Startliste for DM-L/DJM-L & Danish Open
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 24
|
Stævne navn |
DM-L og DJM-L og Danish Open |
|
Udskriftsdato |
04 juli 2008 |
|
|
Stævne by |
Gladsaxe |
|
Udskriftstidspunkt |
09:30 |
|
|
Arrangør |
Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Løb 24, 100m Frisvømning Herrer |
Indledende (7) |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 |
Dansk Rekord Junior: Johan Peen (1988) 52.08 2006-07-08 |
|
Heat 1 (7) , Junior |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
20 |
1 |
Jonas Graversen |
1990 |
9061AE |
AALBORG |
|
50m |
59.02 |
364 |
2 |
Ulrik Rosenkvist Schultz |
1992 |
9251AH |
GLADSAXE |
|
50m |
58.74 |
451 |
3 |
Henrik Kingo |
1991 |
9123AB |
SVENDBORG |
|
50m |
58.09 |
328 |
4 |
Simon Skærbæk |
1990 |
9025AC |
AGF |
|
50m |
57.28 |
217 |
5 |
Mads Bygballe |
1991 |
9177AC |
HORSENS |
|
50m |
57.73 |
304 |
6 |
Thomas Steenberg |
1994 |
9403AE |
LYNGBY |
|
50m |
58.11 |
580 |
7 |
Bjarke Rasmussen |
1992 |
9261AH |
JYLLINGE |
|
50m |
58.92 |
345 |
8 |
Oliver Bjørner Søe |
1991 |
9129AD |
GENTOFTE |
|
50m |
1:00.37 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
504 |
1 |
Mads Andersen |
1990 |
9079AE |
SØNDERBORG |
|
50m |
56.92 |
50 |
2 |
Christian Erichsen |
1990 |
9059AD |
AIF |
|
50m |
56.82 |
382 |
3 |
Jacob Holst |
1991 |
9197AF |
NYBORG |
|
50m |
56.73 |
561 |
4 |
Rasmus Schmidt Sørensen |
1992 |
9281AD |
WEST SWIM |
|
50m |
56.54 |
51 |
5 |
Andreas Hallberg Jensen |
1992 |
9217AF |
AIF |
|
50m |
56.67 |
395 |
6 |
Morten Køhler |
1991 |
9199AD |
OSK |
|
50m |
56.75 |
406 |
7 |
Nicolai Andersen |
1990 |
9089AC |
RINGSTED |
|
50m |
56.89 |
329 |
8 |
Christian R. Svejstrup |
1990 |
9005AB |
AGF |
|
50m |
56.95 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
102 |
1 |
Christian Ritzau |
1990 |
9067AA |
FR.SUND |
|
50m |
56.27 |
302 |
2 |
Peter Skotte |
1991 |
9197AD |
LYNGBY |
|
50m |
56.07 |
308 |
3 |
Jakob Bjerre Knudsen |
1990 |
9033AD |
LYSENG |
|
50m |
55.48 |
556 |
4 |
Martin Saugstrup |
1992 |
9243AB |
WEST SWIM |
|
50m |
55.19 |
162 |
5 |
Mads Sune Rasmussen |
1990 |
9047AD |
HERLEV |
|
50m |
55.34 |
79 |
6 |
Jonas Hansen |
1991 |
9123AG |
FARUM |
|
50m |
56.03 |
283 |
7 |
Patrick Hesselberg |
1991 |
9177AE |
LAKSEN |
|
50m |
56.12 |
8 |
8 |
Daniel Svane Halkjær |
1991 |
9121AC |
AALBORG |
|
50m |
56.43 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
278 |
1 |
Bjarke Stevnsborg |
1990 |
9061AA |
KØGE |
|
50m |
54.89 |
558 |
2 |
Karsten Schütt |
1991 |
9103AA |
WEST SWIM |
|
50m |
54.55 |
165 |
3 |
Tino Mandrup Vennike |
1990 |
9097AC |
HERLEV |
|
50m |
53.83 |
274 |
4 |
Nikolaj Kirketerp Møller |
1990 |
9039AC |
KØGE |
|
50m |
53.53 |
355 |
5 |
Anders Blume |
1990 |
9071AA |
GLADSAXE |
|
50m |
53.73 |
89 |
6 |
Frederik Siem Pedersen |
1991 |
9155AC |
FARUM |
|
50m |
53.98 |
82 |
7 |
Niklas Hedegaard |
1990 |
9053AB |
FARUM |
|
50m |
54.67 |
549 |
8 |
Frans Johannessen |
1992 |
9277AB |
WEST SWIM |
|
50m |
54.96 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
384 |
1 |
Kasper Linddal |
1986 |
8619AA |
NYBORG |
|
50m |
56.03 |
430 |
2 |
Michael Poulsen |
1981 |
8197AA |
SILKEBORG |
|
50m |
54.56 |
10 |
3 |
Simon Sønderup Jensen |
1988 |
8875AC |
AALBORG |
|
50m |
54.33 |
62 |
4 |
Emil Dall-Nielsen |
1984 |
8429AA |
ALLERØD |
|
50m |
50.90 |
316 |
5 |
Ruben Arent |
1989 |
8983AC |
AGF |
|
50m |
53.61 |
307 |
6 |
Jens Peter Träff |
1988 |
8877AC |
LYNGBY |
|
50m |
54.45 |
273 |
7 |
Nicklas Luplau |
1989 |
8931AA |
KØGE |
|
50m |
55.25 |
388 |
8 |
Mathias T. Pedersen |
1989 |
8917AC |
NYBORG |
|
50m |
57.58 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
427 |
1 |
Dennis Kinnerup |
1988 |
8855AB |
SILKEBORG |
|
50m |
55.39 |
110 |
2 |
Stephan Norman Østergaard |
1989 |
8953AA |
FREM |
|
50m |
54.53 |
66 |
3 |
Lasse Offersen |
1989 |
8961AC |
GREVE |
|
50m |
54.08 |
575 |
4 |
Flori Lang |
1983 |
|
USTER |
|
50m |
50.28 |
544 |
5 |
Jacob Carstensen |
1978 |
7833AA |
WEST SWIM |
|
50m |
52.50 |
341 |
6 |
Otto Linnet |
1988 |
8867AB |
GENTOFTE |
|
50m |
54.39 |
17 |
7 |
Peter Sørensen |
1988 |
8885AA |
AALBORG |
|
50m |
54.81 |
498 |
8 |
Magnus K. Johannesen |
1987 |
8745AA |
SØLLERØD |
|
50m |
57.38 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
290 |
1 |
Mikkel Bruun |
1987 |
8781AC |
LYNGBY |
|
50m |
55.32 |
46 |
2 |
Thomas Lianee |
1985 |
8593AA |
BIRKERØD |
|
50m |
54.48 |
48 |
3 |
Jacob Lercke Skytte |
1984 |
8431AA |
BIRKERØD |
|
50m |
53.95 |
60 |
4 |
Jakob Andkjær |
1985 |
8559AA |
VI39 |
|
50m |
49.06 |
67 |
5 |
Johan Peen |
1988 |
8883AA |
BIRKERØD |
|
50m |
52.25 |
423 |
6 |
Kåre Axelsen |
1989 |
8921AD |
SILKEBORG |
|
50m |
54.36 |
91 |
7 |
Rasmus Sefeld |
1989 |
8991AC |
FARUM |
|
50m |
54.73 |
58 |
8 |
Johan Seistrup |
1989 |
8957AE |
DELTA SWIM |
|
50m |
56.69 |
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
|