Startliste for Vattenfall Swim Cup 2013 Finals SD
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Startlist Event 13
|
Competition name |
Vattenfall Swim Cup 2013 (Fin) |
|
Print Date |
11 May 2013 |
|
|
Competition place |
Esbjerg |
|
Print Time |
15:31 |
|
|
Organizer |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Pool |
25m |
|
|
|
|
|
Competition date |
10 May 2013 |
|
|
|
|
Event 13, 25m Freestyle Women |
Finals (8) |
Heat 1 (8) (9 years and younger) |
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
509 |
2 |
Christina M. Glargaard |
2004 |
0428AC |
ESBJERG |
|
25m |
17.87 |
71 |
3 |
Hannah Spielhagen |
2004 |
278970 |
POTSDAMER |
|
25m |
17.83 |
67 |
4 |
Charlene Turczyk |
2004 |
|
WESTSACH4 |
|
25m |
17.61 |
63 |
5 |
Bente Peuker |
2004 |
|
WESTSACH7 |
|
25m |
17.26 |
90 |
6 |
Susanna Prochaska |
2005 |
|
WESTSACH7 |
|
25m |
17.43 |
504 |
7 |
Daria Zhitomerskaia |
2004 |
|
KOMETA |
|
25m |
17.67 |
500 |
8 |
Tatiana Pakhomova |
2004 |
|
KOMETA |
|
25m |
17.85 |
72 |
9 |
Carolin Mäder |
2004 |
|
WESTSACH6 |
|
25m |
17.92 |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
52 |
2 |
Julia Prochaska |
2003 |
|
WESTSACH7 |
|
25m |
16.45 |
489 |
3 |
Leena Hennes |
2003 |
309525 |
SCHWERIN |
|
25m |
16.39 |
48 |
4 |
Alma Torkelsson |
2003 |
AE5603 |
OSBY SS |
|
25m |
16.19 |
32 |
5 |
Thu Chang Nguyen |
2003 |
|
WESTSACH6 |
|
25m |
15.65 |
45 |
6 |
Emma Nagel |
2003 |
310380 |
ROSTOCK |
|
25m |
16.11 |
488 |
7 |
Helena Widder |
2003 |
308526 |
HAMBURG SC |
|
25m |
16.29 |
51 |
8 |
Annie Thulin |
2003 |
AK1803 |
KSLS |
|
25m |
16.39 |
77 |
9 |
Josefine Husser |
2003 |
|
WESTSACH6 |
|
25m |
16.56 |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
483 |
2 |
Lara Sporkmann |
2002 |
310096 |
KSV BERLIN |
|
25m |
16.07 |
1065 |
3 |
Mille Moeslund Lausen |
2002 |
0258AF |
PINGVINEN |
|
25m |
15.89 |
20 |
4 |
Nina Rosenkranz |
2002 |
282097 |
HAMBURG |
|
25m |
15.47 |
480 |
5 |
Victoria Dietz |
2002 |
290763 |
DELMEN SV |
|
25m |
14.82 |
24 |
6 |
Emily Langer |
2002 |
|
WESTSACH7 |
|
25m |
15.42 |
25 |
7 |
Emmy Nordström |
2002 |
|
SS DELFIN |
|
25m |
15.49 |
22 |
8 |
Charleen Koelling |
2002 |
278870 |
DELMEN SV |
|
25m |
15.91 |
1066 |
9 |
Lena Tacke |
2002 |
327531 |
BERLINER |
|
25m |
16.09 |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
375 |
2 |
Agnes Cato |
2001 |
AB8201 |
OSBY SS |
|
25m |
14.62 |
725 |
3 |
Moa Nilsson |
2001 |
AO4201 |
HS |
|
25m |
14.50 |
929 |
4 |
Stephanie Kretschmar |
2001 |
261275 |
SSV HALLE |
|
25m |
14.36 |
710 |
5 |
Klara Tistrand |
2001 |
AD9801 |
ALINGSÅS |
|
25m |
14.15 |
681 |
6 |
Theresa Lohberg |
2001 |
|
RATHENOW |
|
25m |
14.33 |
392 |
7 |
Svenja Leupold |
2001 |
292653 |
KSV BERLIN |
|
25m |
14.48 |
751 |
8 |
Cecilie Tommerup Sørensen |
2001 |
0118AM |
PINGVINEN |
|
25m |
14.52 |
939 |
9 |
Ronja Windoffer |
2001 |
280694 |
BERLINER |
|
25m |
14.68 |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
310 |
2 |
Celine Förster |
2000 |
255878 |
FRANKFURT |
|
25m |
14.27 |
661 |
3 |
Viktoria Trommer |
2000 |
|
WESTSACH7 |
|
25m |
14.12 |
677 |
4 |
Ida Lenort |
2000 |
264267 |
HAMBURG |
|
25m |
13.90 |
639 |
5 |
Alicia Nickel |
2000 |
259464 |
KSV BERLIN |
|
25m |
13.10 |
288 |
6 |
Moa Williamsson |
2000 |
AF5800 |
HS |
|
25m |
13.70 |
673 |
7 |
Anna Rabis |
2000 |
|
WESTSACH9 |
|
25m |
13.96 |
315 |
8 |
Alice Möller |
2000 |
AD9200 |
SS DELFIN |
|
25m |
14.22 |
662 |
9 |
Julia Stenhård |
2000 |
AN1200 |
HS |
|
25m |
14.27 |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
658 |
2 |
Sara Kazi |
1999 |
|
RaisU |
|
25m |
13.73 |
648 |
3 |
Delia Lübcke |
1999 |
203312 |
ROSTOCK |
|
25m |
13.63 |
269 |
4 |
Simone H. Lauridsen |
1999 |
9952AG |
ESBJERG |
|
25m |
13.45 |
620 |
5 |
Eveliina Kallio |
1999 |
|
RaisU |
|
25m |
12.98 |
627 |
6 |
Franziska Fischer |
1999 |
|
WESTSACH7 |
|
25m |
13.14 |
923 |
7 |
Kajsa Sparrman |
1999 |
AH4299 |
VÄSBY SS |
|
25m |
13.54 |
931 |
8 |
Elin Nilsson |
1999 |
AV7699 |
KSLS |
|
25m |
13.69 |
966 |
9 |
Alicia Peters |
1999 |
281074 |
BERLINER |
|
25m |
13.78 |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat 7 (8) (15 - 16 years) |
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
636 |
2 |
Tatjana Hansen |
1997 |
9724AG |
ESBJERG |
|
25m |
13.58 |
273 |
3 |
Josefin Säurich |
1997 |
|
WESTSACH9 |
|
25m |
13.50 |
961 |
4 |
Isabell Kjellberg |
1997 |
AR7497 |
VÄSBY SS |
|
25m |
13.36 |
283 |
5 |
Elisabeth Grösel |
1998 |
|
WESTSACH7 |
|
25m |
12.86 |
635 |
6 |
Friederike Lübbert |
1997 |
215024 |
SCHWERIN |
|
25m |
13.10 |
631 |
7 |
Maike Fiebelkorn |
1998 |
183535 |
MECKELFELD |
|
25m |
13.44 |
1029 |
8 |
Vanessa Schuster |
1997 |
221242 |
SCHWERIN |
|
25m |
13.56 |
657 |
9 |
Pauline Klose |
1998 |
|
WESTSACH11 |
|
25m |
13.58 |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat 8 (8) (17 years and older) |
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
624 |
2 |
Angelina Righult |
1994 |
AC5494 |
SK TRITON |
|
25m |
12.83 |
625 |
3 |
Tove Sparrman |
1996 |
AQ3296 |
VÄSBY SS |
|
25m |
12.77 |
615 |
4 |
Emma Sjösten |
1996 |
AG2496 |
VÄSBY SS |
|
25m |
12.66 |
614 |
5 |
Pernille Juel |
1994 |
9418AF |
ESBJERG |
|
25m |
12.55 |
918 |
6 |
Felicia Hedman |
1995 |
BR6895 |
VÄSBY SS |
|
25m |
12.59 |
262 |
7 |
Sidse Kehlet |
1996 |
9696AH |
ESBJERG |
|
25m |
12.76 |
278 |
8 |
Annie Lindström |
1996 |
AJ3696 |
KSLS |
|
25m |
12.79 |
617 |
9 |
Hilla Kortetjärvi |
1996 |
|
RaisU |
|
25m |
12.88 |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
Generated by WinGrodan 1.21.01 |
Print Date |
11 May 2013 |
Licensed to: Esbjerg Svømmeklub |
Print Time |
15:31 |
|