Program för Poseidon Team Cup 2008
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Startlist Event 8
|
Competition name |
Poseidon Team Cup 2008 |
|
Print Date |
05 september 2008 |
|
|
Competition place |
Lund |
|
Print Time |
17:25 |
|
|
Organizer |
Swiming Club Poseidon |
|
|
|
|
Event 8, 100m Freestyle Woman -12 |
Finals (4) |
Nation Juniors: Petra Granlund (1987) 53.85 2007-11-14 |
|
Heat 1 (4) |
|
ID |
Lane |
Name |
Year |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
80 |
1 |
Nadja Warming |
1998 |
|
LYNGBY |
|
25m |
|
26 |
2 |
Louise Bromose |
1999 |
|
LYNGBY |
|
25m |
|
190 |
3 |
Elin Melin |
2000 |
AB4800 |
POSEIDON |
|
25m |
2:03.39 |
191 |
4 |
Rebecka Östlund |
1999 |
AE9899 |
POSEIDON |
|
25m |
1:46.25 |
53 |
5 |
Agnes Nørgård Kracht |
1999 |
|
LYNGBY |
|
50m |
1:57.65 |
74 |
6 |
Helena Steenberg |
1999 |
|
LYNGBY |
|
25m |
|
12 |
7 |
Marie Skov Andersen |
1998 |
|
LYNGBY |
|
25m |
|
82 |
8 |
Helene Vistisen |
1997 |
|
LYNGBY |
|
25m |
|
ID |
Lane |
Name |
Year |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
68 |
1 |
Sofie Amalie Schön |
1999 |
|
LYNGBY |
|
25m |
1:34.97 |
60 |
2 |
Anna Brandt Nielsen |
1998 |
|
LYNGBY |
|
25m |
1:30.92 |
125 |
3 |
Frida Wallin |
1997 |
BB9897 |
SK HAJEN |
|
50m |
1:26.52 |
31 |
4 |
Caroline Dinesen |
1996 |
|
LYNGBY |
|
25m |
1:25.00 |
121 |
5 |
Ottilia Ljung |
1996 |
AP4496 |
SK HAJEN |
|
25m |
1:25.77 |
196 |
6 |
Vendela Hallonsten |
1997 |
AW5497 |
POSEIDON |
|
25m |
1:30.65 |
120 |
7 |
Sofia Hallborn |
1997 |
AJ5497 |
SK HAJEN |
|
25m |
1:32.56 |
193 |
8 |
Jessica Andersson |
1997 |
AJ3497 |
POSEIDON |
|
25m |
1:36.53 |
ID |
Lane |
Name |
Year |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
265 |
1 |
Kajsa Bengtsson |
1997 |
AP7897 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:22.92 |
70 |
2 |
Thea Laurberg Simonsen |
1997 |
|
LYNGBY |
|
25m |
1:21.14 |
79 |
3 |
Sif Vange |
1997 |
|
LYNGBY |
|
25m |
1:19.17 |
61 |
4 |
Signe Nielsen |
1996 |
|
LYNGBY |
|
25m |
1:18.40 |
122 |
5 |
Hanna Olausson-Eckl |
1996 |
AP5496 |
SK HAJEN |
|
50m |
1:18.91 |
246 |
6 |
Erika Olsson |
1996 |
AK7896 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:20.00 |
281 |
7 |
Alexandra Rolf |
1997 |
AW2897 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:21.66 |
40 |
8 |
Louise Götzsche |
1996 |
|
LYNGBY |
|
50m |
1:24.89 |
ID |
Lane |
Name |
Year |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
245 |
1 |
Sofia Heimsten |
1997 |
AT8697 |
SK SYDSIM |
|
50m |
1:17.13 |
34 |
2 |
Christina Kaas Elmgreen |
1996 |
|
LYNGBY |
|
25m |
1:08.12 |
10 |
3 |
Ying Zhe Yan |
1996 |
|
NANJING |
|
25m |
1:05.00 |
9 |
4 |
Jia Ni Liu |
1996 |
|
NANJING |
|
25m |
1:03.00 |
8 |
5 |
Tian Qi Wu |
1997 |
|
NANJING |
|
25m |
1:04.00 |
7 |
6 |
Chen Zhang |
1997 |
|
NANJING |
|
25m |
1:08.00 |
124 |
7 |
Natalie Lundgren |
1996 |
AP5696 |
SK HAJEN |
|
50m |
1:14.21 |
247 |
8 |
Malin Johansson |
1997 |
AL0497 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:17.34 |
|
|
|
|
Generated by WinGrodan 1.16.06 |
Licensed to: Simklubben Poseidon |
|