2020-06-03   02:41:26
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for DM-L/DJM-L & Danish Open

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 14
Seedede heat 
 
  Stævne navn  DM-L og DJM-L og Danish Open    Udskriftsdato  04 juli 2008   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  09:30   
  Arrangør  Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion         
 
 
 
Løb 14, 100m Rygsvømning Damer  Indledende (8) 
Dansk Rekord Senior: Louise Ørnstedt (1985) 1:00.48 2005-03-26 
Dansk Rekord Junior: Louise Ørnstedt (1985) 1:01.69 2000-09-17 
 
Heat 1 (8) , Junior 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
383  Camilla L. Jacobsen  1994  9486AG  NYBORG    50m  1:15.51 
153  Emilie Zachariasen  1994  9426AE  HELSINGØR    50m  1:14.52 
100  Cathrine Kallestrup  1993  9382AB  FR.SUND    50m  1:14.13 
218  Sidsel Henriksen  1993  9324AH  HORSENS    50m  1:13.50 
396  Helene Nielsen  1993  9344AK  OSK    50m  1:13.59 
495  Vibe Lyng Frandsen  1993  9378AH  SØLLERØD    50m  1:14.39 
92  Laura Tvermoes  1993  9324AC  FARUM    50m  1:15.24 
181  Cecilia Jespersen  1993  9364AI  HERNING    50m  1:17.63 

 
Heat 2 (8) , Junior 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
424  Runa Dalby  1993  9372AD  SILKEBORG    50m  1:13.26 
156  Kamma Christensen  1994  9448AJ  HERLEV    50m  1:12.97 
519  Mai Nyholm  1993  9344AF  TRITON V    50m  1:12.42 
535  Laura Smidt Hansen  1992  9268AK  VEST    50m  1:11.87 
143  Caroline Grønlund  1993  9356AE  HELSINGØR    50m  1:12.36 
369  Caroline Øhrstrøm  1995  9598AG  GLADSAXE    50m  1:12.51 
393  Sofie Reffstrup Pedersen  1995  9526AK  ODDER    50m  1:13.12 
385  Asvatha P. Veerasingham  1993  9398AE  NYBORG    50m  1:13.29 

 
Heat 3 (8) , Junior 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
434  Freja Østergaard  1995  9552AF  SILKEBORG    50m  1:11.57 
224  Sofie Kisbye Høj  1992  9268AB  ISHØJ    50m  1:11.51 
128  Julie Christiansen  1993  9388AA  GREVE    50m  1:11.39 
250  Sarah Lorentzen  1992  9206AJ  KVIK    50m  1:11.27 
300  Kelly Riber Rasmussen  1994  9472AL  LYNGBY    50m  1:11.29 
275  Simone Norman Pedersen  1993  9332AH  KØGE    50m  1:11.41 
508  Janni Overgaard  1993  9394AF  THISTED    50m  1:11.55 
15  Sofie Lunden Nielsen  1992  9202AK  AALBORG    50m  1:11.72 

 
Heat 4 (8) , Junior 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
27  Maj Lindberg Hansen  1992  9206AB  ALLERØD    50m  1:11.16 
509  Christine M. Pedersen  1993  9396AH  THISTED    50m  1:10.48 
30  Selina Sidenius Jensen  1992  9292AH  ALLERØD    50m  1:09.96 
358  Maika Larsson  1993  9388AL  GLADSAXE    50m  1:09.82 
90  Mie Refn  1993  9342AB  FARUM    50m  1:09.86 
209  Mette Marie Blæsbjerg  1993  9396AL  HOLSTEBRO    50m  1:10.26 
98  Marina Heller Hansen  1994  9404AL  FR.SUND    50m  1:10.71 
116  Miriam Stupak Møller  1994  9414AJ  GI40HERMES    50m  1:11.21 

 
Heat 5 (8) , Junior 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
513  Christina Holmboe-Olesen  1993  9382AJ  TRITON B    50m  1:08.60 
119  Christine Pedersen  1993  9308AG  GSK    50m  1:08.28 
536  Pernille Mouritzen  1993  9356AA  VEST    50m  1:07.07 
325  Pernille Larsen  1992  9264AG  AGF    50m  1:02.96 
399  Line Gregersen  1994  9422AA  OSLF    50m  1:06.41 
159  Kaya Koziol  1992  9256AD  HERLEV    50m  1:07.60 
254  Mette Pedersen  1993  9364AJ  KVIK    50m  1:08.34 
163  Yasmin Saud  1994  9476AE  HERLEV    50m  1:08.62 

 
Heat 6 (8) , Senior 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
54  Henriette Ahrenkiel  1991  9114AL  BOV    50m  1:11.99 
515  Natascha Rasmussen  1989  8996AA  TRITON B    50m  1:10.74 
107  Line Møller Pedersen  1989  8986AB  FREM    50m  1:06.80 
61  Michelle B. Strandskov  1991  9158AF  BIRKERØD    50m  1:07.36 
88  Camilla Tschikai Pedersen  1991  9148AB  FARUM    50m  1:11.17 
75  Anna-Marie Christiansen  1990  9044AA  FARUM    50m  1:13.34 
               

 
Heat 7 (8) , Senior 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
425  Tina Flaskager  1986  8662AA  SILKEBORG    50m  1:11.95 
144  Josephine Grønning  1991  9192AI  HELSINGØR    50m  1:10.00 
108  Rikke Møller Pedersen  1989  8996AB  FREM    50m  1:06.37 
213  Mathilde Pugholm Hvid  1990  9054AD  HOLSTEBRO    50m  1:06.91 
446  Mona Simonsen  1991    SUÐUROYAR    50m  1:10.86 
512  Julie-Sofie Hemdorff  1991  9144AE  TRITON B    50m  1:12.19 
               

 
Heat 8 (8) , Senior 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
222  Josephine Holst Pedersen  1990  9048AB  HORSENS    50m  1:14.86 
212  Astrid Brink Hundebøl  1991  9142AE  HOLSTEBRO    50m  1:11.63 
280  Sabrina Wielsøe  1990  9022AG  KØGE    50m  1:09.74 
551  Elspa Mørkøre  1991  9142AM  WEST SWIM    50m  1:03.35 
228  Kristina Thomsen  1991  9196AG  JYLLINGE    50m  1:06.86 
186  Stine Malle  1990  9026AC  HERNING    50m  1:10.76 
412  Kristine Hansen  1989  8978AD  RINGSTED    50m  1:12.05 
               

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.12 
Licens til Dansk Svømmeunion 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark