Program för Neptuniaden o kval till Nordiska Ungdomsmästerskapen 2008
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 42
|
Tävling |
Neptuniaden o Kval till NUM 20 |
|
Utskriftsdatum |
17 May 2008 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
15:22 |
|
|
Arrangör |
SK Neptun |
|
|
|
|
Gren 42, 100m Frisim Po A |
Finaler (4) |
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
52 |
3 |
Patrik Gummeson |
1988 |
AF2388 |
BOTK-RÖNN |
|
25m |
58.85 |
641 |
4 |
Björn Wallberg |
1991 |
AN8191 |
UPSALA S |
|
25m |
58.41 |
529 |
5 |
Johnny Olsson |
1989 |
AQ5989 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
57.96 |
187 |
6 |
Rikard Gustafsson |
1991 |
AC3791 |
LASS |
|
25m |
58.10 |
634 |
7 |
Janne Goltermann |
1989 |
AC7389 |
UPSALA S |
|
25m |
58.75 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
181 |
1 |
Samuel Bälter |
1991 |
AM3791 |
LASS |
|
25m |
57.46 |
570 |
2 |
Joel Strand |
1991 |
AJ2591 |
TÄBY SIM |
|
25m |
57.21 |
525 |
3 |
Felix Burman |
1989 |
AJ5389 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
56.99 |
781 |
4 |
Anas Sobeih |
1985 |
AG1985 |
SK NEPTUN |
|
25m |
56.85 |
383 |
5 |
Christoffer Tolj |
1991 |
AQ7391 |
SS04 |
|
25m |
56.73 |
350 |
6 |
Philip Käll |
1990 |
AF5590 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
56.84 |
379 |
7 |
Richard Gröhn |
1991 |
AH5791 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
56.89 |
347 |
8 |
Christian Johansson |
1988 |
AL3388 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
57.13 |
77 |
9 |
André Liljegren |
1990 |
AG6190 |
SS DELFIN |
|
25m |
57.38 |
602 |
10 |
Nils Schönberg |
1989 |
AM4989 |
UPSALA S |
|
25m |
57.77 |
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
545 |
1 |
Henrik Eklöf |
1991 |
AC6391 |
TÄBY SIM |
|
25m |
56.32 |
372 |
2 |
Jura Rahim |
1991 |
AO0191 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
55.93 |
757 |
3 |
Theo Zätterström |
1991 |
AE8591 |
SK NEPTUN |
|
25m |
55.70 |
266 |
4 |
Mikael Karlsson |
1987 |
AD4987 |
POLISEN |
|
50m |
55.34 |
202 |
5 |
Zacharias Sjöberg |
1991 |
AI0391 |
LASS |
|
25m |
54.73 |
635 |
6 |
Kristofer Dooley |
1991 |
AH8991 |
UPSALA S |
|
25m |
54.76 |
349 |
7 |
Anton Kjellqvist |
1991 |
AH1991 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
55.58 |
373 |
8 |
André Magnusson |
1990 |
AF6990 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
55.83 |
344 |
9 |
Oleg Filippov |
1988 |
AE2788 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
56.30 |
177 |
10 |
Mårten Agnesson |
1990 |
AC7390 |
LASS |
|
25m |
56.46 |
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
14 |
1 |
Daniel Svane Halkjær |
1991 |
9121AC |
AALBORG |
|
25m |
54.32 |
737 |
2 |
Jonathan Gustavsson |
1991 |
AT3791 |
SK NEPTUN |
|
25m |
53.07 |
454 |
3 |
Jonathan Parsman |
1988 |
AD9188 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
52.73 |
17 |
4 |
Simon Sønderup Jensen |
1988 |
8875AC |
AALBORG |
|
25m |
52.33 |
351 |
5 |
Mattias Thorsell |
1989 |
AE1589 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
51.79 |
370 |
6 |
Konstantin Sundin |
1987 |
AE9987 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
52.30 |
574 |
7 |
Jacob Thulin |
1991 |
AC4791 |
TÄBY SIM |
|
25m |
52.51 |
361 |
8 |
Stefan Sandberg |
1987 |
AB1387 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
53.06 |
156 |
9 |
Tom Thomasson |
1990 |
AJ2190 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
53.49 |
76 |
10 |
Harald Johansson |
1991 |
AC5391 |
SS DELFIN |
|
25m |
54.71 |
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.16.06 |
Licensierad till: IC Control |
|