Program för Open Nordic Championship and Stockholm International Paragames
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Lördag kl. 09.00 (Insim kl. 07.45)
Heatlista Gren 6
|
Tävling |
Stockholm Internation Paragame |
|
Utskriftsdatum |
02 november 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
08:24 |
|
|
Arrangör |
|
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
02 november 2013 |
|
|
|
|
Gren 6, 50m Back Women |
Finaler (8) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
187 |
3 |
Elin Hammarkvist |
2004 |
|
NACKA HI |
K2 |
50m |
|
K2 |
198 |
4 |
Olivia Ekdahl |
2002 |
|
NACKA HI |
K1 |
50m |
|
K1 |
111 |
5 |
Heidi-Ann Skjendvold |
1997 |
|
NORGE |
NM |
50m |
|
S9 |
60 |
6 |
Natascha Christiansen-Dahl |
1998 |
|
DENMARK |
NM14 |
50m |
|
S14 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
182 |
1 |
Maria Karlsson |
1987 |
|
KROKOM HIF |
ST14 |
50m |
|
S14 |
70 |
2 |
Rebecca Löf |
2002 |
|
ÖSA |
K1 |
50m |
|
K1 |
20 |
3 |
Jaeyeaun Im |
1990 |
|
BUSAN |
ST14 |
50m |
|
S14 |
105 |
4 |
Sarah Louise Rung |
1989 |
|
NORGE |
NM |
50m |
|
S5 |
23 |
5 |
Seunghyeon Lee |
1999 |
|
KOREA |
STIG |
50m |
|
S8 |
197 |
6 |
Amanda Gidlöf |
2001 |
|
NACKA HI |
K2 |
50m |
|
K2 |
113 |
7 |
Ingrid Thunem |
1989 |
|
NORGE |
NM |
50m |
|
S5 |
193 |
8 |
Emma Idesjö |
1999 |
|
NACKA HI |
K2 |
50m |
|
K2 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
155 |
1 |
Märta Orrby-Tillander |
0 |
|
EKSJÖ SLS |
K3 |
50m |
|
K3 |
92 |
2 |
Karen Axelsdottir |
1992 |
|
ICELAND |
NM |
50m |
1:53.39 |
S4 |
215 |
3 |
Elsa Bergbom |
1990 |
|
LULEÅ SS |
STIG |
50m |
1:42.95 |
S4 |
2 |
4 |
Emelie Bengtsson |
1997 |
|
TRE HJÄRTA |
K1 |
50m |
1:27.22 |
K1 |
118 |
5 |
Lisa Sjölin |
1982 |
|
MASS |
ST14 |
50m |
1:34.41 |
S14 |
71 |
6 |
Lina Nilsson-Furberg |
1999 |
|
ÖSA |
K3 |
50m |
1:45.10 |
K3 |
181 |
7 |
Therese Mattsson |
1998 |
|
KROKOM HIF |
K1 |
50m |
|
K1 |
18 |
8 |
Semi Park |
1992 |
|
BUSAN |
STIG |
50m |
|
S10 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
195 |
1 |
Katrina Nässlander-Cruz |
1994 |
|
NACKA HI |
STIG |
50m |
1:18.89 |
S6 |
148 |
2 |
Ida Andersson-Wulf |
0 |
|
FIFH MALMÖ |
STIG |
50m |
1:13.42 |
S6 |
216 |
3 |
Maria Andersson |
1999 |
|
LULEÅ SS |
K1 |
50m |
1:04.60 |
K1 |
162 |
4 |
Nora Ahlström |
1998 |
|
SÖDERTÄLJE |
ST14 |
50m |
1:00.00 |
S14 |
76 |
5 |
Jennie Ekström |
1991 |
|
SWEDEN |
NM |
50m |
1:01.87 |
S4 |
196 |
6 |
Filippa Kritz |
1998 |
|
NACKA HI |
K2 |
50m |
1:10.26 |
K2 |
188 |
7 |
Linnéa Nordström |
2002 |
|
NACKA HI |
K2 |
50m |
1:15.36 |
K2 |
44 |
8 |
Zsanett Adami |
1994 |
|
HUNGARY |
STIG |
50m |
1:26.50 |
S2 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
57 |
1 |
Juta Riekstina |
1975 |
|
LETTLAND |
NM |
50m |
1:00.00 |
S6 |
62 |
2 |
Louise Winsley |
1998 |
|
DENMARK |
NM |
50m |
58.46 |
S8 |
152 |
3 |
Nikola Kacik |
2001 |
|
POLEN |
STIG |
50m |
56.95 |
S8 |
150 |
4 |
Katarzyna Kubica |
1995 |
|
SZANSA |
STIG |
50m |
54.98 |
S9 |
3 |
5 |
Agnes Kramer |
1998 |
|
TRE HJÄRTA |
STIG |
50m |
55.23 |
S6 |
172 |
6 |
Johanna Hasselryd |
1982 |
|
SOLENS IF |
ST14 |
50m |
56.97 |
S14 |
63 |
7 |
Louise Bast |
1998 |
|
DENMARK |
NM |
50m |
59.44 |
S8 |
161 |
8 |
Irma Karaahmetovic |
1998 |
|
SÖDERTÄLJE |
ST14 |
50m |
1:00.00 |
S14 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
54 |
1 |
Jenna Saarinen |
2001 |
|
FINLAND |
NM |
50m |
53.15 |
S10 |
109 |
2 |
Sara Josefine Hanssen |
1995 |
|
NORGE |
NM |
50m |
51.39 |
S6 |
132 |
3 |
Keit Janimägi |
1991 |
|
ESTONIA |
NM |
50m |
50.00 |
S8 |
194 |
4 |
Vanja Färdig |
1993 |
|
NACKA HI |
ST14 |
50m |
49.30 |
S14 |
74 |
5 |
Anni Joala |
1998 |
|
EMHSO |
ST14 |
50m |
49.60 |
S14 |
170 |
6 |
Ylva Söderholm |
1993 |
|
SOLENS IF |
ST14 |
50m |
50.94 |
S14 |
14 |
7 |
Rugile Kraujelyte |
1996 |
|
RUGILE |
STIG |
50m |
52.64 |
S7 |
171 |
8 |
Ellenor Engberg |
1982 |
|
SOLENS IF |
ST14 |
50m |
53.83 |
S14 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
55 |
1 |
Meri-Maari Mäkinen |
1992 |
|
FINLAND |
NM |
50m |
47.27 |
S7 |
73 |
2 |
Diana Tverskaja |
1995 |
|
EMHSO |
ST14 |
50m |
46.03 |
S14 |
133 |
3 |
Anette Remmelg |
2000 |
|
ESTONIA |
NM |
50m |
45.00 |
S10 |
64 |
4 |
Camilla Aagaard |
2000 |
|
DENMARK |
NM |
50m |
44.14 |
S13 |
106 |
5 |
Mina Marie Heyerdahl-Klausen |
1997 |
|
NORGE |
NM |
50m |
44.33 |
S7 |
134 |
6 |
Elisabeth Egel |
2000 |
|
ESTONIA |
NM |
50m |
45.53 |
S11 |
151 |
7 |
Malwina Harasim |
2001 |
|
POLEN |
STIG |
50m |
46.79 |
S9 |
211 |
8 |
Kristina Maciutaite |
1993 |
|
PAROLIMPIE |
STIG |
50m |
48.00 |
S13 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
107 |
1 |
Ingrid Djupskås |
1989 |
|
NORGE |
NM |
50m |
43.25 |
S9 |
147 |
2 |
Malin Jönsson |
0 |
|
FIFH MALMÖ |
STIG |
50m |
41.06 |
S10 |
96 |
3 |
Kolbrun Alda-Stefansdottir |
1997 |
|
ICELAND |
NM14 |
50m |
38.16 |
S14 |
78 |
4 |
Lina Watz |
1996 |
|
SWEDEN |
NM |
50m |
35.74 |
S10 |
75 |
5 |
Pernilla Lindberg |
1994 |
|
SWEDEN |
NM14 |
50m |
37.70 |
S14 |
166 |
6 |
Dominique Baanders |
1993 |
|
NPC |
STIG |
50m |
39.66 |
S9 |
110 |
7 |
Rona Hjelmstad |
1993 |
|
NORGE |
NM14 |
50m |
41.44 |
S14 |
169 |
8 |
Linnéa Bäckman |
1989 |
|
SOLENS IF |
ST14 |
50m |
43.82 |
S14 |
Skapad av WinGrodan 1.22.00 |
Utskriftsdatum |
02 november 2013 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening |
Utskriftstid |
08:24 |
|