Program for Vattenfall Swim Cup 2009 Morning VV
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Seedede heat Løb 33
|
Stævne navn |
Vattenfall Swim Cup 2009 (VV) |
|
Udskriftsdato |
24 maj 2009 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
08:23 |
|
|
Arrangør |
West Swim Esbjerg |
|
|
|
|
Løb 33, 100m Freestyle Women |
Finaler (16) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
483 |
1 |
Lea Mohr |
1998 |
|
PREETZER |
|
25m |
|
479 |
2 |
Sina-Sophie Cetkowski |
1998 |
|
PREETZER |
|
25m |
|
446 |
3 |
Caroline Beck |
1998 |
9868AO |
VIBORG |
|
25m |
|
249 |
4 |
Marie Carmel |
2000 |
0028AE |
A6 |
|
25m |
|
481 |
5 |
Charlotte Gross |
1998 |
|
PREETZER |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
261 |
1 |
Emilie Viemose Larsen |
2000 |
0064AB |
A6 |
|
25m |
2:21.02 |
471 |
2 |
Molly E. Stevelt Davies |
2000 |
0018AE |
BIRKERØD |
|
25m |
2:08.42 |
321 |
3 |
Erla Björk Sigurdardottir |
1999 |
9926AH |
GI40HERMES |
|
25m |
2:02.84 |
659 |
4 |
Jasmin Wittig |
2000 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
2:05.63 |
651 |
5 |
Carolin Klebert |
2000 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
2:09.00 |
251 |
6 |
Sofie Grøndal |
1999 |
|
A6 |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
101 |
1 |
Freja Hjelmsø |
1999 |
9958AH |
HERLEV |
|
25m |
2:01.04 |
451 |
2 |
Malene K. Jørgensen |
1998 |
9818AQ |
ST ESBJERG |
|
25m |
1:55.00 |
250 |
3 |
Sandra Danielsen |
1998 |
9854AI |
A6 |
|
25m |
1:53.80 |
452 |
4 |
Alberte Bjerregaard Slot |
1998 |
9896AM |
ST ESBJERG |
|
25m |
1:53.87 |
267 |
5 |
Sebine Møller |
1999 |
|
A6 |
|
25m |
1:58.53 |
669 |
6 |
Luca Isa Gorzolla |
2001 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
2:01.14 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
257 |
1 |
Astrid Kesner |
2000 |
0008AB |
A6 |
|
25m |
1:52.59 |
98 |
2 |
Maja Leth Bang |
1999 |
9942AI |
HERLEV |
|
25m |
1:51.57 |
649 |
3 |
Alexandra Penzold |
1999 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
1:49.00 |
380 |
4 |
Felicia Arningsmark |
1998 |
AJ7498 |
KRONOBERG |
|
25m |
1:49.30 |
307 |
5 |
Elisabeth Faber |
1999 |
9964AK |
GI40HERMES |
|
25m |
1:52.00 |
449 |
6 |
Nanna Hansen |
1998 |
9896AL |
ST ESBJERG |
|
25m |
1:53.51 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
475 |
1 |
Thereza Maria Neesgaard |
1999 |
9946AI |
BIRKERØD |
|
25m |
1:48.74 |
689 |
2 |
Vanessa Kreusel |
1999 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
1:48.00 |
99 |
3 |
Celine Brock |
2000 |
0038AA |
HERLEV |
|
25m |
1:46.40 |
480 |
4 |
Kaja Kristin Fünderich |
1998 |
|
PREETZER |
|
25m |
1:47.53 |
174 |
5 |
Kim Jänicke |
1998 |
|
HARBURG |
|
25m |
1:48.60 |
393 |
6 |
Theresa Matzat |
1998 |
|
HALLE-NEU |
|
25m |
1:48.77 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
679 |
1 |
Sarah Schumann |
2000 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
1:45.44 |
316 |
2 |
Sally Krarup Kirch |
1998 |
9828AP |
GI40HERMES |
|
25m |
1:45.43 |
66 |
3 |
Maria Meissner |
1999 |
|
FRANKFURT |
|
25m |
1:45.01 |
675 |
4 |
Nicole Schmid |
2000 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
1:45.12 |
308 |
5 |
Ida-Maria Esbensen |
1999 |
9954AK |
GI40HERMES |
|
25m |
1:45.43 |
102 |
6 |
Asta Therese Jepsen |
1998 |
9802AJ |
HERLEV |
|
25m |
1:45.82 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
70 |
1 |
Celine Förster |
2000 |
|
FRANKFURT |
|
25m |
1:43.63 |
660 |
2 |
Jenny Sattler |
1998 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
1:41.50 |
301 |
3 |
Natasja Schultz |
1998 |
9888AN |
GI40HERMES |
|
25m |
1:40.85 |
406 |
4 |
Franziska Nissen |
1999 |
|
EIDELSTEDT |
|
25m |
1:41.06 |
690 |
5 |
Vanessa Städter |
2000 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
1:41.66 |
667 |
6 |
Lilly-Sophie Gross |
1999 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
1:44.50 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
692 |
1 |
Viktoria Trommer |
2000 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
1:38.63 |
674 |
2 |
Nadine Westermann |
1998 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
1:35.65 |
358 |
3 |
Hanna Jönsson |
1998 |
AB8498 |
OSBY SS |
|
25m |
1:35.60 |
687 |
4 |
Theresa Lindner |
1998 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
1:35.62 |
300 |
5 |
Christine A. Thomsen |
1998 |
9828AJ |
GI40HERMES |
|
25m |
1:37.99 |
71 |
6 |
Emily Haff |
1999 |
|
FRANKFURT |
|
25m |
1:40.02 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
658 |
1 |
Fränzi Heinrich |
2000 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
1:35.42 |
303 |
2 |
Emma Maagøe |
1999 |
9996AH |
GI40HERMES |
|
25m |
1:35.29 |
272 |
3 |
Lærke Toft Ruby |
1999 |
|
A6 |
|
25m |
1:34.22 |
274 |
4 |
Maia Stripp |
1998 |
9802AI |
A6 |
|
25m |
1:34.53 |
302 |
5 |
Rikke Dehn |
1999 |
9978AE |
GI40HERMES |
|
25m |
1:35.36 |
404 |
6 |
Laura von Holdt |
1998 |
|
EIDELSTEDT |
|
25m |
1:35.54 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
666 |
1 |
Laura Windisch |
1998 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
1:33.95 |
685 |
2 |
Susann Epperlein |
1999 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
1:32.74 |
173 |
3 |
Ronja Friede |
1998 |
|
HARBURG |
|
25m |
1:31.50 |
63 |
4 |
Stefanie Franke |
1998 |
|
FRANKFURT |
|
25m |
1:31.67 |
263 |
5 |
Natalie Løwe Legin |
1998 |
|
A6 |
|
25m |
1:33.86 |
500 |
6 |
Uljana Zhdanova |
1998 |
256649 |
PSVSCHWER |
|
25m |
1:33.97 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
494 |
1 |
Anne Müller |
1998 |
243695 |
PSVSCHWER |
|
25m |
1:30.37 |
103 |
2 |
Emily Krontoft |
1998 |
9858AI |
HERLEV |
|
25m |
1:29.61 |
650 |
3 |
Anna Melech |
1998 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
1:29.21 |
282 |
4 |
Clara Heil |
1998 |
9814AG |
BOV |
|
25m |
1:29.43 |
398 |
5 |
Victoria Ruhmland |
1998 |
|
HALLE-NEU |
|
25m |
1:29.88 |
64 |
6 |
Wibke Schult |
1998 |
|
FRANKFURT |
|
25m |
1:30.50 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
172 |
1 |
Sophie Buttchereit |
1998 |
|
HARBURG |
|
25m |
1:27.60 |
498 |
2 |
Charlotta Schwarz |
1998 |
210802 |
PSVSCHWER |
|
25m |
1:26.27 |
356 |
3 |
Ada Bergström Tronsmoen |
1998 |
AE4898 |
OSBY SS |
|
25m |
1:24.71 |
319 |
4 |
Marie Louise L. Petersen |
1998 |
9828AG |
GI40HERMES |
|
25m |
1:24.97 |
681 |
5 |
Sissi Lebeck |
1998 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
1:26.54 |
682 |
6 |
Sissy Rössler |
1998 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
1:29.02 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
485 |
1 |
Wiebke Dethloff |
1998 |
219387 |
PSVSCHWER |
|
25m |
1:23.60 |
180 |
2 |
Dana Wehlert |
1998 |
|
HARBURG |
|
25m |
1:22.17 |
477 |
3 |
Kristin Blach Petersen |
1998 |
9878AB |
BIRKERØD |
|
25m |
1:19.77 |
470 |
4 |
Anna Boutrup |
1998 |
9856AJ |
BIRKERØD |
|
25m |
1:19.80 |
254 |
5 |
Henriette Hemmingsen |
1998 |
9858AA |
A6 |
|
25m |
1:23.07 |
360 |
6 |
Miranda Orajärvi |
1998 |
AF7898 |
OSBY SS |
|
25m |
1:24.50 |
|
|
Heat 14 (16) (9 år og yngre) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
668 |
1 |
Lisa Kapr |
2000 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
1:31.80 |
332 |
2 |
Clara Schade Cantby |
2000 |
0042AC |
KORSØR |
|
25m |
1:28.00 |
379 |
3 |
Lova Andersson |
2000 |
AA3600 |
KRONOBERG |
|
25m |
1:23.81 |
256 |
4 |
Julie Kepp Jensen |
2000 |
0042AA |
A6 |
|
25m |
1:24.50 |
670 |
5 |
Marlene Schmidt |
2000 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
1:30.55 |
385 |
6 |
Linnéa Sjödahl |
2000 |
AC7600 |
KRONOBERG |
|
25m |
1:33.87 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
402 |
1 |
Lisa Marie Bahl |
1999 |
|
EIDELSTEDT |
|
25m |
1:27.80 |
683 |
2 |
Sophie Fischer |
1999 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
1:24.80 |
657 |
3 |
Franziska Fischer |
1999 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
1:21.34 |
454 |
4 |
Louise Frandsen |
1999 |
9924AA |
WEST SWIM |
|
25m |
1:24.39 |
488 |
5 |
Elaine Haberer |
1999 |
209169 |
PSVSCHWER |
|
25m |
1:24.80 |
314 |
6 |
Clara Kall |
1999 |
9996AE |
GI40HERMES |
|
25m |
1:29.28 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
655 |
1 |
Elisabeth Grösel |
1998 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
1:15.87 |
179 |
2 |
Maike Fiebelkorn |
1998 |
|
HARBURG |
|
25m |
1:14.11 |
474 |
3 |
Emilia Lüders |
1998 |
9898AB |
BIRKERØD |
|
25m |
1:09.49 |
489 |
4 |
Nele Klein |
1998 |
191872 |
PSVSCHWER |
|
25m |
1:12.68 |
331 |
5 |
Cæcilie Schade Cantby |
1998 |
9844AH |
KORSØR |
|
25m |
1:15.00 |
464 |
6 |
Jasmin Koefoed Jacobsen |
1998 |
9834AA |
WEST SWIM |
|
25m |
1:17.93 |
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
|