Program for Vattenfall Swim Cup 2009 Morning SD
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Seedede heat Løb 16
|
Stævne navn |
Vattenfall Swim Cup 2009 (SD) |
|
Udskriftsdato |
22 maj 2009 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
10:01 |
|
|
Arrangør |
West Swim Esbjerg |
|
|
|
|
Løb 16, 25m Breaststroke Men |
Indledende (10) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
376 |
4 |
Rasmus Rothausen |
1994 |
9431AR |
ODDER |
|
25m |
|
291 |
5 |
Lars Brandt Nielsen |
1993 |
9335AH |
ERRITSØ |
|
25m |
|
504 |
6 |
Tony Brkic |
1994 |
AV1794 |
SS STIMMET |
|
25m |
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
334 |
1 |
Jacob Korshøj |
1994 |
9427AO |
KORSØR |
|
25m |
|
495 |
2 |
Eetu Päivärinta |
1994 |
94A817 |
TURKU |
|
25m |
|
478 |
3 |
Nils-Åke Åkesson |
1987 |
AF8387 |
KRONOBERG |
|
25m |
|
23 |
4 |
Jip Durieux |
1994 |
9405639 |
DE_WALL |
|
25m |
24.56 |
323 |
5 |
Mike Schubbert |
1991 |
170700 |
KALTENKIR |
|
25m |
23.70 |
471 |
6 |
Martin Christiansson |
1994 |
AI7194 |
KRONOBERG |
|
25m |
23.85 |
266 |
7 |
Kristoffer Rebsdorf |
1994 |
9463AO |
BOV |
|
25m |
25.69 |
395 |
8 |
Thomas Garder |
1994 |
9443AM |
RØDDING |
|
25m |
|
633 |
9 |
Nikolaj Junker Madsen |
1993 |
9327AL |
HSK |
|
25m |
|
447 |
10 |
Philip Broberg |
1994 |
AM0194 |
SS DELFIN |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
213 |
1 |
Frank Sulewski |
1993 |
|
HARBURG |
|
25m |
21.00 |
287 |
2 |
Lasse Lessels |
1993 |
9335AL |
ERRITSØ |
|
25m |
20.27 |
668 |
3 |
Robert Brendel-Heuer |
1993 |
|
PREETZER |
|
25m |
19.92 |
290 |
4 |
Frederik F. Nielsen |
1994 |
9495AE |
ERRITSØ |
|
25m |
19.80 |
282 |
5 |
Martin Sylvester Hvid |
1992 |
9217AK |
ERRITSØ |
|
25m |
19.51 |
590 |
6 |
Joachim Beck |
1993 |
9355AK |
VIBORG |
|
25m |
19.58 |
577 |
7 |
Benjamin Czepat |
1994 |
|
UETERSEN |
|
25m |
19.90 |
288 |
8 |
Joachim Lindquist |
1994 |
9427AF |
ERRITSØ |
|
25m |
20.00 |
172 |
9 |
Jonas Schuricht |
1994 |
|
FRANKFURT |
|
25m |
20.31 |
594 |
10 |
Frederik Møller Iversen |
1994 |
9467AL |
VIBORG |
|
25m |
23.13 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
547 |
1 |
Oliver Wagner |
1991 |
|
SVR HALLE |
|
25m |
19.10 |
325 |
2 |
Sven Peemöller |
1992 |
170749 |
KALTENKIR |
|
25m |
18.78 |
255 |
3 |
Peter Wittenwiler |
1994 |
9401AH |
A6 |
|
25m |
18.56 |
493 |
4 |
Konsta Kuusento |
1994 |
94A811 |
TURKU |
|
25m |
18.45 |
736 |
5 |
Oliver Liedel |
1990 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
18.07 |
156 |
6 |
Henrik Wessels |
1994 |
|
KÖPENICKER |
|
25m |
18.25 |
214 |
7 |
Tobias Flügge |
1992 |
|
HARBURG |
|
25m |
18.54 |
390 |
8 |
Daniel Andersen |
1989 |
8995AE |
RØDDING |
|
25m |
18.62 |
640 |
9 |
Morten Lundby Pedersen |
1994 |
9421AG |
WEST SWIM |
|
25m |
19.01 |
354 |
10 |
Rolf Vock |
1984 |
|
ITZEHOE |
|
25m |
19.48 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
427 |
1 |
Sebastian Jennrich |
1986 |
|
NORDERSTED |
|
25m |
18.00 |
61 |
2 |
Mads Østberg Wagner |
1994 |
9411AI |
HERLEV |
|
25m |
17.90 |
527 |
3 |
Jan Dieáner |
1988 |
|
EIDELSTEDT |
|
25m |
17.50 |
355 |
4 |
Dennis Beissner |
1983 |
|
ITZEHOE |
|
25m |
17.18 |
220 |
5 |
Felix Homeyer |
1992 |
|
HARBURG |
|
25m |
17.00 |
324 |
6 |
Nikita Grebenjuk |
1989 |
162641 |
KALTENKIR |
|
25m |
17.07 |
357 |
7 |
Marcus Frederiksen |
1992 |
9235AK |
NAKSKOV |
|
25m |
17.50 |
710 |
8 |
Eric Demmling |
1993 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
17.86 |
314 |
9 |
Rasmus Hannibal Moulvad |
1994 |
9413AF |
MK 31 |
|
25m |
18.00 |
586 |
10 |
Arne Kynast |
1993 |
|
BADNENDORF |
|
25m |
18.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
35 |
1 |
Thomas Abildsten |
1990 |
9035AG |
GRINDSTED |
|
25m |
17.00 |
75 |
2 |
Fredrik Park-Mathisen |
1991 |
AL4791 |
KATRINEHOL |
|
25m |
16.76 |
72 |
3 |
Jonas Thinggaard |
1994 |
9429AE |
HOBRO |
|
25m |
16.64 |
279 |
4 |
Kasper Erlandsen |
1991 |
9197AB |
ERRITSØ |
|
25m |
16.21 |
304 |
5 |
Michel Michelsen |
1994 |
9431AB |
GI40HERMES |
|
25m |
16.12 |
742 |
6 |
Robin Schmidt |
1993 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
16.14 |
179 |
7 |
Marco Klame |
1989 |
|
FRANKFURT |
|
25m |
16.50 |
160 |
8 |
Jeffrey Robel |
1989 |
|
FRANKFURT |
|
25m |
16.75 |
741 |
9 |
Robert Töpper |
1991 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
16.97 |
545 |
10 |
Felix Ruthenberg |
1986 |
|
SVR HALLE |
|
25m |
17.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
173 |
1 |
Philipp Pohle |
1993 |
|
FRANKFURT |
|
25m |
16.08 |
490 |
2 |
Ossi Haavisto |
1994 |
94A810 |
TURKU |
|
25m |
16.05 |
618 |
3 |
Michael Petersen |
1994 |
9409AC |
ST ESBJERG |
|
25m |
16.00 |
264 |
4 |
Philip Harmuth |
1994 |
9449AJ |
BOV |
|
25m |
15.83 |
680 |
5 |
Dag Christian Jepsen |
1993 |
|
NIEBÜLL |
|
25m |
15.50 |
726 |
6 |
Manuel Preussner |
1991 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
15.80 |
162 |
7 |
Curt Rippka |
1991 |
|
FRANKFURT |
|
25m |
16.00 |
430 |
8 |
Sönke Stoffers |
1990 |
|
NORDERSTED |
|
25m |
16.00 |
77 |
9 |
David Westerberg |
1991 |
AD6791 |
KATRINEHOL |
|
25m |
16.06 |
300 |
10 |
Kristoffer Weber Larsen |
1993 |
9357AC |
GI40HERMES |
|
25m |
16.10 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
311 |
1 |
Christian Christensen |
1991 |
9181AB |
MK 31 |
|
25m |
15.12 |
268 |
2 |
Björn Lücke |
1983 |
|
CSV BERLIN |
|
25m |
15.00 |
516 |
3 |
Florian Schubert |
1992 |
|
HALLE-NEU |
|
25m |
14.78 |
632 |
4 |
Rasmus Koch |
1992 |
9213AC |
HSK |
|
25m |
14.00 |
182 |
5 |
Sascha Folde |
1988 |
|
HAINSBERGE |
|
25m |
13.21 |
193 |
6 |
Thomas Hämmer |
1978 |
|
HAMBURGER |
|
25m |
13.82 |
194 |
7 |
Jakob Oberle |
1986 |
|
HAMBURGER |
|
25m |
14.50 |
364 |
8 |
Jon Pommersgaard |
1990 |
9029AD |
NAKSKOV |
|
25m |
14.90 |
679 |
9 |
Frank Erdmann |
1992 |
|
NIEBÜLL |
|
25m |
15.09 |
685 |
10 |
Janne Winkelmann |
1994 |
|
NIEBÜLL |
|
25m |
15.41 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
733 |
1 |
Moritz Gleitsmann |
1992 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
15.11 |
184 |
2 |
Tom Gerstner |
1992 |
|
HAINSBERGE |
|
25m |
14.99 |
755 |
3 |
Dirk Brade |
1984 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
14.57 |
658 |
4 |
Bjarke Stevnsborg |
1990 |
9061AA |
WEST SWIM |
|
25m |
14.00 |
754 |
5 |
Kristian Outinen |
1983 |
8311AA |
VI39 |
|
25m |
12.80 |
687 |
6 |
Mats Koppe |
1991 |
|
KIEL |
|
25m |
13.50 |
737 |
7 |
Paul Kretschmann |
1987 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
14.50 |
429 |
8 |
Nils Rix |
1980 |
|
NORDERSTED |
|
25m |
14.90 |
699 |
9 |
Alexander Woeschka |
1987 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
15.01 |
153 |
10 |
Nils Janssen |
1992 |
|
KÖPENICKER |
|
25m |
15.25 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
743 |
1 |
Ronny Müller |
1992 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
15.11 |
730 |
2 |
Martin Schmidt |
1988 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
14.97 |
647 |
3 |
Sørin Martin Johannessen |
1991 |
9149AF |
WEST SWIM |
|
25m |
14.50 |
646 |
4 |
Frans Johannessen |
1992 |
9277AB |
WEST SWIM |
|
25m |
13.90 |
691 |
5 |
Alexander Tenner |
1986 |
|
KIEL |
|
25m |
12.80 |
694 |
6 |
Maik Michalski |
1989 |
109090 |
PSVSCHWER |
|
25m |
13.50 |
659 |
7 |
Marcus Orloff Søemod |
1991 |
9163AG |
WEST SWIM |
|
25m |
14.40 |
695 |
8 |
René Michalski |
1987 |
111013 |
PSVSCHWER |
|
25m |
14.79 |
225 |
9 |
Joschka Grabb |
1991 |
|
HARBURG |
|
25m |
15.00 |
404 |
10 |
Sindre Nilo |
1990 |
|
Sandefjord |
|
25m |
15.15 |
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
|