Program for Vattenfall Swim Cup 2009 Finals SD
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Seedede heat Løb 13
|
Stævne navn |
Vattenfall Swim Cup 2009 (Fin) |
|
Udskriftsdato |
23 maj 2009 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
13:33 |
|
|
Arrangør |
West Swim Esbjerg |
|
|
|
|
Løb 13, 25m Freestyle Women |
Finaler (8) |
Heat 1 (8) (9 år og yngre) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
3031 |
2 |
Phoebe Linde Atkins |
2000 |
0058AA |
MK 31 |
|
25m |
17.81 |
3188 |
3 |
Celine Förster |
2000 |
|
FRANKFURT |
|
25m |
17.30 |
3151 |
4 |
Lova Andersson |
2000 |
AA3600 |
KRONOBERG |
|
25m |
16.71 |
3210 |
5 |
Julie Kepp Jensen |
2000 |
0042AA |
A6 |
|
25m |
16.52 |
2994 |
6 |
Alicia Nickel |
2000 |
|
KÖPENICKER |
|
25m |
16.67 |
3158 |
7 |
Marlene Schmidt |
2000 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
17.25 |
2932 |
8 |
Fränzi Heinrich |
2000 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
17.52 |
3216 |
9 |
Frederike Weber |
2000 |
|
KÖPENICKER |
|
25m |
17.97 |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
3691 |
2 |
Gitte Sørensen Gosvig |
1999 |
9962AA |
ALLERØD |
|
25m |
17.39 |
2976 |
3 |
Susann Epperlein |
1999 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
16.93 |
2962 |
4 |
Sophie Fischer |
1999 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
16.47 |
2959 |
5 |
Franziska Fischer |
1999 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
15.81 |
2985 |
6 |
Sophie Ritter |
1999 |
|
HAMBURGER |
|
25m |
16.27 |
2978 |
7 |
Ida Persson |
1999 |
AA2699 |
SÖSDALA SS |
|
25m |
16.82 |
2984 |
8 |
Deidre Ø. Hansen |
1999 |
9978AB |
MK 31 |
|
25m |
17.10 |
3184 |
9 |
Elaine Haberer |
1999 |
209169 |
PSVSCHWER |
|
25m |
17.44 |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
2951 |
2 |
Georgia Kadoglou |
1998 |
|
TORPEDO |
|
25m |
15.45 |
3144 |
3 |
Caroline Erichsen |
1998 |
9814AC |
BIRKERØD |
|
25m |
15.20 |
3270 |
4 |
Alina Czorny |
1998 |
217670 |
AHRENSBURG |
|
25m |
14.93 |
2952 |
5 |
Nele Klein |
1998 |
191872 |
PSVSCHWER |
|
25m |
14.05 |
2957 |
6 |
Emilia Lüders |
1998 |
9898AB |
BIRKERØD |
|
25m |
14.52 |
3149 |
7 |
Elisabeth Grösel |
1998 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
15.10 |
2953 |
8 |
Alicia Pohl |
1998 |
210808 |
PSVSCHWER |
|
25m |
15.44 |
3147 |
9 |
Mathilde Zaggai |
1998 |
9862AF |
MK 31 |
|
25m |
15.56 |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
3513 |
2 |
Lea Dietze |
1997 |
|
KÖPENICKER |
|
25m |
14.57 |
3282 |
3 |
Laura Mäki |
1997 |
|
TURKU |
|
25m |
14.40 |
3503 |
4 |
Caroline Brostrup Jensen |
1997 |
9732AB |
KORSØR |
|
25m |
14.31 |
3563 |
5 |
Nele Salow |
1997 |
178772 |
PSVSCHWER |
|
25m |
13.74 |
3561 |
6 |
Mette Haagen Larsen |
1997 |
9798AA |
ALLERØD |
|
25m |
13.90 |
3501 |
7 |
Martha Meilstrup |
1997 |
9778AF |
BIRKERØD |
|
25m |
14.33 |
3605 |
8 |
Paulina Haczkiewicz |
1997 |
|
MKS ROKITA |
|
25m |
14.47 |
3495 |
9 |
Rikke Svejgård Nielsen |
1997 |
9754AA |
WEST SWIM |
|
25m |
14.59 |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
3277 |
2 |
Sylvia Gorzolla |
1996 |
172716 |
WESTSACHSE |
|
25m |
14.18 |
3276 |
3 |
Sidse Kehlet |
1996 |
9696AH |
WEST SWIM |
|
25m |
14.07 |
3502 |
4 |
Helén Lange |
1996 |
AN1296 |
KRONOBERG |
|
25m |
13.93 |
3493 |
5 |
Frederikke Matthiassen |
1996 |
9676AB |
A6 |
|
25m |
13.28 |
3633 |
6 |
Julia Hartwig |
1996 |
|
KÖPENICKER |
|
25m |
13.47 |
3500 |
7 |
Liisa Rannikko |
1996 |
|
TURKU |
|
25m |
13.96 |
3287 |
8 |
Essi Schrey |
1996 |
|
TURKU |
|
25m |
14.15 |
3295 |
9 |
Julia Mökkönen |
1996 |
|
TURKU |
|
25m |
14.27 |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
2729 |
2 |
Theresa Nilkes |
1995 |
|
SVR HALLE |
|
25m |
14.11 |
2675 |
3 |
Lara Friede |
1995 |
|
HARBURG |
|
25m |
13.95 |
2380 |
4 |
Elin Persson |
1995 |
AH9495 |
SS DELFIN |
|
25m |
13.82 |
2717 |
5 |
Natalia Holm |
1995 |
95A852 |
TURKU |
|
25m |
13.48 |
2719 |
6 |
Tenna Holm |
1995 |
9564AJ |
NAKSKOV |
|
25m |
13.69 |
2600 |
7 |
Julie F. V. Christensen |
1995 |
9592AJ |
GI40HERMES |
|
25m |
13.83 |
2716 |
8 |
Sabrina Tastler |
1995 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
14.01 |
2371 |
9 |
Jenna Kukkonen |
1995 |
95A828 |
TURKU |
|
25m |
14.15 |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
2372 |
2 |
Melizza Petersen |
1994 |
9486AK |
A6 |
|
25m |
13.54 |
2581 |
3 |
Siri Wiecker |
1994 |
9494AM |
NAKSKOV |
|
25m |
13.45 |
2363 |
4 |
Erica Ydesand |
1994 |
AE7894 |
OSBY SS |
|
25m |
13.31 |
2583 |
5 |
Julie Langhorn |
1994 |
9488AG |
A6 |
|
25m |
13.26 |
2864 |
6 |
Janine Findeisen |
1993 |
|
LEUTZSCH |
|
25m |
13.28 |
2605 |
7 |
Julia Kapr |
1994 |
168742 |
WESTSACHSE |
|
25m |
13.36 |
2366 |
8 |
Agnes Sporrong |
1993 |
BI8893 |
KATRINEHOL |
|
25m |
13.51 |
2887 |
9 |
Miriam Stupak Møller |
1994 |
9414AJ |
GI40HERMES |
|
25m |
13.64 |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat 8 (8) (17 år og ældre) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
2886 |
2 |
Jana Schellenberg |
1984 |
|
HAMBURGER |
|
25m |
13.04 |
2358 |
3 |
Line Præst Lauridsen |
1989 |
8994AA |
WEST SWIM |
|
25m |
12.98 |
2577 |
4 |
Patricia Köhler |
1992 |
|
SSGLEIPZIG |
|
25m |
12.86 |
2576 |
5 |
Stefanie Meyer |
1992 |
|
SSGLEIPZIG |
|
25m |
12.61 |
2574 |
6 |
Elspa Mørkøre |
1991 |
9142AM |
WEST SWIM |
|
25m |
12.70 |
2862 |
7 |
Saskia Ganseko |
1992 |
|
KÖPENICKER |
|
25m |
12.86 |
2861 |
8 |
Lisa Graf |
1992 |
|
SSGLEIPZIG |
|
25m |
12.99 |
2651 |
9 |
Marie Philipsen |
1992 |
9244AG |
WEST SWIM |
|
25m |
13.09 |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
|