Program för Swedish Swim Games 2013
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Session 3, Sunday 20 Oct, 10.00
22_S
Event 22, 100m Breaststroke Men |
|
Sponsor: Väsby Färghall |
WR: Cameron van der Burgh (1988) 55.61 2009-11-15 |
ER: Robin van Aggele (1984) 56.29 2009-12-11 |
SR: Jakob Dorch (1985) 58.12 2009-12-10 |
MR: Yuta Suenaga (1985) 58.96 2009-11-08 |
|
|
|
# |
ID |
Name |
Born |
Club |
License |
Pool |
EntryTime |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
304 |
Skagius Johannes |
1995 |
SUNDSVALL |
AH8595 |
25 m |
58.83 |
AFR |
2 |
185 |
Holub Maciej |
1995 |
KRAKOW |
|
25 m |
1:00.85 |
|
3 |
155 |
Fürst Andreas |
1990 |
VÄSBY SS |
AE1990 |
25 m |
1:02.12 |
|
4 |
252 |
Lehkmus John |
1991 |
BERGEN |
|
25 m |
1:02.44 |
|
5 |
167 |
Palosaari Robert |
1992 |
VÄSBY SS |
AC1392 |
25 m |
1:02.47 |
|
6 |
64 |
Peter Jeremy |
1988 |
KUNGSBACKA |
AQ5988 |
25 m |
1:02.69 |
|
7 |
11 |
Gradinaru Andrei Razvan |
1995 |
FARUL |
|
25 m |
1:03.33 |
|
8 |
248 |
Dale Simen |
1991 |
BERGEN |
|
25 m |
1:03.55 |
|
9 |
221 |
Nordman Jakob |
1996 |
FINLAND |
|
25 m |
1:03.56 |
|
10 |
271 |
Hämäläinen Niko |
1985 |
Cetus |
|
25 m |
1:04.03 |
|
11 |
145 |
Strand Ludvig |
1994 |
TÄBY SIM |
AE5794 |
25 m |
1:04.65 |
|
12 |
180 |
Kanth Linus |
1991 |
VÄSTERÅS |
AP5991 |
25 m |
1:04.94 |
|
13 |
187 |
Fedorowicz Jakub |
1997 |
KRAKOW |
|
25 m |
1:05.43 |
|
14 |
240 |
Koskinen Werneri |
1998 |
FINLAND |
|
25 m |
1:05.46 |
|
15 |
305 |
Dzihic Benjamin |
1997 |
SUNDSVALL |
AO0397 |
25 m |
1:05.87 |
AFR |
16 |
62 |
Persson Erik |
1994 |
KUNGSBACKA |
AB6794 |
25 m |
1:06.14 |
|
17 |
224 |
Kiiskinen Valtteri |
1998 |
FINLAND |
|
25 m |
1:06.68 |
|
18 |
206 |
Vasslag Trond |
1994 |
STAVANGER |
|
25 m |
1:06.98 |
|
19 |
166 |
Ozerov Alexander |
1996 |
VÄSBY SS |
AS0396 |
25 m |
1:07.29 |
|
20 |
172 |
Törnqvist Samuel |
1997 |
VÄSBY SS |
AI6197 |
25 m |
1:07.90 |
|
21 |
233 |
Grönblom Juho |
1998 |
FINLAND |
|
25 m |
1:08.59 |
|
22 |
269 |
Postema Luke |
1995 |
SJÖBO SS |
AS6195 |
25 m |
1:08.59 |
|
23 |
26 |
Nilsson Oskar |
1995 |
ÅKERSBERGA |
AD6595 |
25 m |
1:08.70 |
|
24 |
100 |
Marijanovic Denis |
1996 |
SÖDERTÖRN |
AP3596 |
25 m |
1:09.57 |
|
25 |
214 |
Karuveha Mikael |
1999 |
FINLAND |
|
25 m |
1:09.71 |
|
26 |
133 |
Lindholm Pontus |
1994 |
STRÄNGNÄS |
AQ7194 |
25 m |
1:10.44 |
|
27 |
136 |
Westerlund Andreas |
1996 |
STRÄNGNÄS |
AV0396 |
25 m |
1:12.88 |
|
28 |
228 |
Alitalo Eetu |
1999 |
FINLAND |
|
25 m |
1:13.55 |
|
29 |
51 |
Swanepoel Hugo |
1998 |
JÄRFÄLLA S |
AW5198 |
25 m |
1:14.67 |
|
30 |
153 |
Frylmark Karl |
1999 |
VÄSBY SS |
AK6599 |
50 m |
1:15.85 |
|
31 |
165 |
Nyblom Niklas |
1999 |
VÄSBY SS |
AK2999 |
25 m |
1:17.04 |
|
32 |
263 |
Reime Løge Heine |
1999 |
BRYNE SK |
|
25 m |
1:18.55 |
|
33 |
197 |
Jørmeland Ole |
1998 |
STAVANGER |
|
25 m |
1:22.82 |
|
|
Generated by WinGrodan 1.22.06 |
Print Date |
19 October 2013 |
Licensed to: Väsby Simsällskap |
Print Time |
19:35 |
|