Program for Vattenfall Swim Cup 2009 Morning SD
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Seedede heat Løb 13
|
Stævne navn |
Vattenfall Swim Cup 2009 (SD) |
|
Udskriftsdato |
22 maj 2009 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
10:01 |
|
|
Arrangør |
West Swim Esbjerg |
|
|
|
|
Løb 13, 25m Freestyle Women |
Indledende (18) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
283 |
4 |
Ida Lyngbeck Jensen |
1993 |
9304AC |
ERRITSØ |
|
25m |
|
293 |
5 |
Nanna Wilenski |
1995 |
9596AC |
ERRITSØ |
|
25m |
|
491 |
6 |
Natalia Holm |
1995 |
95A852 |
TURKU |
|
25m |
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
600 |
1 |
Sidsel Skårup Wind |
1995 |
9548AW |
VIBORG |
|
25m |
|
397 |
2 |
Ida Petersen |
1995 |
9522AP |
RØDDING |
|
25m |
|
277 |
3 |
Amalie Bøgebjerg |
1995 |
9504AW |
ERRITSØ |
|
25m |
|
573 |
4 |
Mareike Peters |
1991 |
|
UETERSEN |
|
25m |
1:14.70 |
81 |
5 |
Martine Borsheim |
1995 |
|
Klepp |
|
25m |
22.43 |
315 |
6 |
Alexandra Tomm |
1992 |
161602 |
KALTENKIR |
|
25m |
22.84 |
448 |
7 |
Amanda Ekelund |
1993 |
BB3293 |
SS DELFIN |
|
25m |
|
548 |
8 |
Emelie Larsson |
1995 |
BP6295 |
SÖSDALA SS |
|
25m |
|
487 |
9 |
Emelie Miche de Malleray |
1990 |
|
KRONOBERG |
|
25m |
|
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
322 |
1 |
Laura Hahn |
1994 |
234040 |
KALTENKIR |
|
25m |
19.92 |
523 |
2 |
Iris Carranza |
1994 |
|
BLAU-WEISS |
|
25m |
19.56 |
534 |
3 |
Julia Göhre |
1994 |
|
SVR HALLE |
|
25m |
19.29 |
639 |
4 |
Marie Voigt Lauridsen |
1995 |
9564AT |
WEST SWIM |
|
25m |
19.00 |
399 |
5 |
Nikita Schmidt |
1995 |
9502AP |
RØDDING |
|
25m |
18.52 |
200 |
6 |
Charlotte Lordz |
1993 |
|
HARBURG |
|
25m |
19.00 |
83 |
7 |
Amanda Gitlesen |
1994 |
|
Klepp |
|
25m |
19.29 |
316 |
8 |
Stephanie Vogt |
1989 |
118962 |
KALTENKIR |
|
25m |
19.33 |
445 |
9 |
Michelle Liljegren |
1995 |
AN5295 |
SS DELFIN |
|
25m |
19.88 |
570 |
10 |
Elke Naumann |
1995 |
185599 |
WESTSACHSE |
|
25m |
20.15 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
446 |
1 |
Elna Norlin |
1995 |
BJ8695 |
SS DELFIN |
|
25m |
18.18 |
191 |
2 |
Samantha Schaps |
1995 |
|
HAMBURGER |
|
25m |
18.00 |
37 |
3 |
Magdalena Galazka |
1995 |
9518AR |
GRINDSTED |
|
25m |
18.00 |
204 |
4 |
Liv Conje |
1994 |
|
HARBURG |
|
25m |
17.54 |
451 |
5 |
Ellinor Marklin |
1995 |
AE1695 |
SS DELFIN |
|
25m |
17.18 |
70 |
6 |
Sofie Skovfoged |
1994 |
9482AA |
HOBRO |
|
25m |
17.25 |
525 |
7 |
Merle Mangels |
1994 |
|
BLAU-WEISS |
|
25m |
17.99 |
217 |
8 |
Nicole Flügge |
1993 |
|
HARBURG |
|
25m |
18.00 |
524 |
9 |
Jördis Mangels |
1994 |
|
BLAU-WEISS |
|
25m |
18.00 |
360 |
10 |
Camilla Johansen |
1994 |
9404AG |
NAKSKOV |
|
25m |
18.22 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
582 |
1 |
Muriel Schittek |
1994 |
|
BADNENDORF |
|
25m |
17.00 |
706 |
2 |
Arlett Dix |
1995 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
16.92 |
425 |
3 |
Charline Buschbeck |
1991 |
|
NORDERSTED |
|
25m |
16.80 |
36 |
4 |
Nadja Christiansen |
1995 |
9586AO |
GRINDSTED |
|
25m |
16.67 |
476 |
5 |
Agnes Pap |
1995 |
AN6895 |
KRONOBERG |
|
25m |
16.51 |
85 |
6 |
Lina Hove |
1992 |
|
Klepp |
|
25m |
16.63 |
188 |
7 |
Marlit Elsner |
1993 |
|
HAMBURGER |
|
25m |
16.76 |
393 |
8 |
Sofie Bøgen |
1994 |
9462AT |
RØDDING |
|
25m |
16.83 |
38 |
9 |
Sofie Grønlund |
1995 |
9576AO |
GRINDSTED |
|
25m |
17.00 |
216 |
10 |
Franziska Mais |
1994 |
|
HARBURG |
|
25m |
17.05 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
422 |
1 |
Julia Eggert |
1991 |
|
NORDERSTED |
|
25m |
16.50 |
86 |
2 |
Inger Husveg |
1992 |
|
Klepp |
|
25m |
16.34 |
233 |
3 |
Lisa Peters |
1995 |
|
HARBURG |
|
25m |
16.20 |
526 |
4 |
Jana Mangels |
1991 |
|
BLAU-WEISS |
|
25m |
16.12 |
41 |
5 |
Sophie Pagh |
1995 |
9526AN |
GRINDSTED |
|
25m |
16.00 |
388 |
6 |
Erica Ydesand |
1994 |
AE7894 |
OSBY SS |
|
25m |
16.06 |
44 |
7 |
Louise Østergaard |
1991 |
9136AL |
GRINDSTED |
|
25m |
16.12 |
485 |
8 |
Kristina Nagy |
1993 |
BP7493 |
KRONOBERG |
|
25m |
16.26 |
449 |
9 |
Lydia Douglasdotter |
1995 |
AA3895 |
SS DELFIN |
|
25m |
16.49 |
421 |
10 |
Tanita Skerstupp |
1994 |
|
NORDERSTED |
|
25m |
16.50 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
317 |
1 |
Maren Terkhorn |
1988 |
095891 |
KALTENKIR |
|
25m |
15.91 |
71 |
2 |
Isabella K. Sørensen |
1994 |
9466AE |
HOBRO |
|
25m |
15.70 |
78 |
3 |
Birgitte Alvestad |
1991 |
|
Klepp |
|
25m |
15.58 |
431 |
4 |
Friederike Kröplin |
1993 |
|
NORDERSTED |
|
25m |
15.50 |
494 |
5 |
Neea Nieminen |
1995 |
95A530 |
TURKU |
|
25m |
15.44 |
249 |
6 |
Helena Pedersen |
1994 |
9404AV |
A6 |
|
25m |
15.47 |
475 |
7 |
Josephine Ohlsson |
1992 |
AE3892 |
KRONOBERG |
|
25m |
15.56 |
502 |
8 |
Nelly Aronsson |
1994 |
BS4894 |
SS STIMMET |
|
25m |
15.67 |
43 |
9 |
Mette Rasmussen |
1994 |
9404AO |
GRINDSTED |
|
25m |
15.75 |
189 |
10 |
Yasmine Folkmann |
1994 |
|
HAMBURGER |
|
25m |
16.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
241 |
1 |
Belinda Ervolder |
1995 |
9518AD |
A6 |
|
25m |
15.37 |
257 |
2 |
Anna Elkjær Jensen |
1995 |
9514AO |
A6 |
|
25m |
15.33 |
722 |
3 |
Julia Westermann |
1992 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
15.31 |
339 |
4 |
Janina Heinemann |
1995 |
|
LSVDELPHIN |
|
25m |
15.20 |
473 |
5 |
Fanny Lund |
1994 |
AR0894 |
KRONOBERG |
|
25m |
15.15 |
274 |
6 |
Rea Kalantzis |
1995 |
|
CSV BERLIN |
|
25m |
15.18 |
177 |
7 |
Susanne Voll |
1990 |
|
FRANKFURT |
|
25m |
15.28 |
501 |
8 |
Melina Vihdanmäki |
1995 |
95A529 |
TURKU |
|
25m |
15.32 |
327 |
9 |
Katrine B. Christiansen |
1993 |
9386AP |
KORSØR |
|
25m |
15.36 |
205 |
10 |
Lisa Frank |
1993 |
|
HARBURG |
|
25m |
15.43 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
443 |
1 |
Elin Persson |
1995 |
AH9495 |
SS DELFIN |
|
25m |
15.08 |
672 |
2 |
Merle Müller |
1992 |
|
PREETZER |
|
25m |
15.05 |
284 |
3 |
Laura Jeppesen |
1995 |
9548AG |
ERRITSØ |
|
25m |
15.00 |
280 |
4 |
Mette Hansen |
1992 |
9206AA |
ERRITSØ |
|
25m |
15.00 |
218 |
5 |
Lara Friede |
1995 |
|
HARBURG |
|
25m |
15.00 |
689 |
6 |
Nina Lehrum |
1995 |
|
KIEL |
|
25m |
15.00 |
675 |
7 |
Jacqueline Elna Taudien |
1994 |
|
PREETZER |
|
25m |
15.00 |
310 |
8 |
Isabel Brylow |
1994 |
9452AJ |
MK 31 |
|
25m |
15.05 |
489 |
9 |
Victoria Johnsson |
1994 |
AG1694 |
KRONOBERG |
|
25m |
15.07 |
474 |
10 |
Frida Lundbergh |
1995 |
AB9695 |
KRONOBERG |
|
25m |
15.10 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
432 |
1 |
Bettina Klein |
1983 |
|
NORDERSTED |
|
25m |
15.00 |
211 |
2 |
Rafaela Schöneich |
1992 |
|
HARBURG |
|
25m |
15.00 |
169 |
3 |
Sarah Losensky |
1991 |
|
FRANKFURT |
|
25m |
14.96 |
295 |
4 |
Julie F. V. Christensen |
1995 |
9592AJ |
GI40HERMES |
|
25m |
14.90 |
630 |
5 |
Amalie Henriksen |
1994 |
9496AN |
HSK |
|
25m |
14.80 |
328 |
6 |
Katrine Hansen |
1994 |
9416AU |
KORSØR |
|
25m |
14.82 |
247 |
7 |
Julie Lunau |
1995 |
9528AH |
A6 |
|
25m |
14.95 |
289 |
8 |
Anne Brandt Nielsen |
1992 |
9212AA |
ERRITSØ |
|
25m |
14.98 |
215 |
9 |
Vanessa Freund |
1993 |
|
HARBURG |
|
25m |
15.00 |
703 |
10 |
Anne Reichelt |
1993 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
15.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
480 |
1 |
Anna Carlsson |
1994 |
AV1294 |
KRONOBERG |
|
25m |
14.79 |
444 |
2 |
Felicia Nilsson |
1993 |
AG8293 |
SS DELFIN |
|
25m |
14.71 |
717 |
3 |
Jana Scholz |
1993 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
14.61 |
236 |
4 |
Roxana Mojen |
1994 |
|
HARBURG |
|
25m |
14.56 |
95 |
5 |
Siv Vuilliomenet |
1992 |
|
Klepp |
|
25m |
14.51 |
750 |
6 |
Vanessa Petzold |
1995 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
14.55 |
352 |
7 |
Aranka Lohse |
1989 |
|
ITZEHOE |
|
25m |
14.59 |
442 |
8 |
Sanne Poulsen |
1992 |
9242AK |
SKIVE |
|
25m |
14.66 |
96 |
9 |
Solveig Vuilliomenet |
1994 |
|
Klepp |
|
25m |
14.77 |
492 |
10 |
Jenna Kukkonen |
1995 |
95A828 |
TURKU |
|
25m |
14.79 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
635 |
1 |
Lena Skøtt |
1995 |
9538AP |
HSK |
|
25m |
14.50 |
580 |
2 |
Elin Andersson |
1994 |
|
TYRINGE SS |
|
25m |
14.49 |
232 |
3 |
Melissa Brügge |
1994 |
|
HARBURG |
|
25m |
14.46 |
484 |
4 |
Jenny Karlsson |
1995 |
AY5495 |
KRONOBERG |
|
25m |
14.40 |
165 |
5 |
Theresa Meissner |
1984 |
|
FRANKFURT |
|
25m |
14.30 |
477 |
6 |
Sandra Persson |
1995 |
AQ8895 |
KRONOBERG |
|
25m |
14.35 |
389 |
7 |
Amanda Åström |
1994 |
AC9294 |
OSBY SS |
|
25m |
14.40 |
331 |
8 |
Pernille Rønde Jensen |
1991 |
9134AB |
KORSØR |
|
25m |
14.47 |
653 |
9 |
Iben Nielsen |
1994 |
9458AJ |
WEST SWIM |
|
25m |
14.50 |
683 |
10 |
Levke Steensen |
1994 |
|
NIEBÜLL |
|
25m |
14.50 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
333 |
1 |
Kia Kamper |
1990 |
9018AG |
KORSØR |
|
25m |
14.27 |
342 |
2 |
Julia Elert |
1992 |
|
LSVDELPHIN |
|
25m |
14.22 |
305 |
3 |
Miriam Stupak Møller |
1994 |
9414AJ |
GI40HERMES |
|
25m |
14.20 |
42 |
4 |
Camilla Rasmussen |
1991 |
9116AL |
GRINDSTED |
|
25m |
14.13 |
498 |
5 |
Linda-Marie Slotte |
1994 |
94A484 |
TURKU |
|
25m |
14.11 |
505 |
6 |
Agnes Idoffsson |
1994 |
BK9694 |
SS STIMMET |
|
25m |
14.13 |
739 |
7 |
Pia Du Puits |
1994 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
14.17 |
472 |
8 |
Emma Dennermyr |
1992 |
AB2692 |
KRONOBERG |
|
25m |
14.21 |
488 |
9 |
Moa Bertelsen |
1994 |
AO6894 |
KRONOBERG |
|
25m |
14.26 |
60 |
10 |
Kamma Christensen |
1994 |
9448AJ |
HERLEV |
|
25m |
14.30 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
684 |
1 |
Wencke Steensen |
1992 |
|
NIEBÜLL |
|
25m |
14.05 |
181 |
2 |
Sylvia Fiala |
1988 |
|
HAINSBERGE |
|
25m |
14.03 |
481 |
3 |
Emelie Johansson |
1992 |
AW9292 |
KRONOBERG |
|
25m |
14.01 |
645 |
4 |
Frederikke Hedegaard |
1993 |
9394AJ |
WEST SWIM |
|
25m |
14.00 |
358 |
5 |
Julie Piihl Hansen |
1992 |
9272AI |
NAKSKOV |
|
25m |
14.00 |
686 |
6 |
Lynn Bornhöft |
1995 |
|
KIEL |
|
25m |
14.00 |
281 |
7 |
Signe V. Henriksen |
1994 |
9482AB |
ERRITSØ |
|
25m |
14.00 |
235 |
8 |
Alina Lorenzen |
1992 |
|
HARBURG |
|
25m |
14.01 |
542 |
9 |
Theresa Nilkes |
1995 |
|
SVR HALLE |
|
25m |
14.04 |
250 |
10 |
Melizza Petersen |
1994 |
9486AK |
A6 |
|
25m |
14.06 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
271 |
1 |
Josephine Dunger |
1987 |
|
CSV BERLIN |
|
25m |
13.94 |
231 |
2 |
Johanna Brügge |
1991 |
|
HARBURG |
|
25m |
13.94 |
263 |
3 |
Louise Harder |
1995 |
9506AS |
BOV |
|
25m |
13.92 |
636 |
4 |
Kathrine Øgendahl |
1991 |
9178AG |
HSK |
|
25m |
13.90 |
660 |
5 |
Matilde Riis Sørensen |
1988 |
8888AA |
WEST SWIM |
|
25m |
13.80 |
242 |
6 |
Simone Isbye |
1994 |
9448AQ |
A6 |
|
25m |
13.87 |
634 |
7 |
Kathrine Maron |
1994 |
9488AN |
HSK |
|
25m |
13.90 |
187 |
8 |
Maxi Ullrich |
1994 |
|
HAINSBERGE |
|
25m |
13.93 |
245 |
9 |
Maria Jensen |
1992 |
9292AK |
A6 |
|
25m |
13.94 |
564 |
10 |
Julia Kapr |
1994 |
168742 |
WESTSACHSE |
|
25m |
13.99 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
158 |
1 |
Katrin Lammers |
1987 |
|
KÖPENICKER |
|
25m |
13.75 |
167 |
2 |
Sarah Frank |
1989 |
|
FRANKFURT |
|
25m |
13.50 |
246 |
3 |
Julie Langhorn |
1994 |
9488AG |
A6 |
|
25m |
13.22 |
192 |
4 |
Jana Schellenberg |
1984 |
|
HAMBURGER |
|
25m |
12.95 |
509 |
5 |
Lisa Graf |
1992 |
|
SSGLEIPZIG |
|
25m |
12.75 |
439 |
6 |
Jana Brennecke |
1986 |
|
SGS_HANOV |
|
25m |
12.88 |
511 |
7 |
Patricia Köhler |
1992 |
|
SSGLEIPZIG |
|
25m |
13.12 |
359 |
8 |
Tenna Holm |
1995 |
9564AJ |
NAKSKOV |
|
25m |
13.35 |
401 |
9 |
Stine Toft Kjer |
1988 |
8866AD |
RØDDING |
|
25m |
13.71 |
745 |
10 |
Sabrina Tastler |
1995 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
13.80 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
267 |
1 |
Anette Schütt |
1989 |
8918AC |
BOV |
|
25m |
13.73 |
655 |
2 |
Marie Philipsen |
1992 |
9244AG |
WEST SWIM |
|
25m |
13.40 |
746 |
3 |
Stephanie Mäder |
1994 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
13.20 |
522 |
4 |
Janine Findeisen |
1993 |
|
LEUTZSCH |
|
25m |
12.90 |
150 |
5 |
Saskia Ganseko |
1992 |
|
KÖPENICKER |
|
25m |
12.49 |
226 |
6 |
Nadine Lindner |
1990 |
|
HARBURG |
|
25m |
12.87 |
438 |
7 |
Mona Groteguth |
1991 |
|
SGS_HANOV |
|
25m |
13.10 |
704 |
8 |
Annelie Säurich |
1990 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
13.31 |
76 |
9 |
Agnes Sporrong |
1993 |
BI8893 |
KATRINEHOL |
|
25m |
13.54 |
240 |
10 |
Marianne Duijm |
1993 |
9316AL |
A6 |
|
25m |
13.79 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
486 |
1 |
Hanna Dahlqvist |
1995 |
AJ4295 |
KRONOBERG |
|
25m |
13.73 |
74 |
2 |
Frida Olsson |
1991 |
BZ3691 |
KATRINEHOL |
|
25m |
13.38 |
365 |
3 |
Siri Wiecker |
1994 |
9494AM |
NAKSKOV |
|
25m |
13.15 |
512 |
4 |
Stefanie Meyer |
1992 |
|
SSGLEIPZIG |
|
25m |
12.89 |
649 |
5 |
Line Præst Lauridsen |
1989 |
8994AA |
WEST SWIM |
|
25m |
12.25 |
652 |
6 |
Elspa Mørkøre |
1991 |
9142AM |
WEST SWIM |
|
25m |
12.80 |
688 |
7 |
Anna Lehrum |
1993 |
|
KIEL |
|
25m |
13.00 |
565 |
8 |
Julia Matthes |
1992 |
139145 |
WESTSACHSE |
|
25m |
13.29 |
749 |
9 |
Ulrike Büttner |
1995 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
13.50 |
244 |
10 |
Charlotte Jensen |
1992 |
9262AL |
A6 |
|
25m |
13.77 |
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
|