casper Iversen |
1991 |
9121AB |
HERNING |
|
50m |
25.00 |
274 |
8 |
Nikolaj Kirketerp Møller |
1990 |
9039AC |
KØGE |
|
50m |
25.05 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
384 |
1 |
Kasper Linddal |
1986 |
8619AA |
NYBORG |
|
50m |
25.82 |
386 |
2 |
Michael Rasch |
1985 |
8593AB |
NYBORG |
|
50m |
25.60 |
501 |
3 |
Jakob Vinkler Mortensen |
1987 |
8761AB |
SØLLERØD |
|
50m |
25.45 |
431 |
4 |
Morten Riemenschneider |
1989 |
8909AA |
SILKEBORG |
|
50m |
25.34 |
498 |
5 |
Magnus K. Johannesen |
1987 |
8745AA |
SØLLERØD |
|
50m |
25.44 |
410 |
6 |
Mads Sørensen |
1987 |
8713AB |
RINGSTED |
|
50m |
25.47 |
427 |
7 |
Dennis Kinnerup |
1988 |
8855AB |
SILKEBORG |
|
50m |
25.65 |
388 |
8 |
Mathias T. Pedersen |
1989 |
8917AC |
NYBORG |
|
50m |
25.94 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
46 |
1 |
Thomas Lianee |
1985 |
8593AA |
BIRKERØD |
|
50m |
25.14 |
540 |
2 |
Casper Skov |
1989 |
8945AD |
VI39 |
|
50m |
24.77 |
85 |
3 |
Daniel Nielsen |
1986 |
8675AB |
FARUM |
|
50m |
24.32 |
583 |
4 |
Poul Alexander Kutscher |
1977 |
|
URUGUAY |
|
50m |
22.98 |
430 |
5 |
Michael Poulsen |
1981 |
8197AA |
SILKEBORG |
|
50m |
23.89 |
293 |
6 |
Martin Hersom Hansen |
1986 |
8685AA |
LYNGBY |
|
50m |
24.64 |
316 |
7 |
Ruben Arent |
1989 |
8983AC |
AGF |
|
50m |
24.92 |
387 |
8 |
Tobias T. Jensen |
1988 |
8813AC |
NYBORG |
|
50m |
25.33 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
220 |
1 |
Brian Lagoni |
1985 |
8555AA |
HORSENS |
|
50m |
25.07 |
91 |
2 |
Rasmus Sefeld |
1989 |
8991AC |
FARUM |
|
50m |
24.75 |
527 |
3 |
Anders Kilen |
1975 |
7531AA |
U.S.G |
|
50m |
24.15 |
575 |
4 |
Flori Lang |
1983 |
|
USTER |
|
50m |
22.80 |
10 |
5 |
Simon Sønderup Jensen |
1988 |
8875AC |
AALBORG |
|
50m |
23.75 |
48 |
6 |
Jacob Lercke Skytte |
1984 |
8431AA |
BIRKERØD |
|
50m |
24.53 |
290 |
7 |
Mikkel Bruun |
1987 |
8781AC |
LYNGBY |
|
50m |
24.92 |
7 |
8 |
Palle Gordon |
1987 |
8795AB |
AALBORG |
|
50m |
25.22 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
357 |
1 |
Thorbjørn H. Christensen |
1989 |
8907AC |
GLADSAXE |
|
50m |
25.02 |
200 |
2 |
Alexander Westh |
1982 |
8273AA |
HILLERØD |
|
50m |
24.75 |
341 |
3 |
Otto Linnet |
1988 |
8867AB |
GENTOFTE |
|
50m |
24.05 |
60 |
4 |
Jakob Andkjær |
1985 |
8559AA |
VI39 |
|
50m |
22.47 |
297 |
5 |
Jesper Kristensen |
1982 |
8283AA |
LYNGBY |
|
50m |
23.69 |
423 |
6 |
Kåre Axelsen |
1989 |
8921AD |
SILKEBORG |
|
50m |
24.36 |
307 |
7 |
Jens Peter Träff |
1988 |
8877AC |
LYNGBY |
|
50m |
24.91 |
58 |
8 |
Johan Seistrup |
1989 |
8957AE |
DELTA SWIM |
|
50m |
25.18 |
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
|