Startliste for H.C Andersen Swim Cup 2008
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Fredag
Løb 9, 800m Frisvømning Damer |
Sponsor: Total Banken |
HCA CUP-rekord 9.21.33 (2007) |
Mathilde Sørensen, West Swim Esbjerg |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 138 | Riis Matilde | 1988 | KØGE | 8888AA | 50 m | 9:08.62 | |
2 | 153 | Søby Trine | 1991 | GLADSAXE | 9112AG | 50 m | 9:25.60 | |
3 | 258 | Balle Mathilde | 1989 | HERNING | 8964AD | 50 m | 9:36.11 | |
4 | 152 | Skaanning-Norris Ida | 1991 | GLADSAXE | 9162AF | 50 m | 9:39.80 | |
5 | 48 | Gerdts Terese | 1993 | KØGE | 9388AH | 50 m | 9:43.34 | |
6 | 508 | Syversen Lise S. | 1995 | BERGEN N. | 50 m | 9:45.97 | ||
7 | 65 | Wiecker Siri | 1994 | NAKSKOV | 9494AM | 50 m | 9:49.25 | |
8 | 244 | Holmboe-Olesen Christina | 1993 | TRITON B | 9382AJ | 50 m | 9:52.25 | |
9 | 503 | Pedersen Karoline | 1994 | BERGEN N. | 50 m | 9:59.54 | ||
10 | 391 | Pedersen Katrine Skov | 1989 | FREM-STO95 | 8998AC | 50 m | 10:02.05 | |
11 | 170 | Staugaard Emilia | 1994 | SØNDERBORG | 9424AJ | 50 m | 10:04.83 | |
12 | 220 | Bruun Sarah Harder | 1993 | SILKEBORG | 9324AJ | 50 m | 10:04.97 | |
13 | 239 | Østergaard Freja | 1995 | SILKEBORG | 9552AF | 50 m | 10:05.11 | |
14 | 228 | Kjeldsen Isabella | 1993 | SILKEBORG | 9346AJ | 50 m | 10:05.22 | |
15 | 254 | Andersen Camilla | 1993 | HERNING | 9374AB | 50 m | 10:11.81 | |
16 | 435 | Hoffmann Lea | 1991 | DSF | 9188AF | 50 m | 10:15.53 | |
17 | 126 | Stærk Mathilde | 1990 | TRITON V | 9082AB | 50 m | 10:17.95 | RES |
18 | 234 | Thostrup Elisabeth H. | 1992 | SILKEBORG | 9224AI | 50 m | 10:23.60 | RES |
19 | 501 | Bönes Elna L. | 1993 | BERGEN N. | 50 m | 10:32.83 | RES | |
20 | 368 | Christensen Karina | 1993 | BOV SES | 9352AD | 50 m | 10:33.51 | RES |
21 | 406 | Welinder Hanne | 1995 | OSK-STO95 | 9594AC | 50 m | 10:35.01 | RES |
22 | 207 | Kiel Anna | 1993 | KOLDING | 9388AD | 50 m | 10:38.72 | RES |
23 | 315 | Kjær Jeanette | 1993 | IKAST | 9346AK | 50 m | 10:43.49 | RES |
24 | 111 | Kert Karoline | 1995 | TRITON V | 9576AA | 50 m | 10:43.61 | RES |
25 | 389 | Koch Astrid | 1994 | FREM-STO95 | 9482AH | 50 m | 10:50.25 | RES |
26 | 545 | Ballegaard Kit | 1988 | HERLUFSHOL | 8886AB | 50 m | 10:53.42 | RES |
27 | 532 | Hansen Line Nadia | 1994 | HORSENS | 9456AI | 50 m | 10:54.27 | RES |
28 | 325 | Frahm Anja | 1992 | IKAST | 9296AF | 50 m | 11:00.96 | RES |
29 | 311 | Bundgaard Camilla | 1990 | IKAST | 9052AH | 50 m | 12:01.94 | RES |
30 | 363 | Skøtt Lena | 1995 | HSK SES | 9538AP | 50 m | 12:23.62 | RES |
31 | 474 | Johansen Louise | 1993 | SVENDBORG | 9322AO | 50 m | 13:02.60 | RES |
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Svømmeklubben Frem Odense |