Startliste for DM-K & DMJ-K 2013
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 17
|
Stævne navn |
DM-K & DJM-K |
|
Udskriftsdato |
17 november 2013 |
|
|
Stævne by |
Gladsaxe |
|
Udskriftstidspunkt |
11:15 |
|
|
Arrangør |
Gladsaxe Svøm & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
14 november 2013 |
|
|
|
|
Løb 17, 100m Medley Damer |
Indledende (8) |
Europarekord Senior: Katinka Hosszu (1989) 57.45 2013-08-11 |
Nordisk Rekord Senior: THerese Alshammar (1977) 58.07 2009-11-26 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 59.53 2009-10-25 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.97 2011-11-24 |
|
Heat 1 (8) , Junior |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
528 |
3 |
Laura Rimmer Hansen |
1998 |
9858AK |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:17.75 |
43 |
4 |
Johanne Skovgaard Terp |
1999 |
9914AO |
ODDER |
|
25m |
1:13.52 |
553 |
5 |
Laura Christensen |
1999 |
9914AH |
MK 31 |
|
25m |
1:16.71 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
206 |
1 |
Emily Brophy |
1999 |
9962AQ |
KVIK |
|
25m |
1:12.22 |
168 |
2 |
Anna Bonde |
1999 |
9906AC |
HOBRO |
|
25m |
1:11.19 |
66 |
3 |
Freja Gram |
1999 |
9962AL |
GLADSAXE |
|
25m |
1:10.67 |
544 |
4 |
Helene Grønnegaard |
1998 |
9816AG |
RINGE |
|
25m |
1:10.23 |
356 |
5 |
Emilie Buurgaard Westh |
1999 |
9958AU |
FARUM |
|
25m |
1:10.57 |
294 |
6 |
Emily Gantriis |
1999 |
9966AB |
HELSINGE |
|
25m |
1:11.13 |
37 |
7 |
Christina F. Eriksen |
1999 |
9968AL |
FR.SUND |
|
25m |
1:12.14 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
131 |
1 |
Gitte Sørensen Gosvig |
1999 |
9962AA |
ALLERØD |
|
25m |
1:09.71 |
35 |
2 |
Emma Gaardsted Andersen |
1998 |
9896AV |
FR.SUND |
|
25m |
1:09.38 |
236 |
3 |
Klaudia W. Mogensen |
2000 |
0008AC |
SILKEBORG |
|
25m |
1:09.06 |
595 |
4 |
Mia Jensen |
1998 |
9848AZ |
DELTA |
|
25m |
1:08.65 |
397 |
5 |
Emma H. Christiansen |
1999 |
9988AO |
AGF |
|
25m |
1:09.05 |
8 |
6 |
Isabel Mass |
1998 |
9848AA |
SLANGERUP |
|
25m |
1:09.16 |
119 |
7 |
Stinne Sørensen |
1999 |
9934AD |
HERNING |
|
25m |
1:09.70 |
264 |
8 |
Johanne Carr |
1999 |
9992AA |
KORSØR |
|
25m |
1:09.84 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
106 |
1 |
Lisa Schøn |
1999 |
9956AR |
AALBORG |
|
25m |
1:08.40 |
508 |
2 |
Rikke Dehn |
1999 |
9978AE |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:07.69 |
400 |
3 |
Cecilie Lykke Hansen |
1999 |
9918AC |
AGF |
|
25m |
1:06.13 |
148 |
4 |
Caroline Erichsen |
1998 |
9814AC |
BIRKERØD |
|
25m |
1:05.27 |
14 |
5 |
Julie Kepp Jensen |
2000 |
0042AA |
JYLLINGE |
|
25m |
1:05.37 |
271 |
6 |
Helle Dohn |
1998 |
9884AI |
HOLSTEBRO |
|
25m |
1:07.34 |
421 |
7 |
Sophie Amalie Schøn |
1999 |
9952AB |
LYNGBY |
|
25m |
1:08.31 |
410 |
8 |
Anna Brandt Nielsen |
1998 |
9856AK |
LYNGBY |
|
25m |
1:08.51 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
3 |
Sofie Witthøft |
1997 |
9794AG |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:09.55 |
459 |
4 |
Louise G. Riget |
1995 |
9584AB |
TRITON B |
|
25m |
1:08.11 |
267 |
5 |
Guðrun Mortensen |
1997 |
9718AQ |
BERNS |
|
25m |
1:09.05 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
594 |
1 |
Pernille H. Gravgaard |
1997 |
9778AQ |
DELTA |
|
25m |
1:07.82 |
99 |
2 |
Ghita Kobbelgaard |
1995 |
9528AG |
AALBORG |
|
25m |
1:07.03 |
204 |
3 |
Josephina Bartela |
1994 |
9496AJ |
KVIK |
|
25m |
1:05.56 |
102 |
4 |
Julie Levisen |
1997 |
9766AV |
AALBORG |
|
25m |
1:02.88 |
457 |
5 |
Maja Nielsen |
1996 |
9632AD |
TRITON B |
|
25m |
1:04.39 |
207 |
6 |
Iben Grundtvig |
1997 |
9762AK |
KVIK |
|
25m |
1:06.28 |
36 |
7 |
Adriana Natalia Bankowska |
1997 |
9738AY |
FR.SUND |
|
25m |
1:07.37 |
389 |
8 |
Elina Lynge Wagner |
1996 |
9654AC |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:07.87 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
412 |
1 |
Christina Kaas Elmgreen |
1996 |
9686AD |
LYNGBY |
|
25m |
1:07.58 |
314 |
2 |
Matilde Schrøder |
1996 |
9664AG |
OSLF |
|
25m |
1:06.99 |
343 |
3 |
Pernille Rasmussen |
1996 |
9654AH |
S 68 |
|
25m |
1:05.53 |
497 |
4 |
Pernille Juel |
1994 |
9418AF |
HERLEV |
|
25m |
1:02.83 |
126 |
5 |
Lise-Lotte Larsen Bentin |
1997 |
9724AA |
ALLERØD |
|
25m |
1:03.82 |
218 |
6 |
Hannah Strunge Nissen |
1997 |
9754AD |
KVIK |
|
25m |
1:06.03 |
446 |
7 |
Christina Hvid Edill |
1995 |
9546AC |
TRITON B |
|
25m |
1:07.12 |
224 |
8 |
Julie Oxenvad |
1997 |
9744AP |
HSK |
|
25m |
1:07.85 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
576 |
1 |
Emma Nørgaard |
1997 |
9794AF |
HORSENS |
|
25m |
1:07.45 |
240 |
2 |
Line H. Vestergaard |
1996 |
9666AP |
SILKEBORG |
|
25m |
1:06.44 |
371 |
3 |
Sabrina Wielsøe |
1990 |
9022AG |
KØGE |
|
25m |
1:05.52 |
200 |
4 |
Katrine Holm Sørensen |
1992 |
9282AG |
ESBJERG |
|
25m |
1:01.51 |
332 |
5 |
Sidse Kehlet |
1996 |
9696AH |
ESBJERG |
|
25m |
1:03.03 |
416 |
6 |
Marianne Duijm |
1993 |
9316AL |
LYNGBY |
|
25m |
1:05.98 |
93 |
7 |
Kristina K Hedegaard |
1995 |
9594AE |
AALBORG |
|
25m |
1:07.06 |
67 |
8 |
Line Kjær |
1996 |
9648AS |
GLADSAXE |
|
25m |
1:07.82 |
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 |
Udskriftsdato |
17 november 2013 |
Licens til Gladsaxe Idræts Forening |
Udskriftstidspunkt |
11:15 |
|