Program for Vattenfall Swim Cup 2009 Morning SD
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Seedede heat Løb 15
|
Stævne navn |
Vattenfall Swim Cup 2009 (SD) |
|
Udskriftsdato |
22 maj 2009 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
10:01 |
|
|
Arrangør |
West Swim Esbjerg |
|
|
|
|
Løb 15, 25m Breaststroke Women |
Indledende (12) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
397 |
4 |
Ida Petersen |
1995 |
9522AP |
RØDDING |
|
25m |
|
375 |
5 |
Line Petersen |
1991 |
9114AH |
ODDER |
|
25m |
|
548 |
6 |
Emelie Larsson |
1995 |
BP6295 |
SÖSDALA SS |
|
25m |
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
592 |
2 |
Jeanne Kirk Grundmann |
1994 |
9486AP |
VIBORG |
|
25m |
|
442 |
3 |
Sanne Poulsen |
1992 |
9242AK |
SKIVE |
|
25m |
|
421 |
4 |
Tanita Skerstupp |
1994 |
|
NORDERSTED |
|
25m |
27:00.00 |
673 |
5 |
Ann-Christin Reske |
1988 |
|
PREETZER |
|
25m |
27.35 |
544 |
6 |
Nicki-Ann Poser |
1995 |
|
SVR HALLE |
|
25m |
2:52.15 |
667 |
7 |
Amalie Holm |
1995 |
9598AM |
BIRKERØD |
|
25m |
|
600 |
8 |
Sidsel Skårup Wind |
1995 |
9548AW |
VIBORG |
|
25m |
|
502 |
9 |
Nelly Aronsson |
1994 |
BS4894 |
SS STIMMET |
|
25m |
|
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
445 |
1 |
Michelle Liljegren |
1995 |
AN5295 |
SS DELFIN |
|
25m |
25.26 |
318 |
2 |
Isabelle Stratmann |
1993 |
170773 |
KALTENKIR |
|
25m |
25.00 |
322 |
3 |
Laura Hahn |
1994 |
234040 |
KALTENKIR |
|
25m |
24.90 |
393 |
4 |
Sofie Bøgen |
1994 |
9462AT |
RØDDING |
|
25m |
24.48 |
476 |
5 |
Agnes Pap |
1995 |
AN6895 |
KRONOBERG |
|
25m |
23.57 |
319 |
6 |
Annika Jackisch |
1989 |
129635 |
KALTENKIR |
|
25m |
24.25 |
317 |
7 |
Maren Terkhorn |
1988 |
095891 |
KALTENKIR |
|
25m |
24.84 |
198 |
8 |
Franziska Jaensch |
1992 |
|
HARBURG |
|
25m |
25.00 |
81 |
9 |
Martine Borsheim |
1995 |
|
Klepp |
|
25m |
25.06 |
320 |
10 |
Veronica Evers |
1993 |
185231 |
KALTENKIR |
|
25m |
25.72 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
293 |
1 |
Nanna Wilenski |
1995 |
9596AC |
ERRITSØ |
|
25m |
22.51 |
70 |
2 |
Sofie Skovfoged |
1994 |
9482AA |
HOBRO |
|
25m |
22.44 |
706 |
3 |
Arlett Dix |
1995 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
22.18 |
585 |
4 |
Corinna Kynast |
1995 |
|
BADNENDORF |
|
25m |
22.00 |
719 |
5 |
Jessica Bochmann |
1995 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
21.58 |
525 |
6 |
Merle Mangels |
1994 |
|
BLAU-WEISS |
|
25m |
21.87 |
624 |
7 |
Julia Hvalsøe |
1995 |
9502AQ |
HSK |
|
25m |
22.00 |
69 |
8 |
Nanna Lakmann Pallesen |
1995 |
9566AU |
HOBRO |
|
25m |
22.35 |
523 |
9 |
Iris Carranza |
1994 |
|
BLAU-WEISS |
|
25m |
22.45 |
83 |
10 |
Amanda Gitlesen |
1994 |
|
Klepp |
|
25m |
23.04 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
575 |
1 |
Chiara Noreen Schütze |
1995 |
|
UETERSEN |
|
25m |
21.40 |
524 |
2 |
Jördis Mangels |
1994 |
|
BLAU-WEISS |
|
25m |
21.23 |
570 |
3 |
Elke Naumann |
1995 |
185599 |
WESTSACHSE |
|
25m |
21.21 |
217 |
4 |
Nicole Flügge |
1993 |
|
HARBURG |
|
25m |
21.00 |
584 |
5 |
Sophie Neumann |
1994 |
|
BADNENDORF |
|
25m |
21.00 |
292 |
6 |
Julia Lundgreen Tarp |
1994 |
9498AH |
ERRITSØ |
|
25m |
21.00 |
211 |
7 |
Rafaela Schöneich |
1992 |
|
HARBURG |
|
25m |
21.00 |
96 |
8 |
Solveig Vuilliomenet |
1994 |
|
Klepp |
|
25m |
21.21 |
422 |
9 |
Julia Eggert |
1991 |
|
NORDERSTED |
|
25m |
21.37 |
484 |
10 |
Jenny Karlsson |
1995 |
AY5495 |
KRONOBERG |
|
25m |
21.42 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
477 |
1 |
Sandra Persson |
1995 |
AQ8895 |
KRONOBERG |
|
25m |
20.71 |
249 |
2 |
Helena Pedersen |
1994 |
9404AV |
A6 |
|
25m |
20.37 |
203 |
3 |
Kim-Angela Reincke |
1991 |
|
HARBURG |
|
25m |
20.00 |
750 |
4 |
Vanessa Petzold |
1995 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
19.84 |
86 |
5 |
Inger Husveg |
1992 |
|
Klepp |
|
25m |
19.46 |
566 |
6 |
Jana Weßolowski |
1992 |
139144 |
WESTSACHSE |
|
25m |
19.58 |
223 |
7 |
Anna Lowin |
1995 |
|
HARBURG |
|
25m |
19.85 |
208 |
8 |
Nina Woschetzky |
1995 |
|
HARBURG |
|
25m |
20.21 |
95 |
9 |
Siv Vuilliomenet |
1992 |
|
Klepp |
|
25m |
20.60 |
425 |
10 |
Charline Buschbeck |
1991 |
|
NORDERSTED |
|
25m |
21.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
274 |
1 |
Rea Kalantzis |
1995 |
|
CSV BERLIN |
|
25m |
19.23 |
67 |
2 |
Line Højberg |
1993 |
9368AJ |
HOBRO |
|
25m |
18.93 |
492 |
3 |
Jenna Kukkonen |
1995 |
95A828 |
TURKU |
|
25m |
18.89 |
224 |
4 |
Caren Janssen |
1995 |
|
HARBURG |
|
25m |
18.70 |
709 |
5 |
Elisabeth Lindner |
1991 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
18.50 |
717 |
6 |
Jana Scholz |
1993 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
18.57 |
443 |
7 |
Elin Persson |
1995 |
AH9495 |
SS DELFIN |
|
25m |
18.72 |
576 |
8 |
Janine Skoeries |
1995 |
|
UETERSEN |
|
25m |
18.90 |
190 |
9 |
Antonia Hinz |
1995 |
|
HAMBURGER |
|
25m |
19.00 |
206 |
10 |
Theresa Pendorf |
1990 |
|
HARBURG |
|
25m |
19.33 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
39 |
1 |
Heidi Hollænder |
1991 |
9144AL |
GRINDSTED |
|
25m |
18.45 |
169 |
2 |
Sarah Losensky |
1991 |
|
FRANKFURT |
|
25m |
18.33 |
177 |
3 |
Susanne Voll |
1990 |
|
FRANKFURT |
|
25m |
18.20 |
302 |
4 |
Mathilde Leth-Espensen |
1995 |
9548AE |
GI40HERMES |
|
25m |
18.10 |
165 |
5 |
Theresa Meissner |
1984 |
|
FRANKFURT |
|
25m |
18.00 |
725 |
6 |
Lisa Matthes |
1995 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
18.00 |
488 |
7 |
Moa Bertelsen |
1994 |
AO6894 |
KRONOBERG |
|
25m |
18.12 |
374 |
8 |
Gigi W. Larsen |
1995 |
9528AD |
ODDER |
|
25m |
18.30 |
722 |
9 |
Julia Westermann |
1992 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
18.43 |
424 |
10 |
Lina Flath |
1992 |
|
NORDERSTED |
|
25m |
18.50 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
705 |
1 |
Annemarie Agostinho |
1995 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
17.98 |
480 |
2 |
Anna Carlsson |
1994 |
AV1294 |
KRONOBERG |
|
25m |
17.91 |
634 |
3 |
Kathrine Maron |
1994 |
9488AN |
HSK |
|
25m |
17.80 |
479 |
4 |
Ewa Axeborg |
1993 |
AQ1493 |
KRONOBERG |
|
25m |
17.70 |
347 |
5 |
Agata Zieba |
1995 |
|
MKS ROKITA |
|
25m |
17.50 |
170 |
6 |
Verena Zengerling |
1995 |
|
FRANKFURT |
|
25m |
17.61 |
501 |
7 |
Melina Vihdanmäki |
1995 |
95A529 |
TURKU |
|
25m |
17.74 |
489 |
8 |
Victoria Johnsson |
1994 |
AG1694 |
KRONOBERG |
|
25m |
17.85 |
716 |
9 |
Irene Porschhöfer |
1994 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
17.91 |
574 |
10 |
Svenja Brinkmann |
1992 |
|
UETERSEN |
|
25m |
18.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
496 |
1 |
Ramona Raita |
1995 |
95A525 |
TURKU |
|
25m |
17.45 |
76 |
2 |
Agnes Sporrong |
1993 |
BI8893 |
KATRINEHOL |
|
25m |
17.01 |
746 |
3 |
Stephanie Mäder |
1994 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
16.70 |
686 |
4 |
Lynn Bornhöft |
1995 |
|
KIEL |
|
25m |
16.00 |
511 |
5 |
Patricia Köhler |
1992 |
|
SSGLEIPZIG |
|
25m |
15.24 |
157 |
6 |
Cora Zwiesigk |
1993 |
|
KÖPENICKER |
|
25m |
15.99 |
301 |
7 |
Julie Leth-Espensen |
1992 |
9274AF |
GI40HERMES |
|
25m |
16.30 |
739 |
8 |
Pia Du Puits |
1994 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
16.97 |
682 |
9 |
Kerrin Steensen |
1990 |
|
NIEBÜLL |
|
25m |
17.39 |
653 |
10 |
Iben Nielsen |
1994 |
9458AJ |
WEST SWIM |
|
25m |
17.50 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
499 |
1 |
Jasmina Soininen |
1995 |
95A770 |
TURKU |
|
25m |
17.43 |
655 |
2 |
Marie Philipsen |
1992 |
9244AG |
WEST SWIM |
|
25m |
17.00 |
645 |
3 |
Frederikke Hedegaard |
1993 |
9394AJ |
WEST SWIM |
|
25m |
16.59 |
689 |
4 |
Nina Lehrum |
1995 |
|
KIEL |
|
25m |
16.00 |
437 |
5 |
Wiebke Conrad |
1981 |
|
SGS_HANOV |
|
25m |
14.75 |
74 |
6 |
Frida Olsson |
1991 |
BZ3691 |
KATRINEHOL |
|
25m |
15.90 |
652 |
7 |
Elspa Mørkøre |
1991 |
9142AM |
WEST SWIM |
|
25m |
16.20 |
275 |
8 |
Larissa Brak |
1988 |
8800572 |
DE ZIJL LG |
|
25m |
16.85 |
482 |
9 |
Lina Johansson |
1994 |
AF0694 |
KRONOBERG |
|
25m |
17.25 |
363 |
10 |
Rikke Nissen |
1994 |
9424AG |
NAKSKOV |
|
25m |
17.50 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
684 |
1 |
Wencke Steensen |
1992 |
|
NIEBÜLL |
|
25m |
17.42 |
219 |
2 |
Deike Homeyer |
1991 |
|
HARBURG |
|
25m |
16.99 |
735 |
3 |
Nicole Jünger |
1984 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
16.58 |
649 |
4 |
Line Præst Lauridsen |
1989 |
8994AA |
WEST SWIM |
|
25m |
16.00 |
688 |
5 |
Anna Lehrum |
1993 |
|
KIEL |
|
25m |
14.50 |
378 |
6 |
Silje Bergström Tronsmoen |
1991 |
AS6491 |
OSBY SS |
|
25m |
15.81 |
244 |
7 |
Charlotte Jensen |
1992 |
9262AL |
A6 |
|
25m |
16.13 |
515 |
8 |
Paulin Wendler |
1992 |
|
HALLE-NEU |
|
25m |
16.79 |
630 |
9 |
Amalie Henriksen |
1994 |
9496AN |
HSK |
|
25m |
17.20 |
474 |
10 |
Frida Lundbergh |
1995 |
AB9695 |
KRONOBERG |
|
25m |
17.48 |
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
|