Program for Vattenfall Swim Cup 2009 Morning VV
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Seedede heat Løb 21
|
Stævne navn |
Vattenfall Swim Cup 2009 (VV) |
|
Udskriftsdato |
24 maj 2009 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
07:43 |
|
|
Arrangør |
West Swim Esbjerg |
|
|
|
|
Løb 21, 100m Backstroke Women |
Finaler (9) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
483 |
2 |
Lea Mohr |
1998 |
|
PREETZER |
|
25m |
|
251 |
3 |
Sofie Grøndal |
1999 |
|
A6 |
|
25m |
|
327 |
4 |
Deidre Ø. Hansen |
1999 |
9978AB |
MK 31 |
|
25m |
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
481 |
1 |
Charlotte Gross |
1998 |
|
PREETZER |
|
25m |
|
250 |
2 |
Sandra Danielsen |
1998 |
9854AI |
A6 |
|
25m |
2:17.56 |
471 |
3 |
Molly E. Stevelt Davies |
2000 |
0018AE |
BIRKERØD |
|
25m |
2:08.62 |
446 |
4 |
Caroline Beck |
1998 |
9868AO |
VIBORG |
|
25m |
2:08.93 |
712 |
5 |
Line Bæk Thulin |
2000 |
|
WEST SWIM |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
306 |
1 |
Sara Koefod Steffensen |
1999 |
9916AE |
GI40HERMES |
|
25m |
2:00.40 |
444 |
2 |
Franziska Haftmann |
1998 |
|
BADNENDORF |
|
25m |
1:58.00 |
453 |
3 |
Sarah Zysek |
1998 |
9856AL |
ST ESBJERG |
|
25m |
1:54.47 |
480 |
4 |
Kaja Kristin Fünderich |
1998 |
|
PREETZER |
|
25m |
1:56.74 |
68 |
5 |
Nicola Dähn |
1999 |
|
FRANKFURT |
|
25m |
1:59.41 |
98 |
6 |
Maja Leth Bang |
1999 |
9942AI |
HERLEV |
|
25m |
2:05.51 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
316 |
1 |
Sally Krarup Kirch |
1998 |
9828AP |
GI40HERMES |
|
25m |
1:52.56 |
448 |
2 |
Shanna Armstrong |
1998 |
9894AG |
ST ESBJERG |
|
25m |
1:51.39 |
71 |
3 |
Emily Haff |
1999 |
|
FRANKFURT |
|
25m |
1:49.98 |
102 |
4 |
Asta Therese Jepsen |
1998 |
9802AJ |
HERLEV |
|
25m |
1:51.35 |
301 |
5 |
Natasja Schultz |
1998 |
9888AN |
GI40HERMES |
|
25m |
1:52.13 |
280 |
6 |
Maja Østergaard |
1998 |
9808AJ |
A6 |
|
25m |
1:54.12 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
667 |
1 |
Lilly-Sophie Gross |
1999 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
1:49.51 |
393 |
2 |
Theresa Matzat |
1998 |
|
HALLE-NEU |
|
25m |
1:47.15 |
274 |
3 |
Maia Stripp |
1998 |
9802AI |
A6 |
|
25m |
1:43.73 |
358 |
4 |
Hanna Jönsson |
1998 |
AB8498 |
OSBY SS |
|
25m |
1:47.07 |
283 |
5 |
Annemette Schmidt |
1999 |
|
BOV |
|
25m |
1:47.66 |
475 |
6 |
Thereza Maria Neesgaard |
1999 |
9946AI |
BIRKERØD |
|
25m |
1:49.89 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
681 |
1 |
Sissi Lebeck |
1998 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
1:38.00 |
356 |
2 |
Ada Bergström Tronsmoen |
1998 |
AE4898 |
OSBY SS |
|
25m |
1:33.62 |
254 |
3 |
Henriette Hemmingsen |
1998 |
9858AA |
A6 |
|
25m |
1:32.78 |
330 |
4 |
Mathilde Zaggai |
1998 |
9862AF |
MK 31 |
|
25m |
1:32.93 |
360 |
5 |
Miranda Orajärvi |
1998 |
AF7898 |
OSBY SS |
|
25m |
1:35.86 |
282 |
6 |
Clara Heil |
1998 |
9814AG |
BOV |
|
25m |
1:41.64 |
|
|
Heat 7 (9) (9 år og yngre) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
658 |
1 |
Fränzi Heinrich |
2000 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
1:56.11 |
670 |
2 |
Marlene Schmidt |
2000 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
1:43.00 |
379 |
3 |
Lova Andersson |
2000 |
AA3600 |
KRONOBERG |
|
25m |
1:29.03 |
385 |
4 |
Linnéa Sjödahl |
2000 |
AC7600 |
KRONOBERG |
|
25m |
1:38.35 |
673 |
5 |
Monique Petzold |
2000 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
1:48.94 |
679 |
6 |
Sarah Schumann |
2000 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
2:00.46 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
303 |
1 |
Emma Maagøe |
1999 |
9996AH |
GI40HERMES |
|
25m |
1:43.53 |
157 |
2 |
Charlotte Wendtlandt |
1999 |
|
KÖPENICKER |
|
25m |
1:31.50 |
657 |
3 |
Franziska Fischer |
1999 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
1:26.31 |
488 |
4 |
Elaine Haberer |
1999 |
209169 |
PSVSCHWER |
|
25m |
1:29.82 |
314 |
5 |
Clara Kall |
1999 |
9996AE |
GI40HERMES |
|
25m |
1:39.37 |
315 |
6 |
Emily Kay |
1999 |
9938AH |
GI40HERMES |
|
25m |
1:47.35 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
477 |
1 |
Kristin Blach Petersen |
1998 |
9878AB |
BIRKERØD |
|
25m |
1:26.40 |
655 |
2 |
Elisabeth Grösel |
1998 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
1:23.58 |
474 |
3 |
Emilia Lüders |
1998 |
9898AB |
BIRKERØD |
|
25m |
1:20.34 |
472 |
4 |
Caroline Erichsen |
1998 |
9814AC |
BIRKERØD |
|
25m |
1:20.90 |
464 |
5 |
Jasmin Koefoed Jacobsen |
1998 |
9834AA |
WEST SWIM |
|
25m |
1:25.56 |
398 |
6 |
Victoria Ruhmland |
1998 |
|
HALLE-NEU |
|
25m |
1:30.17 |
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
|