Startliste for Open Nordic Championship and Stockholm International Paragames
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
5_S
# |
ID |
Namn |
Född |
Förening |
Funktionsnedsättning |
Bassäng |
Anmtid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
135 |
Ploomipuu Kardo |
1988 |
ESTONIA |
S10 |
50 m |
28.56 |
|
2 |
48 |
Latikka Antti |
1990 |
FINLAND |
S13 |
50 m |
30.95 |
|
3 |
38 |
Toth Tamas |
1992 |
HUNGARY |
S9 |
50 m |
31.00 |
|
4 |
58 |
Plotnieks Janis |
1971 |
LETTLAND |
S10 |
50 m |
32.00 |
|
5 |
175 |
Karlinski Patryk |
1996 |
KSI START |
S10 |
50 m |
32.00 |
|
6 |
37 |
Melinger Csaba |
1993 |
HUNGARY |
S9 |
50 m |
33.00 |
|
7 |
32 |
Korfitz-Mortensen Niels |
1995 |
DENMARK |
S8 |
50 m |
33.11 |
|
8 |
88 |
Nordh Andreas |
1991 |
SWEDEN |
S14 |
50 m |
33.74 |
|
9 |
46 |
Kallio Eetu |
1994 |
FINLAND |
S14 |
50 m |
33.90 |
|
10 |
145 |
Alijev Jevgeni |
1983 |
ESTONIA |
S14 |
50 m |
35.00 |
|
11 |
213 |
Karlsson Sebastian |
1993 |
SWEDEN |
S14 |
50 m |
35.82 |
|
12 |
137 |
Kaldma Kaimar |
1986 |
ESTONIA |
S12 |
50 m |
37.00 |
|
13 |
15 |
Dvylaitis Mindaugas |
1996 |
SVEIKATA |
S11 |
50 m |
38.76 |
|
14 |
99 |
Ingi-Adolfsson Marino |
1996 |
ICELAND |
S8 |
50 m |
38.77 |
|
15 |
11 |
Sviatkin Nikita |
1995 |
DUSASH RIF |
S7 |
50 m |
39.00 |
|
16 |
6 |
Sjölander Jacob |
1986 |
SOLENS IF |
S14 |
50 m |
39.36 |
|
17 |
100 |
Hermannsson Gudmundur H |
1993 |
ICELAND |
S9 |
50 m |
39.54 |
|
18 |
80 |
Lindström Kristoffer |
1996 |
SWEDEN |
S10 |
50 m |
39.86 |
|
19 |
7 |
Norin Jimmy |
1983 |
SOLENS IF |
S14 |
50 m |
39.91 |
|
20 |
28 |
Onea Andreas |
1992 |
ÖSTERREICH |
S8 |
50 m |
40.00 |
|
21 |
50 |
Manni Tuomas |
1996 |
FINLAND |
S9 |
50 m |
40.01 |
|
22 |
81 |
Steinwall Joel |
1996 |
SWEDEN |
S10 |
50 m |
40.52 |
|
23 |
126 |
Andersson Jesper |
1996 |
DEJE SS |
S14 |
50 m |
41.49 |
|
24 |
154 |
Ljungberg Gustav |
1991 |
NJURUNDA |
S14 |
50 m |
42.12 |
|
25 |
115 |
Konstantin Ganechkin |
1981 |
SAMARA |
S6 |
50 m |
43.00 |
|
26 |
124 |
Klasson Tobias |
2000 |
DEJE SS |
K1 |
50 m |
43.23 |
|
27 |
82 |
Andersson Niklas |
1988 |
SWEDEN |
S7 |
50 m |
44.32 |
|
28 |
138 |
Liksor Robin |
1999 |
ESTONIA |
S9 |
50 m |
44.51 |
|
29 |
125 |
Johansson Niklas |
1996 |
DEJE SS |
S14 |
50 m |
44.78 |
|
30 |
140 |
Ploomipuu Vahur |
1991 |
ESTONIA |
S14 |
50 m |
44.80 |
|
31 |
34 |
Larsen Jonas |
1992 |
DENMARK |
S5 |
50 m |
45.00 |
|
32 |
141 |
Tött Eric |
1992 |
ESTONIA |
S14 |
50 m |
47.00 |
|
33 |
59 |
Popov Sergejs |
1977 |
LETTLAND |
S6 |
50 m |
48.00 |
|
34 |
123 |
Olli Eje |
0 |
MASS |
S9 |
50 m |
49.72 |
|
35 |
65 |
Tufvesson-Munkholm Markus |
1996 |
DENMARK |
S14 |
50 m |
50.03 |
|
36 |
69 |
Nybo Adam |
2000 |
DENMARK |
S8 |
50 m |
50.88 |
|
37 |
72 |
Daggert Anton |
1993 |
ÖSA |
S14 |
50 m |
52.42 |
|
38 |
1 |
Fajersson Lukas |
1998 |
SS IDEN |
S10 |
50 m |
54.08 |
|
39 |
68 |
Refer Peter |
2001 |
DENMARK |
S13 |
50 m |
55.24 |
|
40 |
98 |
Mar-Ingvarsson Hjortur |
1995 |
ICELAND |
S6 |
50 m |
55.35 |
|
41 |
87 |
Fredriksson Mikael |
1990 |
SWEDEN |
S3 |
50 m |
55.81 |
|
42 |
144 |
Täheväli Tanel |
2002 |
ESTONIA |
|
50 m |
58.00 |
|
43 |
89 |
Forsman Karl |
1996 |
SWEDEN |
S6 |
50 m |
58.76 |
|
44 |
143 |
Pais Hardi |
1996 |
ESTONIA |
S14 |
50 m |
1:00.00 |
|
45 |
157 |
Gottfridz Alex |
1995 |
SÖDERTÄLJE |
S14 |
50 m |
1:00.00 |
|
46 |
158 |
Alnebring Emil |
1997 |
SÖDERTÄLJE |
S13 |
50 m |
1:00.00 |
|
47 |
160 |
Nygren Bosse |
1999 |
SÖDERTÄLJE |
S8 |
50 m |
1:00.00 |
|
48 |
8 |
Renlund Teo |
1997 |
SOLENS IF |
K1 |
50 m |
1:00.23 |
|
49 |
142 |
Topkin Matz |
1998 |
ESTONIA |
|
50 m |
1:06.72 |
|
50 |
84 |
Erkus Björn |
1992 |
SWEDEN |
S5 |
50 m |
1:08.99 |
|
51 |
51 |
Söderling William |
1999 |
FINLAND |
S6 |
50 m |
1:10.04 |
|
52 |
130 |
Swensson Gustaf |
1999 |
DEJE SS |
K1 |
50 m |
1:14.09 |
|
53 |
128 |
Hastö-Hardin Anton |
1999 |
DEJE SS |
K3 |
50 m |
1:16.68 |
|
54 |
203 |
Boisen Robin |
1999 |
NACKA HIF |
S5 |
50 m |
1:18.28 |
|
55 |
129 |
Liljeqvist Anton |
2000 |
DEJE SS |
K2 |
50 m |
1:19.47 |
|
56 |
127 |
Höij Jakob |
1997 |
DEJE SS |
K3 |
50 m |
2:16.66 |
|
57 |
5 |
Lindström Rasmus |
1992 |
SOLENS IF |
K4 |
50 m |
|
|
58 |
36 |
Sors Tamas |
1991 |
HUNGARY |
S9 |
50 m |
|
|
59 |
178 |
Serge Rene Beliba Ndzana |
1979 |
SMETANIE |
S6 |
50 m |
|
|
60 |
179 |
Isidore Kamgue |
1977 |
SMETANIE |
S10 |
50 m |
|
|
61 |
185 |
Norelius Erik |
1993 |
KROKOM HIF |
S14 |
50 m |
|
|
62 |
186 |
Söderlund Erik |
1994 |
KROKOM HIF |
S14 |
50 m |
|
|
63 |
199 |
Widegren Oscar |
1999 |
NACKA HIF |
S12 |
50 m |
|
|
64 |
220 |
Hannus Johan |
0 |
SPÅRVÄGEN |
S14 |
50 m |
|
|
65 |
222 |
Rönnbäck Ludwig |
1999 |
LULEÅ SS |
K1 |
50 m |
57.31 |
EFT |
66 |
212 |
Matakas Edgaras |
1998 |
PAROLIMPIE |
S13 |
50 m |
58.85 |
EFT |
67 |
205 |
Lindgren Tomas |
1994 |
KROKOM HIF |
S14 |
50 m |
|
EFT |
68 |
221 |
Häggh Victor |
2002 |
SÖDERTÄLJE |
S14 |
50 m |
|
EFT |
|
Skapad av WinGrodan 1.22.00 |
Utskriftsdatum |
01 november 2013 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening |
Utskriftstid |
05:32 |
|