Program för Poseidon Team Cup 2008
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Friday 5 september
Event 8, 100m Freestyle Woman -12 |
Nation Juniors: Petra Granlund (1987) 53.85 2007-11-14 |
# | ID | Name | Born | Club | License | Pool | EntryTime | Status |
1 | 9 | Liu Jia Ni | 1996 | NANJING | 25 m | 1:03.00 | ||
2 | 8 | Wu Tian Qi | 1997 | NANJING | 25 m | 1:04.00 | ||
3 | 10 | Yan Ying Zhe | 1996 | NANJING | 25 m | 1:05.00 | ||
4 | 7 | Zhang Chen | 1997 | NANJING | 25 m | 1:08.00 | ||
5 | 34 | Elmgreen Christina Kaas | 1996 | LYNGBY | 25 m | 1:08.12 | ||
6 | 124 | Lundgren Natalie | 1996 | SK HAJEN | AP5696 | 50 m | 1:14.21 | |
7 | 245 | Heimsten Sofia | 1997 | SK SYDSIM | AT8697 | 50 m | 1:17.13 | |
8 | 247 | Johansson Malin | 1997 | SK SYDSIM | AL0497 | 25 m | 1:17.34 | |
9 | 61 | Nielsen Signe | 1996 | LYNGBY | 25 m | 1:18.40 | ||
10 | 122 | Olausson-Eckl Hanna | 1996 | SK HAJEN | AP5496 | 50 m | 1:18.91 | |
11 | 79 | Vange Sif | 1997 | LYNGBY | 25 m | 1:19.17 | ||
12 | 246 | Olsson Erika | 1996 | SK SYDSIM | AK7896 | 25 m | 1:20.00 | |
13 | 70 | Simonsen Thea Laurberg | 1997 | LYNGBY | 25 m | 1:21.14 | ||
14 | 281 | Rolf Alexandra | 1997 | SK LAXEN | AW2897 | 50 m | 1:21.66 | |
15 | 265 | Bengtsson Kajsa | 1997 | SK LAXEN | AP7897 | 25 m | 1:22.92 | |
16 | 40 | Götzsche Louise | 1996 | LYNGBY | 50 m | 1:24.89 | ||
17 | 31 | Dinesen Caroline | 1996 | LYNGBY | 25 m | 1:25.00 | ||
18 | 121 | Ljung Ottilia | 1996 | SK HAJEN | AP4496 | 25 m | 1:25.77 | |
19 | 125 | Wallin Frida | 1997 | SK HAJEN | BB9897 | 50 m | 1:26.52 | |
20 | 196 | Hallonsten Vendela | 1997 | POSEIDON | AW5497 | 25 m | 1:30.65 | |
21 | 60 | Nielsen Anna Brandt | 1998 | LYNGBY | 25 m | 1:30.92 | ||
22 | 120 | Hallborn Sofia | 1997 | SK HAJEN | AJ5497 | 25 m | 1:32.56 | |
23 | 68 | Schön Sofie Amalie | 1999 | LYNGBY | 25 m | 1:34.97 | ||
24 | 193 | Andersson Jessica | 1997 | POSEIDON | AJ3497 | 25 m | 1:36.53 | |
25 | 191 | Östlund Rebecka | 1999 | POSEIDON | AE9899 | 25 m | 1:46.25 | |
26 | 53 | Kracht Agnes Nørgård | 1999 | LYNGBY | 50 m | 1:57.65 | ||
27 | 190 | Melin Elin | 2000 | POSEIDON | AB4800 | 25 m | 2:03.39 | |
28 | 26 | Bromose Louise | 1999 | LYNGBY | 25 m | |||
29 | 12 | Andersen Marie Skov | 1998 | LYNGBY | 25 m | |||
30 | 82 | Vistisen Helene | 1997 | LYNGBY | 25 m | |||
31 | 80 | Warming Nadja | 1998 | LYNGBY | 25 m | |||
32 | 74 | Steenberg Helena | 1999 | LYNGBY | 25 m | |||
Generated by WinGrodan 1.16.06 |
Licensed to: Simklubben Poseidon |