Startliste for Swedish Swim Games 2013
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Event 1, 800m Freestyle Women |
Sponsor: Väsbyhem |
WR: Mireia Belmonte Garcia (1990) 7:59.34 2013-08-10 |
ER: Mireia Belmonte Garcia (1990) 7:59.34 2013-08-10 |
SR: Gabriella Fagundez (1985) 8:19.28 2007-12-07 |
MR: Maria Vilas (1996) 8:44.15 2010-10-30 |
# | ID | Name | Born | Club | License | Pool | EntryTime | Status |
1 | 298 | Lajunen Laura | 1992 | SK NEPTUN | CG2692 | 25 m | 8:45.01 | AFR |
2 | 139 | Ericsson Elsa | 1995 | TÄBY SIM | AI0895 | 25 m | 8:45.34 | |
3 | 268 | Gjerde Oda | 1995 | BRYNE SK | 25 m | 9:08.24 | ||
4 | 254 | Reinertsen Karianne | 1997 | BERGEN | 25 m | 9:09.45 | ||
5 | 46 | Eriksen Ida | 1997 | JÄRFÄLLA S | AD4497 | 25 m | 9:15.77 | |
6 | 223 | Otava Aino | 1999 | FINLAND | 25 m | 9:17.08 | ||
7 | 181 | Wiman Clara | 1996 | VÄSTERÅS | AE8896 | 25 m | 9:19.22 | |
8 | 35 | Sundberg Alice | 1999 | DANDERYD | AS1299 | 25 m | 9:19.31 | |
9 | 49 | Hanson Isabelle | 1998 | JÄRFÄLLA S | AB4298 | 50 m | 9:24.44 | |
10 | 171 | Sparrman Tove | 1996 | VÄSBY SS | AQ3296 | 25 m | 9:25.32 | |
11 | 43 | Almvret Josefine | 1999 | JÄRFÄLLA S | AA0699 | 25 m | 9:35.72 | |
12 | 50 | Lidström Linda | 1997 | JÄRFÄLLA S | AD7497 | 25 m | 9:42.15 | |
13 | 215 | Heinola Nea-Amanda | 2000 | FINLAND | 25 m | 9:56.24 | ||
14 | 173 | Wahlund Emma | 1998 | VÄSBY SS | AB5298 | 25 m | ||
Generated by WinGrodan 1.22.06 | Print Date | 18 October 2013 |
Licensed to: Väsby Simsällskap | Print Time | 19:52 |
Event 1, 800m Freestyle Women |
Sponsor: Väsbyhem |
WR: Mireia Belmonte Garcia (1990) 7:59.34 2013-08-10 |
ER: Mireia Belmonte Garcia (1990) 7:59.34 2013-08-10 |
SR: Gabriella Fagundez (1985) 8:19.28 2007-12-07 |
MR: Maria Vilas (1996) 8:44.15 2010-10-30 |
# | ID | Name | Born | Club | License | Pool | EntryTime | Status |
1 | 298 | Lajunen Laura | 1992 | SK NEPTUN | CG2692 | 25 m | 8:45.01 | AFR |
2 | 139 | Ericsson Elsa | 1995 | TÄBY SIM | AI0895 | 25 m | 8:45.34 | |
3 | 268 | Gjerde Oda | 1995 | BRYNE SK | 25 m | 9:08.24 | ||
4 | 254 | Reinertsen Karianne | 1997 | BERGEN | 25 m | 9:09.45 | ||
5 | 46 | Eriksen Ida | 1997 | JÄRFÄLLA S | AD4497 | 25 m | 9:15.77 | |
6 | 223 | Otava Aino | 1999 | FINLAND | 25 m | 9:17.08 | ||
7 | 181 | Wiman Clara | 1996 | VÄSTERÅS | AE8896 | 25 m | 9:19.22 | |
8 | 35 | Sundberg Alice | 1999 | DANDERYD | AS1299 | 25 m | 9:19.31 | |
9 | 49 | Hanson Isabelle | 1998 | JÄRFÄLLA S | AB4298 | 50 m | 9:24.44 | |
10 | 171 | Sparrman Tove | 1996 | VÄSBY SS | AQ3296 | 25 m | 9:25.32 | |
11 | 43 | Almvret Josefine | 1999 | JÄRFÄLLA S | AA0699 | 25 m | 9:35.72 | |
12 | 50 | Lidström Linda | 1997 | JÄRFÄLLA S | AD7497 | 25 m | 9:42.15 | |
13 | 215 | Heinola Nea-Amanda | 2000 | FINLAND | 25 m | 9:56.24 | ||
14 | 173 | Wahlund Emma | 1998 | VÄSBY SS | AB5298 | 25 m | ||
Generated by WinGrodan 1.22.06 | Print Date | 18 October 2013 |
Licensed to: Väsby Simsällskap | Print Time | 19:52 |
Event 2, 100m Freestyle Men |
Sponsor: Zalando |
WR: Amaury Leveaux (1985) 44.94 2008-12-13 |
ER: Amaury Leveaux (1985) 44.94 2008-12-13 |
SR: Stefan Nystrand (1981) 45.54 2009-11-10 |
MR: Mattew Abood (1986) 46.95 2009-11-07 |
# | ID | Name | Born | Club | License | Pool | EntryTime | Status |
1 | 120 | Nystrand Stefan | 1981 | SPÅRVÄGEN | AB1181 | 25 m | 48.04 | |
2 | 18 | Skaaning Daniel | 1993 | DENMARK | 25 m | 48.45 | ||
3 | 301 | Siljevski Radovan | 1986 | SC APR 11 | 25 m | 48.64 | AFR | |
4 | 296 | Nyström Alexander | 1990 | SK NEPTUN | AG1590 | 25 m | 48.90 | AFR |
5 | 295 | Magnusson Linus | 1990 | SK NEPTUN | AB4790 | 25 m | 49.55 | AFR |
6 | 19 | Steen Andersen Daniel | 1995 | DENMARK | 25 m | 49.57 | ||
7 | 288 | Wikström Christoffer | 1987 | SK NEPTUN | AB7987 | 25 m | 49.68 | AFR |
8 | 67 | Kling Jonatan | 1993 | ÖSA | AF1193 | 25 m | 50.67 | |
9 | 182 | Falacinski Maciej | 1996 | KRAKOW | 25 m | 50.86 | ||
10 | 58 | Eriksson Gustav | 1994 | KUNGSBACKA | AB9394 | 25 m | 50.94 | |
11 | 247 | Nygård Jørn | 1992 | BERGEN | 25 m | 51.04 | ||
12 | 63 | Persson Martin | 1992 | KUNGSBACKA | AC2792 | 25 m | 51.56 | |
13 | 5 | Nielsen Eirik | 1995 | POSEIDON P | 25 m | 51.65 | ||
14 | 289 | Flodqvist Pontus | 1988 | SK NEPTUN | AB5388 | 25 m | 51.93 | AFR |
15 | 234 | Korpi Samuli | 1997 | FINLAND | 25 m | 52.08 | ||
16 | 249 | Holm Even V | 1990 | BERGEN | 25 m | 52.10 | ||
17 | 21 | Lykke Nielsen Lasse | 1995 | DENMARK | 25 m | 52.51 | ||
18 | 71 | Bergman Fabian | 1994 | SALTSJÖB | AQ2194 | 25 m | 52.91 | |
19 | 69 | Papantoniou Michail | 1997 | POLISEN | AX7397 | 25 m | 53.45 | |
20 | 91 | Hagström Markus | 1991 | SÖDERTÖRN | AQ5191 | 25 m | 53.51 | |
21 | 209 | Mork Alexander Marki | 1995 | STAVANGER | 25 m | 53.76 | ||
22 | 65 | Eriksson Gusten | 1994 | MOTALA SS | AD6594 | 25 m | 53.78 | |
23 | 24 | Blomquist Anton | 1995 | ÅKERSBERGA | AK1995 | 25 m | 53.84 | |
24 | 238 | Smeds Kaj | 1998 | FINLAND | 25 m | 53.85 | ||
25 | 56 | Hjalmarsson Andreas | 1994 | KARLSKRONA | AS7794 | 25 m | 53.93 | |
26 | 213 | Lehtonen Roope | 1996 | FINLAND | 25 m | 54.01 | ||
27 | 294 | Hökfelt Gustav | 1994 | SK NEPTUN | AS1594 | 25 m | 54.11 | AFR |
28 | 93 | Huth Joel | 1996 | SÖDERTÖRN | AK1596 | 25 m | 54.16 | |
29 | 126 | Thorstrand Gustav | 1994 | SPÅRVÄGEN | AL2994 | 25 m | 54.22 | |
30 | 291 | Lutula Antonio | 1993 | SK NEPTUN | BC8793 | 25 m | 54.78 | AFR |
31 | 307 | Wangel Axel | 1994 | TUREBERG | AJ2994 | 25 m | 54.91 | AFR |
32 | 225 | Hatunen Lauri | 1998 | FINLAND | 25 m | 54.92 | ||
33 | 108 | Freiholtz Mattias | 1996 | SPÅRVÄGEN | AP4596 | 25 m | 55.26 | |
34 | 204 | Brustveit Thomas | 1993 | STAVANGER | 25 m | 55.30 | ||
35 | 99 | Lind David | 1994 | SÖDERTÖRN | AK6994 | 25 m | 55.37 | |
36 | 70 | Altman Elias | 1998 | SALTSJÖB | AH6998 | 25 m | 55.43 | |
37 | 100 | Marijanovic Denis | 1996 | SÖDERTÖRN | AP3596 | 25 m | 55.64 | |
38 | 116 | Lüning Anton | 1996 | SPÅRVÄGEN | AO0996 | 25 m | 55.67 | |
39 | 141 | Inde Niklas | 1993 | TÄBY SIM | AG0593 | 25 m | 55.74 | |
40 | 154 | Frödeberg Gustav | 1997 | VÄSBY SS | AA5197 | 25 m | 55.88 | |
41 | 34 | Gérnyi Karl Gustav | 1999 | DANDERYD | AG9599 | 25 m | 55.99 | |
42 | 7 | Lervik Nils | 1997 | ASKER SK | 25 m | 56.32 | ||
43 | 79 | Falk Jesper | 1994 | SKURU IK | AN3394 | 25 m | 56.34 | |
44 | 113 | Henriksson Tobias | 1996 | SPÅRVÄGEN | AN4796 | 25 m | 56.42 | |
45 | 72 | Ekhult Anton | 1991 | SALTSJÖB | AH8191 | 25 m | 56.44 | |
46 | 82 | Hjärne Hannes | 1997 | SKURU IK | AF7797 | 25 m | 56.60 | |
47 | 59 | Frankenfelt Oscar | 1994 | KUNGSBACKA | AS6594 | 25 m | 56.95 | |
48 | 306 | Westrin Jakob | 1996 | SUNDSVALL | AC1796 | 25 m | 56.96 | AFR |
49 | 60 | Johansson Anton | 1996 | KUNGSBACKA | AJ5996 | 25 m | 57.30 | |
50 | 32 | Aabel Nordkvist Jens Jacob | 1995 | DANDERYD | BB2995 | 25 m | 57.68 | |
51 | 239 | Kallinen Konsta | 1999 | FINLAND | 25 m | 57.80 | ||
52 | 48 | Fridsjö Viktor | 1998 | JÄRFÄLLA S | AO4798 | 25 m | 58.30 | |
53 | 74 | Forsberg Kevin | 1996 | SK ÄGIR | AY0596 | 25 m | 58.40 | |
54 | 227 | Laakkonen Saku | 1999 | FINLAND | 25 m | 58.59 | ||
55 | 109 | Freiholtz Oliver | 1997 | SPÅRVÄGEN | AK5797 | 25 m | 58.90 | |
56 | 228 | Alitalo Eetu | 1999 | FINLAND | 25 m | 59.04 | ||
57 | 80 | Filipsson Tim | 1996 | SKURU IK | AH9196 | 25 m | 59.94 | |
58 | 123 | Severin Joel | 1997 | SPÅRVÄGEN | AQ5797 | 25 m | 1:00.04 | |
59 | 129 | Wallenbro Kristoffer | 1997 | SPÅRVÄGEN | AN8197 | 25 m | 1:00.35 | |
60 | 196 | Turøy Jens Petter | 1999 | STAVANGER | 25 m | 1:00.51 | ||
61 | 114 | Holm-Reise David | 1997 | SPÅRVÄGEN | AI2397 | 25 m | 1:00.73 | |
62 | 263 | Reime Løge Heine | 1999 | BRYNE SK | 25 m | 1:01.62 | ||
63 | 51 | Swanepoel Hugo | 1998 | JÄRFÄLLA S | AW5198 | 50 m | 1:01.69 | |
64 | 197 | Jørmeland Ole | 1998 | STAVANGER | 25 m | 1:02.15 | ||
65 | 115 | Kaufmann Alex | 1999 | SPÅRVÄGEN | AN2799 | 25 m | 1:02.21 | |
66 | 286 | Gipperth Simon | 1998 | SALTSJÖB | AF1798 | 25 m | 1:04.76 | AFR |
Generated by WinGrodan 1.22.06 | Print Date | 18 October 2013 |
Licensed to: Väsby Simsällskap | Print Time | 19:52 |
Event 3, 200m Freestyle Women |
Sponsor: Team Gamewi |
WR: Federica Pellegrini (1988) 1:51.17 2009-12-13 |
ER: Federica Pellegrini (1988) 1:51.17 2009-12-13 |
SR: Sarah Sjöström (1993) 1:52.26 2013-08-07 |
MR: Petra Granlund (1987) 1:55.22 2010-10-30 |
# | ID | Name | Born | Club | License | Pool | EntryTime | Status |
1 | 15 | Holm Sørensen Katrine | 1992 | DENMARK | 25 m | 1:58.94 | ||
2 | 139 | Ericsson Elsa | 1995 | TÄBY SIM | AI0895 | 25 m | 1:59.76 | |
3 | 260 | Rung Victoria | 1992 | MADLA SK | 25 m | 2:00.66 | ||
4 | 298 | Lajunen Laura | 1992 | SK NEPTUN | CG2692 | 25 m | 2:00.82 | AFR |
5 | 161 | Lindkvist Josefin | 1993 | VÄSBY SS | AK4493 | 25 m | 2:00.95 | |
6 | 189 | Orczykowska Wioletta | 1997 | KRAKOW | 25 m | 2:01.79 | ||
7 | 47 | Eriksen Josefin | 1995 | JÄRFÄLLA S | AS2495 | 25 m | 2:01.95 | |
8 | 168 | Salomonsson Nadja | 1992 | VÄSBY SS | AD2892 | 25 m | 2:02.53 | |
9 | 158 | Hippi Jaqueline | 1996 | VÄSBY SS | AJ8496 | 25 m | 2:02.86 | |
10 | 16 | Aglund Lauridsen Julie | 1996 | DENMARK | 25 m | 2:03.11 | ||
11 | 12 | Bro Sarah | 1996 | DENMARK | 25 m | 2:04.24 | ||
12 | 88 | Pavlu Lewin Marlene | 1997 | SKURU IK | AH9497 | 25 m | 2:04.34 | |
13 | 169 | Sjösten Emma | 1996 | VÄSBY SS | AG2496 | 25 m | 2:04.49 | |
14 | 175 | Wiiand Agnes | 1997 | VÄSBY SS | AM1497 | 50 m | 2:05.62 | |
15 | 39 | Bielicz Linnéa | 1994 | GÖTEBORG | BJ3294 | 25 m | 2:05.73 | |
16 | 256 | Haugland Elin | 1996 | BERGEN | 25 m | 2:06.05 | ||
17 | 45 | Baron Linda | 1995 | JÄRFÄLLA S | AB3495 | 25 m | 2:06.71 | |
18 | 53 | Åström Karin | 1996 | JÄRFÄLLA S | AI8896 | 25 m | 2:06.76 | |
19 | 144 | Karell Emma | 1994 | TÄBY SIM | AZ0694 | 25 m | 2:07.49 | |
20 | 151 | Bäck Emelie | 1996 | VÄSBY SS | AE4696 | 25 m | 2:07.69 | |
21 | 267 | Tengesdal Vilde | 1996 | BRYNE SK | 25 m | 2:07.77 | ||
22 | 36 | Varga Emma | 1997 | DANDERYD | AE1897 | 25 m | 2:07.84 | |
23 | 97 | Klasson Carin | 1995 | SÖDERTÖRN | BB4695 | 25 m | 2:08.17 | |
24 | 268 | Gjerde Oda | 1995 | BRYNE SK | 25 m | 2:08.59 | ||
25 | 264 | Reime Hanne | 1998 | BRYNE SK | 25 m | 2:09.74 | ||
26 | 33 | Berglund Frida | 1998 | DANDERYD | AW7298 | 25 m | 2:10.93 | |
27 | 257 | Skogeng Lisa | 1996 | BERGEN | 25 m | 2:11.03 | ||
28 | 210 | Jørmeland Ingeborg | 1996 | STAVANGER | 25 m | 2:12.89 | ||
29 | 146 | Uusaro Alexandra | 1995 | TÄBY SIM | AN0295 | 50 m | 2:13.82 | |
30 | 89 | von Sydow Sofia | 1997 | SKURU IK | AH1697 | 25 m | 2:14.76 | |
31 | 265 | Nygård Magnussen Karen | 1998 | BRYNE SK | 25 m | 2:15.39 | ||
32 | 76 | Näsén Karolina | 1996 | SK ÄGIR | AO0296 | 50 m | 2:16.73 | |
33 | 128 | Wallenbro Klara | 1997 | SPÅRVÄGEN | AS4897 | 50 m | 2:17.39 | |
34 | 3 | Karlberg Stine Marie | 1999 | POSEIDON P | 25 m | 2:17.46 | ||
35 | 218 | Saarikko Ella | 2000 | FINLAND | 25 m | 2:17.92 | ||
36 | 127 | Wallén Malin | 1997 | SPÅRVÄGEN | AZ7897 | 25 m | 2:18.69 | |
37 | 37 | Österman Ida | 1998 | DANDERYD | BA0298 | 25 m | 2:19.63 | |
38 | 217 | Louhimo Jenni | 2001 | FINLAND | 25 m | 2:20.99 | ||
39 | 245 | Rantakokko Reetta | 2001 | FINLAND | 25 m | 2:21.92 | ||
40 | 207 | Lane Emily | 2000 | STAVANGER | 25 m | 2:21.93 | ||
41 | 103 | Adlerborn Caroline | 1998 | SPÅRVÄGEN | AR3498 | 25 m | 2:23.31 | |
42 | 266 | Bertelsen Stine | 1999 | BRYNE SK | 25 m | 2:24.52 | ||
43 | 229 | Bärlund Raakel | 2001 | FINLAND | 25 m | 2:28.20 | ||
44 | 216 | Tyven Camilla | 2001 | FINLAND | 25 m | 2:29.44 | ||
45 | 202 | Øie Kristin Xin | 1999 | STAVANGER | 25 m | 2:36.64 | ||
46 | 77 | Allberg Jessica | 1995 | SKURU IK | AY7895 | 25 m | ||
Generated by WinGrodan 1.22.06 | Print Date | 18 October 2013 |
Licensed to: Väsby Simsällskap | Print Time | 19:52 |
Event 4, 50m Breaststroke Men |
Sponsor: IC-CONTROL |
WR: Cameron van der Burgh (1988) 25.25 2009-11-14 |
ER: Fabio Scozzoli (1988) 26.11 2011-08-04 |
SR: Jakob Dorch (1985) 26.55 2009-12-12 |
MR: Niclas Tour (1989) 27.29 2009-11-07 |
# | ID | Name | Born | Club | License | Pool | EntryTime | Status |
1 | 297 | Tour Niklas | 1989 | SK NEPTUN | AQ3789 | 25 m | 27.15 | AFR |
2 | 304 | Skagius Johannes | 1995 | SUNDSVALL | AH8595 | 25 m | 27.25 | AFR |
3 | 271 | Hämäläinen Niko | 1985 | Cetus | 25 m | 27.57 | ||
4 | 185 | Holub Maciej | 1995 | KRAKOW | 25 m | 27.59 | ||
5 | 221 | Nordman Jakob | 1996 | FINLAND | 25 m | 28.07 | ||
6 | 252 | Lehkmus John | 1991 | BERGEN | 25 m | 28.44 | ||
7 | 11 | Gradinaru Andrei Razvan | 1995 | FARUL | 25 m | 29.00 | ||
8 | 155 | Fürst Andreas | 1990 | VÄSBY SS | AE1990 | 50 m | 29.07 | |
9 | 167 | Palosaari Robert | 1992 | VÄSBY SS | AC1392 | 25 m | 29.08 | |
10 | 248 | Dale Simen | 1991 | BERGEN | 25 m | 29.10 | ||
11 | 277 | Pokkinen Tuomas | 1995 | Cetus | 25 m | 29.14 | ||
12 | 222 | Nuorinko Miika | 1996 | FINLAND | 25 m | 29.43 | ||
13 | 145 | Strand Ludvig | 1994 | TÄBY SIM | AE5794 | 25 m | 29.82 | |
14 | 187 | Fedorowicz Jakub | 1997 | KRAKOW | 25 m | 29.86 | ||
15 | 5 | Nielsen Eirik | 1995 | POSEIDON P | 25 m | 30.10 | ||
16 | 206 | Vasslag Trond | 1994 | STAVANGER | 25 m | 30.52 | ||
17 | 240 | Koskinen Werneri | 1998 | FINLAND | 25 m | 30.61 | ||
18 | 166 | Ozerov Alexander | 1996 | VÄSBY SS | AS0396 | 25 m | 30.72 | |
19 | 269 | Postema Luke | 1995 | SJÖBO SS | AS6195 | 25 m | 30.73 | |
20 | 305 | Dzihic Benjamin | 1997 | SUNDSVALL | AO0397 | 25 m | 30.97 | AFR |
21 | 134 | Ny Hampus | 1990 | STRÄNGNÄS | AP1190 | 25 m | 31.10 | |
22 | 209 | Mork Alexander Marki | 1995 | STAVANGER | 25 m | 31.23 | ||
23 | 283 | Nordin Marcus | 1992 | SÖDERTÄLJE | AD8592 | 25 m | 31.23 | AFR |
24 | 73 | Block Niklas | 1995 | SK ÄGIR | AB3395 | 25 m | 31.36 | |
25 | 2 | Christiansen Ole | 1995 | POSEIDON P | 25 m | 31.40 | ||
26 | 26 | Nilsson Oskar | 1995 | ÅKERSBERGA | AD6595 | 25 m | 31.40 | |
27 | 224 | Kiiskinen Valtteri | 1998 | FINLAND | 25 m | 31.52 | ||
28 | 133 | Lindholm Pontus | 1994 | STRÄNGNÄS | AQ7194 | 25 m | 31.67 | |
29 | 148 | Bolle Henrik | 1996 | TUREBERG | AO3196 | 25 m | 31.95 | |
30 | 205 | Turøy Ole Martin | 1995 | STAVANGER | 25 m | 32.05 | ||
31 | 126 | Thorstrand Gustav | 1994 | SPÅRVÄGEN | AL2994 | 25 m | 32.08 | |
32 | 214 | Karuveha Mikael | 1999 | FINLAND | 25 m | 32.40 | ||
33 | 136 | Westerlund Andreas | 1996 | STRÄNGNÄS | AV0396 | 25 m | 32.51 | |
34 | 72 | Ekhult Anton | 1991 | SALTSJÖB | AH8191 | 25 m | 32.54 | |
35 | 82 | Hjärne Hannes | 1997 | SKURU IK | AF7797 | 25 m | 32.88 | |
36 | 228 | Alitalo Eetu | 1999 | FINLAND | 25 m | 33.67 | ||
37 | 32 | Aabel Nordkvist Jens Jacob | 1995 | DANDERYD | BB2995 | 25 m | 34.85 | |
38 | 196 | Turøy Jens Petter | 1999 | STAVANGER | 25 m | 41.02 | ||
Generated by WinGrodan 1.22.06 | Print Date | 18 October 2013 |
Licensed to: Väsby Simsällskap | Print Time | 19:52 |
Event 5, 100m Breaststroke Women |
Sponsor: Medley |
WR: Ruta Meilutyte (1997) 1:02.36 2013-10-12 |
ER: Ruta Meilutyte (1997) 1:02.36 2013-10-12 |
SR: Emma Igelström (1980) 1:05.11 2003-03-16 |
MR: Nanaka Tamura (1987) 1:05.82 2009-11-07 |
# | ID | Name | Born | Club | License | Pool | EntryTime | Status |
1 | 138 | Ejdervik Rebecca | 1987 | TÄBY SIM | AL5287 | 25 m | 1:06.07 | |
2 | 203 | Brekke Henriette | 1988 | STAVANGER | 25 m | 1:06.73 | ||
3 | 17 | Riber Rasmussen Kelly | 1994 | DENMARK | 25 m | 1:07.39 | ||
4 | 270 | Mårtensson Elin | 1993 | SJÖBO SS | AT1893 | 25 m | 1:08.12 | |
5 | 104 | Billquist Jessica | 1996 | SPÅRVÄGEN | AV1496 | 25 m | 1:09.91 | |
6 | 38 | Bengtsson Andrea | 1991 | GÖTEBORG | BW6691 | 25 m | 1:10.31 | |
7 | 273 | Laukkanen Noora | 1993 | Cetus | 25 m | 1:10.91 | ||
8 | 299 | Lindberg Linnea | 1996 | SK NEPTUN | AL7696 | 25 m | 1:10.95 | AFR |
9 | 242 | Koski Moona | 1999 | FINLAND | 25 m | 1:11.14 | ||
10 | 255 | Heimnes Stina | 1997 | BERGEN | 25 m | 1:12.12 | ||
11 | 280 | Eloranta Emilia | 1997 | Cetus | 25 m | 1:12.22 | ||
12 | 173 | Wahlund Emma | 1998 | VÄSBY SS | AB5298 | 50 m | 1:12.81 | |
13 | 178 | Åkerström Emelie | 1995 | VÄSBY SS | AM6295 | 25 m | 1:12.85 | |
14 | 142 | Johansson Emelie | 1996 | TÄBY SIM | AN2496 | 25 m | 1:13.23 | |
15 | 106 | Cedergårdh Frida | 1995 | SPÅRVÄGEN | BG6695 | 25 m | 1:13.72 | |
16 | 124 | Strömstedt Fanny | 1996 | SPÅRVÄGEN | AK4696 | 25 m | 1:13.99 | |
17 | 219 | Koivu Sini | 1999 | FINLAND | 25 m | 1:14.01 | ||
18 | 232 | Reini Iida | 2000 | FINLAND | 25 m | 1:14.22 | ||
19 | 101 | Speiner Caroline | 1994 | SÖDERTÖRN | AZ0294 | 25 m | 1:14.53 | |
20 | 29 | Sveronius Jennie | 1994 | BOLLNÄS SS | BG0694 | 25 m | 1:14.86 | |
21 | 117 | Malmgren Lovisa | 1997 | SPÅRVÄGEN | AN4297 | 25 m | 1:15.00 | |
22 | 241 | Hulkko Ida | 1998 | FINLAND | 25 m | 1:15.63 | ||
23 | 44 | Atran Malin | 1998 | JÄRFÄLLA S | AN7698 | 50 m | 1:16.34 | |
24 | 66 | Fredriksson Isabelle | 1999 | ÖSA | AG9699 | 25 m | 1:16.67 | |
25 | 230 | Lillman Essi-Maria | 2000 | FINLAND | 25 m | 1:16.83 | ||
26 | 160 | Lantz Josefin | 1996 | VÄSBY SS | AW5696 | 25 m | 1:17.03 | |
27 | 246 | Saari Amanda | 2000 | FINLAND | 25 m | 1:18.70 | ||
28 | 194 | Øie Maren | 1997 | STAVANGER | 25 m | 1:19.22 | ||
29 | 4 | Malvik Marie | 1997 | POSEIDON P | 25 m | 1:19.23 | ||
30 | 163 | Nordling Vanessa | 1998 | VÄSBY SS | AI1498 | 25 m | 1:19.73 | |
31 | 35 | Sundberg Alice | 1999 | DANDERYD | AS1299 | 25 m | 1:20.73 | |
32 | 198 | Sveingard Marie | 1999 | STAVANGER | 25 m | 1:21.42 | ||
33 | 243 | Flyckt Emilia | 2001 | FINLAND | 25 m | 1:22.02 | ||
34 | 200 | Baxter Helene | 2000 | STAVANGER | 25 m | 1:23.16 | ||
35 | 201 | Chevalier Lise | 2000 | STAVANGER | 25 m | 1:23.67 | ||
36 | 231 | Kolu Noora | 2001 | FINLAND | 25 m | 1:25.15 | ||
37 | 122 | Reichard Maja | 1991 | SPÅRVÄGEN | CI0291 | 25 m | 1:26.43 | |
38 | 211 | Kotiranta Emma | 2001 | FINLAND | 25 m | 1:26.53 | ||
Generated by WinGrodan 1.22.06 | Print Date | 18 October 2013 |
Licensed to: Väsby Simsällskap | Print Time | 19:52 |
Event 6, 400m Ind Medley Men |
Sponsor: Upplands Väsby Kommun |
WR: Ryan Lochte (1984) 3:55.50 2010-12-16 |
ER: Laszlo Cseh (1985) 3:57.27 2009-12-11 |
SR: Christoffer Wallin (1990) 4:10.93 2009-12-11 |
MR: Linus Kanth (1991) 4:22.53 2009-11-07 |
# | ID | Name | Born | Club | License | Pool | EntryTime | Status |
1 | 180 | Kanth Linus | 1991 | VÄSTERÅS | AP5991 | 25 m | 4:16.91 | |
2 | 274 | Juopperi Sami | 1992 | Cetus | 25 m | 4:16.95 | ||
3 | 275 | Laukkanen Jere | 1993 | Cetus | 25 m | 4:20.40 | ||
4 | 1 | Andersen Sander | 1996 | POSEIDON P | 25 m | 4:31.93 | ||
5 | 303 | Björck-Teuscher Anton | 1993 | KARLSTAD | AH7593 | 25 m | 4:33.64 | AFR |
6 | 164 | Norlander Carl | 1997 | VÄSBY SS | AH5397 | 25 m | 4:34.89 | |
7 | 179 | Hallberg David | 1994 | VÄSTERÅS | AE9194 | 25 m | 4:43.01 | |
8 | 42 | Westerlind Joel | 1996 | HÄRNÖSAND | AD2796 | 25 m | 4:45.25 | |
9 | 87 | Lulek William | 1998 | SKURU IK | AJ6998 | 25 m | 4:45.42 | |
10 | 52 | Swedenborg Gustav | 1998 | JÄRFÄLLA S | AD7598 | 25 m | 4:51.72 | |
11 | 55 | Blivik Martin | 1995 | KARLSKRONA | AM0395 | 25 m | 4:52.33 | |
12 | 282 | Monsen Ørjan | 1992 | TEAM BEST | 25 m | 4:54.78 | ||
13 | 212 | Kuusisto Elias | 1999 | FINLAND | 25 m | 4:57.76 | ||
14 | 152 | Frisk-Garcia Oscar | 1996 | VÄSBY SS | AF7396 | 25 m | 4:57.82 | |
15 | 48 | Fridsjö Viktor | 1998 | JÄRFÄLLA S | AO4798 | 25 m | 4:58.91 | |
16 | 263 | Reime Løge Heine | 1999 | BRYNE SK | 25 m | 5:02.74 | ||
17 | 150 | Eriksson Hugo | 1999 | TUREBERG | AB8599 | 25 m | 5:05.14 | |
18 | 262 | Nygård Solvik Kristian | 1999 | BRYNE SK | 25 m | 5:07.52 | ||
19 | 51 | Swanepoel Hugo | 1998 | JÄRFÄLLA S | AW5198 | 50 m | 5:16.32 | |
20 | 174 | Widholm Anton | 1999 | VÄSBY SS | AE6199 | 25 m | 5:17.97 | |
21 | 261 | Engstrøm Sandstøl Mathias | 1999 | BRYNE SK | 25 m | 5:18.19 | ||
Generated by WinGrodan 1.22.06 | Print Date | 18 October 2013 |
Licensed to: Väsby Simsällskap | Print Time | 19:52 |
Event 6, 400m Ind Medley Men |
Sponsor: Upplands Väsby Kommun |
WR: Ryan Lochte (1984) 3:55.50 2010-12-16 |
ER: Laszlo Cseh (1985) 3:57.27 2009-12-11 |
SR: Christoffer Wallin (1990) 4:10.93 2009-12-11 |
MR: Linus Kanth (1991) 4:22.53 2009-11-07 |
# | ID | Name | Born | Club | License | Pool | EntryTime | Status |
1 | 180 | Kanth Linus | 1991 | VÄSTERÅS | AP5991 | 25 m | 4:16.91 | |
2 | 274 | Juopperi Sami | 1992 | Cetus | 25 m | 4:16.95 | ||
3 | 275 | Laukkanen Jere | 1993 | Cetus | 25 m | 4:20.40 | ||
4 | 1 | Andersen Sander | 1996 | POSEIDON P | 25 m | 4:31.93 | ||
5 | 303 | Björck-Teuscher Anton | 1993 | KARLSTAD | AH7593 | 25 m | 4:33.64 | AFR |
6 | 164 | Norlander Carl | 1997 | VÄSBY SS | AH5397 | 25 m | 4:34.89 | |
7 | 179 | Hallberg David | 1994 | VÄSTERÅS | AE9194 | 25 m | 4:43.01 | |
8 | 42 | Westerlind Joel | 1996 | HÄRNÖSAND | AD2796 | 25 m | 4:45.25 | |
9 | 87 | Lulek William | 1998 | SKURU IK | AJ6998 | 25 m | 4:45.42 | |
10 | 52 | Swedenborg Gustav | 1998 | JÄRFÄLLA S | AD7598 | 25 m | 4:51.72 | |
11 | 55 | Blivik Martin | 1995 | KARLSKRONA | AM0395 | 25 m | 4:52.33 | |
12 | 282 | Monsen Ørjan | 1992 | TEAM BEST | 25 m | 4:54.78 | ||
13 | 212 | Kuusisto Elias | 1999 | FINLAND | 25 m | 4:57.76 | ||
14 | 152 | Frisk-Garcia Oscar | 1996 | VÄSBY SS | AF7396 | 25 m | 4:57.82 | |
15 | 48 | Fridsjö Viktor | 1998 | JÄRFÄLLA S | AO4798 | 25 m | 4:58.91 | |
16 | 263 | Reime Løge Heine | 1999 | BRYNE SK | 25 m | 5:02.74 | ||
17 | 150 | Eriksson Hugo | 1999 | TUREBERG | AB8599 | 25 m | 5:05.14 | |
18 | 262 | Nygård Solvik Kristian | 1999 | BRYNE SK | 25 m | 5:07.52 | ||
19 | 51 | Swanepoel Hugo | 1998 | JÄRFÄLLA S | AW5198 | 50 m | 5:16.32 | |
20 | 174 | Widholm Anton | 1999 | VÄSBY SS | AE6199 | 25 m | 5:17.97 | |
21 | 261 | Engstrøm Sandstøl Mathias | 1999 | BRYNE SK | 25 m | 5:18.19 | ||
Generated by WinGrodan 1.22.06 | Print Date | 18 October 2013 |
Licensed to: Väsby Simsällskap | Print Time | 19:52 |
Event 7, 100m Butterfly Women |
Sponsor: Scandic |
WR: Diane Bui Duyet (1979) 55.05 2009-12-12 |
ER: Diane Bui Duyet (1979) 55.05 2009-12-12 |
SR: Therese Alshammar (1977) 55.53 2010-11-06 |
MR: Yuka Kato (1986) 56.91 2009-11-07 |
# | ID | Name | Born | Club | License | Pool | EntryTime | Status |
1 | 15 | Holm Sørensen Katrine | 1992 | DENMARK | 25 m | 58.78 | ||
2 | 14 | Blume Pernille | 1994 | DENMARK | 25 m | 1:00.38 | ||
3 | 161 | Lindkvist Josefin | 1993 | VÄSBY SS | AK4493 | 50 m | 1:00.42 | |
4 | 278 | Kuutamo Sini | 1995 | Cetus | 25 m | 1:00.84 | ||
5 | 175 | Wiiand Agnes | 1997 | VÄSBY SS | AM1497 | 50 m | 1:01.33 | |
6 | 237 | Mört Roosa | 1999 | FINLAND | 25 m | 1:02.24 | ||
7 | 68 | Rohlin Johansson Vera | 1995 | ÖSA | AQ2695 | 25 m | 1:02.76 | |
8 | 104 | Billquist Jessica | 1996 | SPÅRVÄGEN | AV1496 | 25 m | 1:03.78 | |
9 | 146 | Uusaro Alexandra | 1995 | TÄBY SIM | AN0295 | 25 m | 1:04.00 | |
10 | 144 | Karell Emma | 1994 | TÄBY SIM | AZ0694 | 25 m | 1:04.12 | |
11 | 45 | Baron Linda | 1995 | JÄRFÄLLA S | AB3495 | 25 m | 1:05.21 | |
12 | 188 | Sienczyk Jowita | 1997 | KRAKOW | 25 m | 1:05.97 | ||
13 | 92 | Hallman Josefin | 1995 | SÖDERTÖRN | BF4695 | 25 m | 1:06.02 | |
14 | 97 | Klasson Carin | 1995 | SÖDERTÖRN | BB4695 | 25 m | 1:06.11 | |
15 | 159 | Kjellberg Isabell | 1997 | VÄSBY SS | AR7497 | 25 m | 1:06.42 | |
16 | 102 | Unnermark Vilma | 1997 | SÖDERTÖRN | AI9697 | 50 m | 1:06.43 | |
17 | 49 | Hanson Isabelle | 1998 | JÄRFÄLLA S | AB4298 | 50 m | 1:06.60 | |
18 | 107 | Edin Ida | 1996 | SPÅRVÄGEN | AS8896 | 25 m | 1:06.73 | |
19 | 37 | Österman Ida | 1998 | DANDERYD | BA0298 | 50 m | 1:07.04 | |
20 | 53 | Åström Karin | 1996 | JÄRFÄLLA S | AI8896 | 25 m | 1:07.49 | |
21 | 191 | Magner Agata | 1997 | KRAKOW | 25 m | 1:09.05 | ||
22 | 176 | Wiklund Lisa | 1996 | VÄSBY SS | BJ1496 | 25 m | 1:09.38 | |
23 | 128 | Wallenbro Klara | 1997 | SPÅRVÄGEN | AS4897 | 25 m | 1:09.50 | |
24 | 244 | Kalenius Lyydia | 2000 | FINLAND | 25 m | 1:09.88 | ||
25 | 81 | Hassler Anna | 1998 | SKURU IK | AK5298 | 25 m | 1:10.62 | |
26 | 162 | Melin Romstad Hanne | 1999 | VÄSBY SS | AK2499 | 25 m | 1:12.21 | |
27 | 231 | Kolu Noora | 2001 | FINLAND | 25 m | 1:12.93 | ||
28 | 75 | Gilliusson Linnea | 1995 | SK ÄGIR | AY1295 | 25 m | 1:13.02 | |
29 | 76 | Näsén Karolina | 1996 | SK ÄGIR | AO0296 | 25 m | 1:13.28 | |
30 | 86 | Loftén Evelina | 1996 | SKURU IK | AY9296 | 25 m | 1:13.59 | |
31 | 8 | Lima Ingelin Elisabeth | 1997 | ASKER SK | 25 m | 1:14.83 | ||
32 | 110 | Fährlin Agnes | 1998 | SPÅRVÄGEN | AR1498 | 25 m | 1:15.38 | |
33 | 201 | Chevalier Lise | 2000 | STAVANGER | 25 m | 1:16.69 | ||
34 | 199 | Janssen Tessa Fransisca | 1999 | STAVANGER | 25 m | 1:20.23 | ||
35 | 125 | Sundin Natasha | 1990 | SPÅRVÄGEN | BR3490 | 25 m | ||
36 | 272 | Alitalo Anni | 1991 | Cetus | 25 m | |||
Generated by WinGrodan 1.22.06 | Print Date | 18 October 2013 |
Licensed to: Väsby Simsällskap | Print Time | 19:52 |
Event 8, 100m Backstroke Men |
Sponsor: Mercedes-Benz Stockholm |
WR: Nick Thoman (1986) 48.94 2009-12-18 |
ER: Stanislav Donets (1983) 48.95 2010-12-19 |
SR: Pontus Renholm (1986) 51.35 2009-12-12 |
MR: Måns Hjelm (1992) 54.71 2009-11-07 |
# | ID | Name | Born | Club | License | Pool | EntryTime | Status |
1 | 287 | Holmberg Sebastian | 1991 | SK NEPTUN | AG9391 | 25 m | 53.82 | AFR |
2 | 149 | Borin Niklas | 1989 | TUREBERG | AD5189 | 25 m | 53.99 | |
3 | 186 | Murzyn Dawid | 1997 | KRAKOW | 25 m | 54.42 | ||
4 | 182 | Falacinski Maciej | 1996 | KRAKOW | 25 m | 54.47 | ||
5 | 253 | Lie Markus | 1995 | BERGEN | 25 m | 55.45 | ||
6 | 71 | Bergman Fabian | 1994 | SALTSJÖB | AQ2194 | 25 m | 55.55 | |
7 | 20 | Jakubsson Magnus | 1994 | DENMARK | 25 m | 55.99 | ||
8 | 250 | Søfteland Henrik | 1995 | BERGEN | 25 m | 56.90 | ||
9 | 10 | Kartau Martin | 1995 | SGR | 25 m | 57.27 | ||
10 | 64 | Peter Jeremy | 1988 | KUNGSBACKA | AQ5988 | 25 m | 57.31 | |
11 | 131 | Karlsson Christian | 1993 | STRÄNGNÄS | AK0593 | 25 m | 57.43 | |
12 | 140 | Ericsson Oskar | 1997 | TÄBY SIM | AF9397 | 25 m | 57.55 | |
13 | 204 | Brustveit Thomas | 1993 | STAVANGER | 25 m | 57.67 | ||
14 | 291 | Lutula Antonio | 1993 | SK NEPTUN | BC8793 | 25 m | 57.68 | AFR |
15 | 294 | Hökfelt Gustav | 1994 | SK NEPTUN | AS1594 | 25 m | 57.85 | AFR |
16 | 19 | Steen Andersen Daniel | 1995 | DENMARK | 25 m | 58.32 | ||
17 | 235 | Fredrikson Christoffer | 1997 | FINLAND | 25 m | 58.38 | ||
18 | 172 | Törnqvist Samuel | 1997 | VÄSBY SS | AI6197 | 25 m | 58.44 | |
19 | 249 | Holm Even V | 1990 | BERGEN | 25 m | 58.45 | ||
20 | 61 | Johansson Oskar | 1993 | KUNGSBACKA | AY7593 | 25 m | 58.46 | |
21 | 69 | Papantoniou Michail | 1997 | POLISEN | AX7397 | 25 m | 59.13 | |
22 | 177 | Zedendahl Oscar | 1995 | VÄSBY SS | AG4595 | 25 m | 59.59 | |
23 | 63 | Persson Martin | 1992 | KUNGSBACKA | AC2792 | 25 m | 59.95 | |
24 | 85 | Lindström Niklas | 1991 | SKURU IK | AQ6991 | 25 m | 1:01.35 | |
25 | 209 | Mork Alexander Marki | 1995 | STAVANGER | 25 m | 1:01.54 | ||
26 | 70 | Altman Elias | 1998 | SALTSJÖB | AH6998 | 25 m | 1:01.71 | |
27 | 34 | Gérnyi Karl Gustav | 1999 | DANDERYD | AG9599 | 25 m | 1:02.38 | |
28 | 113 | Henriksson Tobias | 1996 | SPÅRVÄGEN | AN4796 | 25 m | 1:02.56 | |
29 | 99 | Lind David | 1994 | SÖDERTÖRN | AK6994 | 25 m | 1:02.62 | |
30 | 73 | Block Niklas | 1995 | SK ÄGIR | AB3395 | 25 m | 1:03.01 | |
31 | 238 | Smeds Kaj | 1998 | FINLAND | 25 m | 1:03.48 | ||
32 | 83 | Jareman Martin | 1996 | SKURU IK | AN9396 | 25 m | 1:04.21 | |
33 | 54 | Ahlberg Alfred | 1996 | KARLSKRONA | AE0396 | 25 m | 1:04.36 | |
34 | 80 | Filipsson Tim | 1996 | SKURU IK | AH9196 | 25 m | 1:04.54 | |
35 | 239 | Kallinen Konsta | 1999 | FINLAND | 25 m | 1:09.18 | ||
Generated by WinGrodan 1.22.06 | Print Date | 18 October 2013 |
Licensed to: Väsby Simsällskap | Print Time | 19:52 |
Event 9, 50m Backstroke Women |
Sponsor: Omega |
WR: Sanja Jovanovic (1986) 25.70 2009-12-12 |
ER: Sanja Jovanovic (1986) 25.70 2009-12-12 |
SR: Therese Alshammar (1977) 26.62 2009-11-29 |
MR: Aya Terakawa (1984) 26.32 2009-11-07 |
# | ID | Name | Born | Club | License | Pool | EntryTime | Status |
1 | 290 | Eriksson Jessica | 1995 | SK NEPTUN | AH0895 | 25 m | 28.51 | AFR |
2 | 272 | Alitalo Anni | 1991 | Cetus | 25 m | 28.61 | ||
3 | 259 | Jensen Katrine | 1992 | BERGEN | 25 m | 28.67 | ||
4 | 47 | Eriksen Josefin | 1995 | JÄRFÄLLA S | AS2495 | 25 m | 28.83 | |
5 | 96 | Klarén Lovisa | 1992 | SÖDERTÖRN | AK1692 | 25 m | 28.98 | |
6 | 57 | Elvind Carolina | 1994 | KUNGSBACKA | BD4694 | 25 m | 29.27 | |
7 | 12 | Bro Sarah | 1996 | DENMARK | 25 m | 29.60 | ||
8 | 77 | Allberg Jessica | 1995 | SKURU IK | AY7895 | 25 m | 29.62 | |
9 | 220 | Upanne Lotta | 1998 | FINLAND | 25 m | 29.74 | ||
10 | 190 | Zarlok Martyna | 1997 | KRAKOW | 25 m | 29.81 | ||
11 | 267 | Tengesdal Vilde | 1996 | BRYNE SK | 25 m | 29.99 | ||
12 | 157 | Hedman Felicia | 1995 | VÄSBY SS | BR6895 | 25 m | 30.10 | |
13 | 39 | Bielicz Linnéa | 1994 | GÖTEBORG | BJ3294 | 25 m | 30.35 | |
14 | 193 | Dlugolecka Karolina | 1996 | KRAKOW | 25 m | 30.52 | ||
15 | 192 | Kurowska Wanda | 1998 | KRAKOW | 25 m | 30.54 | ||
16 | 254 | Reinertsen Karianne | 1997 | BERGEN | 25 m | 30.89 | ||
17 | 219 | Koivu Sini | 1999 | FINLAND | 25 m | 31.11 | ||
18 | 84 | Kimander Amanda | 1997 | SKURU IK | AQ3497 | 25 m | 31.17 | |
19 | 81 | Hassler Anna | 1998 | SKURU IK | AK5298 | 25 m | 31.26 | |
20 | 8 | Lima Ingelin Elisabeth | 1997 | ASKER SK | 25 m | 31.54 | ||
21 | 147 | Ödling Micaela | 1990 | TÄBY SIM | AM6890 | 25 m | 31.67 | |
22 | 265 | Nygård Magnussen Karen | 1998 | BRYNE SK | 25 m | 32.31 | ||
23 | 257 | Skogeng Lisa | 1996 | BERGEN | 25 m | 32.32 | ||
24 | 208 | Aune Brita Stang | 1997 | STAVANGER | 25 m | 32.52 | ||
25 | 3 | Karlberg Stine Marie | 1999 | POSEIDON P | 25 m | 32.79 | ||
26 | 137 | Åkerman Linnea | 1999 | STRÄNGNÄS | AV0899 | 25 m | 33.84 | |
27 | 135 | Svensson Madeleine | 1997 | STRÄNGNÄS | AJ3697 | 25 m | 33.91 | |
28 | 50 | Lidström Linda | 1997 | JÄRFÄLLA S | AD7497 | 25 m | 34.01 | |
29 | 195 | Mork Andrea Marki | 1998 | STAVANGER | 25 m | 34.44 | ||
30 | 266 | Bertelsen Stine | 1999 | BRYNE SK | 25 m | 37.67 | ||
31 | 216 | Tyven Camilla | 2001 | FINLAND | 25 m | 39.47 | ||
Generated by WinGrodan 1.22.06 | Print Date | 18 October 2013 |
Licensed to: Väsby Simsällskap | Print Time | 19:52 |
Event 10, 200m Butterfly Men |
Sponsor: Electrolux Home |
WR: Chad Le Clos (1992) 1:49.04 2013-08-07 |
ER: Nikolay Skvortsov (1984) 1:49.46 2009-12-12 |
SR: Simon Sjödin (1986) 1:52.90 2009-11-10 |
MR: Takeshi Matsuda (1984) 1:53.05 2009-11-07 |
# | ID | Name | Born | Club | License | Pool | EntryTime | Status |
1 | 183 | Twarowski Jerzy | 1995 | KRAKOW | 25 m | 1:56.60 | ||
2 | 184 | Ciezkowski Dominik | 1996 | KRAKOW | 25 m | 2:01.38 | ||
3 | 65 | Eriksson Gusten | 1994 | MOTALA SS | AD6594 | 25 m | 2:05.78 | |
4 | 156 | Fürst Markus | 1996 | VÄSBY SS | AA2196 | 25 m | 2:05.84 | |
5 | 60 | Johansson Anton | 1996 | KUNGSBACKA | AJ5996 | 25 m | 2:11.63 | |
6 | 48 | Fridsjö Viktor | 1998 | JÄRFÄLLA S | AO4798 | 50 m | 2:13.15 | |
7 | 233 | Grönblom Juho | 1998 | FINLAND | 25 m | 2:14.39 | ||
8 | 2 | Christiansen Ole | 1995 | POSEIDON P | 25 m | 2:16.47 | ||
9 | 41 | Norén-Vosveldt Gustav | 1996 | HÄRNÖSAND | AL0396 | 25 m | 2:18.52 | |
10 | 262 | Nygård Solvik Kristian | 1999 | BRYNE SK | 25 m | 2:20.23 | ||
11 | 261 | Engstrøm Sandstøl Mathias | 1999 | BRYNE SK | 25 m | 2:25.91 | ||
12 | 196 | Turøy Jens Petter | 1999 | STAVANGER | 25 m | 2:31.09 | ||
13 | 114 | Holm-Reise David | 1997 | SPÅRVÄGEN | AI2397 | 25 m | 2:34.51 | |
14 | 263 | Reime Løge Heine | 1999 | BRYNE SK | 25 m | 2:36.42 | ||
15 | 129 | Wallenbro Kristoffer | 1997 | SPÅRVÄGEN | AN8197 | 25 m | 2:49.70 | |
16 | 276 | Pöytäkivi Riku | 1995 | Cetus | 25 m | |||
Generated by WinGrodan 1.22.06 | Print Date | 18 October 2013 |
Licensed to: Väsby Simsällskap | Print Time | 19:52 |
Event 11, 200m Ind Medley Women |
Sponsor: Freeker Sport |
WR: Katinka Hosszu (1989) 2:03.20 2013-08-07 |
ER: Katinka Hosszu (1989) 2:03.20 2013-08-07 |
SR: Sarah Sjöström (1993) 2:08.17 2012-01-27 |
MR: Sara Thydén (1989) 2:10.24 2011-10-29 |
# | ID | Name | Born | Club | License | Pool | EntryTime | Status |
1 | 15 | Holm Sørensen Katrine | 1992 | DENMARK | 25 m | 2:10.21 | ||
2 | 273 | Laukkanen Noora | 1993 | Cetus | 25 m | 2:13.88 | ||
3 | 16 | Aglund Lauridsen Julie | 1996 | DENMARK | 25 m | 2:14.35 | ||
4 | 168 | Salomonsson Nadja | 1992 | VÄSBY SS | AD2892 | 25 m | 2:15.09 | |
5 | 158 | Hippi Jaqueline | 1996 | VÄSBY SS | AJ8496 | 25 m | 2:16.24 | |
6 | 188 | Sienczyk Jowita | 1997 | KRAKOW | 25 m | 2:17.39 | ||
7 | 279 | Teijonsalo Fanny | 1996 | Cetus | 25 m | 2:17.76 | ||
8 | 258 | Hestdal Andrea | 1994 | BERGEN | 25 m | 2:19.43 | ||
9 | 94 | Hägglund-Björklund Sara | 1995 | SÖDERTÖRN | BB3695 | 25 m | 2:21.10 | |
10 | 256 | Haugland Elin | 1996 | BERGEN | 25 m | 2:21.21 | ||
11 | 95 | Jörlund Hanna | 1991 | SÖDERTÖRN | BL6891 | 25 m | 2:22.62 | |
12 | 142 | Johansson Emelie | 1996 | TÄBY SIM | AN2496 | 25 m | 2:22.83 | |
13 | 178 | Åkerström Emelie | 1995 | VÄSBY SS | AM6295 | 25 m | 2:22.98 | |
14 | 36 | Varga Emma | 1997 | DANDERYD | AE1897 | 25 m | 2:24.50 | |
15 | 101 | Speiner Caroline | 1994 | SÖDERTÖRN | AZ0294 | 25 m | 2:24.74 | |
16 | 104 | Billquist Jessica | 1996 | SPÅRVÄGEN | AV1496 | 25 m | 2:25.12 | |
17 | 193 | Dlugolecka Karolina | 1996 | KRAKOW | 25 m | 2:25.14 | ||
18 | 92 | Hallman Josefin | 1995 | SÖDERTÖRN | BF4695 | 25 m | 2:25.27 | |
19 | 255 | Heimnes Stina | 1997 | BERGEN | 25 m | 2:25.33 | ||
20 | 264 | Reime Hanne | 1998 | BRYNE SK | 25 m | 2:25.65 | ||
21 | 181 | Wiman Clara | 1996 | VÄSTERÅS | AE8896 | 25 m | 2:26.04 | |
22 | 107 | Edin Ida | 1996 | SPÅRVÄGEN | AS8896 | 25 m | 2:26.26 | |
23 | 223 | Otava Aino | 1999 | FINLAND | 25 m | 2:26.34 | ||
24 | 43 | Almvret Josefine | 1999 | JÄRFÄLLA S | AA0699 | 25 m | 2:26.63 | |
25 | 49 | Hanson Isabelle | 1998 | JÄRFÄLLA S | AB4298 | 25 m | 2:26.89 | |
26 | 236 | Lumio Alma | 1999 | FINLAND | 25 m | 2:27.40 | ||
27 | 75 | Gilliusson Linnea | 1995 | SK ÄGIR | AY1295 | 25 m | 2:27.60 | |
28 | 268 | Gjerde Oda | 1995 | BRYNE SK | 25 m | 2:27.64 | ||
29 | 232 | Reini Iida | 2000 | FINLAND | 25 m | 2:27.65 | ||
30 | 160 | Lantz Josefin | 1996 | VÄSBY SS | AW5696 | 25 m | 2:28.02 | |
31 | 173 | Wahlund Emma | 1998 | VÄSBY SS | AB5298 | 50 m | 2:29.03 | |
32 | 117 | Malmgren Lovisa | 1997 | SPÅRVÄGEN | AN4297 | 25 m | 2:29.34 | |
33 | 35 | Sundberg Alice | 1999 | DANDERYD | AS1299 | 25 m | 2:30.95 | |
34 | 33 | Berglund Frida | 1998 | DANDERYD | AW7298 | 25 m | 2:31.09 | |
35 | 44 | Atran Malin | 1998 | JÄRFÄLLA S | AN7698 | 25 m | 2:31.37 | |
36 | 118 | Nelin Olivia | 1995 | SPÅRVÄGEN | BE1695 | 25 m | 2:32.24 | |
37 | 76 | Näsén Karolina | 1996 | SK ÄGIR | AO0296 | 25 m | 2:34.66 | |
38 | 210 | Jørmeland Ingeborg | 1996 | STAVANGER | 25 m | 2:36.92 | ||
39 | 245 | Rantakokko Reetta | 2001 | FINLAND | 25 m | 2:37.97 | ||
40 | 231 | Kolu Noora | 2001 | FINLAND | 25 m | 2:38.91 | ||
41 | 103 | Adlerborn Caroline | 1998 | SPÅRVÄGEN | AR3498 | 25 m | 2:42.19 | |
42 | 229 | Bärlund Raakel | 2001 | FINLAND | 25 m | 2:42.61 | ||
43 | 110 | Fährlin Agnes | 1998 | SPÅRVÄGEN | AR1498 | 25 m | 2:45.43 | |
44 | 200 | Baxter Helene | 2000 | STAVANGER | 25 m | 2:47.12 | ||
45 | 202 | Øie Kristin Xin | 1999 | STAVANGER | 25 m | 2:48.03 | ||
46 | 201 | Chevalier Lise | 2000 | STAVANGER | 25 m | 2:48.76 | ||
47 | 122 | Reichard Maja | 1991 | SPÅRVÄGEN | CI0291 | 25 m | 2:57.34 | |
Generated by WinGrodan 1.22.06 | Print Date | 18 October 2013 |
Licensed to: Väsby Simsällskap | Print Time | 19:52 |
Event 12, 400m Freestyle Men |
Sponsor: Väsby Fysikaliska Klinik |
WR: Yannick Agnel (1986) 3:32.25 2012-11-15 |
ER: Yannick Agnel (1992) 3:32.25 2012-11-15 |
SR: Anders Holmertz (1968) 3:40.81 1990-02-04 |
MR: Christoffer Wallin (1990) 3:47.37 2009-11-07 |
# | ID | Name | Born | Club | License | Pool | EntryTime | Status |
1 | 9 | Piiroinen Eetu | 1995 | SGR | 25 m | 3:51.63 | ||
2 | 247 | Nygård Jørn | 1992 | BERGEN | 25 m | 3:53.66 | ||
3 | 275 | Laukkanen Jere | 1993 | Cetus | 25 m | 3:55.24 | ||
4 | 213 | Lehtonen Roope | 1996 | FINLAND | 25 m | 4:01.10 | ||
5 | 251 | Aanby Jonas | 1995 | BERGEN | 25 m | 4:01.17 | ||
6 | 65 | Eriksson Gusten | 1994 | MOTALA SS | AD6594 | 25 m | 4:01.54 | |
7 | 164 | Norlander Carl | 1997 | VÄSBY SS | AH5397 | 25 m | 4:03.18 | |
8 | 282 | Monsen Ørjan | 1992 | TEAM BEST | 25 m | 4:05.20 | ||
9 | 303 | Björck-Teuscher Anton | 1993 | KARLSTAD | AH7593 | 25 m | 4:05.25 | AFR |
10 | 179 | Hallberg David | 1994 | VÄSTERÅS | AE9194 | 25 m | 4:09.08 | |
11 | 52 | Swedenborg Gustav | 1998 | JÄRFÄLLA S | AD7598 | 25 m | 4:13.39 | |
12 | 7 | Lervik Nils | 1997 | ASKER SK | 25 m | 4:14.38 | ||
13 | 42 | Westerlind Joel | 1996 | HÄRNÖSAND | AD2796 | 25 m | 4:15.56 | |
14 | 225 | Hatunen Lauri | 1998 | FINLAND | 25 m | 4:16.29 | ||
15 | 205 | Turøy Ole Martin | 1995 | STAVANGER | 25 m | 4:17.24 | ||
16 | 78 | Bååthe Axel | 1997 | SKURU IK | AQ6597 | 25 m | 4:18.56 | |
17 | 306 | Westrin Jakob | 1996 | SUNDSVALL | AC1796 | 25 m | 4:19.54 | AFR |
18 | 59 | Frankenfelt Oscar | 1994 | KUNGSBACKA | AS6594 | 25 m | 4:20.31 | |
19 | 34 | Gérnyi Karl Gustav | 1999 | DANDERYD | AG9599 | 25 m | 4:20.48 | |
20 | 108 | Freiholtz Mattias | 1996 | SPÅRVÄGEN | AP4596 | 25 m | 4:21.53 | |
21 | 226 | Lihtsa Allar | 1999 | FINLAND | 25 m | 4:28.59 | ||
22 | 70 | Altman Elias | 1998 | SALTSJÖB | AH6998 | 25 m | 4:29.87 | |
23 | 154 | Frödeberg Gustav | 1997 | VÄSBY SS | AA5197 | 25 m | 4:32.48 | |
24 | 227 | Laakkonen Saku | 1999 | FINLAND | 25 m | 4:35.46 | ||
25 | 197 | Jørmeland Ole | 1998 | STAVANGER | 25 m | 4:41.26 | ||
26 | 51 | Swanepoel Hugo | 1998 | JÄRFÄLLA S | AW5198 | 50 m | 4:43.35 | |
27 | 286 | Gipperth Simon | 1998 | SALTSJÖB | AF1798 | 25 m | 4:54.59 | AFR |
Generated by WinGrodan 1.22.06 | Print Date | 18 October 2013 |
Licensed to: Väsby Simsällskap | Print Time | 19:52 |
Event 13, 50m Freestyle Women |
Sponsor: Sandas Tvätt & Bilserv. |
WR: Ranomi Kromowidjojo (1990) 23.24 2013-08-07 |
ER: Ranomi Kromowidjojo (1989) 23.24 2013-08-07 |
SR: Therese Alshammar (1977) 23.27 2009-11-21 |
MR: Sarah Sjöström (1993) 24.26 2011-10-29 |
# | ID | Name | Born | Club | License | Pool | EntryTime | Status |
1 | 14 | Blume Pernille | 1994 | DENMARK | 25 m | 24.67 | ||
2 | 237 | Mört Roosa | 1999 | FINLAND | 25 m | 25.23 | ||
3 | 17 | Riber Rasmussen Kelly | 1994 | DENMARK | 25 m | 25.34 | ||
4 | 161 | Lindkvist Josefin | 1993 | VÄSBY SS | AK4493 | 25 m | 25.67 | |
5 | 278 | Kuutamo Sini | 1995 | Cetus | 25 m | 25.91 | ||
6 | 168 | Salomonsson Nadja | 1992 | VÄSBY SS | AD2892 | 25 m | 25.95 | |
7 | 290 | Eriksson Jessica | 1995 | SK NEPTUN | AH0895 | 25 m | 26.06 | AFR |
8 | 143 | Johansson Mathilda | 1991 | TÄBY SIM | CB2491 | 25 m | 26.18 | |
9 | 30 | Åhlström Matilda | 1991 | BOLLNÄS SS | BV9891 | 25 m | 26.47 | |
10 | 125 | Sundin Natasha | 1990 | SPÅRVÄGEN | BR3490 | 25 m | 26.51 | |
11 | 57 | Elvind Carolina | 1994 | KUNGSBACKA | BD4694 | 25 m | 26.56 | |
12 | 22 | Schaer Allegra | 1988 | RED-FISH | 25 m | 26.70 | ||
13 | 169 | Sjösten Emma | 1996 | VÄSBY SS | AG2496 | 25 m | 26.73 | |
14 | 236 | Lumio Alma | 1999 | FINLAND | 25 m | 26.76 | ||
15 | 260 | Rung Victoria | 1992 | MADLA SK | 25 m | 26.78 | ||
16 | 39 | Bielicz Linnéa | 1994 | GÖTEBORG | BJ3294 | 25 m | 26.99 | |
17 | 68 | Rohlin Johansson Vera | 1995 | ÖSA | AQ2695 | 25 m | 26.99 | |
18 | 189 | Orczykowska Wioletta | 1997 | KRAKOW | 25 m | 27.10 | ||
19 | 293 | Mattsson Rebecca | 1995 | SK NEPTUN | AQ0295 | 25 m | 27.39 | AFR |
20 | 171 | Sparrman Tove | 1996 | VÄSBY SS | AQ3296 | 25 m | 27.40 | |
21 | 254 | Reinertsen Karianne | 1997 | BERGEN | 25 m | 27.44 | ||
22 | 132 | Linday My | 1993 | STRÄNGNÄS | AP5493 | 25 m | 27.47 | |
23 | 121 | Rahim Helin | 1995 | SPÅRVÄGEN | AM7895 | 50 m | 27.56 | |
24 | 259 | Jensen Katrine | 1992 | BERGEN | 25 m | 27.66 | ||
25 | 8 | Lima Ingelin Elisabeth | 1997 | ASKER SK | 25 m | 27.67 | ||
26 | 53 | Åström Karin | 1996 | JÄRFÄLLA S | AI8896 | 25 m | 27.85 | |
27 | 280 | Eloranta Emilia | 1997 | Cetus | 25 m | 27.90 | ||
28 | 38 | Bengtsson Andrea | 1991 | GÖTEBORG | BW6691 | 25 m | 27.93 | |
29 | 106 | Cedergårdh Frida | 1995 | SPÅRVÄGEN | BG6695 | 25 m | 28.02 | |
30 | 264 | Reime Hanne | 1998 | BRYNE SK | 25 m | 28.44 | ||
31 | 195 | Mork Andrea Marki | 1998 | STAVANGER | 25 m | 28.58 | ||
32 | 130 | Idesten Frida | 1995 | STRÄNGNÄS | AD6495 | 25 m | 28.59 | |
33 | 208 | Aune Brita Stang | 1997 | STAVANGER | 25 m | 28.60 | ||
34 | 37 | Österman Ida | 1998 | DANDERYD | BA0298 | 25 m | 28.61 | |
35 | 84 | Kimander Amanda | 1997 | SKURU IK | AQ3497 | 25 m | 28.86 | |
36 | 246 | Saari Amanda | 2000 | FINLAND | 25 m | 28.97 | ||
37 | 33 | Berglund Frida | 1998 | DANDERYD | AW7298 | 25 m | 29.03 | |
38 | 76 | Näsén Karolina | 1996 | SK ÄGIR | AO0296 | 25 m | 29.03 | |
39 | 241 | Hulkko Ida | 1998 | FINLAND | 25 m | 29.03 | ||
40 | 194 | Øie Maren | 1997 | STAVANGER | 25 m | 29.06 | ||
41 | 75 | Gilliusson Linnea | 1995 | SK ÄGIR | AY1295 | 25 m | 29.16 | |
42 | 218 | Saarikko Ella | 2000 | FINLAND | 25 m | 29.30 | ||
43 | 89 | von Sydow Sofia | 1997 | SKURU IK | AH1697 | 25 m | 29.35 | |
44 | 198 | Sveingard Marie | 1999 | STAVANGER | 25 m | 29.64 | ||
45 | 137 | Åkerman Linnea | 1999 | STRÄNGNÄS | AV0899 | 25 m | 29.75 | |
46 | 217 | Louhimo Jenni | 2001 | FINLAND | 25 m | 30.60 | ||
47 | 86 | Loftén Evelina | 1996 | SKURU IK | AY9296 | 25 m | 30.64 | |
48 | 216 | Tyven Camilla | 2001 | FINLAND | 25 m | 30.84 | ||
49 | 211 | Kotiranta Emma | 2001 | FINLAND | 25 m | 30.95 | ||
50 | 244 | Kalenius Lyydia | 2000 | FINLAND | 25 m | 31.05 | ||
51 | 199 | Janssen Tessa Fransisca | 1999 | STAVANGER | 25 m | 31.55 | ||
52 | 202 | Øie Kristin Xin | 1999 | STAVANGER | 25 m | 33.71 | ||
Generated by WinGrodan 1.22.06 | Print Date | 18 October 2013 |
Licensed to: Väsby Simsällskap | Print Time | 19:52 |
Event 14, 200m Breaststroke Men |
Sponsor: ProDob |
WR: Daniel Gyurta (1989) 2:00.67 2009-12-13 |
ER: Daniel Gyurta (1989) 2:00.67 2009-12-13 |
SR: Martin Gustavsson (1980) 2:07.66 2003-03-15 |
MR: Yuta Suenaga (1985) 2:09.34 2009-11-07 |
# | ID | Name | Born | Club | License | Pool | EntryTime | Status |
1 | 304 | Skagius Johannes | 1995 | SUNDSVALL | AH8595 | 25 m | 2:13.06 | AFR |
2 | 64 | Peter Jeremy | 1988 | KUNGSBACKA | AQ5988 | 25 m | 2:14.14 | |
3 | 167 | Palosaari Robert | 1992 | VÄSBY SS | AC1392 | 25 m | 2:15.10 | |
4 | 155 | Fürst Andreas | 1990 | VÄSBY SS | AE1990 | 25 m | 2:16.08 | |
5 | 248 | Dale Simen | 1991 | BERGEN | 25 m | 2:16.77 | ||
6 | 240 | Koskinen Werneri | 1998 | FINLAND | 25 m | 2:20.42 | ||
7 | 252 | Lehkmus John | 1991 | BERGEN | 25 m | 2:21.02 | ||
8 | 187 | Fedorowicz Jakub | 1997 | KRAKOW | 25 m | 2:23.80 | ||
9 | 166 | Ozerov Alexander | 1996 | VÄSBY SS | AS0396 | 25 m | 2:25.57 | |
10 | 224 | Kiiskinen Valtteri | 1998 | FINLAND | 25 m | 2:28.00 | ||
11 | 305 | Dzihic Benjamin | 1997 | SUNDSVALL | AO0397 | 25 m | 2:28.04 | AFR |
12 | 82 | Hjärne Hannes | 1997 | SKURU IK | AF7797 | 25 m | 2:31.41 | |
13 | 206 | Vasslag Trond | 1994 | STAVANGER | 25 m | 2:33.08 | ||
14 | 100 | Marijanovic Denis | 1996 | SÖDERTÖRN | AP3596 | 50 m | 2:33.85 | |
15 | 214 | Karuveha Mikael | 1999 | FINLAND | 25 m | 2:34.70 | ||
16 | 212 | Kuusisto Elias | 1999 | FINLAND | 25 m | 2:38.44 | ||
17 | 32 | Aabel Nordkvist Jens Jacob | 1995 | DANDERYD | BB2995 | 25 m | 2:43.07 | |
18 | 51 | Swanepoel Hugo | 1998 | JÄRFÄLLA S | AW5198 | 25 m | 2:43.25 | |
19 | 165 | Nyblom Niklas | 1999 | VÄSBY SS | AK2999 | 25 m | 2:43.80 | |
20 | 123 | Severin Joel | 1997 | SPÅRVÄGEN | AQ5797 | 25 m | 2:51.71 | |
21 | 261 | Engstrøm Sandstøl Mathias | 1999 | BRYNE SK | 25 m | 2:56.63 | ||
22 | 271 | Hämäläinen Niko | 1985 | Cetus | 25 m | |||
Generated by WinGrodan 1.22.06 | Print Date | 18 October 2013 |
Licensed to: Väsby Simsällskap | Print Time | 19:52 |
Event 15, 100m Ind Medley Men |
Sponsor: Skanska |
WR: Ryan Lochte (1984) 50.71 2012-12-15 |
ER: Peter Mankoc (1978) 50.76 2009-12-12 |
SR: Simon Sjödin (1986) 52.51 2012-12-15 |
MR Senior: Simon Sjödin (1986) 54.32 2012-10-27 |
# | ID | Name | Born | Club | License | Pool | EntryTime | Status |
1 | 18 | Skaaning Daniel | 1993 | DENMARK | 25 m | 53.90 | ||
2 | 287 | Holmberg Sebastian | 1991 | SK NEPTUN | AG9391 | 25 m | 54.31 | AFR |
3 | 274 | Juopperi Sami | 1992 | Cetus | 25 m | 55.61 | ||
4 | 253 | Lie Markus | 1995 | BERGEN | 25 m | 56.10 | ||
5 | 277 | Pokkinen Tuomas | 1995 | Cetus | 25 m | 57.04 | ||
6 | 5 | Nielsen Eirik | 1995 | POSEIDON P | 25 m | 57.09 | ||
7 | 11 | Gradinaru Andrei Razvan | 1995 | FARUL | 25 m | 57.30 | ||
8 | 180 | Kanth Linus | 1991 | VÄSTERÅS | AP5991 | 25 m | 57.33 | |
9 | 71 | Bergman Fabian | 1994 | SALTSJÖB | AQ2194 | 25 m | 57.74 | |
10 | 185 | Holub Maciej | 1995 | KRAKOW | 25 m | 57.92 | ||
11 | 156 | Fürst Markus | 1996 | VÄSBY SS | AA2196 | 25 m | 58.42 | |
12 | 61 | Johansson Oskar | 1993 | KUNGSBACKA | AY7593 | 25 m | 59.57 | |
13 | 145 | Strand Ludvig | 1994 | TÄBY SIM | AE5794 | 25 m | 1:00.22 | |
14 | 1 | Andersen Sander | 1996 | POSEIDON P | 25 m | 1:00.33 | ||
15 | 172 | Törnqvist Samuel | 1997 | VÄSBY SS | AI6197 | 25 m | 1:00.40 | |
16 | 222 | Nuorinko Miika | 1996 | FINLAND | 25 m | 1:00.43 | ||
17 | 126 | Thorstrand Gustav | 1994 | SPÅRVÄGEN | AL2994 | 25 m | 1:00.61 | |
18 | 91 | Hagström Markus | 1991 | SÖDERTÖRN | AQ5191 | 25 m | 1:01.22 | |
19 | 186 | Murzyn Dawid | 1997 | KRAKOW | 25 m | 1:01.50 | ||
20 | 87 | Lulek William | 1998 | SKURU IK | AJ6998 | 25 m | 1:01.80 | |
21 | 85 | Lindström Niklas | 1991 | SKURU IK | AQ6991 | 25 m | 1:02.20 | |
22 | 141 | Inde Niklas | 1993 | TÄBY SIM | AG0593 | 25 m | 1:02.24 | |
23 | 238 | Smeds Kaj | 1998 | FINLAND | 25 m | 1:02.92 | ||
24 | 113 | Henriksson Tobias | 1996 | SPÅRVÄGEN | AN4796 | 25 m | 1:03.36 | |
25 | 73 | Block Niklas | 1995 | SK ÄGIR | AB3395 | 25 m | 1:03.45 | |
26 | 70 | Altman Elias | 1998 | SALTSJÖB | AH6998 | 25 m | 1:04.05 | |
27 | 80 | Filipsson Tim | 1996 | SKURU IK | AH9196 | 25 m | 1:04.17 | |
28 | 221 | Nordman Jakob | 1996 | FINLAND | 25 m | 1:04.88 | ||
29 | 152 | Frisk-Garcia Oscar | 1996 | VÄSBY SS | AF7396 | 25 m | 1:04.99 | |
30 | 83 | Jareman Martin | 1996 | SKURU IK | AN9396 | 25 m | 1:05.26 | |
31 | 228 | Alitalo Eetu | 1999 | FINLAND | 25 m | 1:06.06 | ||
32 | 234 | Korpi Samuli | 1997 | FINLAND | 25 m | 1:07.94 | ||
33 | 93 | Huth Joel | 1996 | SÖDERTÖRN | AK1596 | 25 m | 1:08.00 | |
34 | 109 | Freiholtz Oliver | 1997 | SPÅRVÄGEN | AK5797 | 25 m | 1:08.37 | |
35 | 239 | Kallinen Konsta | 1999 | FINLAND | 25 m | 1:11.69 | ||
Generated by WinGrodan 1.22.06 | Print Date | 18 October 2013 |
Licensed to: Väsby Simsällskap | Print Time | 19:52 |
Event 16, 200m Backstroke Women |
Sponsor: Thomas Kök&Catering |
WR: Melissa Franklin (1995) 2:00.03 2011-10-22 |
ER: Elizabeth Simmonds (1991) 2:00.83 2011-12-16 |
SR: Therese Svendsen (1989) 2:06.65 2009-12-13 |
MR: Aya Terakawa (1990) 2:03.88 2009-11-07 |
# | ID | Name | Born | Club | License | Pool | EntryTime | Status |
1 | 191 | Magner Agata | 1997 | KRAKOW | 25 m | 2:10.93 | ||
2 | 12 | Bro Sarah | 1996 | DENMARK | 25 m | 2:11.85 | ||
3 | 16 | Aglund Lauridsen Julie | 1996 | DENMARK | 25 m | 2:13.98 | ||
4 | 88 | Pavlu Lewin Marlene | 1997 | SKURU IK | AH9497 | 25 m | 2:14.16 | |
5 | 47 | Eriksen Josefin | 1995 | JÄRFÄLLA S | AS2495 | 25 m | 2:14.31 | |
6 | 190 | Zarlok Martyna | 1997 | KRAKOW | 25 m | 2:15.66 | ||
7 | 102 | Unnermark Vilma | 1997 | SÖDERTÖRN | AI9697 | 25 m | 2:16.05 | |
8 | 192 | Kurowska Wanda | 1998 | KRAKOW | 25 m | 2:17.95 | ||
9 | 157 | Hedman Felicia | 1995 | VÄSBY SS | BR6895 | 25 m | 2:18.16 | |
10 | 220 | Upanne Lotta | 1998 | FINLAND | 25 m | 2:18.74 | ||
11 | 77 | Allberg Jessica | 1995 | SKURU IK | AY7895 | 25 m | 2:19.55 | |
12 | 151 | Bäck Emelie | 1996 | VÄSBY SS | AE4696 | 25 m | 2:20.14 | |
13 | 94 | Hägglund-Björklund Sara | 1995 | SÖDERTÖRN | BB3695 | 25 m | 2:21.22 | |
14 | 95 | Jörlund Hanna | 1991 | SÖDERTÖRN | BL6891 | 25 m | 2:21.36 | |
15 | 36 | Varga Emma | 1997 | DANDERYD | AE1897 | 25 m | 2:22.59 | |
16 | 267 | Tengesdal Vilde | 1996 | BRYNE SK | 25 m | 2:22.87 | ||
17 | 265 | Nygård Magnussen Karen | 1998 | BRYNE SK | 25 m | 2:23.01 | ||
18 | 46 | Eriksen Ida | 1997 | JÄRFÄLLA S | AD4497 | 25 m | 2:23.21 | |
19 | 84 | Kimander Amanda | 1997 | SKURU IK | AQ3497 | 25 m | 2:24.23 | |
20 | 43 | Almvret Josefine | 1999 | JÄRFÄLLA S | AA0699 | 25 m | 2:27.27 | |
21 | 127 | Wallén Malin | 1997 | SPÅRVÄGEN | AZ7897 | 25 m | 2:27.32 | |
22 | 159 | Kjellberg Isabell | 1997 | VÄSBY SS | AR7497 | 25 m | 2:28.52 | |
23 | 50 | Lidström Linda | 1997 | JÄRFÄLLA S | AD7497 | 25 m | 2:28.60 | |
24 | 173 | Wahlund Emma | 1998 | VÄSBY SS | AB5298 | 25 m | 2:28.74 | |
25 | 208 | Aune Brita Stang | 1997 | STAVANGER | 25 m | 2:29.40 | ||
26 | 81 | Hassler Anna | 1998 | SKURU IK | AK5298 | 25 m | 2:30.57 | |
27 | 3 | Karlberg Stine Marie | 1999 | POSEIDON P | 25 m | 2:30.63 | ||
28 | 89 | von Sydow Sofia | 1997 | SKURU IK | AH1697 | 25 m | 2:31.65 | |
29 | 170 | Sparrman Kajsa | 1999 | VÄSBY SS | AH4299 | 25 m | 2:32.09 | |
30 | 230 | Lillman Essi-Maria | 2000 | FINLAND | 25 m | 2:33.73 | ||
31 | 215 | Heinola Nea-Amanda | 2000 | FINLAND | 25 m | 2:34.08 | ||
32 | 4 | Malvik Marie | 1997 | POSEIDON P | 25 m | 2:34.38 | ||
33 | 207 | Lane Emily | 2000 | STAVANGER | 25 m | 2:35.47 | ||
34 | 176 | Wiklund Lisa | 1996 | VÄSBY SS | BJ1496 | 25 m | 2:36.55 | |
35 | 66 | Fredriksson Isabelle | 1999 | ÖSA | AG9699 | 25 m | 2:37.15 | |
36 | 135 | Svensson Madeleine | 1997 | STRÄNGNÄS | AJ3697 | 25 m | 2:37.24 | |
37 | 266 | Bertelsen Stine | 1999 | BRYNE SK | 25 m | 2:38.54 | ||
38 | 195 | Mork Andrea Marki | 1998 | STAVANGER | 25 m | 2:39.14 | ||
39 | 200 | Baxter Helene | 2000 | STAVANGER | 25 m | 2:56.07 | ||
Generated by WinGrodan 1.22.06 | Print Date | 18 October 2013 |
Licensed to: Väsby Simsällskap | Print Time | 19:52 |
Event 17, 50m Butterfly Men |
Sponsor: Nordic Pool |
WR: Steffen Deibler (1987) 21.80 2009-11-14 |
ER: Steffen Deibler (1987) 21.80 2009-11-14 |
SR: Lars Frölander (1974) 22.97 2001-10-20 |
MR: Lars Frölander (1974) 23.94 2011-10-29 |
# | ID | Name | Born | Club | License | Pool | EntryTime | Status |
1 | 301 | Siljevski Radovan | 1986 | SC APR 11 | 25 m | 23.35 | AFR | |
2 | 289 | Flodqvist Pontus | 1988 | SK NEPTUN | AB5388 | 25 m | 23.53 | AFR |
3 | 296 | Nyström Alexander | 1990 | SK NEPTUN | AG1590 | 25 m | 23.79 | AFR |
4 | 287 | Holmberg Sebastian | 1991 | SK NEPTUN | AG9391 | 25 m | 23.82 | AFR |
5 | 276 | Pöytäkivi Riku | 1995 | Cetus | 25 m | 24.25 | ||
6 | 184 | Ciezkowski Dominik | 1996 | KRAKOW | 25 m | 24.43 | ||
7 | 295 | Magnusson Linus | 1990 | SK NEPTUN | AB4790 | 25 m | 24.47 | AFR |
8 | 19 | Steen Andersen Daniel | 1995 | DENMARK | 25 m | 24.49 | ||
9 | 183 | Twarowski Jerzy | 1995 | KRAKOW | 25 m | 24.55 | ||
10 | 20 | Jakubsson Magnus | 1994 | DENMARK | 25 m | 24.62 | ||
11 | 288 | Wikström Christoffer | 1987 | SK NEPTUN | AB7987 | 25 m | 24.76 | AFR |
12 | 67 | Kling Jonatan | 1993 | ÖSA | AF1193 | 25 m | 24.78 | |
13 | 63 | Persson Martin | 1992 | KUNGSBACKA | AC2792 | 25 m | 25.21 | |
14 | 304 | Skagius Johannes | 1995 | SUNDSVALL | AH8595 | 25 m | 25.27 | AFR |
15 | 145 | Strand Ludvig | 1994 | TÄBY SIM | AE5794 | 25 m | 25.30 | |
16 | 5 | Nielsen Eirik | 1995 | POSEIDON P | 25 m | 25.37 | ||
17 | 71 | Bergman Fabian | 1994 | SALTSJÖB | AQ2194 | 25 m | 25.90 | |
18 | 134 | Ny Hampus | 1990 | STRÄNGNÄS | AP1190 | 25 m | 25.93 | |
19 | 56 | Hjalmarsson Andreas | 1994 | KARLSKRONA | AS7794 | 25 m | 25.98 | |
20 | 204 | Brustveit Thomas | 1993 | STAVANGER | 25 m | 26.21 | ||
21 | 307 | Wangel Axel | 1994 | TUREBERG | AJ2994 | 25 m | 26.21 | AFR |
22 | 250 | Søfteland Henrik | 1995 | BERGEN | 25 m | 26.33 | ||
23 | 58 | Eriksson Gustav | 1994 | KUNGSBACKA | AB9394 | 25 m | 26.52 | |
24 | 141 | Inde Niklas | 1993 | TÄBY SIM | AG0593 | 25 m | 26.78 | |
25 | 2 | Christiansen Ole | 1995 | POSEIDON P | 25 m | 26.83 | ||
26 | 25 | Häggblad Wictor | 1994 | ÅKERSBERGA | AJ8194 | 25 m | 26.92 | |
27 | 305 | Dzihic Benjamin | 1997 | SUNDSVALL | AO0397 | 25 m | 27.11 | AFR |
28 | 116 | Lüning Anton | 1996 | SPÅRVÄGEN | AO0996 | 25 m | 27.22 | |
29 | 55 | Blivik Martin | 1995 | KARLSKRONA | AM0395 | 25 m | 27.39 | |
30 | 80 | Filipsson Tim | 1996 | SKURU IK | AH9196 | 25 m | 27.40 | |
31 | 40 | Olander Gustav | 1994 | GÖTEBORG | AO6794 | 50 m | 27.41 | |
32 | 24 | Blomquist Anton | 1995 | ÅKERSBERGA | AK1995 | 25 m | 27.51 | |
33 | 72 | Ekhult Anton | 1991 | SALTSJÖB | AH8191 | 25 m | 27.84 | |
34 | 154 | Frödeberg Gustav | 1997 | VÄSBY SS | AA5197 | 25 m | 27.91 | |
35 | 233 | Grönblom Juho | 1998 | FINLAND | 25 m | 28.13 | ||
36 | 79 | Falk Jesper | 1994 | SKURU IK | AN3394 | 25 m | 28.32 | |
37 | 7 | Lervik Nils | 1997 | ASKER SK | 25 m | 28.70 | ||
38 | 48 | Fridsjö Viktor | 1998 | JÄRFÄLLA S | AO4798 | 25 m | 29.12 | |
39 | 41 | Norén-Vosveldt Gustav | 1996 | HÄRNÖSAND | AL0396 | 25 m | 29.19 | |
40 | 74 | Forsberg Kevin | 1996 | SK ÄGIR | AY0596 | 50 m | 29.67 | |
41 | 282 | Monsen Ørjan | 1992 | TEAM BEST | 25 m | 29.87 | ||
42 | 286 | Gipperth Simon | 1998 | SALTSJÖB | AF1798 | 25 m | 35.99 | AFR |
Generated by WinGrodan 1.22.06 | Print Date | 18 October 2013 |
Licensed to: Väsby Simsällskap | Print Time | 19:52 |
Event 18, 1500m Freestyle Men |
Sponsor: Väsby Kemtvätt&Skrädderi |
WR: Grant Hackett (1980) 14:10.10 2001-08-07 |
ER: Yuri Prilukov (1984) 14:16.13 2006-12-09 |
SR: Stefan Persson (1967) 14:59.47 1987-04-12 |
MR: Miguel A Rojas (1994) 15:06.19 2010-10-31 |
# | ID | Name | Born | Club | License | Pool | EntryTime | Status |
1 | 9 | Piiroinen Eetu | 1995 | SGR | 25 m | 15:16.40 | ||
2 | 213 | Lehtonen Roope | 1996 | FINLAND | 25 m | 15:54.65 | ||
3 | 251 | Aanby Jonas | 1995 | BERGEN | 25 m | 15:58.65 | ||
4 | 65 | Eriksson Gusten | 1994 | MOTALA SS | AD6594 | 25 m | 15:59.66 | |
5 | 52 | Swedenborg Gustav | 1998 | JÄRFÄLLA S | AD7598 | 25 m | 16:26.09 | |
6 | 78 | Bååthe Axel | 1997 | SKURU IK | AQ6597 | 25 m | 17:00.49 | |
7 | 306 | Westrin Jakob | 1996 | SUNDSVALL | AC1796 | 25 m | 17:24.96 | AFR |
8 | 87 | Lulek William | 1998 | SKURU IK | AJ6998 | 25 m | 17:25.51 | |
9 | 48 | Fridsjö Viktor | 1998 | JÄRFÄLLA S | AO4798 | 25 m | 17:30.18 | |
10 | 196 | Turøy Jens Petter | 1999 | STAVANGER | 25 m | 17:39.42 | ||
11 | 59 | Frankenfelt Oscar | 1994 | KUNGSBACKA | AS6594 | 50 m | 18:14.83 | |
12 | 197 | Jørmeland Ole | 1998 | STAVANGER | 25 m | 18:26.96 | ||
13 | 51 | Swanepoel Hugo | 1998 | JÄRFÄLLA S | AW5198 | 25 m | 18:46.76 | |
14 | 140 | Ericsson Oskar | 1997 | TÄBY SIM | AF9397 | 25 m | 21:12.18 | |
Generated by WinGrodan 1.22.06 | Print Date | 19 October 2013 |
Licensed to: Väsby Simsällskap | Print Time | 19:35 |
Event 18, 1500m Freestyle Men |
Sponsor: Väsby Kemtvätt&Skrädderi |
WR: Grant Hackett (1980) 14:10.10 2001-08-07 |
ER: Yuri Prilukov (1984) 14:16.13 2006-12-09 |
SR: Stefan Persson (1967) 14:59.47 1987-04-12 |
MR: Miguel A Rojas (1994) 15:06.19 2010-10-31 |
# | ID | Name | Born | Club | License | Pool | EntryTime | Status |
1 | 9 | Piiroinen Eetu | 1995 | SGR | 25 m | 15:16.40 | ||
2 | 213 | Lehtonen Roope | 1996 | FINLAND | 25 m | 15:54.65 | ||
3 | 251 | Aanby Jonas | 1995 | BERGEN | 25 m | 15:58.65 | ||
4 | 65 | Eriksson Gusten | 1994 | MOTALA SS | AD6594 | 25 m | 15:59.66 | |
5 | 52 | Swedenborg Gustav | 1998 | JÄRFÄLLA S | AD7598 | 25 m | 16:26.09 | |
6 | 78 | Bååthe Axel | 1997 | SKURU IK | AQ6597 | 25 m | 17:00.49 | |
7 | 306 | Westrin Jakob | 1996 | SUNDSVALL | AC1796 | 25 m | 17:24.96 | AFR |
8 | 87 | Lulek William | 1998 | SKURU IK | AJ6998 | 25 m | 17:25.51 | |
9 | 48 | Fridsjö Viktor | 1998 | JÄRFÄLLA S | AO4798 | 25 m | 17:30.18 | |
10 | 196 | Turøy Jens Petter | 1999 | STAVANGER | 25 m | 17:39.42 | ||
11 | 59 | Frankenfelt Oscar | 1994 | KUNGSBACKA | AS6594 | 50 m | 18:14.83 | |
12 | 197 | Jørmeland Ole | 1998 | STAVANGER | 25 m | 18:26.96 | ||
13 | 51 | Swanepoel Hugo | 1998 | JÄRFÄLLA S | AW5198 | 25 m | 18:46.76 | |
14 | 140 | Ericsson Oskar | 1997 | TÄBY SIM | AF9397 | 25 m | 21:12.18 | |
Generated by WinGrodan 1.22.06 | Print Date | 19 October 2013 |
Licensed to: Väsby Simsällskap | Print Time | 19:35 |
Event 19, 100m Freestyle Women |
Sponsor: EnergiJägarna&Dorocell |
WR: Lisbeth Lenton (1985) 51.01 2009-08-10 |
ER: Francesca Halsall (1990) 51.19 2009-11-22 |
SR: Sarah Sjöström (1993) 51.93 2013-10-13 |
MR: Sarah Sjöström (1993) 53.06 2011-10-30 |
# | ID | Name | Born | Club | License | Pool | EntryTime | Status |
1 | 14 | Blume Pernille | 1994 | DENMARK | 25 m | 53.20 | ||
2 | 17 | Riber Rasmussen Kelly | 1994 | DENMARK | 25 m | 55.03 | ||
3 | 161 | Lindkvist Josefin | 1993 | VÄSBY SS | AK4493 | 25 m | 55.98 | |
4 | 237 | Mört Roosa | 1999 | FINLAND | 25 m | 56.10 | ||
5 | 12 | Bro Sarah | 1996 | DENMARK | 25 m | 56.18 | ||
6 | 298 | Lajunen Laura | 1992 | SK NEPTUN | CG2692 | 25 m | 56.58 | AFR |
7 | 139 | Ericsson Elsa | 1995 | TÄBY SIM | AI0895 | 25 m | 57.11 | |
8 | 260 | Rung Victoria | 1992 | MADLA SK | 25 m | 57.32 | ||
9 | 169 | Sjösten Emma | 1996 | VÄSBY SS | AG2496 | 25 m | 57.73 | |
10 | 68 | Rohlin Johansson Vera | 1995 | ÖSA | AQ2695 | 25 m | 58.00 | |
11 | 189 | Orczykowska Wioletta | 1997 | KRAKOW | 25 m | 58.10 | ||
12 | 39 | Bielicz Linnéa | 1994 | GÖTEBORG | BJ3294 | 25 m | 58.21 | |
13 | 171 | Sparrman Tove | 1996 | VÄSBY SS | AQ3296 | 25 m | 58.26 | |
14 | 143 | Johansson Mathilda | 1991 | TÄBY SIM | CB2491 | 25 m | 58.29 | |
15 | 47 | Eriksen Josefin | 1995 | JÄRFÄLLA S | AS2495 | 50 m | 58.49 | |
16 | 223 | Otava Aino | 1999 | FINLAND | 25 m | 58.63 | ||
17 | 53 | Åström Karin | 1996 | JÄRFÄLLA S | AI8896 | 25 m | 58.68 | |
18 | 236 | Lumio Alma | 1999 | FINLAND | 25 m | 59.39 | ||
19 | 256 | Haugland Elin | 1996 | BERGEN | 25 m | 59.45 | ||
20 | 254 | Reinertsen Karianne | 1997 | BERGEN | 25 m | 59.87 | ||
21 | 257 | Skogeng Lisa | 1996 | BERGEN | 25 m | 1:00.16 | ||
22 | 92 | Hallman Josefin | 1995 | SÖDERTÖRN | BF4695 | 25 m | 1:00.21 | |
23 | 102 | Unnermark Vilma | 1997 | SÖDERTÖRN | AI9697 | 25 m | 1:00.21 | |
24 | 45 | Baron Linda | 1995 | JÄRFÄLLA S | AB3495 | 25 m | 1:00.30 | |
25 | 232 | Reini Iida | 2000 | FINLAND | 25 m | 1:00.37 | ||
26 | 192 | Kurowska Wanda | 1998 | KRAKOW | 25 m | 1:00.63 | ||
27 | 97 | Klasson Carin | 1995 | SÖDERTÖRN | BB4695 | 25 m | 1:00.73 | |
28 | 160 | Lantz Josefin | 1996 | VÄSBY SS | AW5696 | 25 m | 1:00.73 | |
29 | 264 | Reime Hanne | 1998 | BRYNE SK | 25 m | 1:00.91 | ||
30 | 272 | Alitalo Anni | 1991 | Cetus | 25 m | 1:00.91 | ||
31 | 84 | Kimander Amanda | 1997 | SKURU IK | AQ3497 | 25 m | 1:01.07 | |
32 | 57 | Elvind Carolina | 1994 | KUNGSBACKA | BD4694 | 25 m | 1:01.09 | |
33 | 121 | Rahim Helin | 1995 | SPÅRVÄGEN | AM7895 | 25 m | 1:01.30 | |
34 | 33 | Berglund Frida | 1998 | DANDERYD | AW7298 | 25 m | 1:01.37 | |
35 | 8 | Lima Ingelin Elisabeth | 1997 | ASKER SK | 25 m | 1:01.47 | ||
36 | 218 | Saarikko Ella | 2000 | FINLAND | 25 m | 1:02.14 | ||
37 | 89 | von Sydow Sofia | 1997 | SKURU IK | AH1697 | 25 m | 1:02.22 | |
38 | 111 | Gardelin Erika | 1997 | SPÅRVÄGEN | AU1497 | 25 m | 1:02.24 | |
39 | 35 | Sundberg Alice | 1999 | DANDERYD | AS1299 | 25 m | 1:02.31 | |
40 | 81 | Hassler Anna | 1998 | SKURU IK | AK5298 | 25 m | 1:02.40 | |
41 | 268 | Gjerde Oda | 1995 | BRYNE SK | 25 m | 1:02.57 | ||
42 | 170 | Sparrman Kajsa | 1999 | VÄSBY SS | AH4299 | 25 m | 1:02.68 | |
43 | 208 | Aune Brita Stang | 1997 | STAVANGER | 25 m | 1:03.00 | ||
44 | 76 | Näsén Karolina | 1996 | SK ÄGIR | AO0296 | 25 m | 1:03.08 | |
45 | 37 | Österman Ida | 1998 | DANDERYD | BA0298 | 25 m | 1:03.23 | |
46 | 44 | Atran Malin | 1998 | JÄRFÄLLA S | AN7698 | 25 m | 1:03.36 | |
47 | 75 | Gilliusson Linnea | 1995 | SK ÄGIR | AY1295 | 25 m | 1:03.83 | AFR |
48 | 246 | Saari Amanda | 2000 | FINLAND | 25 m | 1:03.98 | ||
49 | 207 | Lane Emily | 2000 | STAVANGER | 25 m | 1:04.51 | ||
50 | 265 | Nygård Magnussen Karen | 1998 | BRYNE SK | 25 m | 1:04.53 | ||
51 | 194 | Øie Maren | 1997 | STAVANGER | 25 m | 1:04.67 | ||
52 | 231 | Kolu Noora | 2001 | FINLAND | 25 m | 1:04.81 | ||
53 | 195 | Mork Andrea Marki | 1998 | STAVANGER | 25 m | 1:04.84 | ||
54 | 217 | Louhimo Jenni | 2001 | FINLAND | 25 m | 1:05.24 | ||
55 | 119 | Nilsson Julia | 1999 | SPÅRVÄGEN | AM0699 | 25 m | 1:05.79 | |
56 | 216 | Tyven Camilla | 2001 | FINLAND | 25 m | 1:05.80 | ||
57 | 112 | Grenholm Elin | 1999 | SPÅRVÄGEN | AR2899 | 25 m | 1:06.16 | |
58 | 245 | Rantakokko Reetta | 2001 | FINLAND | 25 m | 1:06.21 | ||
59 | 229 | Bärlund Raakel | 2001 | FINLAND | 25 m | 1:06.43 | ||
60 | 105 | Bring Nina | 1999 | SPÅRVÄGEN | AR8699 | 25 m | 1:06.55 | |
61 | 266 | Bertelsen Stine | 1999 | BRYNE SK | 25 m | 1:08.35 | ||
62 | 211 | Kotiranta Emma | 2001 | FINLAND | 25 m | 1:08.38 | ||
63 | 199 | Janssen Tessa Fransisca | 1999 | STAVANGER | 25 m | 1:08.67 | ||
64 | 202 | Øie Kristin Xin | 1999 | STAVANGER | 25 m | 1:10.45 | ||
65 | 285 | Modeé Linn | 2000 | SALTSJÖB | BN7400 | 25 m | 1:15.02 | AFR |
Generated by WinGrodan 1.22.06 | Print Date | 19 October 2013 |
Licensed to: Väsby Simsällskap | Print Time | 19:35 |
Event 20, 200m Freestyle Men |
Sponsor: Speedo |
WR: Paul Biedermann (1985) 1:39.37 2009-11-15 |
ER: Paul Biedermann (1986) 1:39.37 2009-11-15 |
SR: Anders Holmertz (1968) 1:44.69 1992-03-01 |
MR: Gard Kvale (1984) 1:44.99 2010-10-31 |
# | ID | Name | Born | Club | License | Pool | EntryTime | Status |
1 | 18 | Skaaning Daniel | 1993 | DENMARK | 25 m | 1:45.56 | ||
2 | 247 | Nygård Jørn | 1992 | BERGEN | 25 m | 1:50.75 | ||
3 | 253 | Lie Markus | 1995 | BERGEN | 25 m | 1:51.30 | ||
4 | 58 | Eriksson Gustav | 1994 | KUNGSBACKA | AB9394 | 25 m | 1:51.74 | |
5 | 156 | Fürst Markus | 1996 | VÄSBY SS | AA2196 | 25 m | 1:53.48 | |
6 | 275 | Laukkanen Jere | 1993 | Cetus | 25 m | 1:53.93 | ||
7 | 282 | Monsen Ørjan | 1992 | TEAM BEST | 25 m | 1:54.10 | ||
8 | 249 | Holm Even V | 1990 | BERGEN | 25 m | 1:54.32 | ||
9 | 65 | Eriksson Gusten | 1994 | MOTALA SS | AD6594 | 25 m | 1:54.76 | |
10 | 21 | Lykke Nielsen Lasse | 1995 | DENMARK | 25 m | 1:54.96 | ||
11 | 291 | Lutula Antonio | 1993 | SK NEPTUN | BC8793 | 25 m | 1:55.63 | AFR |
12 | 164 | Norlander Carl | 1997 | VÄSBY SS | AH5397 | 25 m | 1:56.06 | |
13 | 225 | Hatunen Lauri | 1998 | FINLAND | 25 m | 1:57.44 | ||
14 | 71 | Bergman Fabian | 1994 | SALTSJÖB | AQ2194 | 25 m | 1:57.47 | |
15 | 179 | Hallberg David | 1994 | VÄSTERÅS | AE9194 | 25 m | 1:57.61 | |
16 | 234 | Korpi Samuli | 1997 | FINLAND | 25 m | 1:58.83 | ||
17 | 63 | Persson Martin | 1992 | KUNGSBACKA | AC2792 | 25 m | 1:59.16 | |
18 | 204 | Brustveit Thomas | 1993 | STAVANGER | 25 m | 1:59.42 | ||
19 | 7 | Lervik Nils | 1997 | ASKER SK | 25 m | 2:00.06 | ||
20 | 238 | Smeds Kaj | 1998 | FINLAND | 25 m | 2:00.28 | ||
21 | 93 | Huth Joel | 1996 | SÖDERTÖRN | AK1596 | 25 m | 2:00.61 | |
22 | 100 | Marijanovic Denis | 1996 | SÖDERTÖRN | AP3596 | 25 m | 2:00.92 | |
23 | 205 | Turøy Ole Martin | 1995 | STAVANGER | 25 m | 2:00.96 | ||
24 | 108 | Freiholtz Mattias | 1996 | SPÅRVÄGEN | AP4596 | 25 m | 2:01.06 | |
25 | 98 | Kron Markus | 1994 | SÖDERTÖRN | AP2994 | 25 m | 2:01.43 | |
26 | 34 | Gérnyi Karl Gustav | 1999 | DANDERYD | AG9599 | 25 m | 2:01.67 | |
27 | 306 | Westrin Jakob | 1996 | SUNDSVALL | AC1796 | 25 m | 2:02.46 | AFR |
28 | 113 | Henriksson Tobias | 1996 | SPÅRVÄGEN | AN4796 | 25 m | 2:02.66 | |
29 | 209 | Mork Alexander Marki | 1995 | STAVANGER | 25 m | 2:04.39 | ||
30 | 70 | Altman Elias | 1998 | SALTSJÖB | AH6998 | 25 m | 2:05.12 | |
31 | 154 | Frödeberg Gustav | 1997 | VÄSBY SS | AA5197 | 25 m | 2:05.64 | |
32 | 99 | Lind David | 1994 | SÖDERTÖRN | AK6994 | 25 m | 2:06.96 | |
33 | 60 | Johansson Anton | 1996 | KUNGSBACKA | AJ5996 | 25 m | 2:07.31 | |
34 | 239 | Kallinen Konsta | 1999 | FINLAND | 25 m | 2:09.12 | ||
35 | 212 | Kuusisto Elias | 1999 | FINLAND | 25 m | 2:09.68 | ||
36 | 263 | Reime Løge Heine | 1999 | BRYNE SK | 25 m | 2:10.45 | ||
37 | 32 | Aabel Nordkvist Jens Jacob | 1995 | DANDERYD | BB2995 | 25 m | 2:11.40 | |
38 | 72 | Ekhult Anton | 1991 | SALTSJÖB | AH8191 | 25 m | 2:12.17 | |
39 | 286 | Gipperth Simon | 1998 | SALTSJÖB | AF1798 | 25 m | 2:19.73 | AFR |
Generated by WinGrodan 1.22.06 | Print Date | 19 October 2013 |
Licensed to: Väsby Simsällskap | Print Time | 19:35 |
Event 21, 50m Breaststroke Women |
Sponsor: Vi i Väsby |
WR: Jessica Hardy (1987) 28.80 2009-11-15 |
ER: Ruta Meilutyte (1997) 29.44 2012-12-13 |
SR: Rebecca Ejdervik (1987) 29.95 2012-11-23 |
MR: Jennie Johansson (1988) 30.98 2009-11-08 |
# | ID | Name | Born | Club | License | Pool | EntryTime | Status |
1 | 138 | Ejdervik Rebecca | 1987 | TÄBY SIM | AL5287 | 25 m | 29.95 | |
2 | 13 | Møller Pedersen Rikke | 1989 | DENMARK | 25 m | 30.00 | ||
3 | 203 | Brekke Henriette | 1988 | STAVANGER | 25 m | 30.66 | ||
4 | 17 | Riber Rasmussen Kelly | 1994 | DENMARK | 25 m | 30.92 | ||
5 | 90 | Eriksson Jessika | 1993 | SÖDERTÖRN | AT2293 | 25 m | 31.30 | |
6 | 270 | Mårtensson Elin | 1993 | SJÖBO SS | AT1893 | 25 m | 31.72 | |
7 | 104 | Billquist Jessica | 1996 | SPÅRVÄGEN | AV1496 | 25 m | 32.06 | |
8 | 300 | Westrin Hanna | 1991 | JÖNKÖPING | AJ4891 | 25 m | 32.21 | AFR |
9 | 299 | Lindberg Linnea | 1996 | SK NEPTUN | AL7696 | 25 m | 32.30 | AFR |
10 | 22 | Schaer Allegra | 1988 | RED-FISH | 25 m | 32.80 | ||
11 | 242 | Koski Moona | 1999 | FINLAND | 25 m | 33.08 | ||
12 | 280 | Eloranta Emilia | 1997 | Cetus | 25 m | 33.50 | ||
13 | 241 | Hulkko Ida | 1998 | FINLAND | 25 m | 33.61 | ||
14 | 255 | Heimnes Stina | 1997 | BERGEN | 25 m | 33.86 | ||
15 | 106 | Cedergårdh Frida | 1995 | SPÅRVÄGEN | BG6695 | 25 m | 34.09 | |
16 | 29 | Sveronius Jennie | 1994 | BOLLNÄS SS | BG0694 | 25 m | 34.34 | |
17 | 124 | Strömstedt Fanny | 1996 | SPÅRVÄGEN | AK4696 | 25 m | 34.70 | |
18 | 44 | Atran Malin | 1998 | JÄRFÄLLA S | AN7698 | 25 m | 35.12 | |
19 | 173 | Wahlund Emma | 1998 | VÄSBY SS | AB5298 | 25 m | 35.33 | |
20 | 118 | Nelin Olivia | 1995 | SPÅRVÄGEN | BE1695 | 25 m | 35.36 | |
21 | 3 | Karlberg Stine Marie | 1999 | POSEIDON P | 25 m | 35.82 | ||
22 | 210 | Jørmeland Ingeborg | 1996 | STAVANGER | 25 m | 35.82 | ||
23 | 66 | Fredriksson Isabelle | 1999 | ÖSA | AG9699 | 50 m | 35.98 | |
24 | 160 | Lantz Josefin | 1996 | VÄSBY SS | AW5696 | 25 m | 36.06 | |
25 | 4 | Malvik Marie | 1997 | POSEIDON P | 25 m | 36.66 | ||
26 | 198 | Sveingard Marie | 1999 | STAVANGER | 25 m | 36.68 | ||
27 | 244 | Kalenius Lyydia | 2000 | FINLAND | 25 m | 37.38 | ||
28 | 130 | Idesten Frida | 1995 | STRÄNGNÄS | AD6495 | 25 m | 37.42 | |
29 | 243 | Flyckt Emilia | 2001 | FINLAND | 25 m | 37.72 | ||
30 | 211 | Kotiranta Emma | 2001 | FINLAND | 25 m | 38.13 | ||
31 | 200 | Baxter Helene | 2000 | STAVANGER | 25 m | 38.98 | ||
32 | 201 | Chevalier Lise | 2000 | STAVANGER | 25 m | 39.10 | ||
33 | 122 | Reichard Maja | 1991 | SPÅRVÄGEN | CI0291 | 25 m | 39.42 | |
34 | 285 | Modeé Linn | 2000 | SALTSJÖB | BN7400 | 25 m | 46.66 | AFR |
35 | 259 | Jensen Katrine | 1992 | BERGEN | 25 m | AFR | ||
Generated by WinGrodan 1.22.06 | Print Date | 19 October 2013 |
Licensed to: Väsby Simsällskap | Print Time | 19:35 |
Event 22, 100m Breaststroke Men |
Sponsor: Väsby Färghall |
WR: Cameron van der Burgh (1988) 55.61 2009-11-15 |
ER: Robin van Aggele (1984) 56.29 2009-12-11 |
SR: Jakob Dorch (1985) 58.12 2009-12-10 |
MR: Yuta Suenaga (1985) 58.96 2009-11-08 |
# | ID | Name | Born | Club | License | Pool | EntryTime | Status |
1 | 304 | Skagius Johannes | 1995 | SUNDSVALL | AH8595 | 25 m | 58.83 | AFR |
2 | 185 | Holub Maciej | 1995 | KRAKOW | 25 m | 1:00.85 | ||
3 | 155 | Fürst Andreas | 1990 | VÄSBY SS | AE1990 | 25 m | 1:02.12 | |
4 | 252 | Lehkmus John | 1991 | BERGEN | 25 m | 1:02.44 | ||
5 | 167 | Palosaari Robert | 1992 | VÄSBY SS | AC1392 | 25 m | 1:02.47 | |
6 | 64 | Peter Jeremy | 1988 | KUNGSBACKA | AQ5988 | 25 m | 1:02.69 | |
7 | 11 | Gradinaru Andrei Razvan | 1995 | FARUL | 25 m | 1:03.33 | ||
8 | 248 | Dale Simen | 1991 | BERGEN | 25 m | 1:03.55 | ||
9 | 221 | Nordman Jakob | 1996 | FINLAND | 25 m | 1:03.56 | ||
10 | 271 | Hämäläinen Niko | 1985 | Cetus | 25 m | 1:04.03 | ||
11 | 145 | Strand Ludvig | 1994 | TÄBY SIM | AE5794 | 25 m | 1:04.65 | |
12 | 180 | Kanth Linus | 1991 | VÄSTERÅS | AP5991 | 25 m | 1:04.94 | |
13 | 187 | Fedorowicz Jakub | 1997 | KRAKOW | 25 m | 1:05.43 | ||
14 | 240 | Koskinen Werneri | 1998 | FINLAND | 25 m | 1:05.46 | ||
15 | 305 | Dzihic Benjamin | 1997 | SUNDSVALL | AO0397 | 25 m | 1:05.87 | AFR |
16 | 62 | Persson Erik | 1994 | KUNGSBACKA | AB6794 | 25 m | 1:06.14 | |
17 | 224 | Kiiskinen Valtteri | 1998 | FINLAND | 25 m | 1:06.68 | ||
18 | 206 | Vasslag Trond | 1994 | STAVANGER | 25 m | 1:06.98 | ||
19 | 166 | Ozerov Alexander | 1996 | VÄSBY SS | AS0396 | 25 m | 1:07.29 | |
20 | 172 | Törnqvist Samuel | 1997 | VÄSBY SS | AI6197 | 25 m | 1:07.90 | |
21 | 233 | Grönblom Juho | 1998 | FINLAND | 25 m | 1:08.59 | ||
22 | 269 | Postema Luke | 1995 | SJÖBO SS | AS6195 | 25 m | 1:08.59 | |
23 | 26 | Nilsson Oskar | 1995 | ÅKERSBERGA | AD6595 | 25 m | 1:08.70 | |
24 | 100 | Marijanovic Denis | 1996 | SÖDERTÖRN | AP3596 | 25 m | 1:09.57 | |
25 | 214 | Karuveha Mikael | 1999 | FINLAND | 25 m | 1:09.71 | ||
26 | 133 | Lindholm Pontus | 1994 | STRÄNGNÄS | AQ7194 | 25 m | 1:10.44 | |
27 | 136 | Westerlund Andreas | 1996 | STRÄNGNÄS | AV0396 | 25 m | 1:12.88 | |
28 | 228 | Alitalo Eetu | 1999 | FINLAND | 25 m | 1:13.55 | ||
29 | 51 | Swanepoel Hugo | 1998 | JÄRFÄLLA S | AW5198 | 25 m | 1:14.67 | |
30 | 153 | Frylmark Karl | 1999 | VÄSBY SS | AK6599 | 50 m | 1:15.85 | |
31 | 165 | Nyblom Niklas | 1999 | VÄSBY SS | AK2999 | 25 m | 1:17.04 | |
32 | 263 | Reime Løge Heine | 1999 | BRYNE SK | 25 m | 1:18.55 | ||
33 | 197 | Jørmeland Ole | 1998 | STAVANGER | 25 m | 1:22.82 | ||
Generated by WinGrodan 1.22.06 | Print Date | 19 October 2013 |
Licensed to: Väsby Simsällskap | Print Time | 19:35 |
Event 23, 400m Ind Medley Women |
Sponsor: Cykelhuset |
WR: Katinka Hosszu (1989) 4:20.85 2013-08-11 |
ER: Katinka Hosszu (1989) 4:20.85 2013-08-11 |
SR: Stina Gardell (1990) 4:31.70 2009-12-13 |
MR: Sara Thydén (1989) 4:36.22 2011-10-30 |
# | ID | Name | Born | Club | License | Pool | EntryTime | Status |
1 | 16 | Aglund Lauridsen Julie | 1996 | DENMARK | 25 m | 4:39.23 | ||
2 | 168 | Salomonsson Nadja | 1992 | VÄSBY SS | AD2892 | 25 m | 4:44.12 | |
3 | 188 | Sienczyk Jowita | 1997 | KRAKOW | 25 m | 4:47.60 | ||
4 | 158 | Hippi Jaqueline | 1996 | VÄSBY SS | AJ8496 | 25 m | 4:51.71 | |
5 | 94 | Hägglund-Björklund Sara | 1995 | SÖDERTÖRN | BB3695 | 25 m | 4:58.66 | |
6 | 178 | Åkerström Emelie | 1995 | VÄSBY SS | AM6295 | 25 m | 4:59.78 | |
7 | 95 | Jörlund Hanna | 1991 | SÖDERTÖRN | BL6891 | 25 m | 5:00.81 | |
8 | 268 | Gjerde Oda | 1995 | BRYNE SK | 25 m | 5:04.97 | ||
9 | 181 | Wiman Clara | 1996 | VÄSTERÅS | AE8896 | 25 m | 5:05.75 | |
10 | 142 | Johansson Emelie | 1996 | TÄBY SIM | AN2496 | 25 m | 5:05.76 | |
11 | 49 | Hanson Isabelle | 1998 | JÄRFÄLLA S | AB4298 | 25 m | 5:08.42 | |
12 | 267 | Tengesdal Vilde | 1996 | BRYNE SK | 25 m | 5:09.27 | ||
13 | 43 | Almvret Josefine | 1999 | JÄRFÄLLA S | AA0699 | 50 m | 5:19.32 | |
14 | 35 | Sundberg Alice | 1999 | DANDERYD | AS1299 | 25 m | 5:19.58 | |
15 | 230 | Lillman Essi-Maria | 2000 | FINLAND | 25 m | 5:25.79 | ||
16 | 215 | Heinola Nea-Amanda | 2000 | FINLAND | 25 m | 5:26.32 | ||
17 | 207 | Lane Emily | 2000 | STAVANGER | 25 m | 5:30.60 | ||
18 | 200 | Baxter Helene | 2000 | STAVANGER | 25 m | 5:49.72 | ||
Generated by WinGrodan 1.22.06 | Print Date | 19 October 2013 |
Licensed to: Väsby Simsällskap | Print Time | 19:35 |
Event 23, 400m Ind Medley Women |
Sponsor: Cykelhuset |
WR: Katinka Hosszu (1989) 4:20.85 2013-08-11 |
ER: Katinka Hosszu (1989) 4:20.85 2013-08-11 |
SR: Stina Gardell (1990) 4:31.70 2009-12-13 |
MR: Sara Thydén (1989) 4:36.22 2011-10-30 |
# | ID | Name | Born | Club | License | Pool | EntryTime | Status |
1 | 16 | Aglund Lauridsen Julie | 1996 | DENMARK | 25 m | 4:39.23 | ||
2 | 168 | Salomonsson Nadja | 1992 | VÄSBY SS | AD2892 | 25 m | 4:44.12 | |
3 | 188 | Sienczyk Jowita | 1997 | KRAKOW | 25 m | 4:47.60 | ||
4 | 158 | Hippi Jaqueline | 1996 | VÄSBY SS | AJ8496 | 25 m | 4:51.71 | |
5 | 94 | Hägglund-Björklund Sara | 1995 | SÖDERTÖRN | BB3695 | 25 m | 4:58.66 | |
6 | 178 | Åkerström Emelie | 1995 | VÄSBY SS | AM6295 | 25 m | 4:59.78 | |
7 | 95 | Jörlund Hanna | 1991 | SÖDERTÖRN | BL6891 | 25 m | 5:00.81 | |
8 | 268 | Gjerde Oda | 1995 | BRYNE SK | 25 m | 5:04.97 | ||
9 | 181 | Wiman Clara | 1996 | VÄSTERÅS | AE8896 | 25 m | 5:05.75 | |
10 | 142 | Johansson Emelie | 1996 | TÄBY SIM | AN2496 | 25 m | 5:05.76 | |
11 | 49 | Hanson Isabelle | 1998 | JÄRFÄLLA S | AB4298 | 25 m | 5:08.42 | |
12 | 267 | Tengesdal Vilde | 1996 | BRYNE SK | 25 m | 5:09.27 | ||
13 | 43 | Almvret Josefine | 1999 | JÄRFÄLLA S | AA0699 | 50 m | 5:19.32 | |
14 | 35 | Sundberg Alice | 1999 | DANDERYD | AS1299 | 25 m | 5:19.58 | |
15 | 230 | Lillman Essi-Maria | 2000 | FINLAND | 25 m | 5:25.79 | ||
16 | 215 | Heinola Nea-Amanda | 2000 | FINLAND | 25 m | 5:26.32 | ||
17 | 207 | Lane Emily | 2000 | STAVANGER | 25 m | 5:30.60 | ||
18 | 200 | Baxter Helene | 2000 | STAVANGER | 25 m | 5:49.72 | ||
Generated by WinGrodan 1.22.06 | Print Date | 19 October 2013 |
Licensed to: Väsby Simsällskap | Print Time | 19:35 |
Event 24, 100m Butterfly Men |
Sponsor: Tagebad |
WR: Evgen Korotyshkin (1983) 48.48 2009-11-15 |
ER: Evgen Korotyshkin (1983) 48.48 2009-11-15 |
SR: Lars Frölander (1974) 50.44 2000-03-17 |
MR: Geoff Huegil (1979) 51.09 2009-11-08 |
# | ID | Name | Born | Club | License | Pool | EntryTime | Status |
1 | 292 | Sjödin Simon | 1986 | SK NEPTUN | AG6786 | 25 m | 51.85 | AFR |
2 | 276 | Pöytäkivi Riku | 1995 | Cetus | 25 m | 53.10 | ||
3 | 296 | Nyström Alexander | 1990 | SK NEPTUN | AG1590 | 25 m | 53.20 | AFR |
4 | 183 | Twarowski Jerzy | 1995 | KRAKOW | 25 m | 53.36 | ||
5 | 184 | Ciezkowski Dominik | 1996 | KRAKOW | 25 m | 54.17 | ||
6 | 277 | Pokkinen Tuomas | 1995 | Cetus | 25 m | 55.01 | ||
7 | 287 | Holmberg Sebastian | 1991 | SK NEPTUN | AG9391 | 25 m | 55.35 | AFR |
8 | 5 | Nielsen Eirik | 1995 | POSEIDON P | 25 m | 55.44 | ||
9 | 11 | Gradinaru Andrei Razvan | 1995 | FARUL | 25 m | 55.90 | ||
10 | 156 | Fürst Markus | 1996 | VÄSBY SS | AA2196 | 25 m | 56.19 | |
11 | 149 | Borin Niklas | 1989 | TUREBERG | AD5189 | 25 m | 56.79 | |
12 | 56 | Hjalmarsson Andreas | 1994 | KARLSKRONA | AS7794 | 25 m | 58.59 | |
13 | 2 | Christiansen Ole | 1995 | POSEIDON P | 25 m | 58.63 | ||
14 | 141 | Inde Niklas | 1993 | TÄBY SIM | AG0593 | 25 m | 58.82 | |
15 | 305 | Dzihic Benjamin | 1997 | SUNDSVALL | AO0397 | 25 m | 59.28 | AFR |
16 | 233 | Grönblom Juho | 1998 | FINLAND | 25 m | 59.38 | ||
17 | 204 | Brustveit Thomas | 1993 | STAVANGER | 25 m | 59.46 | ||
18 | 60 | Johansson Anton | 1996 | KUNGSBACKA | AJ5996 | 25 m | 59.51 | |
19 | 116 | Lüning Anton | 1996 | SPÅRVÄGEN | AO0996 | 25 m | 1:00.31 | |
20 | 55 | Blivik Martin | 1995 | KARLSKRONA | AM0395 | 25 m | 1:00.49 | |
21 | 80 | Filipsson Tim | 1996 | SKURU IK | AH9196 | 25 m | 1:00.86 | |
22 | 48 | Fridsjö Viktor | 1998 | JÄRFÄLLA S | AO4798 | 25 m | 1:00.91 | |
23 | 40 | Olander Gustav | 1994 | GÖTEBORG | AO6794 | 50 m | 1:01.56 | |
24 | 226 | Lihtsa Allar | 1999 | FINLAND | 25 m | 1:01.82 | ||
25 | 152 | Frisk-Garcia Oscar | 1996 | VÄSBY SS | AF7396 | 25 m | 1:02.23 | |
26 | 238 | Smeds Kaj | 1998 | FINLAND | 25 m | 1:02.73 | ||
27 | 41 | Norén-Vosveldt Gustav | 1996 | HÄRNÖSAND | AL0396 | 25 m | 1:03.75 | |
28 | 150 | Eriksson Hugo | 1999 | TUREBERG | AB8599 | 25 m | 1:03.87 | |
29 | 72 | Ekhult Anton | 1991 | SALTSJÖB | AH8191 | 25 m | 1:06.51 | |
30 | 227 | Laakkonen Saku | 1999 | FINLAND | 25 m | 1:07.16 | ||
31 | 262 | Nygård Solvik Kristian | 1999 | BRYNE SK | 25 m | 1:07.83 | ||
32 | 261 | Engstrøm Sandstøl Mathias | 1999 | BRYNE SK | 25 m | 1:07.98 | ||
33 | 282 | Monsen Ørjan | 1992 | TEAM BEST | 25 m | 1:08.18 | ||
34 | 196 | Turøy Jens Petter | 1999 | STAVANGER | 25 m | 1:08.29 | ||
35 | 115 | Kaufmann Alex | 1999 | SPÅRVÄGEN | AN2799 | 25 m | 1:10.02 | |
36 | 286 | Gipperth Simon | 1998 | SALTSJÖB | AF1798 | 25 m | 1:22.88 | AFR |
Generated by WinGrodan 1.22.06 | Print Date | 19 October 2013 |
Licensed to: Väsby Simsällskap | Print Time | 19:35 |
Event 25, 100m Backstroke Women |
Sponsor: Blomsterpinglan |
WR: Shiho Sakai (1990) 55.23 2009-11-15 |
ER: Kseniya Moskvina (1989) 56.36 2009-12-12 |
SR: Therese Alshammar (1977) 57.43 2009-11-29 |
MR Senior: Shiho Sakai (1990) 56.46 2009-11-08 |
# | ID | Name | Born | Club | License | Pool | EntryTime | Status |
1 | 272 | Alitalo Anni | 1991 | Cetus | 25 m | 1:01.07 | ||
2 | 47 | Eriksen Josefin | 1995 | JÄRFÄLLA S | AS2495 | 25 m | 1:01.50 | |
3 | 12 | Bro Sarah | 1996 | DENMARK | 25 m | 1:01.53 | ||
4 | 88 | Pavlu Lewin Marlene | 1997 | SKURU IK | AH9497 | 25 m | 1:02.58 | |
5 | 191 | Magner Agata | 1997 | KRAKOW | 25 m | 1:02.72 | ||
6 | 190 | Zarlok Martyna | 1997 | KRAKOW | 25 m | 1:02.98 | ||
7 | 259 | Jensen Katrine | 1992 | BERGEN | 25 m | 1:03.55 | ||
8 | 279 | Teijonsalo Fanny | 1996 | Cetus | 25 m | 1:03.78 | ||
9 | 96 | Klarén Lovisa | 1992 | SÖDERTÖRN | AK1692 | 25 m | 1:03.82 | |
10 | 220 | Upanne Lotta | 1998 | FINLAND | 25 m | 1:04.42 | ||
11 | 157 | Hedman Felicia | 1995 | VÄSBY SS | BR6895 | 25 m | 1:04.47 | |
12 | 192 | Kurowska Wanda | 1998 | KRAKOW | 25 m | 1:04.97 | ||
13 | 39 | Bielicz Linnéa | 1994 | GÖTEBORG | BJ3294 | 25 m | 1:05.09 | |
14 | 151 | Bäck Emelie | 1996 | VÄSBY SS | AE4696 | 25 m | 1:05.27 | |
15 | 267 | Tengesdal Vilde | 1996 | BRYNE SK | 25 m | 1:05.35 | ||
16 | 46 | Eriksen Ida | 1997 | JÄRFÄLLA S | AD4497 | 25 m | 1:05.92 | |
17 | 193 | Dlugolecka Karolina | 1996 | KRAKOW | 25 m | 1:05.97 | ||
18 | 102 | Unnermark Vilma | 1997 | SÖDERTÖRN | AI9697 | 25 m | 1:05.98 | |
19 | 57 | Elvind Carolina | 1994 | KUNGSBACKA | BD4694 | 25 m | 1:06.10 | |
20 | 254 | Reinertsen Karianne | 1997 | BERGEN | 25 m | 1:06.55 | ||
21 | 84 | Kimander Amanda | 1997 | SKURU IK | AQ3497 | 25 m | 1:07.12 | |
22 | 265 | Nygård Magnussen Karen | 1998 | BRYNE SK | 25 m | 1:07.38 | ||
23 | 43 | Almvret Josefine | 1999 | JÄRFÄLLA S | AA0699 | 50 m | 1:07.70 | |
24 | 81 | Hassler Anna | 1998 | SKURU IK | AK5298 | 25 m | 1:08.27 | |
25 | 257 | Skogeng Lisa | 1996 | BERGEN | 25 m | 1:08.66 | ||
26 | 3 | Karlberg Stine Marie | 1999 | POSEIDON P | 25 m | 1:09.11 | ||
27 | 8 | Lima Ingelin Elisabeth | 1997 | ASKER SK | 25 m | 1:09.32 | ||
28 | 208 | Aune Brita Stang | 1997 | STAVANGER | 25 m | 1:09.67 | ||
29 | 170 | Sparrman Kajsa | 1999 | VÄSBY SS | AH4299 | 25 m | 1:10.11 | |
30 | 207 | Lane Emily | 2000 | STAVANGER | 25 m | 1:10.81 | ||
31 | 135 | Svensson Madeleine | 1997 | STRÄNGNÄS | AJ3697 | 25 m | 1:10.97 | |
32 | 50 | Lidström Linda | 1997 | JÄRFÄLLA S | AD7497 | 25 m | 1:11.35 | |
33 | 173 | Wahlund Emma | 1998 | VÄSBY SS | AB5298 | 25 m | 1:11.48 | |
34 | 89 | von Sydow Sofia | 1997 | SKURU IK | AH1697 | 25 m | 1:11.49 | |
35 | 163 | Nordling Vanessa | 1998 | VÄSBY SS | AI1498 | 25 m | 1:11.73 | |
36 | 112 | Grenholm Elin | 1999 | SPÅRVÄGEN | AR2899 | 25 m | 1:12.67 | |
37 | 4 | Malvik Marie | 1997 | POSEIDON P | 25 m | 1:12.87 | ||
38 | 137 | Åkerman Linnea | 1999 | STRÄNGNÄS | AV0899 | 25 m | 1:14.18 | |
39 | 195 | Mork Andrea Marki | 1998 | STAVANGER | 25 m | 1:14.64 | ||
40 | 266 | Bertelsen Stine | 1999 | BRYNE SK | 25 m | 1:15.69 | ||
41 | 229 | Bärlund Raakel | 2001 | FINLAND | 25 m | 1:16.12 | ||
42 | 231 | Kolu Noora | 2001 | FINLAND | 25 m | 1:16.68 | ||
43 | 243 | Flyckt Emilia | 2001 | FINLAND | 25 m | 1:18.06 | ||
44 | 199 | Janssen Tessa Fransisca | 1999 | STAVANGER | 25 m | 1:22.79 | ||
45 | 202 | Øie Kristin Xin | 1999 | STAVANGER | 25 m | 1:23.04 | ||
Generated by WinGrodan 1.22.06 | Print Date | 19 October 2013 |
Licensed to: Väsby Simsällskap | Print Time | 19:35 |
Event 26, 50m Backstroke Men |
Sponsor: Tyg-Hörnan |
WR: Peter Marshall (1982) 22.61 2009-11-22 |
ER: Stanislav Donets (1983) 22.74 2010-11-26 |
SR: Pontus Renholm (1986) 23.80 2009-12-10 |
MR: Konstantin Sundin (1987) 25.09 2009-11-08 |
# | ID | Name | Born | Club | License | Pool | EntryTime | Status |
1 | 149 | Borin Niklas | 1989 | TUREBERG | AD5189 | 25 m | 24.18 | |
2 | 287 | Holmberg Sebastian | 1991 | SK NEPTUN | AG9391 | 25 m | 24.43 | AFR |
3 | 186 | Murzyn Dawid | 1997 | KRAKOW | 25 m | 25.29 | ||
4 | 182 | Falacinski Maciej | 1996 | KRAKOW | 25 m | 25.41 | ||
5 | 20 | Jakubsson Magnus | 1994 | DENMARK | 25 m | 25.63 | ||
6 | 64 | Peter Jeremy | 1988 | KUNGSBACKA | AQ5988 | 25 m | 25.83 | |
7 | 10 | Kartau Martin | 1995 | SGR | 25 m | 25.98 | ||
8 | 69 | Papantoniou Michail | 1997 | POLISEN | AX7397 | 25 m | 26.41 | |
9 | 291 | Lutula Antonio | 1993 | SK NEPTUN | BC8793 | 25 m | 26.43 | AFR |
10 | 204 | Brustveit Thomas | 1993 | STAVANGER | 25 m | 26.92 | ||
11 | 177 | Zedendahl Oscar | 1995 | VÄSBY SS | AG4595 | 25 m | 27.37 | |
12 | 250 | Søfteland Henrik | 1995 | BERGEN | 25 m | 27.50 | ||
13 | 249 | Holm Even V | 1990 | BERGEN | 25 m | 27.77 | ||
14 | 172 | Törnqvist Samuel | 1997 | VÄSBY SS | AI6197 | 25 m | 27.88 | |
15 | 284 | Kesenci Alexander | 1995 | SÖDERTÄLJE | AK7195 | 25 m | 27.88 | AFR |
16 | 85 | Lindström Niklas | 1991 | SKURU IK | AQ6991 | 25 m | 28.13 | |
17 | 5 | Nielsen Eirik | 1995 | POSEIDON P | 25 m | 28.33 | ||
18 | 70 | Altman Elias | 1998 | SALTSJÖB | AH6998 | 25 m | 28.54 | |
19 | 25 | Häggblad Wictor | 1994 | ÅKERSBERGA | AJ8194 | 25 m | 29.20 | |
20 | 73 | Block Niklas | 1995 | SK ÄGIR | AB3395 | 25 m | 29.21 | |
21 | 2 | Christiansen Ole | 1995 | POSEIDON P | 25 m | 29.31 | ||
22 | 140 | Ericsson Oskar | 1997 | TÄBY SIM | AF9397 | 25 m | 29.50 | |
23 | 113 | Henriksson Tobias | 1996 | SPÅRVÄGEN | AN4796 | 25 m | 29.70 | |
24 | 80 | Filipsson Tim | 1996 | SKURU IK | AH9196 | 25 m | 29.95 | |
25 | 54 | Ahlberg Alfred | 1996 | KARLSKRONA | AE0396 | 25 m | 29.97 | |
26 | 239 | Kallinen Konsta | 1999 | FINLAND | 25 m | 31.80 | ||
Generated by WinGrodan 1.22.06 | Print Date | 19 October 2013 |
Licensed to: Väsby Simsällskap | Print Time | 19:35 |
Event 27, 200m Butterfly Women |
Sponsor: Marabou |
WR: Liu Zige (1989) 2:00.78 2009-11-15 |
ER: Katinka Hosszu (1989) 2:02.20 2012-12-22 |
SR: Petra Granlund (1987) 2:03.82 2009-12-11 |
MR: Petra Granlund (1987) 2:05.50 2010-10-31 |
# | ID | Name | Born | Club | License | Pool | EntryTime | Status |
1 | 15 | Holm Sørensen Katrine | 1992 | DENMARK | 25 m | 2:09.70 | ||
2 | 175 | Wiiand Agnes | 1997 | VÄSBY SS | AM1497 | 50 m | 2:17.02 | |
3 | 256 | Haugland Elin | 1996 | BERGEN | 25 m | 2:18.76 | ||
4 | 45 | Baron Linda | 1995 | JÄRFÄLLA S | AB3495 | 25 m | 2:19.10 | |
5 | 144 | Karell Emma | 1994 | TÄBY SIM | AZ0694 | 25 m | 2:20.19 | |
6 | 258 | Hestdal Andrea | 1994 | BERGEN | 25 m | 2:20.55 | ||
7 | 146 | Uusaro Alexandra | 1995 | TÄBY SIM | AN0295 | 25 m | 2:20.63 | |
8 | 49 | Hanson Isabelle | 1998 | JÄRFÄLLA S | AB4298 | 25 m | 2:22.73 | |
9 | 92 | Hallman Josefin | 1995 | SÖDERTÖRN | BF4695 | 25 m | 2:26.05 | |
10 | 159 | Kjellberg Isabell | 1997 | VÄSBY SS | AR7497 | 25 m | 2:26.55 | |
11 | 37 | Österman Ida | 1998 | DANDERYD | BA0298 | 50 m | 2:38.26 | |
12 | 244 | Kalenius Lyydia | 2000 | FINLAND | 25 m | 2:40.09 | ||
Generated by WinGrodan 1.22.06 | Print Date | 19 October 2013 |
Licensed to: Väsby Simsällskap | Print Time | 19:35 |
Event 28, 200m Ind Medley Men |
Sponsor: Freeker Sport |
WR: Ryan Lochte (1984) 1:49.63 2012-12-14 |
ER: Markus Rogan (1982) 1:51.72 2009-12-10 |
SR: Simon Sjödin (1986) 1:54.90 2012-12-14 |
MR: Simon Sjödin (1986) 1:59.56 2012-10-28 |
# | ID | Name | Born | Club | License | Pool | EntryTime | Status |
1 | 292 | Sjödin Simon | 1986 | SK NEPTUN | AG6786 | 25 m | 1:54.90 | AFR |
2 | 18 | Skaaning Daniel | 1993 | DENMARK | 25 m | 1:57.86 | ||
3 | 274 | Juopperi Sami | 1992 | Cetus | 25 m | 1:58.33 | ||
4 | 180 | Kanth Linus | 1991 | VÄSTERÅS | AP5991 | 25 m | 1:59.11 | |
5 | 62 | Persson Erik | 1994 | KUNGSBACKA | AB6794 | 25 m | 2:00.25 | |
6 | 275 | Laukkanen Jere | 1993 | Cetus | 25 m | 2:01.65 | ||
7 | 253 | Lie Markus | 1995 | BERGEN | 25 m | 2:01.89 | ||
8 | 183 | Twarowski Jerzy | 1995 | KRAKOW | 25 m | 2:04.89 | ||
9 | 1 | Andersen Sander | 1996 | POSEIDON P | 25 m | 2:07.28 | ||
10 | 164 | Norlander Carl | 1997 | VÄSBY SS | AH5397 | 25 m | 2:10.77 | |
11 | 61 | Johansson Oskar | 1993 | KUNGSBACKA | AY7593 | 25 m | 2:11.08 | |
12 | 251 | Aanby Jonas | 1995 | BERGEN | 25 m | 2:12.43 | ||
13 | 87 | Lulek William | 1998 | SKURU IK | AJ6998 | 25 m | 2:14.35 | |
14 | 240 | Koskinen Werneri | 1998 | FINLAND | 25 m | 2:14.67 | ||
15 | 55 | Blivik Martin | 1995 | KARLSKRONA | AM0395 | 25 m | 2:16.28 | |
16 | 225 | Hatunen Lauri | 1998 | FINLAND | 25 m | 2:17.12 | ||
17 | 7 | Lervik Nils | 1997 | ASKER SK | 25 m | 2:17.97 | ||
18 | 152 | Frisk-Garcia Oscar | 1996 | VÄSBY SS | AF7396 | 25 m | 2:18.01 | |
19 | 206 | Vasslag Trond | 1994 | STAVANGER | 25 m | 2:18.35 | ||
20 | 52 | Swedenborg Gustav | 1998 | JÄRFÄLLA S | AD7598 | 25 m | 2:20.28 | |
21 | 48 | Fridsjö Viktor | 1998 | JÄRFÄLLA S | AO4798 | 25 m | 2:23.00 | |
22 | 228 | Alitalo Eetu | 1999 | FINLAND | 25 m | 2:24.63 | ||
23 | 263 | Reime Løge Heine | 1999 | BRYNE SK | 25 m | 2:24.67 | ||
24 | 282 | Monsen Ørjan | 1992 | TEAM BEST | 25 m | 2:26.34 | ||
25 | 51 | Swanepoel Hugo | 1998 | JÄRFÄLLA S | AW5198 | 25 m | 2:29.00 | |
26 | 214 | Karuveha Mikael | 1999 | FINLAND | 25 m | 2:29.82 | ||
27 | 165 | Nyblom Niklas | 1999 | VÄSBY SS | AK2999 | 25 m | 2:33.30 | |
28 | 261 | Engstrøm Sandstøl Mathias | 1999 | BRYNE SK | 25 m | 2:37.82 | ||
Generated by WinGrodan 1.22.06 | Print Date | 19 October 2013 |
Licensed to: Väsby Simsällskap | Print Time | 19:35 |
Event 29, 400m Freestyle Women |
Sponsor: Kronan Guld&Silver |
WR: Mireia Belmonte Garcia (1990) 3:54.52 2013-08-11 |
ER: Mireia Belmonte Garcia (1990) 3:54.52 2013-08-11 |
SR: Gabriella Fagundez (1985) 4:03.27 2009-12-12 |
MR: Sarah Sjöström (1993) 4:11.02 2011-10-30 |
# | ID | Name | Born | Club | License | Pool | EntryTime | Status |
1 | 298 | Lajunen Laura | 1992 | SK NEPTUN | CG2692 | 25 m | 4:14.95 | AFR |
2 | 139 | Ericsson Elsa | 1995 | TÄBY SIM | AI0895 | 25 m | 4:15.00 | |
3 | 16 | Aglund Lauridsen Julie | 1996 | DENMARK | 25 m | 4:16.82 | ||
4 | 47 | Eriksen Josefin | 1995 | JÄRFÄLLA S | AS2495 | 25 m | 4:17.58 | |
5 | 260 | Rung Victoria | 1992 | MADLA SK | 25 m | 4:18.55 | ||
6 | 189 | Orczykowska Wioletta | 1997 | KRAKOW | 25 m | 4:19.96 | ||
7 | 268 | Gjerde Oda | 1995 | BRYNE SK | 25 m | 4:23.81 | ||
8 | 46 | Eriksen Ida | 1997 | JÄRFÄLLA S | AD4497 | 25 m | 4:24.68 | |
9 | 169 | Sjösten Emma | 1996 | VÄSBY SS | AG2496 | 25 m | 4:25.30 | |
10 | 97 | Klasson Carin | 1995 | SÖDERTÖRN | BB4695 | 25 m | 4:25.33 | |
11 | 151 | Bäck Emelie | 1996 | VÄSBY SS | AE4696 | 25 m | 4:29.46 | |
12 | 264 | Reime Hanne | 1998 | BRYNE SK | 25 m | 4:29.59 | ||
13 | 49 | Hanson Isabelle | 1998 | JÄRFÄLLA S | AB4298 | 50 m | 4:30.69 | |
14 | 53 | Åström Karin | 1996 | JÄRFÄLLA S | AI8896 | 25 m | 4:31.16 | |
15 | 181 | Wiman Clara | 1996 | VÄSTERÅS | AE8896 | 25 m | 4:33.36 | |
16 | 171 | Sparrman Tove | 1996 | VÄSBY SS | AQ3296 | 25 m | 4:34.45 | |
17 | 43 | Almvret Josefine | 1999 | JÄRFÄLLA S | AA0699 | 25 m | 4:35.96 | |
18 | 35 | Sundberg Alice | 1999 | DANDERYD | AS1299 | 25 m | 4:36.29 | |
19 | 33 | Berglund Frida | 1998 | DANDERYD | AW7298 | 25 m | 4:37.60 | |
20 | 210 | Jørmeland Ingeborg | 1996 | STAVANGER | 25 m | 4:37.70 | ||
21 | 50 | Lidström Linda | 1997 | JÄRFÄLLA S | AD7497 | 25 m | 4:45.78 | |
22 | 76 | Näsén Karolina | 1996 | SK ÄGIR | AO0296 | 25 m | 4:45.85 | |
23 | 89 | von Sydow Sofia | 1997 | SKURU IK | AH1697 | 25 m | 4:55.45 | |
24 | 105 | Bring Nina | 1999 | SPÅRVÄGEN | AR8699 | 25 m | 4:57.00 | |
25 | 266 | Bertelsen Stine | 1999 | BRYNE SK | 25 m | 4:58.71 | ||
26 | 229 | Bärlund Raakel | 2001 | FINLAND | 25 m | 5:01.12 | ||
27 | 246 | Saari Amanda | 2000 | FINLAND | 25 m | 5:01.47 | ||
28 | 218 | Saarikko Ella | 2000 | FINLAND | 25 m | 5:04.14 | ||
Generated by WinGrodan 1.22.06 | Print Date | 19 October 2013 |
Licensed to: Väsby Simsällskap | Print Time | 19:35 |
Event 30, 50m Freestyle Men |
Sponsor: KPMG |
WR: Roland Schoeman (1980) 20.30 2009-08-08 |
ER: Amaury Leveaux (1985) 20.48 2008-12-11 |
SR: Stefan Nystrand (1981) 20.70 2009-11-15 |
MR: Eamon Sullivan (1985) 21.46 2009-11-08 |
# | ID | Name | Born | Club | License | Pool | EntryTime | Status |
1 | 120 | Nystrand Stefan | 1981 | SPÅRVÄGEN | AB1181 | 25 m | 21.71 | |
2 | 296 | Nyström Alexander | 1990 | SK NEPTUN | AG1590 | 25 m | 22.18 | AFR |
3 | 301 | Siljevski Radovan | 1986 | SC APR 11 | 25 m | 22.18 | AFR | |
4 | 289 | Flodqvist Pontus | 1988 | SK NEPTUN | AB5388 | 25 m | 22.36 | AFR |
5 | 295 | Magnusson Linus | 1990 | SK NEPTUN | AB4790 | 25 m | 22.69 | AFR |
6 | 67 | Kling Jonatan | 1993 | ÖSA | AF1193 | 25 m | 22.74 | |
7 | 276 | Pöytäkivi Riku | 1995 | Cetus | 25 m | 23.21 | ||
8 | 304 | Skagius Johannes | 1995 | SUNDSVALL | AH8595 | 25 m | 23.38 | AFR |
9 | 5 | Nielsen Eirik | 1995 | POSEIDON P | 25 m | 23.70 | ||
10 | 277 | Pokkinen Tuomas | 1995 | Cetus | 25 m | 23.74 | ||
11 | 63 | Persson Martin | 1992 | KUNGSBACKA | AC2792 | 25 m | 23.76 | |
12 | 185 | Holub Maciej | 1995 | KRAKOW | 25 m | 23.79 | ||
13 | 58 | Eriksson Gustav | 1994 | KUNGSBACKA | AB9394 | 25 m | 23.84 | |
14 | 209 | Mork Alexander Marki | 1995 | STAVANGER | 25 m | 23.98 | ||
15 | 249 | Holm Even V | 1990 | BERGEN | 25 m | 23.99 | ||
16 | 234 | Korpi Samuli | 1997 | FINLAND | 25 m | 24.02 | ||
17 | 10 | Kartau Martin | 1995 | SGR | 25 m | 24.23 | ||
18 | 24 | Blomquist Anton | 1995 | ÅKERSBERGA | AK1995 | 25 m | 24.31 | |
19 | 252 | Lehkmus John | 1991 | BERGEN | 25 m | 24.32 | ||
20 | 56 | Hjalmarsson Andreas | 1994 | KARLSKRONA | AS7794 | 25 m | 24.40 | |
21 | 145 | Strand Ludvig | 1994 | TÄBY SIM | AE5794 | 25 m | 24.44 | |
22 | 21 | Lykke Nielsen Lasse | 1995 | DENMARK | 25 m | 24.49 | ||
23 | 184 | Ciezkowski Dominik | 1996 | KRAKOW | 25 m | 24.51 | ||
24 | 85 | Lindström Niklas | 1991 | SKURU IK | AQ6991 | 25 m | 24.66 | |
25 | 134 | Ny Hampus | 1990 | STRÄNGNÄS | AP1190 | 25 m | 24.72 | |
26 | 2 | Christiansen Ole | 1995 | POSEIDON P | 25 m | 24.74 | ||
27 | 238 | Smeds Kaj | 1998 | FINLAND | 25 m | 24.80 | ||
28 | 291 | Lutula Antonio | 1993 | SK NEPTUN | BC8793 | 25 m | 24.81 | AFR |
29 | 70 | Altman Elias | 1998 | SALTSJÖB | AH6998 | 25 m | 25.08 | |
30 | 221 | Nordman Jakob | 1996 | FINLAND | 25 m | 25.20 | ||
31 | 148 | Bolle Henrik | 1996 | TUREBERG | AO3196 | 25 m | 25.21 | |
32 | 133 | Lindholm Pontus | 1994 | STRÄNGNÄS | AQ7194 | 25 m | 25.26 | |
33 | 72 | Ekhult Anton | 1991 | SALTSJÖB | AH8191 | 25 m | 25.40 | |
34 | 79 | Falk Jesper | 1994 | SKURU IK | AN3394 | 25 m | 25.44 | |
35 | 305 | Dzihic Benjamin | 1997 | SUNDSVALL | AO0397 | 25 m | 25.47 | AFR |
36 | 154 | Frödeberg Gustav | 1997 | VÄSBY SS | AA5197 | 25 m | 25.50 | |
37 | 93 | Huth Joel | 1996 | SÖDERTÖRN | AK1596 | 25 m | 25.61 | |
38 | 54 | Ahlberg Alfred | 1996 | KARLSKRONA | AE0396 | 25 m | 25.68 | |
39 | 73 | Block Niklas | 1995 | SK ÄGIR | AB3395 | 25 m | 25.71 | |
40 | 69 | Papantoniou Michail | 1997 | POLISEN | AX7397 | 25 m | 25.72 | |
41 | 116 | Lüning Anton | 1996 | SPÅRVÄGEN | AO0996 | 25 m | 25.86 | |
42 | 40 | Olander Gustav | 1994 | GÖTEBORG | AO6794 | 25 m | 25.87 | |
43 | 32 | Aabel Nordkvist Jens Jacob | 1995 | DANDERYD | BB2995 | 25 m | 26.07 | |
44 | 213 | Lehtonen Roope | 1996 | FINLAND | 25 m | 26.22 | ||
45 | 306 | Westrin Jakob | 1996 | SUNDSVALL | AC1796 | 25 m | 26.28 | AFR |
46 | 187 | Fedorowicz Jakub | 1997 | KRAKOW | 25 m | 26.30 | ||
47 | 34 | Gérnyi Karl Gustav | 1999 | DANDERYD | AG9599 | 25 m | 26.32 | |
48 | 239 | Kallinen Konsta | 1999 | FINLAND | 25 m | 26.53 | ||
49 | 205 | Turøy Ole Martin | 1995 | STAVANGER | 25 m | 26.62 | ||
50 | 7 | Lervik Nils | 1997 | ASKER SK | 25 m | 26.70 | ||
51 | 214 | Karuveha Mikael | 1999 | FINLAND | 25 m | 27.02 | ||
52 | 136 | Westerlund Andreas | 1996 | STRÄNGNÄS | AV0396 | 25 m | 27.13 | |
53 | 227 | Laakkonen Saku | 1999 | FINLAND | 25 m | 27.29 | ||
54 | 27 | Pirkizri Marcus | 1995 | ÅKERSBERGA | AY5595 | 25 m | 27.53 | |
55 | 226 | Lihtsa Allar | 1999 | FINLAND | 25 m | 28.07 | ||
56 | 286 | Gipperth Simon | 1998 | SALTSJÖB | AF1798 | 25 m | 28.70 | AFR |
57 | 197 | Jørmeland Ole | 1998 | STAVANGER | 25 m | 29.09 | ||
58 | 261 | Engstrøm Sandstøl Mathias | 1999 | BRYNE SK | 25 m | 31.18 | ||
Generated by WinGrodan 1.22.06 | Print Date | 19 October 2013 |
Licensed to: Väsby Simsällskap | Print Time | 19:35 |
Event 31, 200m Breaststroke Women |
Sponsor: Reco Port |
WR: Rebecca Soni (1987) 2:14.57 2009-12-19 |
ER: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:16.08 2012-12-11 |
SR: Joline Höstman (1988) 2:19.28 2009-12-12 |
MR: Nanaka Tamura (1987) 2:22.29 2009-11-08 |
# | ID | Name | Born | Club | License | Pool | EntryTime | Status |
1 | 13 | Møller Pedersen Rikke | 1989 | DENMARK | 25 m | 2:15.93 | ||
2 | 273 | Laukkanen Noora | 1993 | Cetus | 25 m | 2:24.08 | ||
3 | 270 | Mårtensson Elin | 1993 | SJÖBO SS | AT1893 | 25 m | 2:24.63 | |
4 | 90 | Eriksson Jessika | 1993 | SÖDERTÖRN | AT2293 | 25 m | 2:27.87 | |
5 | 38 | Bengtsson Andrea | 1991 | GÖTEBORG | BW6691 | 25 m | 2:30.45 | |
6 | 104 | Billquist Jessica | 1996 | SPÅRVÄGEN | AV1496 | 25 m | 2:31.31 | |
7 | 178 | Åkerström Emelie | 1995 | VÄSBY SS | AM6295 | 25 m | 2:34.63 | |
8 | 242 | Koski Moona | 1999 | FINLAND | 25 m | 2:34.71 | ||
9 | 142 | Johansson Emelie | 1996 | TÄBY SIM | AN2496 | 25 m | 2:35.12 | |
10 | 173 | Wahlund Emma | 1998 | VÄSBY SS | AB5298 | 50 m | 2:35.34 | |
11 | 255 | Heimnes Stina | 1997 | BERGEN | 25 m | 2:36.44 | ||
12 | 101 | Speiner Caroline | 1994 | SÖDERTÖRN | AZ0294 | 25 m | 2:39.09 | |
13 | 232 | Reini Iida | 2000 | FINLAND | 25 m | 2:39.12 | ||
14 | 124 | Strömstedt Fanny | 1996 | SPÅRVÄGEN | AK4696 | 25 m | 2:40.28 | |
15 | 29 | Sveronius Jennie | 1994 | BOLLNÄS SS | BG0694 | 25 m | 2:42.82 | |
16 | 219 | Koivu Sini | 1999 | FINLAND | 25 m | 2:43.92 | ||
17 | 118 | Nelin Olivia | 1995 | SPÅRVÄGEN | BE1695 | 25 m | 2:44.60 | |
18 | 160 | Lantz Josefin | 1996 | VÄSBY SS | AW5696 | 25 m | 2:44.98 | |
19 | 230 | Lillman Essi-Maria | 2000 | FINLAND | 25 m | 2:45.82 | ||
20 | 44 | Atran Malin | 1998 | JÄRFÄLLA S | AN7698 | 25 m | 2:46.36 | |
21 | 66 | Fredriksson Isabelle | 1999 | ÖSA | AG9699 | 25 m | 2:47.28 | |
22 | 241 | Hulkko Ida | 1998 | FINLAND | 25 m | 2:48.13 | ||
23 | 3 | Karlberg Stine Marie | 1999 | POSEIDON P | 25 m | 2:50.04 | ||
24 | 4 | Malvik Marie | 1997 | POSEIDON P | 25 m | 2:52.13 | ||
25 | 245 | Rantakokko Reetta | 2001 | FINLAND | 25 m | 2:55.93 | ||
26 | 119 | Nilsson Julia | 1999 | SPÅRVÄGEN | AM0699 | 25 m | 2:57.54 | |
27 | 200 | Baxter Helene | 2000 | STAVANGER | 25 m | 3:00.09 | ||
28 | 201 | Chevalier Lise | 2000 | STAVANGER | 25 m | 3:07.27 | ||
29 | 163 | Nordling Vanessa | 1998 | VÄSBY SS | AI1498 | 25 m | 3:07.97 | |
30 | 243 | Flyckt Emilia | 2001 | FINLAND | 25 m | 3:08.10 | ||
31 | 211 | Kotiranta Emma | 2001 | FINLAND | 25 m | 3:24.05 | ||
Generated by WinGrodan 1.22.06 | Print Date | 19 October 2013 |
Licensed to: Väsby Simsällskap | Print Time | 19:35 |
Event 32, 100m Ind Medley Women |
Sponsor: Westman & CO |
WR: Katinka Hosszu (1989) 57.45 2013-08-11 |
ER: Katinka Hosszu (1989) 57.45 2013-08-11 |
SR: Therese Alshammar (1977) 58.07 2009-11-26 |
MR: Josefin Lillhage (1980) 1:00.41 2009-11-08 |
# | ID | Name | Born | Club | License | Pool | EntryTime | Status |
1 | 281 | Granlund Petra | 1987 | VÄSBY SS | AW7887 | 25 m | 1:00.20 | |
2 | 203 | Brekke Henriette | 1988 | STAVANGER | 25 m | 1:00.38 | ||
3 | 15 | Holm Sørensen Katrine | 1992 | DENMARK | 25 m | 1:01.40 | ||
4 | 168 | Salomonsson Nadja | 1992 | VÄSBY SS | AD2892 | 25 m | 1:02.08 | |
5 | 273 | Laukkanen Noora | 1993 | Cetus | 25 m | 1:02.25 | ||
6 | 279 | Teijonsalo Fanny | 1996 | Cetus | 25 m | 1:03.17 | ||
7 | 188 | Sienczyk Jowita | 1997 | KRAKOW | 25 m | 1:04.25 | ||
8 | 22 | Schaer Allegra | 1988 | RED-FISH | 25 m | 1:04.50 | ||
9 | 88 | Pavlu Lewin Marlene | 1997 | SKURU IK | AH9497 | 25 m | 1:05.26 | |
10 | 258 | Hestdal Andrea | 1994 | BERGEN | 25 m | 1:05.43 | ||
11 | 267 | Tengesdal Vilde | 1996 | BRYNE SK | 25 m | 1:05.58 | ||
12 | 39 | Bielicz Linnéa | 1994 | GÖTEBORG | BJ3294 | 25 m | 1:06.61 | |
13 | 193 | Dlugolecka Karolina | 1996 | KRAKOW | 25 m | 1:07.65 | ||
14 | 75 | Gilliusson Linnea | 1995 | SK ÄGIR | AY1295 | 25 m | 1:08.80 | |
15 | 84 | Kimander Amanda | 1997 | SKURU IK | AQ3497 | 25 m | 1:09.06 | |
16 | 191 | Magner Agata | 1997 | KRAKOW | 25 m | 1:09.13 | ||
17 | 219 | Koivu Sini | 1999 | FINLAND | 25 m | 1:09.72 | ||
18 | 107 | Edin Ida | 1996 | SPÅRVÄGEN | AS8896 | 25 m | 1:10.42 | |
19 | 237 | Mört Roosa | 1999 | FINLAND | 25 m | 1:10.99 | ||
20 | 231 | Kolu Noora | 2001 | FINLAND | 25 m | 1:11.63 | ||
21 | 194 | Øie Maren | 1997 | STAVANGER | 25 m | 1:11.87 | ||
22 | 33 | Berglund Frida | 1998 | DANDERYD | AW7298 | 25 m | 1:12.27 | |
23 | 265 | Nygård Magnussen Karen | 1998 | BRYNE SK | 25 m | 1:12.37 | ||
24 | 8 | Lima Ingelin Elisabeth | 1997 | ASKER SK | 25 m | 1:12.42 | ||
25 | 111 | Gardelin Erika | 1997 | SPÅRVÄGEN | AU1497 | 25 m | 1:12.43 | |
26 | 198 | Sveingard Marie | 1999 | STAVANGER | 25 m | 1:15.26 | ||
27 | 223 | Otava Aino | 1999 | FINLAND | 25 m | |||
28 | 236 | Lumio Alma | 1999 | FINLAND | 25 m | |||
Generated by WinGrodan 1.22.06 | Print Date | 19 October 2013 |
Licensed to: Väsby Simsällskap | Print Time | 19:35 |
Event 33, 200m Backstroke Men |
Sponsor: Fürst VVS & Energiteknik |
WR: Arkady Vyatchanin (1984) 1:46.11 2009-11-15 |
ER: Arkady Vyatchanin (1984) 1:46.11 2009-11-15 |
SR: Mattias Carlsson (1990) 1:54.31 2009-11-08 |
MR: Mattias Carlsson (1990) 1:54.31 2009-11-08 |
# | ID | Name | Born | Club | License | Pool | EntryTime | Status |
1 | 182 | Falacinski Maciej | 1996 | KRAKOW | 25 m | 1:58.09 | AFR | |
2 | 186 | Murzyn Dawid | 1997 | KRAKOW | 25 m | 2:01.33 | ||
3 | 71 | Bergman Fabian | 1994 | SALTSJÖB | AQ2194 | 25 m | 2:02.79 | |
4 | 250 | Søfteland Henrik | 1995 | BERGEN | 25 m | 2:02.89 | ||
5 | 1 | Andersen Sander | 1996 | POSEIDON P | 25 m | 2:02.96 | ||
6 | 140 | Ericsson Oskar | 1997 | TÄBY SIM | AF9397 | 25 m | 2:03.38 | |
7 | 20 | Jakubsson Magnus | 1994 | DENMARK | 25 m | 2:03.98 | ||
8 | 235 | Fredrikson Christoffer | 1997 | FINLAND | 25 m | 2:04.57 | ||
9 | 61 | Johansson Oskar | 1993 | KUNGSBACKA | AY7593 | 25 m | 2:07.32 | |
10 | 274 | Juopperi Sami | 1992 | Cetus | 25 m | 2:07.57 | ||
11 | 69 | Papantoniou Michail | 1997 | POLISEN | AX7397 | 25 m | 2:10.02 | |
12 | 294 | Hökfelt Gustav | 1994 | SK NEPTUN | AS1594 | 25 m | 2:11.38 | AFR |
13 | 99 | Lind David | 1994 | SÖDERTÖRN | AK6994 | 25 m | 2:12.90 | |
14 | 98 | Kron Markus | 1994 | SÖDERTÖRN | AP2994 | 25 m | 2:14.07 | |
15 | 113 | Henriksson Tobias | 1996 | SPÅRVÄGEN | AN4796 | 25 m | 2:14.28 | |
16 | 34 | Gérnyi Karl Gustav | 1999 | DANDERYD | AG9599 | 25 m | 2:15.15 | |
17 | 87 | Lulek William | 1998 | SKURU IK | AJ6998 | 25 m | 2:15.87 | |
18 | 70 | Altman Elias | 1998 | SALTSJÖB | AH6998 | 25 m | 2:16.40 | |
19 | 80 | Filipsson Tim | 1996 | SKURU IK | AH9196 | 25 m | 2:16.70 | |
20 | 179 | Hallberg David | 1994 | VÄSTERÅS | AE9194 | 25 m | 2:19.02 | |
21 | 262 | Nygård Solvik Kristian | 1999 | BRYNE SK | 25 m | 2:19.22 | ||
22 | 59 | Frankenfelt Oscar | 1994 | KUNGSBACKA | AS6594 | 25 m | 2:20.89 | |
23 | 212 | Kuusisto Elias | 1999 | FINLAND | 25 m | 2:28.17 | ||
24 | 150 | Eriksson Hugo | 1999 | TUREBERG | AB8599 | 25 m | 2:28.18 | |
25 | 302 | Sundberg Max | 1999 | VÄSBY SS | AS5399 | 25 m | 2:28.99 | |
26 | 51 | Swanepoel Hugo | 1998 | JÄRFÄLLA S | AW5198 | 25 m | 2:29.44 | |
Generated by WinGrodan 1.22.06 | Print Date | 19 October 2013 |
Licensed to: Väsby Simsällskap | Print Time | 19:35 |
Event 34, 50m Butterfly Women |
Sponsor: Kairo Fest&Konference |
WR: Therese Alshammar (1977) 24.38 2009-11-22 |
ER: Therese Alshammar (1977) 24.38 2009-11-22 |
SR: Therese Alshammar (1977) 24.38 2009-11-22 |
MR: Yuka Kato (1986) 25.92 2009-11-08 |
# | ID | Name | Born | Club | License | Pool | EntryTime | Status |
1 | 278 | Kuutamo Sini | 1995 | Cetus | 25 m | 26.12 | ||
2 | 14 | Blume Pernille | 1994 | DENMARK | 25 m | 27.31 | ||
3 | 125 | Sundin Natasha | 1990 | SPÅRVÄGEN | BR3490 | 25 m | 27.41 | |
4 | 161 | Lindkvist Josefin | 1993 | VÄSBY SS | AK4493 | 50 m | 27.45 | |
5 | 281 | Granlund Petra | 1987 | VÄSBY SS | AW7887 | 25 m | 27.61 | |
6 | 175 | Wiiand Agnes | 1997 | VÄSBY SS | AM1497 | 25 m | 27.70 | |
7 | 143 | Johansson Mathilda | 1991 | TÄBY SIM | CB2491 | 25 m | 27.90 | |
8 | 68 | Rohlin Johansson Vera | 1995 | ÖSA | AQ2695 | 50 m | 28.24 | |
9 | 267 | Tengesdal Vilde | 1996 | BRYNE SK | 25 m | 28.39 | ||
10 | 236 | Lumio Alma | 1999 | FINLAND | 25 m | 28.70 | ||
11 | 96 | Klarén Lovisa | 1992 | SÖDERTÖRN | AK1692 | 25 m | 28.71 | |
12 | 146 | Uusaro Alexandra | 1995 | TÄBY SIM | AN0295 | 25 m | 28.74 | |
13 | 157 | Hedman Felicia | 1995 | VÄSBY SS | BR6895 | 50 m | 28.74 | |
14 | 293 | Mattsson Rebecca | 1995 | SK NEPTUN | AQ0295 | 25 m | 28.74 | AFR |
15 | 57 | Elvind Carolina | 1994 | KUNGSBACKA | BD4694 | 25 m | 28.87 | |
16 | 104 | Billquist Jessica | 1996 | SPÅRVÄGEN | AV1496 | 25 m | 29.09 | |
17 | 144 | Karell Emma | 1994 | TÄBY SIM | AZ0694 | 25 m | 29.17 | |
18 | 280 | Eloranta Emilia | 1997 | Cetus | 25 m | 29.27 | ||
19 | 190 | Zarlok Martyna | 1997 | KRAKOW | 25 m | 29.68 | ||
20 | 45 | Baron Linda | 1995 | JÄRFÄLLA S | AB3495 | 25 m | 29.98 | |
21 | 121 | Rahim Helin | 1995 | SPÅRVÄGEN | AM7895 | 50 m | 30.39 | |
22 | 107 | Edin Ida | 1996 | SPÅRVÄGEN | AS8896 | 25 m | 30.57 | |
23 | 76 | Näsén Karolina | 1996 | SK ÄGIR | AO0296 | 50 m | 30.61 | |
24 | 37 | Österman Ida | 1998 | DANDERYD | BA0298 | 25 m | 30.68 | |
25 | 210 | Jørmeland Ingeborg | 1996 | STAVANGER | 25 m | 31.00 | ||
26 | 159 | Kjellberg Isabell | 1997 | VÄSBY SS | AR7497 | 25 m | 31.01 | |
27 | 75 | Gilliusson Linnea | 1995 | SK ÄGIR | AY1295 | 25 m | 31.22 | |
28 | 264 | Reime Hanne | 1998 | BRYNE SK | 25 m | 31.24 | ||
29 | 53 | Åström Karin | 1996 | JÄRFÄLLA S | AI8896 | 25 m | 31.39 | |
30 | 81 | Hassler Anna | 1998 | SKURU IK | AK5298 | 25 m | 31.42 | |
31 | 195 | Mork Andrea Marki | 1998 | STAVANGER | 25 m | 31.51 | ||
32 | 147 | Ödling Micaela | 1990 | TÄBY SIM | AM6890 | 25 m | 31.67 | AFR |
33 | 3 | Karlberg Stine Marie | 1999 | POSEIDON P | 25 m | 32.43 | ||
34 | 86 | Loftén Evelina | 1996 | SKURU IK | AY9296 | 25 m | 32.47 | |
35 | 198 | Sveingard Marie | 1999 | STAVANGER | 25 m | 32.51 | ||
36 | 215 | Heinola Nea-Amanda | 2000 | FINLAND | 25 m | 33.52 | ||
37 | 199 | Janssen Tessa Fransisca | 1999 | STAVANGER | 25 m | 33.91 | ||
38 | 246 | Saari Amanda | 2000 | FINLAND | 25 m | 35.03 | ||
39 | 202 | Øie Kristin Xin | 1999 | STAVANGER | 25 m | 36.21 | ||
40 | 217 | Louhimo Jenni | 2001 | FINLAND | 25 m | 36.61 | ||
Generated by WinGrodan 1.22.06 | Print Date | 19 October 2013 |
Licensed to: Väsby Simsällskap | Print Time | 19:35 |