Startliste for DM-K & DMJ-K 2013
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 9
|
Stævne navn |
DM-K & DJM-K |
|
Udskriftsdato |
17 november 2013 |
|
|
Stævne by |
Gladsaxe |
|
Udskriftstidspunkt |
11:15 |
|
|
Arrangør |
Gladsaxe Svøm & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
14 november 2013 |
|
|
|
|
Løb 9, 200m Medley Damer |
Indledende (7) |
Europarekord Senior: Katinka Hosszu (1989) 2:03.20 2013-08-07 |
Nordisk Rekord Senior: Julia Hjort-Hansen (1984) 2:07.08 2009-04-18 |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:07.08 2009-04-18 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.33 2011-11-25 |
|
Heat 1 (7) , Junior |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
168 |
2 |
Anna Bonde |
1999 |
9906AC |
HOBRO |
|
25m |
2:40.35 |
117 |
3 |
Emma Sand Majlund |
1999 |
9994AD |
HERNING |
|
25m |
2:35.96 |
206 |
4 |
Emily Brophy |
1999 |
9962AQ |
KVIK |
|
25m |
2:33.68 |
72 |
5 |
Veronika Storm |
1998 |
9884AK |
GLADSAXE |
|
25m |
2:34.08 |
553 |
6 |
Laura Christensen |
1999 |
9914AH |
MK 31 |
|
25m |
2:38.29 |
101 |
7 |
Karoline Lehmann |
1999 |
9976AI |
AALBORG |
|
25m |
2:41.86 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
11 |
1 |
Lærke Toft Ruby |
1999 |
9996AG |
LAKSEN |
|
25m |
2:33.25 |
233 |
2 |
Julie Lundorff Larsen |
2000 |
0018AC |
SILKEBORG |
|
25m |
2:32.35 |
363 |
3 |
Melanie Degner |
2000 |
0098AC |
KØGE |
|
25m |
2:32.03 |
37 |
4 |
Christina F. Eriksen |
1999 |
9968AL |
FR.SUND |
|
25m |
2:31.15 |
411 |
5 |
Helena Kornerup Klejstrup |
1999 |
9986AN |
LYNGBY |
|
25m |
2:31.35 |
53 |
6 |
Lærke Harksen Nehmdahl |
1999 |
9994AQ |
VIBORG |
|
25m |
2:32.14 |
40 |
7 |
Victoria Wolsted |
2000 |
0054AH |
FR.SUND |
|
25m |
2:33.09 |
460 |
8 |
Nanna Sonne |
1999 |
9906AH |
TRITON B |
|
25m |
2:33.41 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
119 |
1 |
Stinne Sørensen |
1999 |
9934AD |
HERNING |
|
25m |
2:30.01 |
447 |
2 |
Rebecca Grønlund |
1998 |
9872AB |
TRITON B |
|
25m |
2:29.78 |
236 |
3 |
Klaudia W. Mogensen |
2000 |
0008AC |
SILKEBORG |
|
25m |
2:27.95 |
264 |
4 |
Johanne Carr |
1999 |
9992AA |
KORSØR |
|
25m |
2:26.82 |
509 |
5 |
Maria Grandt |
1998 |
9806AF |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:27.50 |
487 |
6 |
Victoria Bierre |
2000 |
0022AS |
HERLEV |
|
25m |
2:28.56 |
188 |
7 |
Signe Nielsen |
1998 |
9848AF |
RINGSTED |
|
25m |
2:29.80 |
560 |
8 |
Josefine Pedersen |
1999 |
9928AB |
MK 31 |
|
25m |
2:31.09 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
89 |
1 |
Jackie Gade |
1998 |
9836AS |
AALBORG |
|
25m |
2:26.52 |
66 |
2 |
Freja Gram |
1999 |
9962AL |
GLADSAXE |
|
25m |
2:25.09 |
400 |
3 |
Cecilie Lykke Hansen |
1999 |
9918AC |
AGF |
|
25m |
2:23.77 |
494 |
4 |
Cecilie F. Jensen |
1998 |
9862AH |
HERLEV |
|
25m |
2:20.59 |
448 |
5 |
Katrine B. Hansen |
1999 |
9934AB |
TRITON B |
|
25m |
2:21.62 |
508 |
6 |
Rikke Dehn |
1999 |
9978AE |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:24.37 |
145 |
7 |
Anna Boutrup |
1998 |
9856AJ |
BIRKERØD |
|
25m |
2:25.25 |
410 |
8 |
Anna Brandt Nielsen |
1998 |
9856AK |
LYNGBY |
|
25m |
2:26.52 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
416 |
2 |
Marianne Duijm |
1993 |
9316AL |
LYNGBY |
|
25m |
2:25.39 |
86 |
3 |
Line Jørgensen Bruun |
1995 |
9544AF |
AALBORG |
|
25m |
2:20.22 |
332 |
4 |
Sidse Kehlet |
1996 |
9696AH |
ESBJERG |
|
25m |
2:15.09 |
289 |
5 |
Amalie Emma Thomsen |
1994 |
9468AG |
HØRSHOLM |
|
25m |
2:18.03 |
82 |
6 |
Asta Blanch |
1996 |
9604AC |
AALBORG |
|
25m |
2:21.60 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
141 |
2 |
Nicoline M. Riisberg |
1997 |
9794AD |
ALLERØD |
|
25m |
2:23.66 |
457 |
3 |
Maja Nielsen |
1996 |
9632AD |
TRITON B |
|
25m |
2:18.56 |
195 |
4 |
Julie Aglund Lauridsen |
1996 |
9692AF |
ALLERØD |
|
25m |
2:14.35 |
221 |
5 |
Ida Schütt |
1996 |
9642AI |
KVIK |
|
25m |
2:17.53 |
207 |
6 |
Iben Grundtvig |
1997 |
9762AK |
KVIK |
|
25m |
2:21.31 |
389 |
7 |
Elina Lynge Wagner |
1996 |
9654AC |
HVIDOVRE |
|
25m |
2:27.16 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
99 |
2 |
Ghita Kobbelgaard |
1995 |
9528AG |
AALBORG |
|
25m |
2:23.28 |
218 |
3 |
Hannah Strunge Nissen |
1997 |
9754AD |
KVIK |
|
25m |
2:18.33 |
415 |
4 |
Julie Leth-Espensen |
1992 |
9274AF |
LYNGBY |
|
25m |
2:13.95 |
239 |
5 |
Signe Tolstrup |
1995 |
9588AI |
SILKEBORG |
|
25m |
2:16.68 |
126 |
6 |
Lise-Lotte Larsen Bentin |
1997 |
9724AA |
ALLERØD |
|
25m |
2:20.97 |
171 |
7 |
Karen Tanderup Hansen |
1996 |
9654AS |
SLAGELSE |
|
25m |
2:25.62 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 |
Udskriftsdato |
17 november 2013 |
Licens til Gladsaxe Idræts Forening |
Udskriftstidspunkt |
11:15 |
|