Startliste for Farum Cup 2013
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Løb 1, 400m Frisvømning Damer |
Europarekord Senior: Frederica Pellegrini (1988) 3:59.15 2009-07-26 |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 2012-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 4:14.61 2010-07-15 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 207 | Howardsen Maj | 1997 | ALLERØD | 9798AD | 25 m | 4:19.00 | |
2 | 259 | Wael Emma | 1993 | SK-SYD | 9374AL | 25 m | 4:20.06 | |
3 | 210 | Sparre Tone Laksafoss | 1996 | ALLERØD | 9612AC | 25 m | 4:24.33 | |
4 | 13 | Bastiansen Maria | 1995 | FARUM | 9504AD | 25 m | 4:25.02 | |
5 | 235 | Sjöholm Erica | 1997 | SJÖBO SS | AJ0497 | 25 m | 4:25.08 | |
6 | 213 | Duus Lisa Steen | 1997 | BIRKERØD | 9764AI | 25 m | 4:30.28 | |
7 | 214 | Myrup Sara Fogh | 1997 | BIRKERØD | 9798AF | 25 m | 4:30.78 | |
8 | 307 | Cronqvist Hanna | 1996 | TRELLEBORG | AD5496 | 25 m | 4:32.16 | |
9 | 371 | Riisberg Nicoline M. | 1997 | ALLERØD | 9794AD | 25 m | 4:32.25 | |
10 | 245 | Hansen Camilla | 1995 | SK-SYD | 9592AD | 25 m | 4:34.82 | |
11 | 231 | Andersson Augusta | 1997 | SJÖBO SS | AM9297 | 25 m | 4:36.57 | |
12 | 322 | Heick Emilie | 1999 | MK 31 | 9996AC | 25 m | 4:38.43 | |
13 | 364 | Gosvig Gitte Sørensen | 1999 | ALLERØD | 9962AA | 25 m | 4:38.50 | |
14 | 16 | Gantriis Emily | 1999 | FARUM | 9966AB | 25 m | 4:40.51 | |
15 | 369 | Nielsen Anne Sofie | 1999 | ALLERØD | 9904AC | 25 m | 4:40.57 | |
16 | 343 | Munkholm Rikke | 1998 | STT | 9812AB | 25 m | 4:41.53 | |
17 | 15 | Dolleris Annelouise | 1995 | FARUM | 9514AB | 25 m | 4:44.66 | |
18 | 338 | Drewsen Nanna | 1998 | VI39 | 9848AH | 25 m | 4:44.66 | |
19 | 203 | Hansen Stephanie | 1996 | ALLERØD | 9622AA | 25 m | 4:45.13 | |
20 | 144 | Adolfsen Cecilie Forsberg | 1998 | HILLERØD | 9856AI | 25 m | 4:46.06 | |
21 | 62 | Gram Freja | 1999 | GLADSAXE | 9962AL | 25 m | 4:46.59 | |
22 | 163 | Qvirist Marta | 1998 | MASS | 50 m | 4:51.46 | ||
23 | 294 | Sonne Nanna | 1999 | TRITON B | 9906AH | 25 m | 4:56.07 | |
24 | 72 | Stentved Marie-Louise | 2000 | GLADSAXE | 0024AJ | 25 m | 4:59.07 | |
25 | 269 | Clement Nicoline | 1999 | TRITON B | 9936AF | 25 m | 5:00.14 | |
26 | 28 | Gadfelt Anne Sofie | 1999 | FARUM | 9948AE | 25 m | 5:00.68 | |
27 | 247 | Henningsen Rikke | 1997 | SK-SYD | 9748AS | 25 m | 5:03.37 | |
28 | 276 | Heerwage Alberte Mantzius | 1999 | TRITON B | 9908AC | 25 m | 5:06.99 | |
29 | 267 | Bierre Victoria | 2000 | TRITON B | 0022AS | 25 m | 5:09.72 | |
30 | 228 | Stampe Katrine | 2000 | ALLERØD | 0068AM | 25 m | 5:09.94 | |
31 | 325 | Knudsen Rikke | 1998 | MK 31 | 9878AI | 50 m | 5:12.93 | |
32 | 66 | Madsen Katrine Tetzschner | 2000 | GLADSAXE | 0082AG | 25 m | 5:18.65 | |
33 | 217 | Frederiksen Kathrine Pii | 2000 | ALLERØD | 0036AA | 25 m | 5:19.19 | |
34 | 286 | Nekhorochko Katharina | 2000 | TRITON B | 0014AH | 25 m | 5:19.29 | |
35 | 283 | Lauridsen Josephine G. | 2001 | TRITON B | 0168AD | 25 m | 5:19.89 | |
36 | 40 | Aagaard Sarah Sejr | 2000 | FARUM | 0048AF | 25 m | 5:22.72 | |
37 | 190 | Steffensen Caroline | 2000 | RINGSTED | 0092AL | 25 m | 5:25.56 | |
38 | 334 | Søgaard Lea | 1998 | MK 31 | 9836AB | 50 m | 5:27.09 | |
39 | 38 | Westh Emilie Buurgaard | 1999 | FARUM | 9958AU | 50 m | 5:35.61 | |
40 | 301 | Wenk Helena Berg | 2000 | TRITON B | 0052AD | 50 m | 5:38.90 | |
41 | 225 | Lund Amanda Egerod | 2000 | ALLERØD | 0046AA | 25 m | 5:58.91 | |
42 | 32 | Jørgensen Simone | 1999 | FARUM | 9928AN | 50 m | 6:07.12 | |
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 04 maj 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:43 |
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer |
Europarekord Senior: Paul Biedermann (1986) 3:40.07 2009-07-26 |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 2009-07-26 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:54.90 2009-07-08 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 3 | Joensen Pál | 1990 | AALBORG | 9055AC | 50 m | 3:46.84 | |
2 | 256 | Saugmann Jens | 1996 | SK-SYD | 9625AK | 25 m | 4:04.57 | |
3 | 340 | Andersen Alexander Skov | 1993 | STT | 9391AE | 25 m | 4:06.45 | |
4 | 332 | Poulsen Magnus Sloth | 1995 | MK 31 | 9591AA | 25 m | 4:06.76 | |
5 | 206 | Holck Kasper Sveistrup | 1996 | ALLERØD | 9615AJ | 25 m | 4:08.15 | |
6 | 67 | Matras William | 1998 | GLADSAXE | 9803AA | 25 m | 4:12.30 | |
7 | 306 | Christensen Cebastian | 1998 | TRELLEBORG | AE7798 | 25 m | 4:12.34 | |
8 | 367 | Gaarde-Hansen Peter Huse | 1996 | ALLERØD | 9641AE | 25 m | 4:12.68 | |
9 | 351 | Nielsen Martin | 1996 | NAKSKOV | 9653AB | 50 m | 4:13.40 | |
10 | 320 | Drevskich Victor | 1996 | MK 31 | 9631AE | 25 m | 4:15.02 | |
11 | 344 | Tollundgaard Benjamin S. | 1996 | STT | 9605AK | 25 m | 4:15.04 | |
12 | 70 | Olsen Anton | 1998 | GLADSAXE | 9871AE | 25 m | 4:16.02 | |
13 | 375 | Weberg Jacob | 1997 | ALLERØD | 9791AC | 25 m | 4:17.89 | |
14 | 204 | Heltborg Andreas Borre | 1996 | ALLERØD | 9651AE | 25 m | 4:17.90 | |
15 | 216 | Andersen Anton Borring | 1999 | ALLERØD | 9919AD | 25 m | 4:23.68 | |
16 | 127 | Hansen Jonas | 1996 | HERLUFSHOL | 9663AN | 25 m | 4:24.54 | |
17 | 161 | Leander Tor | 1999 | MASS | 50 m | 4:29.94 | ||
18 | 187 | Rasmussen Anders Juul | 1997 | RINGSTED | 9715AG | 25 m | 4:32.63 | |
19 | 244 | Gram-Lange Jonas | 1999 | SK-SYD | 9971AD | 25 m | 4:34.99 | |
20 | 37 | Skovrup Lasse Kriegel | 1998 | FARUM | 9861AK | 25 m | 4:35.33 | |
21 | 258 | Urfeldt Nikolaj | 1997 | SK-SYD | 9747AP | 25 m | 4:35.56 | |
22 | 372 | Sonnenborg Magnus Koch | 1997 | ALLERØD | 9715AC | 25 m | 4:35.65 | |
23 | 253 | Rasmussen Marius | 1999 | SK-SYD | 9937AL | 25 m | 4:35.85 | |
24 | 373 | Sparre Asbjørn Laksafoss | 1998 | ALLERØD | 9897AA | 25 m | 4:37.91 | |
25 | 105 | Jensen Tobias M. | 1996 | HELSINGE | 9679AP | 25 m | 4:39.13 | |
26 | 63 | Hansen Oscar Thris | 1997 | GLADSAXE | 9733AP | 25 m | 4:39.41 | |
27 | 313 | Lloyd Axel | 1999 | TRELLEBORG | AE4599 | 25 m | 4:39.77 | |
28 | 26 | Bech Thomas | 1998 | FARUM | 9857AM | 25 m | 4:40.00 | |
29 | 33 | Jørner Mads | 1998 | FARUM | 9891AB | 25 m | 4:40.00 | |
30 | 39 | Aagaard Christian Sejr | 1998 | FARUM | 9817AG | 25 m | 4:40.43 | |
31 | 64 | Hyllested Jonas | 1999 | GLADSAXE | 9955AB | 25 m | 4:41.95 | |
32 | 30 | Grundesen Magnus | 1998 | FARUM | 9807AL | 50 m | 4:45.00 | |
33 | 222 | Jepsen Mads Keis | 1998 | ALLERØD | 9819AA | 25 m | 4:46.92 | |
34 | 219 | Henriksen Emil Engels | 1999 | ALLERØD | 9937AD | 25 m | 4:50.61 | |
35 | 104 | Granhøj Matthias Spring | 1999 | HELSINGE | 9947AD | 25 m | 4:51.19 | |
36 | 221 | Jeppsson Kasper | 1999 | ALLERØD | 9961AG | 25 m | 4:51.81 | |
37 | 264 | Andersen Tobias | 1998 | TRITON B | 9853AF | 25 m | 4:52.47 | |
38 | 68 | Mikkelsen Sebastian | 1998 | GLADSAXE | 9811AF | 25 m | 4:58.83 | |
39 | 226 | Poulsen Mads Thorenfeldt | 1999 | ALLERØD | 9965AD | 25 m | 4:59.65 | |
40 | 177 | Jensen Mads | 2001 | RINGSTED | 0105AF | 25 m | 5:03.47 | |
41 | 273 | Gustafson Lukas | 1999 | TRITON B | 9991AA | 25 m | 5:05.64 | |
42 | 281 | Joensen Johan | 2000 | TRITON B | 0005AB | 50 m | 5:10.12 | |
43 | 184 | Nielsen Anders | 2001 | RINGSTED | 0123AF | 25 m | 5:11.82 | |
44 | 182 | Magnusson Jakob | 1998 | RINGSTED | 9847AP | 25 m | 5:17.62 | |
45 | 300 | Wenk Daniel Berg | 2000 | TRITON B | 0099AB | 25 m | 5:19.75 | |
46 | 229 | Stavngaard Tobias | 2000 | ALLERØD | 0019AC | 25 m | 5:21.36 | |
47 | 318 | Hansen Mads Skøde | 1999 | VI39 | 9925AK | 25 m | 5:23.26 | |
48 | 292 | Schmidt Jakob | 1999 | TRITON B | 9913AO | 50 m | 5:26.05 | |
49 | 249 | Johansen Sebastian Olsen | 1997 | SK-SYD | 9737AO | 25 m | 5:28.75 | |
50 | 295 | Sparholt Niels Paulli | 2000 | TRITON B | 0027AF | 25 m | 5:39.38 | |
51 | 113 | Peters Andreas Gram | 2001 | HELSINGE | 0173AI | 50 m | 5:40.00 | |
52 | 193 | Søgaard Alexander | 2002 | RINGSTED | 0293AE | 25 m | 5:49.59 | |
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 04 maj 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:43 |
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer |
Europarekord Senior: Yuliya Efimova (1992) 30.09 2009-08-02 |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 31.03 2013-01-20 |
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 32.57 2010-07-14 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 339 | Lindblad Anne-Sofie | 1997 | VI39 | 9716AF | 25 m | 33.10 | |
2 | 212 | Christoffersen Sara Krog | 1996 | BIRKERØD | 9682AF | 50 m | 33.72 | |
3 | 309 | Fagermar Linda | 1989 | TRELLEBORG | AO8289 | 25 m | 33.80 | |
4 | 181 | Magnusdottir Freydis | 1995 | RINGSTED | 9582AY | 25 m | 34.02 | |
5 | 148 | Englund Freja | 1997 | HILLERØD | 9726AP | 25 m | 34.23 | |
6 | 374 | Vogel Katarina | 1997 | ALLERØD | 9742AB | 25 m | 34.33 | |
7 | 23 | Refn Mie | 1993 | FARUM | 9342AB | 25 m | 34.34 | |
8 | 186 | Nielsen Signe | 1998 | RINGSTED | 9848AF | 25 m | 34.49 | |
9 | 274 | Hansen Katrine B. | 1999 | TRITON B | 9934AB | 25 m | 34.96 | |
10 | 358 | Boutrup Anna | 1998 | BIRKERØD | 9856AJ | 25 m | 36.08 | |
11 | 365 | Gosvig Louise Sørensen | 1997 | ALLERØD | 9784AA | 25 m | 36.76 | |
12 | 337 | Andersen Kirstine | 1997 | VI39 | 9776AF | 50 m | 37.11 | |
13 | 195 | Sørensen Karina | 1995 | RINGSTED | 9514AI | 25 m | 37.87 | |
14 | 167 | Carlé Amanda | 1996 | RINGSTED | 9636AF | 25 m | 40.17 | |
15 | 290 | Refsgaard Line | 2000 | TRITON B | 0004AD | 50 m | 40.58 | |
16 | 297 | Strandby Sofie | 1999 | TRITON B | 9976AC | 50 m | 41.13 | |
17 | 254 | Rübner-Petersen Susanne | 1994 | SK-SYD | 9448AA | 25 m | 42.06 | |
18 | 276 | Heerwage Alberte Mantzius | 1999 | TRITON B | 9908AC | 25 m | 43.95 | |
19 | 137 | Pedersen Line | 2001 | HERLUFSHOL | 0198AQ | 25 m | 44.15 | |
20 | 125 | Frederiksen Amalie | 2001 | HERLUFSHOL | 0182AP | 25 m | 44.75 | |
21 | 36 | Rasmussen Carolina Sahl | 2001 | FARUM | 0126AB | 25 m | 44.81 | |
22 | 82 | Jakobsen Alberte R. | 2001 | GSK | 0138AC | 25 m | 44.87 | EFT |
23 | 123 | Dickow Katrine | 1999 | HERLUFSHOL | 9996AZ | 25 m | 45.26 | |
24 | 266 | Bengtsson Caroline | 2000 | TRITON B | 0024AH | 25 m | 45.54 | |
25 | 285 | Mikkelsen Victoria F. | 2001 | TRITON B | 0102AQ | 50 m | 46.00 | |
26 | 289 | Pederse Johanne Overgaard | 1999 | TRITON B | 9956AH | 50 m | 46.00 | |
27 | 55 | Sandell Laura Rosenørn | 2000 | FARUM | 0046AY | 25 m | 46.48 | |
28 | 278 | Ikov Mille Hesselgren | 2000 | TRITON B | 0012AH | 50 m | 47.30 | |
29 | 347 | Jørgensen Frida Munch | 1999 | NAKSKOV | 9924AF | 25 m | 47.42 | |
30 | 92 | Sørensen Amalie V. | 2002 | GSK | 0274AC | 25 m | 47.81 | |
31 | 299 | Sørensen Emma Fie Holck | 1999 | TRITON B | 9926AR | 25 m | 48.00 | |
32 | 47 | Husegaard Camilla | 2002 | FARUM | 0276AH | 25 m | 48.91 | |
33 | 126 | Gudmundsdottir Emilia Sol | 2002 | HERLUFSHOL | 0214AQ | 25 m | 51.39 | |
34 | 50 | Michaelsen Aparjita | 2001 | FARUM | 0132AL | 25 m | 52.00 | |
35 | 130 | Jeppesen Kamille | 2001 | HERLUFSHOL | 0162AX | 25 m | 52.50 | |
36 | 90 | Møller Katharina N | 2001 | GSK | 0122AI | 25 m | 52.76 | |
37 | 349 | Lindegaard Sophia | 2001 | NAKSKOV | 0132AV | 25 m | 53.13 | |
38 | 298 | Sund Ida | 2000 | TRITON B | 0064AX | 25 m | 53.84 | |
39 | 115 | Ryle Maria Louise | 2000 | HELSINGE | 0056AY | 25 m | 54.70 | |
40 | 43 | Crow Emma Eistrup | 2002 | FARUM | 0224AI | 25 m | 55.03 | |
41 | 56 | Schmidt Stine Saaby | 2002 | FARUM | 0258AI | 25 m | 55.30 | |
42 | 48 | Krüger Mia | 2002 | FARUM | 0224AG | 50 m | 57.02 | |
43 | 78 | Enemærke Amalie Kruse | 2003 | GSK | 0392AI | 25 m | 1:05.89 | |
44 | 51 | Michaelsen Lavanya | 2000 | FARUM | 0054AK | 50 m | 1:10.00 | |
45 | 52 | Pedersen Sara | 2003 | FARUM | 0376AD | 25 m | 1:11.86 | |
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 04 maj 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:43 |
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer |
Europarekord Senior: Hendrik Feldwehr (1986) 26.83 2009-07-28 |
Dansk Rekord Senior: Niklas Hedegaard (1990) 28.72 2012-03-24 |
Dansk Rekord Junior: Joachim Mortensen (1995) 28.73 2012-07-12 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 145 | Andersen Mathias | 1991 | HILLERØD | 9163AF | 25 m | 27.88 | |
2 | 208 | Olczyk Andreas | 1992 | ALLERØD | 9293AI | 25 m | 30.23 | |
3 | 233 | Postema Luke | 1995 | SJÖBO SS | AS6195 | 25 m | 30.73 | |
4 | 324 | Jungersen Martin | 1997 | MK 31 | 9799AA | 25 m | 31.47 | |
5 | 29 | Greve Philip | 1998 | FARUM | 9839AK | 50 m | 31.48 | |
6 | 146 | Blidarevic Stefan | 1996 | HILLERØD | 9607AF | 50 m | 33.26 | |
7 | 344 | Tollundgaard Benjamin S. | 1996 | STT | 9605AK | 50 m | 33.74 | |
8 | 160 | Börjeson Pär | 1998 | MASS | 50 m | 34.52 | ||
9 | 67 | Matras William | 1998 | GLADSAXE | 9803AA | 25 m | 35.92 | |
10 | 68 | Mikkelsen Sebastian | 1998 | GLADSAXE | 9811AF | 25 m | 36.36 | |
11 | 169 | Carstensen Magnus | 1999 | RINGSTED | 9903AH | 25 m | 36.50 | |
12 | 102 | Frimann Joachim | 1997 | HELSINGE | 9761AE | 25 m | 36.57 | |
13 | 112 | Neldeberg Frederik J. | 2000 | HELSINGE | 0095AI | 25 m | 38.13 | |
14 | 185 | Nielsen Andreas | 1994 | RINGSTED | 9495AK | 25 m | 38.20 | |
15 | 118 | Brander Marco | 1996 | HERLUFSHOL | 9655AL | 25 m | 39.34 | |
16 | 30 | Grundesen Magnus | 1998 | FARUM | 9807AL | 50 m | 39.93 | |
17 | 105 | Jensen Tobias M. | 1996 | HELSINGE | 9679AP | 25 m | 40.45 | |
18 | 99 | Forsberg Peter | 1997 | HELSINGE | 9787AS | 25 m | 40.74 | |
19 | 122 | Deleuran Jakob | 1998 | HERLUFSHOL | 9895AI | 25 m | 41.95 | |
20 | 119 | Bruhn Mads Lünell | 1998 | HERLUFSHOL | 9871AQ | 25 m | 42.32 | |
21 | 192 | Szokody Martin | 1999 | RINGSTED | 9915AN | 25 m | 42.87 | |
22 | 107 | Johnson Harrison | 1998 | HELSINGE | 9817AU | 25 m | 43.31 | |
23 | 128 | Hansen Nicolai Yuon | 2000 | HERLUFSHOL | 0011AN | 25 m | 43.91 | |
24 | 246 | Hansen Mikkel Christoffer | 2000 | SK-SYD | 0077AJ | 25 m | 44.47 | |
25 | 44 | Damgaard Anders Christian | 2000 | FARUM | 0037AN | 25 m | 44.61 | |
26 | 34 | Letting Malthe | 2001 | FARUM | 0111AB | 25 m | 45.08 | |
27 | 98 | Forsberg Jakob | 2000 | HELSINGE | 0053AM | 25 m | 46.73 | |
28 | 136 | Nissen Gustav | 2001 | HERLUFSHOL | 0177AM | 25 m | 47.97 | |
29 | 31 | Hansen Christian Ong | 2001 | FARUM | 0129AI | 25 m | 48.47 | |
30 | 293 | Schwartzbach Daniel | 1999 | TRITON B | 9999AJ | 25 m | 49.18 | |
31 | 111 | Neldeberg Anton Juncker | 1998 | HELSINGE | 9895AN | 25 m | 50.51 | |
32 | 79 | Grell Oskar Skov | 2002 | GSK | 0217AC | 25 m | 51.41 | |
33 | 76 | Bækgaard Frederik Emil | 2002 | GSK | 0299AI | 25 m | 51.83 | |
34 | 124 | Dickow William | 2002 | HERLUFSHOL | 0227AK | 25 m | 53.24 | |
35 | 287 | Nielson Jens Gustav | 1999 | TRITON B | 9971AK | 25 m | 53.69 | |
36 | 54 | Rehling Viktor Nysøe | 2001 | FARUM | 0191AF | 50 m | 1:00.01 | |
37 | 41 | Als-Nielsen Simon | 2003 | FARUM | 0383AG | 25 m | 1:00.47 | |
38 | 93 | Wagner Jeppe | 2003 | GSK | 0387AF | 25 m | 1:07.62 | |
39 | 336 | Tsoskunoglu Elias | 2004 | MK 31 | 0465AC | 50 m | 1:10.00 | |
40 | 42 | Caleb Gustav | 2002 | FARUM | 50 m | 1:10.01 | ||
41 | 45 | Daugelis Alens | 2002 | FARUM | 0275AJ | 50 m | 1:10.01 | |
42 | 46 | Haugaard Rasmus | 2002 | FARUM | 0271AF | 50 m | 1:10.02 | |
43 | 58 | Søndergaard Lasse | 2001 | FARUM | 0157AC | 50 m | 1:10.05 | |
44 | 282 | Jørgensen Jonas Gjesse | 1998 | TRITON B | 9871AF | 50 m | 1:27.95 | |
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 04 maj 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:43 |
Løb 5, 50m Butterfly Damer |
Europarekord Senior: Therese Alshammar (1977) 25.07 2009-07-31 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.69 2010-08-10 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 27.25 2003-08-03 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 200 | Bentin Lise-Lotte Larsen | 1997 | ALLERØD | 9724AA | 25 m | 27.57 | |
2 | 201 | Gosvig Karina Sørensen | 1996 | ALLERØD | 9658AB | 25 m | 27.66 | |
3 | 23 | Refn Mie | 1993 | FARUM | 9342AB | 50 m | 27.87 | |
4 | 359 | Erichsen Caroline | 1998 | BIRKERØD | 9814AC | 50 m | 28.40 | |
5 | 209 | Schmidt Julie | 1995 | ALLERØD | 9578AK | 25 m | 28.95 | |
6 | 337 | Andersen Kirstine | 1997 | VI39 | 9776AF | 25 m | 29.00 | |
7 | 305 | Andersson Tove | 1995 | TRELLEBORG | AC0695 | 25 m | 29.19 | |
8 | 360 | Friis Ditte | 1999 | BIRKERØD | 9912AJ | 25 m | 29.80 | |
9 | 310 | Johnsson Josefine | 1996 | TRELLEBORG | AL7296 | 50 m | 30.02 | |
10 | 327 | Madsen Maria | 1995 | MK 31 | 9524AC | 50 m | 30.50 | |
11 | 150 | Hansen Isabella Wedel | 1996 | HILLERØD | 9678AH | 25 m | 30.52 | |
12 | 175 | Hansen Karoline Olander | 1994 | RINGSTED | 9414AM | 25 m | 30.53 | |
13 | 364 | Gosvig Gitte Sørensen | 1999 | ALLERØD | 9962AA | 50 m | 30.64 | |
14 | 326 | Lisakowski Julia | 1994 | MK 31 | 9444AP | 25 m | 30.80 | |
15 | 237 | Svensson Therese | 1991 | SJÖBO SS | AX7891 | 25 m | 30.98 | |
16 | 307 | Cronqvist Hanna | 1996 | TRELLEBORG | AD5496 | 25 m | 31.13 | |
17 | 186 | Nielsen Signe | 1998 | RINGSTED | 9848AF | 25 m | 31.56 | |
18 | 157 | Riis Simone Kronborg | 1997 | HILLERØD | 9786AN | 50 m | 31.57 | |
19 | 195 | Sørensen Karina | 1995 | RINGSTED | 9514AI | 25 m | 31.57 | |
20 | 339 | Lindblad Anne-Sofie | 1997 | VI39 | 9716AF | 50 m | 31.66 | |
21 | 138 | Petersen Ida | 1998 | HERLUFSHOL | 9866AH | 25 m | 31.69 | |
22 | 366 | Gaarde-Hansen Anne Huse | 1999 | ALLERØD | 9998AB | 25 m | 31.72 | |
23 | 97 | Floris Serina P. Snellman | 1995 | HELSINGE | 9564AD | 25 m | 31.78 | |
24 | 151 | Lamberth Julie | 1996 | HILLERØD | 9622AQ | 25 m | 31.93 | |
25 | 309 | Fagermar Linda | 1989 | TRELLEBORG | AO8289 | 25 m | 32.12 | |
26 | 162 | Magnusson Amanda | 1999 | MASS | 50 m | 32.25 | ||
27 | 231 | Andersson Augusta | 1997 | SJÖBO SS | AM9297 | 25 m | 32.30 | |
28 | 232 | Börjesson Rebecca | 1999 | SJÖBO SS | AT6299 | 25 m | 32.83 | |
29 | 294 | Sonne Nanna | 1999 | TRITON B | 9906AH | 50 m | 33.34 | |
30 | 191 | Steffensen Emilie | 1997 | RINGSTED | 9798AP | 25 m | 33.60 | |
31 | 62 | Gram Freja | 1999 | GLADSAXE | 9962AL | 25 m | 33.61 | |
32 | 153 | Lohse Rikke Mundt | 1996 | HILLERØD | 9682AJ | 50 m | 33.78 | |
33 | 325 | Knudsen Rikke | 1998 | MK 31 | 9878AI | 25 m | 33.90 | |
34 | 35 | Nielsen Mia Ishøj | 2000 | FARUM | 0066AB | 25 m | 34.05 | |
35 | 167 | Carlé Amanda | 1996 | RINGSTED | 9636AF | 25 m | 34.18 | |
36 | 245 | Hansen Camilla | 1995 | SK-SYD | 9592AD | 25 m | 34.64 | |
37 | 315 | Sandberg Matilda | 1997 | TRELLEBORG | AI8297 | 25 m | 35.03 | |
38 | 317 | Sjöberg Sofia | 1997 | TRELLEBORG | AT5697 | 25 m | 35.22 | |
39 | 323 | Hjartardottir Saga | 1996 | MK 31 | 9668AZ | 25 m | 35.73 | |
40 | 66 | Madsen Katrine Tetzschner | 2000 | GLADSAXE | 0082AG | 50 m | 36.00 | |
41 | 178 | Ladik Annabelle Grønbech | 1997 | RINGSTED | 50 m | 36.00 | ||
42 | 301 | Wenk Helena Berg | 2000 | TRITON B | 0052AD | 25 m | 36.13 | |
43 | 286 | Nekhorochko Katharina | 2000 | TRITON B | 0014AH | 25 m | 36.49 | |
44 | 268 | Buch Maria | 1999 | TRITON B | 9952AQ | 50 m | 36.60 | |
45 | 40 | Aagaard Sarah Sejr | 2000 | FARUM | 0048AF | 25 m | 36.79 | |
46 | 106 | Jeppesen Iben | 2000 | HELSINGE | 0002AO | 25 m | 37.25 | |
47 | 72 | Stentved Marie-Louise | 2000 | GLADSAXE | 0024AJ | 25 m | 38.45 | |
48 | 56 | Schmidt Stine Saaby | 2002 | FARUM | 0258AI | 25 m | 38.54 | |
49 | 38 | Westh Emilie Buurgaard | 1999 | FARUM | 9958AU | 25 m | 39.17 | |
50 | 257 | Thorsen Simone | 1998 | SK-SYD | 9868AN | 25 m | 39.22 | |
51 | 75 | Brandt Signe | 2001 | GSK | 0144AI | 25 m | 40.43 | |
52 | 290 | Refsgaard Line | 2000 | TRITON B | 0004AD | 25 m | 41.03 | |
53 | 48 | Krüger Mia | 2002 | FARUM | 0224AG | 25 m | 42.08 | |
54 | 252 | Müller Marie | 2000 | SK-SYD | 0002AA | 25 m | 42.19 | |
55 | 189 | Sejling Karla | 2001 | RINGSTED | 0176AI | 25 m | 44.10 | |
56 | 88 | Mose Ida T | 2002 | GSK | 0242AK | 25 m | 44.85 | |
57 | 92 | Sørensen Amalie V. | 2002 | GSK | 0274AC | 25 m | 45.34 | |
58 | 90 | Møller Katharina N | 2001 | GSK | 0122AI | 25 m | 49.13 | |
59 | 141 | Vaabengaard Nicole | 2002 | HERLUFSHOL | 0238AM | 25 m | 52.76 | |
60 | 130 | Jeppesen Kamille | 2001 | HERLUFSHOL | 0162AX | 25 m | 54.33 | |
61 | 52 | Pedersen Sara | 2003 | FARUM | 0376AD | 25 m | 54.37 | |
62 | 55 | Sandell Laura Rosenørn | 2000 | FARUM | 0046AY | 25 m | 54.86 | |
63 | 126 | Gudmundsdottir Emilia Sol | 2002 | HERLUFSHOL | 0214AQ | 25 m | 55.51 | |
64 | 43 | Crow Emma Eistrup | 2002 | FARUM | 0224AI | 50 m | 59.01 | |
65 | 47 | Husegaard Camilla | 2002 | FARUM | 0276AH | 50 m | 59.02 | |
66 | 333 | Søby Liva | 2004 | MK 31 | 0402AD | 50 m | 1:00.00 | |
67 | 101 | Frederiksen Katrine S. | 2002 | HELSINGE | 0278AC | 25 m | 1:00.59 | |
68 | 51 | Michaelsen Lavanya | 2000 | FARUM | 0054AK | 50 m | 1:10.00 | |
69 | 50 | Michaelsen Aparjita | 2001 | FARUM | 0132AL | 50 m | 1:10.02 | |
70 | 53 | Rasmussen Emma Sahl | 2004 | FARUM | 0472AD | 50 m | 1:10.03 | |
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 04 maj 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:43 |
Løb 6, 50m Butterfly Herrer |
Europarekord Senior: Rafael Muñoz (1988) 22.43 2009-04-05 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Jakob S. Andkjær (1985) 24.29 2003-06-25 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 129 | Højbøge Patrick | 1992 | HERLUFSHOL | 9271AI | 25 m | 26.90 | |
2 | 21 | Nielsen Lasse Lykke | 1995 | FARUM | 9555AA | 50 m | 26.94 | |
3 | 174 | Hansen Claus | 1995 | RINGSTED | 9593AP | 25 m | 27.01 | |
4 | 211 | Weberg Martin | 1994 | ALLERØD | 9453AC | 50 m | 27.28 | |
5 | 159 | Bratt Joachim | 1995 | MASS | 50 m | 27.52 | ||
6 | 363 | Sandager Mads Christian | 1998 | BIRKERØD | 9859AA | 50 m | 27.52 | |
7 | 18 | Hansen Niels Breum | 1994 | FARUM | 9411AE | 25 m | 27.56 | |
8 | 256 | Saugmann Jens | 1996 | SK-SYD | 9625AK | 25 m | 27.72 | |
9 | 27 | Christian Daniel | 1998 | FARUM | 9829AJ | 50 m | 27.76 | |
10 | 344 | Tollundgaard Benjamin S. | 1996 | STT | 9605AK | 50 m | 27.90 | |
11 | 362 | Paulsen Frederik Dalhøj | 1998 | BIRKERØD | 9833AK | 25 m | 28.10 | |
12 | 17 | Hansen Lars Breum | 1997 | FARUM | 9713AA | 25 m | 28.21 | |
13 | 314 | Lloyd Victor | 1996 | TRELLEBORG | AH8796 | 25 m | 28.24 | |
14 | 70 | Olsen Anton | 1998 | GLADSAXE | 9871AE | 25 m | 28.67 | |
15 | 342 | Mariegaard Johannes E. | 1997 | STT | 9743AF | 50 m | 28.90 | |
16 | 173 | Hansen Bjørn | 1998 | RINGSTED | 9859AN | 25 m | 28.93 | |
17 | 114 | Petersen Mads Steen | 1997 | HELSINGE | 9765AJ | 25 m | 29.01 | |
18 | 135 | Løwenstein Nicolai | 1997 | HERLUFSHOL | 9713AP | 25 m | 29.19 | |
19 | 340 | Andersen Alexander Skov | 1993 | STT | 9391AE | 50 m | 29.27 | |
20 | 29 | Greve Philip | 1998 | FARUM | 9839AK | 25 m | 29.76 | |
21 | 311 | Laffrenzen Tobias | 1995 | TRELLEBORG | AA7595 | 25 m | 29.83 | |
22 | 320 | Drevskich Victor | 1996 | MK 31 | 9631AE | 50 m | 29.98 | |
23 | 39 | Aagaard Christian Sejr | 1998 | FARUM | 9817AG | 25 m | 30.20 | |
24 | 251 | Müller Jonathan | 1997 | SK-SYD | 9751AB | 25 m | 30.20 | |
25 | 194 | Sørensen Jonas B. | 1993 | RINGSTED | 9375AF | 25 m | 30.22 | |
26 | 147 | Christensen Emil | 1996 | HILLERØD | 9635AF | 25 m | 30.47 | |
27 | 169 | Carstensen Magnus | 1999 | RINGSTED | 9903AH | 25 m | 30.54 | |
28 | 234 | Postema Tom | 1994 | SJÖBO SS | AV8394 | 25 m | 30.86 | |
29 | 253 | Rasmussen Marius | 1999 | SK-SYD | 9937AL | 25 m | 31.89 | |
30 | 185 | Nielsen Andreas | 1994 | RINGSTED | 9495AK | 25 m | 31.99 | |
31 | 280 | Jensen Mathias Lund | 1997 | TRITON B | 9771AM | 25 m | 32.92 | |
32 | 96 | Christiansen Oliver | 1999 | HELSINGE | 9903AN | 25 m | 33.11 | |
33 | 281 | Joensen Johan | 2000 | TRITON B | 0005AB | 50 m | 33.76 | |
34 | 68 | Mikkelsen Sebastian | 1998 | GLADSAXE | 9811AF | 25 m | 33.78 | |
35 | 172 | Grandjean Victor | 2001 | RINGSTED | 0107AF | 25 m | 33.87 | |
36 | 182 | Magnusson Jakob | 1998 | RINGSTED | 9847AP | 25 m | 33.94 | |
37 | 292 | Schmidt Jakob | 1999 | TRITON B | 9913AO | 50 m | 34.08 | |
38 | 238 | Tufvesson Simon | 1999 | SJÖBO SS | AN3599 | 50 m | 34.24 | |
39 | 271 | Friland Jacob | 1999 | TRITON B | 9985AB | 25 m | 34.49 | |
40 | 300 | Wenk Daniel Berg | 2000 | TRITON B | 0099AB | 50 m | 35.62 | |
41 | 177 | Jensen Mads | 2001 | RINGSTED | 0105AF | 25 m | 37.58 | |
42 | 243 | Frederiksen Magnus | 1997 | SK-SYD | 9733AT | 25 m | 38.06 | |
43 | 192 | Szokody Martin | 1999 | RINGSTED | 9915AN | 25 m | 38.97 | |
44 | 80 | Hansen Tobias Dan | 2002 | GSK | 0243AC | 25 m | 39.34 | |
45 | 184 | Nielsen Anders | 2001 | RINGSTED | 0123AF | 25 m | 39.99 | |
46 | 83 | Kenskov Laurits | 2001 | GSK | 0145AC | 25 m | 40.24 | |
47 | 77 | Dyrved Daniel | 2000 | GSK | 0047AK | 25 m | 40.84 | |
48 | 31 | Hansen Christian Ong | 2001 | FARUM | 0129AI | 25 m | 41.64 | |
49 | 188 | Schytte Daniel | 2000 | RINGSTED | 0067AM | 25 m | 43.86 | |
50 | 86 | Langvad Thomas | 2002 | GSK | 0223AC | 25 m | 44.31 | |
51 | 76 | Bækgaard Frederik Emil | 2002 | GSK | 0299AI | 25 m | 54.65 | |
52 | 239 | Aner Mathias | 2001 | SK-SYD | 0111AF | 25 m | 55.04 | |
53 | 44 | Damgaard Anders Christian | 2000 | FARUM | 0037AN | 50 m | 58.01 | |
54 | 87 | Lystlund Oliver | 2003 | GSK | 0363AA | 25 m | 58.58 | |
55 | 321 | Groth Robert | 2003 | MK 31 | 0317AF | 50 m | 1:00.00 | |
56 | 54 | Rehling Viktor Nysøe | 2001 | FARUM | 0191AF | 50 m | 1:00.01 | |
57 | 41 | Als-Nielsen Simon | 2003 | FARUM | 0383AG | 50 m | 1:05.01 | |
58 | 46 | Haugaard Rasmus | 2002 | FARUM | 0271AF | 50 m | 1:05.01 | |
59 | 42 | Caleb Gustav | 2002 | FARUM | 50 m | 1:10.01 | ||
60 | 45 | Daugelis Alens | 2002 | FARUM | 0275AJ | 50 m | 1:10.01 | |
61 | 58 | Søndergaard Lasse | 2001 | FARUM | 0157AC | 50 m | 1:10.05 | |
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 04 maj 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:43 |
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer |
Europarekord Senior: Daniela Samulski (1984) 27.23 2009-07-30 |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 361 | Høgskilde Cecilie | 1999 | BIRKERØD | 9922AD | 25 m | 29.86 | |
2 | 305 | Andersson Tove | 1995 | TRELLEBORG | AC0695 | 25 m | 30.14 | |
3 | 235 | Sjöholm Erica | 1997 | SJÖBO SS | AJ0497 | 25 m | 31.41 | |
4 | 338 | Drewsen Nanna | 1998 | VI39 | 9848AH | 25 m | 31.78 | |
5 | 328 | Mariner Sarah | 1998 | MK 31 | 9882AI | 25 m | 32.01 | |
6 | 339 | Lindblad Anne-Sofie | 1997 | VI39 | 9716AF | 25 m | 32.22 | |
7 | 195 | Sørensen Karina | 1995 | RINGSTED | 9514AI | 25 m | 32.29 | |
8 | 150 | Hansen Isabella Wedel | 1996 | HILLERØD | 9678AH | 25 m | 32.34 | |
9 | 134 | Lylloff Tanja | 1998 | HERLUFSHOL | 9816AB | 25 m | 32.87 | |
10 | 267 | Bierre Victoria | 2000 | TRITON B | 0022AS | 25 m | 33.35 | |
11 | 191 | Steffensen Emilie | 1997 | RINGSTED | 9798AP | 25 m | 34.78 | |
12 | 308 | Enehov Ida | 1999 | TRELLEBORG | AC8899 | 25 m | 34.96 | |
13 | 240 | Bzorek Ida | 1997 | SK-SYD | 9742AT | 25 m | 35.35 | |
14 | 278 | Ikov Mille Hesselgren | 2000 | TRITON B | 0012AH | 25 m | 35.36 | |
15 | 179 | Langtoft Celina | 1999 | RINGSTED | 9948AK | 25 m | 35.41 | |
16 | 329 | Marmetschke Helena | 1997 | MK 31 | 9768AJ | 25 m | 35.65 | |
17 | 140 | Rasmussen Lærke | 1997 | HERLUFSHOL | 9784AD | 25 m | 35.88 | |
18 | 32 | Jørgensen Simone | 1999 | FARUM | 9928AN | 25 m | 38.74 | |
19 | 330 | Mørch Karen | 1998 | MK 31 | 9846AK | 25 m | 38.75 | |
20 | 247 | Henningsen Rikke | 1997 | SK-SYD | 9748AS | 25 m | 39.28 | |
21 | 190 | Steffensen Caroline | 2000 | RINGSTED | 0092AL | 25 m | 39.79 | |
22 | 316 | Schubert Julia | 1997 | TRELLEBORG | BE4897 | 25 m | 40.09 | |
23 | 299 | Sørensen Emma Fie Holck | 1999 | TRITON B | 9926AR | 50 m | 40.63 | |
24 | 56 | Schmidt Stine Saaby | 2002 | FARUM | 0258AI | 25 m | 41.12 | |
25 | 35 | Nielsen Mia Ishøj | 2000 | FARUM | 0066AB | 50 m | 41.14 | |
26 | 123 | Dickow Katrine | 1999 | HERLUFSHOL | 9996AZ | 25 m | 41.76 | |
27 | 352 | Pedersen Julie Pagh | 1998 | NAKSKOV | 9892AT | 25 m | 42.91 | |
28 | 189 | Sejling Karla | 2001 | RINGSTED | 0176AI | 25 m | 43.40 | |
29 | 298 | Sund Ida | 2000 | TRITON B | 0064AX | 50 m | 43.63 | |
30 | 55 | Sandell Laura Rosenørn | 2000 | FARUM | 0046AY | 25 m | 44.46 | |
31 | 50 | Michaelsen Aparjita | 2001 | FARUM | 0132AL | 25 m | 45.16 | |
32 | 51 | Michaelsen Lavanya | 2000 | FARUM | 0054AK | 25 m | 45.19 | |
33 | 248 | Henningsen Zoe | 2001 | SK-SYD | 0128AN | 25 m | 45.22 | |
34 | 43 | Crow Emma Eistrup | 2002 | FARUM | 0224AI | 25 m | 45.86 | |
35 | 126 | Gudmundsdottir Emilia Sol | 2002 | HERLUFSHOL | 0214AQ | 25 m | 45.94 | |
36 | 48 | Krüger Mia | 2002 | FARUM | 0224AG | 25 m | 46.02 | |
37 | 289 | Pederse Johanne Overgaard | 1999 | TRITON B | 9956AH | 50 m | 46.45 | |
38 | 88 | Mose Ida T | 2002 | GSK | 0242AK | 25 m | 47.01 | |
39 | 78 | Enemærke Amalie Kruse | 2003 | GSK | 0392AI | 25 m | 47.11 | |
40 | 242 | Christiansen Silke Friis | 2000 | SK-SYD | 0082AH | 25 m | 47.47 | |
41 | 347 | Jørgensen Frida Munch | 1999 | NAKSKOV | 9924AF | 25 m | 48.36 | |
42 | 103 | Gantriis Alice | 2000 | HELSINGE | 0092AQ | 25 m | 48.46 | |
43 | 47 | Husegaard Camilla | 2002 | FARUM | 0276AH | 25 m | 49.56 | |
44 | 285 | Mikkelsen Victoria F. | 2001 | TRITON B | 0102AQ | 50 m | 51.11 | |
45 | 52 | Pedersen Sara | 2003 | FARUM | 0376AD | 25 m | 53.98 | |
46 | 53 | Rasmussen Emma Sahl | 2004 | FARUM | 0472AD | 25 m | 54.42 | |
47 | 331 | Nielsen Alma Rose Bay | 2004 | MK 31 | 50 m | 1:00.00 | ||
48 | 335 | Thorsen Emma | 2004 | MK 31 | 50 m | 1:00.00 | ||
49 | 19 | Jørgensen Cecilie | 1998 | FARUM | 9894AM | 50 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 04 maj 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:43 |
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer |
Europarekord Senior: Liam Tancock (1985) 24.04 2008-08-02 |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 25.44 2010-08-11 |
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 170 | Friberg Gustav | 1997 | RINGSTED | 9709AB | 25 m | 26.20 | |
2 | 149 | Gerlach Andreas | 1995 | HILLERØD | 9527AK | 25 m | 27.32 | |
3 | 129 | Højbøge Patrick | 1992 | HERLUFSHOL | 9271AI | 25 m | 28.43 | |
4 | 332 | Poulsen Magnus Sloth | 1995 | MK 31 | 9591AA | 50 m | 29.65 | |
5 | 164 | Zimmerman Karl | 1998 | MASS | 50 m | 30.16 | ||
6 | 370 | Pedersen Maxemillian | 1996 | ALLERØD | 9635AC | 50 m | 30.48 | |
7 | 185 | Nielsen Andreas | 1994 | RINGSTED | 9495AK | 25 m | 30.59 | |
8 | 67 | Matras William | 1998 | GLADSAXE | 9803AA | 25 m | 30.61 | |
9 | 26 | Bech Thomas | 1998 | FARUM | 9857AM | 25 m | 31.28 | |
10 | 33 | Jørner Mads | 1998 | FARUM | 9891AB | 25 m | 31.30 | |
11 | 114 | Petersen Mads Steen | 1997 | HELSINGE | 9765AJ | 25 m | 31.36 | |
12 | 29 | Greve Philip | 1998 | FARUM | 9839AK | 50 m | 31.71 | |
13 | 244 | Gram-Lange Jonas | 1999 | SK-SYD | 9971AD | 25 m | 32.96 | |
14 | 234 | Postema Tom | 1994 | SJÖBO SS | AV8394 | 25 m | 33.34 | |
15 | 64 | Hyllested Jonas | 1999 | GLADSAXE | 9955AB | 25 m | 33.71 | |
16 | 116 | Westermann Morten Jung | 1993 | HELSINGE | 9381AM | 25 m | 34.48 | |
17 | 117 | Bækgaard Filip | 2000 | HERLUFSHOL | 0035AF | 25 m | 34.98 | |
18 | 63 | Hansen Oscar Thris | 1997 | GLADSAXE | 9733AP | 25 m | 35.21 | |
19 | 34 | Letting Malthe | 2001 | FARUM | 0111AB | 25 m | 35.33 | |
20 | 104 | Granhøj Matthias Spring | 1999 | HELSINGE | 9947AD | 25 m | 35.78 | |
21 | 312 | Linné-Westman Felix | 1999 | TRELLEBORG | AD5599 | 25 m | 36.37 | |
22 | 182 | Magnusson Jakob | 1998 | RINGSTED | 9847AP | 25 m | 36.74 | |
23 | 131 | Johansen Emil | 2000 | HERLUFSHOL | 0083AF | 25 m | 37.02 | |
24 | 128 | Hansen Nicolai Yuon | 2000 | HERLUFSHOL | 0011AN | 25 m | 37.65 | |
25 | 83 | Kenskov Laurits | 2001 | GSK | 0145AC | 25 m | 38.29 | |
26 | 281 | Joensen Johan | 2000 | TRITON B | 0005AB | 25 m | 38.89 | |
27 | 300 | Wenk Daniel Berg | 2000 | TRITON B | 0099AB | 50 m | 38.90 | |
28 | 113 | Peters Andreas Gram | 2001 | HELSINGE | 0173AI | 25 m | 40.30 | |
29 | 243 | Frederiksen Magnus | 1997 | SK-SYD | 9733AT | 25 m | 41.21 | |
30 | 80 | Hansen Tobias Dan | 2002 | GSK | 0243AC | 25 m | 43.42 | |
31 | 246 | Hansen Mikkel Christoffer | 2000 | SK-SYD | 0077AJ | 25 m | 43.86 | |
32 | 353 | Petersen Nicolai Pagh | 2002 | NAKSKOV | 0235AB | 25 m | 43.97 | |
33 | 249 | Johansen Sebastian Olsen | 1997 | SK-SYD | 9737AO | 25 m | 44.89 | |
34 | 54 | Rehling Viktor Nysøe | 2001 | FARUM | 0191AF | 25 m | 45.47 | |
35 | 287 | Nielson Jens Gustav | 1999 | TRITON B | 9971AK | 25 m | 46.30 | |
36 | 87 | Lystlund Oliver | 2003 | GSK | 0363AA | 25 m | 46.93 | |
37 | 74 | Andersen Victor N | 2000 | GSK | 0097AK | 25 m | 47.48 | |
38 | 293 | Schwartzbach Daniel | 1999 | TRITON B | 9999AJ | 50 m | 48.17 | |
39 | 136 | Nissen Gustav | 2001 | HERLUFSHOL | 0177AM | 25 m | 49.07 | |
40 | 44 | Damgaard Anders Christian | 2000 | FARUM | 0037AN | 25 m | 50.12 | |
41 | 81 | Hemmingsen Mikkel | 2002 | GSK | 0283AK | 25 m | 50.34 | |
42 | 84 | Krievs Carl Magnus | 2002 | GSK | 0257AD | 25 m | 51.34 | |
43 | 46 | Haugaard Rasmus | 2002 | FARUM | 0271AF | 25 m | 51.42 | |
44 | 282 | Jørgensen Jonas Gjesse | 1998 | TRITON B | 9871AF | 50 m | 53.06 | |
45 | 93 | Wagner Jeppe | 2003 | GSK | 0387AF | 25 m | 54.01 | |
46 | 45 | Daugelis Alens | 2002 | FARUM | 0275AJ | 25 m | 55.22 | |
47 | 91 | Nielsen Rumle Strunge | 2003 | GSK | 0343AB | 25 m | 55.46 | |
48 | 41 | Als-Nielsen Simon | 2003 | FARUM | 0383AG | 50 m | 1:05.01 | |
49 | 58 | Søndergaard Lasse | 2001 | FARUM | 0157AC | 50 m | 1:05.01 | |
50 | 42 | Caleb Gustav | 2002 | FARUM | 50 m | 1:10.01 | ||
51 | 57 | Steenberg Scott | 2000 | FARUM | 0039AL | 50 m | 1:10.04 | |
52 | 49 | Larsen Johannes K. | 2002 | FARUM | 0257AE | 50 m | 1:20.00 | |
53 | 314 | Lloyd Victor | 1996 | TRELLEBORG | AH8796 | 50 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 04 maj 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:43 |
Løb 9, 50m Frisvømning Damer |
Europarekord Senior: Britta Steffen (1983) 23.73 2009-08-02 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.61 2011-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Julie Levisen (1997) 25.63 2013-03-29 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 327 | Madsen Maria | 1995 | MK 31 | 9524AC | 25 m | 26.41 | |
2 | 15 | Dolleris Annelouise | 1995 | FARUM | 9514AB | 25 m | 26.82 | |
3 | 359 | Erichsen Caroline | 1998 | BIRKERØD | 9814AC | 25 m | 26.90 | |
4 | 201 | Gosvig Karina Sørensen | 1996 | ALLERØD | 9658AB | 25 m | 26.97 | |
5 | 200 | Bentin Lise-Lotte Larsen | 1997 | ALLERØD | 9724AA | 50 m | 27.44 | |
6 | 305 | Andersson Tove | 1995 | TRELLEBORG | AC0695 | 25 m | 27.64 | |
7 | 259 | Wael Emma | 1993 | SK-SYD | 9374AL | 25 m | 27.71 | |
8 | 366 | Gaarde-Hansen Anne Huse | 1999 | ALLERØD | 9998AB | 25 m | 27.72 | |
9 | 360 | Friis Ditte | 1999 | BIRKERØD | 9912AJ | 25 m | 27.89 | |
10 | 62 | Gram Freja | 1999 | GLADSAXE | 9962AL | 25 m | 27.97 | |
11 | 307 | Cronqvist Hanna | 1996 | TRELLEBORG | AD5496 | 25 m | 27.98 | |
12 | 195 | Sørensen Karina | 1995 | RINGSTED | 9514AI | 25 m | 28.28 | |
13 | 254 | Rübner-Petersen Susanne | 1994 | SK-SYD | 9448AA | 25 m | 28.57 | |
14 | 326 | Lisakowski Julia | 1994 | MK 31 | 9444AP | 25 m | 28.65 | |
15 | 16 | Gantriis Emily | 1999 | FARUM | 9966AB | 25 m | 28.68 | |
16 | 310 | Johnsson Josefine | 1996 | TRELLEBORG | AL7296 | 50 m | 28.80 | |
17 | 138 | Petersen Ida | 1998 | HERLUFSHOL | 9866AH | 25 m | 28.90 | |
18 | 322 | Heick Emilie | 1999 | MK 31 | 9996AC | 25 m | 29.01 | |
19 | 237 | Svensson Therese | 1991 | SJÖBO SS | AX7891 | 25 m | 29.04 | |
20 | 364 | Gosvig Gitte Sørensen | 1999 | ALLERØD | 9962AA | 50 m | 29.26 | |
21 | 338 | Drewsen Nanna | 1998 | VI39 | 9848AH | 50 m | 29.43 | |
22 | 267 | Bierre Victoria | 2000 | TRITON B | 0022AS | 25 m | 29.49 | |
23 | 274 | Hansen Katrine B. | 1999 | TRITON B | 9934AB | 25 m | 29.49 | |
24 | 269 | Clement Nicoline | 1999 | TRITON B | 9936AF | 25 m | 29.59 | |
25 | 247 | Henningsen Rikke | 1997 | SK-SYD | 9748AS | 25 m | 29.65 | |
26 | 154 | Lohse Thea Mundt | 1994 | HILLERØD | 9452AQ | 25 m | 29.71 | |
27 | 308 | Enehov Ida | 1999 | TRELLEBORG | AC8899 | 25 m | 29.73 | |
28 | 343 | Munkholm Rikke | 1998 | STT | 9812AB | 50 m | 29.81 | |
29 | 175 | Hansen Karoline Olander | 1994 | RINGSTED | 9414AM | 25 m | 29.83 | |
30 | 325 | Knudsen Rikke | 1998 | MK 31 | 9878AI | 25 m | 29.96 | |
31 | 151 | Lamberth Julie | 1996 | HILLERØD | 9622AQ | 25 m | 30.01 | |
32 | 374 | Vogel Katarina | 1997 | ALLERØD | 9742AB | 50 m | 30.05 | |
33 | 178 | Ladik Annabelle Grønbech | 1997 | RINGSTED | 25 m | 30.12 | ||
34 | 72 | Stentved Marie-Louise | 2000 | GLADSAXE | 0024AJ | 25 m | 30.20 | |
35 | 97 | Floris Serina P. Snellman | 1995 | HELSINGE | 9564AD | 25 m | 30.20 | |
36 | 232 | Börjesson Rebecca | 1999 | SJÖBO SS | AT6299 | 25 m | 30.24 | |
37 | 328 | Mariner Sarah | 1998 | MK 31 | 9882AI | 50 m | 30.34 | |
38 | 167 | Carlé Amanda | 1996 | RINGSTED | 9636AF | 25 m | 30.37 | |
39 | 148 | Englund Freja | 1997 | HILLERØD | 9726AP | 25 m | 30.46 | |
40 | 38 | Westh Emilie Buurgaard | 1999 | FARUM | 9958AU | 25 m | 30.47 | |
41 | 163 | Qvirist Marta | 1998 | MASS | 50 m | 30.52 | ||
42 | 153 | Lohse Rikke Mundt | 1996 | HILLERØD | 9682AJ | 50 m | 30.63 | |
43 | 152 | Leth-Petersen Julie | 1997 | HILLERØD | 9788AL | 25 m | 30.68 | |
44 | 283 | Lauridsen Josephine G. | 2001 | TRITON B | 0168AD | 25 m | 30.70 | |
45 | 278 | Ikov Mille Hesselgren | 2000 | TRITON B | 0012AH | 25 m | 31.24 | |
46 | 323 | Hjartardottir Saga | 1996 | MK 31 | 9668AZ | 25 m | 31.29 | |
47 | 317 | Sjöberg Sofia | 1997 | TRELLEBORG | AT5697 | 25 m | 31.34 | |
48 | 28 | Gadfelt Anne Sofie | 1999 | FARUM | 9948AE | 25 m | 31.50 | |
49 | 66 | Madsen Katrine Tetzschner | 2000 | GLADSAXE | 0082AG | 25 m | 31.61 | |
50 | 334 | Søgaard Lea | 1998 | MK 31 | 9836AB | 25 m | 31.74 | |
51 | 125 | Frederiksen Amalie | 2001 | HERLUFSHOL | 0182AP | 25 m | 32.00 | |
52 | 316 | Schubert Julia | 1997 | TRELLEBORG | BE4897 | 25 m | 32.15 | |
53 | 315 | Sandberg Matilda | 1997 | TRELLEBORG | AI8297 | 25 m | 32.16 | |
54 | 276 | Heerwage Alberte Mantzius | 1999 | TRITON B | 9908AC | 25 m | 32.22 | |
55 | 240 | Bzorek Ida | 1997 | SK-SYD | 9742AT | 25 m | 32.38 | |
56 | 301 | Wenk Helena Berg | 2000 | TRITON B | 0052AD | 25 m | 32.43 | |
57 | 103 | Gantriis Alice | 2000 | HELSINGE | 0092AQ | 25 m | 32.95 | |
58 | 257 | Thorsen Simone | 1998 | SK-SYD | 9868AN | 25 m | 32.95 | |
59 | 268 | Buch Maria | 1999 | TRITON B | 9952AQ | 25 m | 33.11 | |
60 | 297 | Strandby Sofie | 1999 | TRITON B | 9976AC | 25 m | 33.23 | |
61 | 106 | Jeppesen Iben | 2000 | HELSINGE | 0002AO | 25 m | 33.32 | |
62 | 330 | Mørch Karen | 1998 | MK 31 | 9846AK | 25 m | 33.49 | |
63 | 329 | Marmetschke Helena | 1997 | MK 31 | 9768AJ | 50 m | 33.53 | |
64 | 137 | Pedersen Line | 2001 | HERLUFSHOL | 0198AQ | 25 m | 33.64 | |
65 | 266 | Bengtsson Caroline | 2000 | TRITON B | 0024AH | 50 m | 33.79 | |
66 | 32 | Jørgensen Simone | 1999 | FARUM | 9928AN | 25 m | 34.09 | |
67 | 40 | Aagaard Sarah Sejr | 2000 | FARUM | 0048AF | 25 m | 34.25 | |
68 | 56 | Schmidt Stine Saaby | 2002 | FARUM | 0258AI | 25 m | 34.73 | |
69 | 190 | Steffensen Caroline | 2000 | RINGSTED | 0092AL | 25 m | 35.73 | |
70 | 55 | Sandell Laura Rosenørn | 2000 | FARUM | 0046AY | 25 m | 36.02 | |
71 | 75 | Brandt Signe | 2001 | GSK | 0144AI | 25 m | 36.23 | |
72 | 255 | Rübner-Petersen Trine | 1997 | SK-SYD | 9702AZ | 25 m | 36.31 | |
73 | 241 | Christensen Maria | 1999 | SK-SYD | 9992AT | 25 m | 36.40 | |
74 | 248 | Henningsen Zoe | 2001 | SK-SYD | 0128AN | 25 m | 37.39 | |
75 | 352 | Pedersen Julie Pagh | 1998 | NAKSKOV | 9892AT | 25 m | 37.60 | |
76 | 252 | Müller Marie | 2000 | SK-SYD | 0002AA | 25 m | 38.07 | |
77 | 346 | Eggertsen Melanie | 2002 | NAKSKOV | 0232AI | 25 m | 38.15 | |
78 | 50 | Michaelsen Aparjita | 2001 | FARUM | 0132AL | 25 m | 38.37 | |
79 | 48 | Krüger Mia | 2002 | FARUM | 0224AG | 25 m | 38.51 | |
80 | 36 | Rasmussen Carolina Sahl | 2001 | FARUM | 0126AB | 25 m | 38.90 | |
81 | 51 | Michaelsen Lavanya | 2000 | FARUM | 0054AK | 25 m | 38.92 | |
82 | 242 | Christiansen Silke Friis | 2000 | SK-SYD | 0082AH | 50 m | 39.52 | EFT |
83 | 47 | Husegaard Camilla | 2002 | FARUM | 0276AH | 25 m | 40.16 | |
84 | 115 | Ryle Maria Louise | 2000 | HELSINGE | 0056AY | 25 m | 40.60 | |
85 | 126 | Gudmundsdottir Emilia Sol | 2002 | HERLUFSHOL | 0214AQ | 25 m | 41.22 | |
86 | 43 | Crow Emma Eistrup | 2002 | FARUM | 0224AI | 25 m | 42.27 | |
87 | 101 | Frederiksen Katrine S. | 2002 | HELSINGE | 0278AC | 25 m | 43.32 | |
88 | 52 | Pedersen Sara | 2003 | FARUM | 0376AD | 25 m | 46.06 | |
89 | 53 | Rasmussen Emma Sahl | 2004 | FARUM | 0472AD | 25 m | 51.16 | |
90 | 348 | Larsen Sofie Høj | 2002 | NAKSKOV | 0276AP | 25 m | 52.07 | |
91 | 333 | Søby Liva | 2004 | MK 31 | 0402AD | 25 m | 52.22 | |
92 | 335 | Thorsen Emma | 2004 | MK 31 | 50 m | 53.00 | ||
93 | 331 | Nielsen Alma Rose Bay | 2004 | MK 31 | 50 m | 55.00 | ||
94 | 13 | Bastiansen Maria | 1995 | FARUM | 9504AD | 25 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 04 maj 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:43 |
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer |
Europarekord Senior: Frederic Bousquet (1981) 20.94 2009-04-26 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.07 2013-03-29 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 21 | Nielsen Lasse Lykke | 1995 | FARUM | 9555AA | 25 m | 23.87 | |
2 | 362 | Paulsen Frederik Dalhøj | 1998 | BIRKERØD | 9833AK | 25 m | 24.17 | |
3 | 341 | Mariegaard Frederik A. | 1994 | STT | 9433AI | 50 m | 24.20 | |
4 | 18 | Hansen Niels Breum | 1994 | FARUM | 9411AE | 25 m | 24.45 | |
5 | 174 | Hansen Claus | 1995 | RINGSTED | 9593AP | 25 m | 24.46 | |
6 | 342 | Mariegaard Johannes E. | 1997 | STT | 9743AF | 25 m | 24.54 | |
7 | 70 | Olsen Anton | 1998 | GLADSAXE | 9871AE | 25 m | 24.79 | |
8 | 129 | Højbøge Patrick | 1992 | HERLUFSHOL | 9271AI | 25 m | 24.87 | |
9 | 351 | Nielsen Martin | 1996 | NAKSKOV | 9653AB | 25 m | 25.25 | |
10 | 29 | Greve Philip | 1998 | FARUM | 9839AK | 25 m | 25.30 | |
11 | 324 | Jungersen Martin | 1997 | MK 31 | 9799AA | 25 m | 25.36 | |
12 | 146 | Blidarevic Stefan | 1996 | HILLERØD | 9607AF | 25 m | 25.41 | |
13 | 332 | Poulsen Magnus Sloth | 1995 | MK 31 | 9591AA | 25 m | 25.67 | |
14 | 306 | Christensen Cebastian | 1998 | TRELLEBORG | AE7798 | 25 m | 26.00 | |
15 | 173 | Hansen Bjørn | 1998 | RINGSTED | 9859AN | 25 m | 26.03 | |
16 | 234 | Postema Tom | 1994 | SJÖBO SS | AV8394 | 25 m | 26.25 | |
17 | 147 | Christensen Emil | 1996 | HILLERØD | 9635AF | 25 m | 26.30 | |
18 | 135 | Løwenstein Nicolai | 1997 | HERLUFSHOL | 9713AP | 25 m | 26.35 | |
19 | 122 | Deleuran Jakob | 1998 | HERLUFSHOL | 9895AI | 25 m | 26.36 | |
20 | 95 | Christensen Simon E. | 1992 | HELSINGE | 9243AA | 25 m | 26.44 | |
21 | 27 | Christian Daniel | 1998 | FARUM | 9829AJ | 25 m | 26.46 | |
22 | 314 | Lloyd Victor | 1996 | TRELLEBORG | AH8796 | 25 m | 26.46 | |
23 | 311 | Laffrenzen Tobias | 1995 | TRELLEBORG | AA7595 | 25 m | 26.62 | |
24 | 17 | Hansen Lars Breum | 1997 | FARUM | 9713AA | 50 m | 26.71 | |
25 | 26 | Bech Thomas | 1998 | FARUM | 9857AM | 25 m | 27.03 | |
26 | 161 | Leander Tor | 1999 | MASS | 50 m | 27.13 | ||
27 | 194 | Sørensen Jonas B. | 1993 | RINGSTED | 9375AF | 25 m | 27.55 | |
28 | 63 | Hansen Oscar Thris | 1997 | GLADSAXE | 9733AP | 25 m | 27.59 | |
29 | 185 | Nielsen Andreas | 1994 | RINGSTED | 9495AK | 25 m | 27.78 | |
30 | 264 | Andersen Tobias | 1998 | TRITON B | 9853AF | 25 m | 27.92 | |
31 | 30 | Grundesen Magnus | 1998 | FARUM | 9807AL | 25 m | 28.06 | |
32 | 222 | Jepsen Mads Keis | 1998 | ALLERØD | 9819AA | 50 m | 28.13 | |
33 | 37 | Skovrup Lasse Kriegel | 1998 | FARUM | 9861AK | 25 m | 28.25 | |
34 | 105 | Jensen Tobias M. | 1996 | HELSINGE | 9679AP | 25 m | 28.44 | |
35 | 116 | Westermann Morten Jung | 1993 | HELSINGE | 9381AM | 25 m | 28.48 | |
36 | 182 | Magnusson Jakob | 1998 | RINGSTED | 9847AP | 25 m | 28.57 | |
37 | 280 | Jensen Mathias Lund | 1997 | TRITON B | 9771AM | 25 m | 28.66 | |
38 | 102 | Frimann Joachim | 1997 | HELSINGE | 9761AE | 25 m | 28.81 | |
39 | 39 | Aagaard Christian Sejr | 1998 | FARUM | 9817AG | 25 m | 28.87 | |
40 | 121 | Christensen Mads | 1997 | HERLUFSHOL | 9773AP | 25 m | 28.88 | |
41 | 313 | Lloyd Axel | 1999 | TRELLEBORG | AE4599 | 25 m | 29.04 | |
42 | 118 | Brander Marco | 1996 | HERLUFSHOL | 9655AL | 25 m | 29.07 | |
43 | 319 | Sørensen Anders | 1999 | VI39 | 9905AC | 25 m | 29.07 | |
44 | 64 | Hyllested Jonas | 1999 | GLADSAXE | 9955AB | 25 m | 29.51 | |
45 | 104 | Granhøj Matthias Spring | 1999 | HELSINGE | 9947AD | 25 m | 29.58 | |
46 | 172 | Grandjean Victor | 2001 | RINGSTED | 0107AF | 25 m | 29.91 | |
47 | 119 | Bruhn Mads Lünell | 1998 | HERLUFSHOL | 9871AQ | 25 m | 29.92 | |
48 | 238 | Tufvesson Simon | 1999 | SJÖBO SS | AN3599 | 25 m | 29.97 | |
49 | 312 | Linné-Westman Felix | 1999 | TRELLEBORG | AD5599 | 25 m | 30.15 | |
50 | 128 | Hansen Nicolai Yuon | 2000 | HERLUFSHOL | 0011AN | 25 m | 30.17 | |
51 | 318 | Hansen Mads Skøde | 1999 | VI39 | 9925AK | 25 m | 30.21 | |
52 | 131 | Johansen Emil | 2000 | HERLUFSHOL | 0083AF | 25 m | 30.35 | |
53 | 273 | Gustafson Lukas | 1999 | TRITON B | 9991AA | 25 m | 30.36 | |
54 | 117 | Bækgaard Filip | 2000 | HERLUFSHOL | 0035AF | 25 m | 30.47 | |
55 | 96 | Christiansen Oliver | 1999 | HELSINGE | 9903AN | 25 m | 30.76 | |
56 | 192 | Szokody Martin | 1999 | RINGSTED | 9915AN | 25 m | 30.81 | |
57 | 112 | Neldeberg Frederik J. | 2000 | HELSINGE | 0095AI | 25 m | 30.92 | |
58 | 99 | Forsberg Peter | 1997 | HELSINGE | 9787AS | 25 m | 31.18 | |
59 | 271 | Friland Jacob | 1999 | TRITON B | 9985AB | 25 m | 31.51 | |
60 | 243 | Frederiksen Magnus | 1997 | SK-SYD | 9733AT | 25 m | 31.55 | |
61 | 107 | Johnson Harrison | 1998 | HELSINGE | 9817AU | 25 m | 31.92 | |
62 | 295 | Sparholt Niels Paulli | 2000 | TRITON B | 0027AF | 25 m | 32.08 | |
63 | 345 | Abildgaard Andrè | 1999 | NAKSKOV | 9923AH | 25 m | 32.12 | |
64 | 139 | Petersen Laurits Møller | 1999 | HERLUFSHOL | 9905AQ | 25 m | 33.13 | |
65 | 249 | Johansen Sebastian Olsen | 1997 | SK-SYD | 9737AO | 25 m | 33.42 | |
66 | 353 | Petersen Nicolai Pagh | 2002 | NAKSKOV | 0235AB | 25 m | 33.44 | |
67 | 177 | Jensen Mads | 2001 | RINGSTED | 0105AF | 25 m | 33.58 | |
68 | 31 | Hansen Christian Ong | 2001 | FARUM | 0129AI | 25 m | 34.09 | |
69 | 111 | Neldeberg Anton Juncker | 1998 | HELSINGE | 9895AN | 25 m | 34.92 | |
70 | 188 | Schytte Daniel | 2000 | RINGSTED | 0067AM | 25 m | 35.01 | |
71 | 246 | Hansen Mikkel Christoffer | 2000 | SK-SYD | 0077AJ | 25 m | 35.02 | |
72 | 54 | Rehling Viktor Nysøe | 2001 | FARUM | 0191AF | 25 m | 36.43 | |
73 | 136 | Nissen Gustav | 2001 | HERLUFSHOL | 0177AM | 25 m | 36.45 | |
74 | 86 | Langvad Thomas | 2002 | GSK | 0223AC | 25 m | 37.01 | |
75 | 44 | Damgaard Anders Christian | 2000 | FARUM | 0037AN | 25 m | 37.20 | |
76 | 77 | Dyrved Daniel | 2000 | GSK | 0047AK | 25 m | 37.27 | |
77 | 74 | Andersen Victor N | 2000 | GSK | 0097AK | 25 m | 38.24 | |
78 | 120 | Christensen Jonas | 2002 | HERLUFSHOL | 0231AG | 25 m | 38.74 | |
79 | 124 | Dickow William | 2002 | HERLUFSHOL | 0227AK | 25 m | 38.79 | |
80 | 113 | Peters Andreas Gram | 2001 | HELSINGE | 0173AI | 50 m | 38.91 | |
81 | 58 | Søndergaard Lasse | 2001 | FARUM | 0157AC | 25 m | 39.22 | |
82 | 239 | Aner Mathias | 2001 | SK-SYD | 0111AF | 25 m | 39.53 | |
83 | 46 | Haugaard Rasmus | 2002 | FARUM | 0271AF | 25 m | 41.26 | |
84 | 45 | Daugelis Alens | 2002 | FARUM | 0275AJ | 25 m | 42.40 | |
85 | 84 | Krievs Carl Magnus | 2002 | GSK | 0257AD | 25 m | 42.50 | |
86 | 41 | Als-Nielsen Simon | 2003 | FARUM | 0383AG | 25 m | 44.06 | |
87 | 79 | Grell Oskar Skov | 2002 | GSK | 0217AC | 25 m | 44.48 | |
88 | 81 | Hemmingsen Mikkel | 2002 | GSK | 0283AK | 25 m | 44.78 | |
89 | 91 | Nielsen Rumle Strunge | 2003 | GSK | 0343AB | 25 m | 47.64 | |
90 | 321 | Groth Robert | 2003 | MK 31 | 0317AF | 25 m | 54.28 | |
91 | 42 | Caleb Gustav | 2002 | FARUM | 50 m | 59.01 | ||
92 | 57 | Steenberg Scott | 2000 | FARUM | 0039AL | 50 m | 1:01.01 | |
93 | 336 | Tsoskunoglu Elias | 2004 | MK 31 | 0465AC | 25 m | 1:01.29 | |
94 | 49 | Larsen Johannes K. | 2002 | FARUM | 0257AE | 50 m | 1:10.00 | |
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 04 maj 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:43 |
Løb 11, 200m Frisvømning Damer |
Europarekord Senior: Frederica Pelligrini (1988) 1:52.98 2009-07-29 |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:59.91 2012-07-07 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 207 | Howardsen Maj | 1997 | ALLERØD | 9798AD | 25 m | 2:02.72 | |
2 | 327 | Madsen Maria | 1995 | MK 31 | 9524AC | 25 m | 2:04.96 | |
3 | 2 | Lauridsen Julie Aglund | 1996 | ALLERØD | 9692AF | 50 m | 2:05.10 | |
4 | 15 | Dolleris Annelouise | 1995 | FARUM | 9514AB | 25 m | 2:05.20 | |
5 | 259 | Wael Emma | 1993 | SK-SYD | 9374AL | 25 m | 2:05.58 | |
6 | 235 | Sjöholm Erica | 1997 | SJÖBO SS | AJ0497 | 25 m | 2:06.43 | |
7 | 307 | Cronqvist Hanna | 1996 | TRELLEBORG | AD5496 | 25 m | 2:07.91 | |
8 | 359 | Erichsen Caroline | 1998 | BIRKERØD | 9814AC | 25 m | 2:08.68 | |
9 | 13 | Bastiansen Maria | 1995 | FARUM | 9504AD | 25 m | 2:09.43 | |
10 | 62 | Gram Freja | 1999 | GLADSAXE | 9962AL | 25 m | 2:10.11 | |
11 | 213 | Duus Lisa Steen | 1997 | BIRKERØD | 9764AI | 25 m | 2:10.46 | |
12 | 322 | Heick Emilie | 1999 | MK 31 | 9996AC | 25 m | 2:11.69 | |
13 | 153 | Lohse Rikke Mundt | 1996 | HILLERØD | 9682AJ | 25 m | 2:12.85 | |
14 | 245 | Hansen Camilla | 1995 | SK-SYD | 9592AD | 25 m | 2:12.86 | |
15 | 343 | Munkholm Rikke | 1998 | STT | 9812AB | 25 m | 2:13.05 | |
16 | 195 | Sørensen Karina | 1995 | RINGSTED | 9514AI | 25 m | 2:13.27 | |
17 | 16 | Gantriis Emily | 1999 | FARUM | 9966AB | 25 m | 2:13.36 | |
18 | 326 | Lisakowski Julia | 1994 | MK 31 | 9444AP | 25 m | 2:13.91 | |
19 | 366 | Gaarde-Hansen Anne Huse | 1999 | ALLERØD | 9998AB | 25 m | 2:14.26 | |
20 | 186 | Nielsen Signe | 1998 | RINGSTED | 9848AF | 25 m | 2:14.98 | |
21 | 338 | Drewsen Nanna | 1998 | VI39 | 9848AH | 25 m | 2:15.05 | |
22 | 65 | Larsen Kamilla | 1996 | GLADSAXE | 9636AQ | 25 m | 2:15.13 | |
23 | 247 | Henningsen Rikke | 1997 | SK-SYD | 9748AS | 25 m | 2:15.48 | |
24 | 163 | Qvirist Marta | 1998 | MASS | 50 m | 2:16.15 | ||
25 | 203 | Hansen Stephanie | 1996 | ALLERØD | 9622AA | 25 m | 2:16.88 | |
26 | 254 | Rübner-Petersen Susanne | 1994 | SK-SYD | 9448AA | 25 m | 2:17.04 | |
27 | 151 | Lamberth Julie | 1996 | HILLERØD | 9622AQ | 25 m | 2:17.21 | |
28 | 231 | Andersson Augusta | 1997 | SJÖBO SS | AM9297 | 25 m | 2:17.72 | |
29 | 210 | Sparre Tone Laksafoss | 1996 | ALLERØD | 9612AC | 50 m | 2:18.44 | |
30 | 152 | Leth-Petersen Julie | 1997 | HILLERØD | 9788AL | 25 m | 2:18.83 | |
31 | 144 | Adolfsen Cecilie Forsberg | 1998 | HILLERØD | 9856AI | 25 m | 2:18.86 | |
32 | 162 | Magnusson Amanda | 1999 | MASS | 50 m | 2:19.75 | ||
33 | 132 | Karstensen Didde | 1996 | HERLUFSHOL | 9654AO | 25 m | 2:20.67 | |
34 | 269 | Clement Nicoline | 1999 | TRITON B | 9936AF | 25 m | 2:20.70 | |
35 | 308 | Enehov Ida | 1999 | TRELLEBORG | AC8899 | 25 m | 2:20.98 | |
36 | 72 | Stentved Marie-Louise | 2000 | GLADSAXE | 0024AJ | 25 m | 2:21.10 | |
37 | 267 | Bierre Victoria | 2000 | TRITON B | 0022AS | 25 m | 2:21.96 | |
38 | 178 | Ladik Annabelle Grønbech | 1997 | RINGSTED | 25 m | 2:22.10 | ||
39 | 191 | Steffensen Emilie | 1997 | RINGSTED | 9798AP | 50 m | 2:22.50 | |
40 | 28 | Gadfelt Anne Sofie | 1999 | FARUM | 9948AE | 25 m | 2:23.43 | |
41 | 35 | Nielsen Mia Ishøj | 2000 | FARUM | 0066AB | 25 m | 2:23.46 | |
42 | 228 | Stampe Katrine | 2000 | ALLERØD | 0068AM | 25 m | 2:26.03 | |
43 | 232 | Börjesson Rebecca | 1999 | SJÖBO SS | AT6299 | 25 m | 2:26.08 | |
44 | 66 | Madsen Katrine Tetzschner | 2000 | GLADSAXE | 0082AG | 25 m | 2:26.35 | |
45 | 286 | Nekhorochko Katharina | 2000 | TRITON B | 0014AH | 25 m | 2:26.47 | |
46 | 301 | Wenk Helena Berg | 2000 | TRITON B | 0052AD | 25 m | 2:26.49 | |
47 | 138 | Petersen Ida | 1998 | HERLUFSHOL | 9866AH | 25 m | 2:27.04 | |
48 | 240 | Bzorek Ida | 1997 | SK-SYD | 9742AT | 25 m | 2:29.07 | |
49 | 167 | Carlé Amanda | 1996 | RINGSTED | 9636AF | 50 m | 2:30.00 | |
50 | 323 | Hjartardottir Saga | 1996 | MK 31 | 9668AZ | 25 m | 2:30.68 | |
51 | 317 | Sjöberg Sofia | 1997 | TRELLEBORG | AT5697 | 50 m | 2:31.61 | |
52 | 334 | Søgaard Lea | 1998 | MK 31 | 9836AB | 25 m | 2:32.37 | |
53 | 330 | Mørch Karen | 1998 | MK 31 | 9846AK | 25 m | 2:34.80 | |
54 | 283 | Lauridsen Josephine G. | 2001 | TRITON B | 0168AD | 25 m | 2:35.42 | |
55 | 133 | Karstensen Johanne | 1999 | HERLUFSHOL | 9998AG | 25 m | 2:36.38 | |
56 | 130 | Jeppesen Kamille | 2001 | HERLUFSHOL | 0162AX | 50 m | 2:37.65 | |
57 | 40 | Aagaard Sarah Sejr | 2000 | FARUM | 0048AF | 25 m | 2:37.81 | |
58 | 316 | Schubert Julia | 1997 | TRELLEBORG | BE4897 | 50 m | 2:38.34 | |
59 | 257 | Thorsen Simone | 1998 | SK-SYD | 9868AN | 25 m | 2:40.36 | |
60 | 266 | Bengtsson Caroline | 2000 | TRITON B | 0024AH | 25 m | 2:42.34 | |
61 | 190 | Steffensen Caroline | 2000 | RINGSTED | 0092AL | 25 m | 2:44.93 | |
62 | 218 | Graasbøll Mille | 2002 | ALLERØD | 0234AB | 25 m | 2:45.03 | |
63 | 227 | Stampe Julie | 2002 | ALLERØD | 0276AB | 50 m | 2:46.88 | |
64 | 268 | Buch Maria | 1999 | TRITON B | 9952AQ | 50 m | 2:47.25 | |
65 | 290 | Refsgaard Line | 2000 | TRITON B | 0004AD | 50 m | 2:49.67 | |
66 | 137 | Pedersen Line | 2001 | HERLUFSHOL | 0198AQ | 25 m | 2:51.96 | |
67 | 103 | Gantriis Alice | 2000 | HELSINGE | 0092AQ | 25 m | 2:58.10 | |
68 | 241 | Christensen Maria | 1999 | SK-SYD | 9992AT | 25 m | 2:58.17 | |
69 | 75 | Brandt Signe | 2001 | GSK | 0144AI | 25 m | 3:01.86 | |
70 | 189 | Sejling Karla | 2001 | RINGSTED | 0176AI | 25 m | 3:02.09 | |
71 | 252 | Müller Marie | 2000 | SK-SYD | 0002AA | 25 m | 3:11.82 | |
72 | 255 | Rübner-Petersen Trine | 1997 | SK-SYD | 9702AZ | 25 m | 3:12.68 | |
73 | 242 | Christiansen Silke Friis | 2000 | SK-SYD | 0082AH | 25 m | 3:14.74 | |
74 | 346 | Eggertsen Melanie | 2002 | NAKSKOV | 0232AI | 50 m | ||
75 | 348 | Larsen Sofie Høj | 2002 | NAKSKOV | 0276AP | 50 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 04 maj 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:43 |
Løb 12, 200m Frisvømning Herrer |
Europarekord Senior: Paul Biedermann (1986) 1:42.00 2009-07-28 |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 2009-04-09 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 2009-07-12 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 4 | Skaaning Daniel | 1993 | STT | 9319AA | 50 m | 1:48.98 | |
2 | 21 | Nielsen Lasse Lykke | 1995 | FARUM | 9555AA | 25 m | 1:51.47 | |
3 | 341 | Mariegaard Frederik A. | 1994 | STT | 9433AI | 25 m | 1:51.67 | |
4 | 351 | Nielsen Martin | 1996 | NAKSKOV | 9653AB | 25 m | 1:55.30 | |
5 | 70 | Olsen Anton | 1998 | GLADSAXE | 9871AE | 25 m | 1:56.21 | |
6 | 340 | Andersen Alexander Skov | 1993 | STT | 9391AE | 25 m | 1:57.18 | |
7 | 332 | Poulsen Magnus Sloth | 1995 | MK 31 | 9591AA | 25 m | 1:57.33 | |
8 | 146 | Blidarevic Stefan | 1996 | HILLERØD | 9607AF | 25 m | 1:57.96 | |
9 | 67 | Matras William | 1998 | GLADSAXE | 9803AA | 25 m | 1:58.71 | |
10 | 205 | Himmelstrup Jonas | 1995 | ALLERØD | 9513AF | 25 m | 1:58.95 | |
11 | 367 | Gaarde-Hansen Peter Huse | 1996 | ALLERØD | 9641AE | 25 m | 1:59.00 | |
12 | 306 | Christensen Cebastian | 1998 | TRELLEBORG | AE7798 | 25 m | 1:59.48 | |
13 | 250 | Müller Emil | 1995 | SK-SYD | 9555AB | 25 m | 1:59.52 | |
14 | 17 | Hansen Lars Breum | 1997 | FARUM | 9713AA | 25 m | 2:00.63 | |
15 | 320 | Drevskich Victor | 1996 | MK 31 | 9631AE | 25 m | 2:00.91 | |
16 | 342 | Mariegaard Johannes E. | 1997 | STT | 9743AF | 25 m | 2:01.13 | |
17 | 27 | Christian Daniel | 1998 | FARUM | 9829AJ | 25 m | 2:01.36 | |
18 | 344 | Tollundgaard Benjamin S. | 1996 | STT | 9605AK | 25 m | 2:01.69 | |
19 | 159 | Bratt Joachim | 1995 | MASS | 50 m | 2:01.98 | ||
20 | 173 | Hansen Bjørn | 1998 | RINGSTED | 9859AN | 25 m | 2:02.62 | |
21 | 324 | Jungersen Martin | 1997 | MK 31 | 9799AA | 25 m | 2:05.91 | |
22 | 174 | Hansen Claus | 1995 | RINGSTED | 9593AP | 25 m | 2:05.97 | |
23 | 147 | Christensen Emil | 1996 | HILLERØD | 9635AF | 25 m | 2:06.42 | |
24 | 127 | Hansen Jonas | 1996 | HERLUFSHOL | 9663AN | 25 m | 2:07.92 | |
25 | 29 | Greve Philip | 1998 | FARUM | 9839AK | 25 m | 2:08.47 | |
26 | 253 | Rasmussen Marius | 1999 | SK-SYD | 9937AL | 25 m | 2:09.00 | |
27 | 102 | Frimann Joachim | 1997 | HELSINGE | 9761AE | 25 m | 2:10.80 | |
28 | 161 | Leander Tor | 1999 | MASS | 50 m | 2:11.48 | ||
29 | 105 | Jensen Tobias M. | 1996 | HELSINGE | 9679AP | 25 m | 2:11.63 | |
30 | 64 | Hyllested Jonas | 1999 | GLADSAXE | 9955AB | 25 m | 2:12.06 | |
31 | 372 | Sonnenborg Magnus Koch | 1997 | ALLERØD | 9715AC | 25 m | 2:12.23 | |
32 | 39 | Aagaard Christian Sejr | 1998 | FARUM | 9817AG | 25 m | 2:12.64 | |
33 | 313 | Lloyd Axel | 1999 | TRELLEBORG | AE4599 | 25 m | 2:13.08 | |
34 | 373 | Sparre Asbjørn Laksafoss | 1998 | ALLERØD | 9897AA | 25 m | 2:13.53 | |
35 | 30 | Grundesen Magnus | 1998 | FARUM | 9807AL | 25 m | 2:14.48 | |
36 | 182 | Magnusson Jakob | 1998 | RINGSTED | 9847AP | 25 m | 2:18.59 | |
37 | 68 | Mikkelsen Sebastian | 1998 | GLADSAXE | 9811AF | 25 m | 2:19.15 | |
38 | 104 | Granhøj Matthias Spring | 1999 | HELSINGE | 9947AD | 25 m | 2:20.05 | |
39 | 280 | Jensen Mathias Lund | 1997 | TRITON B | 9771AM | 25 m | 2:20.79 | |
40 | 221 | Jeppsson Kasper | 1999 | ALLERØD | 9961AG | 50 m | 2:22.09 | |
41 | 318 | Hansen Mads Skøde | 1999 | VI39 | 9925AK | 25 m | 2:24.00 | |
42 | 273 | Gustafson Lukas | 1999 | TRITON B | 9991AA | 25 m | 2:24.01 | |
43 | 172 | Grandjean Victor | 2001 | RINGSTED | 0107AF | 25 m | 2:24.06 | |
44 | 281 | Joensen Johan | 2000 | TRITON B | 0005AB | 25 m | 2:24.28 | |
45 | 112 | Neldeberg Frederik J. | 2000 | HELSINGE | 0095AI | 25 m | 2:25.68 | |
46 | 119 | Bruhn Mads Lünell | 1998 | HERLUFSHOL | 9871AQ | 25 m | 2:26.30 | |
47 | 292 | Schmidt Jakob | 1999 | TRITON B | 9913AO | 25 m | 2:26.55 | |
48 | 184 | Nielsen Anders | 2001 | RINGSTED | 0123AF | 25 m | 2:27.58 | |
49 | 34 | Letting Malthe | 2001 | FARUM | 0111AB | 25 m | 2:27.94 | |
50 | 345 | Abildgaard Andrè | 1999 | NAKSKOV | 9923AH | 25 m | 2:29.50 | |
51 | 300 | Wenk Daniel Berg | 2000 | TRITON B | 0099AB | 25 m | 2:32.01 | |
52 | 99 | Forsberg Peter | 1997 | HELSINGE | 9787AS | 25 m | 2:32.18 | |
53 | 177 | Jensen Mads | 2001 | RINGSTED | 0105AF | 25 m | 2:34.81 | |
54 | 295 | Sparholt Niels Paulli | 2000 | TRITON B | 0027AF | 25 m | 2:35.12 | |
55 | 192 | Szokody Martin | 1999 | RINGSTED | 9915AN | 25 m | 2:35.53 | |
56 | 238 | Tufvesson Simon | 1999 | SJÖBO SS | AN3599 | 50 m | 2:37.08 | |
57 | 111 | Neldeberg Anton Juncker | 1998 | HELSINGE | 9895AN | 50 m | 2:40.00 | |
58 | 113 | Peters Andreas Gram | 2001 | HELSINGE | 0173AI | 50 m | 2:40.00 | |
59 | 220 | Jensen Christian K. | 2000 | ALLERØD | 0099AD | 25 m | 2:40.30 | |
60 | 31 | Hansen Christian Ong | 2001 | FARUM | 0129AI | 25 m | 2:41.17 | |
61 | 243 | Frederiksen Magnus | 1997 | SK-SYD | 9733AT | 25 m | 2:44.68 | |
62 | 193 | Søgaard Alexander | 2002 | RINGSTED | 0293AE | 25 m | 2:46.83 | |
63 | 107 | Johnson Harrison | 1998 | HELSINGE | 9817AU | 25 m | 2:47.11 | |
64 | 249 | Johansen Sebastian Olsen | 1997 | SK-SYD | 9737AO | 25 m | 2:48.10 | |
65 | 83 | Kenskov Laurits | 2001 | GSK | 0145AC | 25 m | 2:48.55 | |
66 | 77 | Dyrved Daniel | 2000 | GSK | 0047AK | 25 m | 2:50.54 | |
67 | 74 | Andersen Victor N | 2000 | GSK | 0097AK | 25 m | 2:59.60 | |
68 | 86 | Langvad Thomas | 2002 | GSK | 0223AC | 25 m | 3:02.00 | |
69 | 239 | Aner Mathias | 2001 | SK-SYD | 0111AF | 25 m | 3:11.26 | |
70 | 79 | Grell Oskar Skov | 2002 | GSK | 0217AC | 25 m | 3:17.02 | |
71 | 84 | Krievs Carl Magnus | 2002 | GSK | 0257AD | 25 m | 3:19.97 | |
72 | 87 | Lystlund Oliver | 2003 | GSK | 0363AA | 25 m | 3:20.92 | |
73 | 93 | Wagner Jeppe | 2003 | GSK | 0387AF | 50 m | 3:40.00 | |
74 | 91 | Nielsen Rumle Strunge | 2003 | GSK | 0343AB | 25 m | 4:18.79 | |
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 04 maj 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:43 |
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer |
Europarekord Senior: Gemma Spofforth (1987) 58.12 2009-07-28 |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 361 | Høgskilde Cecilie | 1999 | BIRKERØD | 9922AD | 25 m | 1:04.88 | |
2 | 305 | Andersson Tove | 1995 | TRELLEBORG | AC0695 | 25 m | 1:05.54 | |
3 | 150 | Hansen Isabella Wedel | 1996 | HILLERØD | 9678AH | 25 m | 1:07.06 | |
4 | 338 | Drewsen Nanna | 1998 | VI39 | 9848AH | 25 m | 1:08.55 | |
5 | 144 | Adolfsen Cecilie Forsberg | 1998 | HILLERØD | 9856AI | 25 m | 1:08.63 | |
6 | 328 | Mariner Sarah | 1998 | MK 31 | 9882AI | 25 m | 1:08.90 | |
7 | 134 | Lylloff Tanja | 1998 | HERLUFSHOL | 9816AB | 25 m | 1:09.82 | |
8 | 195 | Sørensen Karina | 1995 | RINGSTED | 9514AI | 25 m | 1:09.94 | |
9 | 294 | Sonne Nanna | 1999 | TRITON B | 9906AH | 25 m | 1:11.72 | |
10 | 374 | Vogel Katarina | 1997 | ALLERØD | 9742AB | 25 m | 1:13.15 | |
11 | 28 | Gadfelt Anne Sofie | 1999 | FARUM | 9948AE | 25 m | 1:13.57 | |
12 | 269 | Clement Nicoline | 1999 | TRITON B | 9936AF | 25 m | 1:14.15 | |
13 | 365 | Gosvig Louise Sørensen | 1997 | ALLERØD | 9784AA | 50 m | 1:14.88 | |
14 | 240 | Bzorek Ida | 1997 | SK-SYD | 9742AT | 25 m | 1:15.04 | |
15 | 179 | Langtoft Celina | 1999 | RINGSTED | 9948AK | 25 m | 1:15.09 | |
16 | 97 | Floris Serina P. Snellman | 1995 | HELSINGE | 9564AD | 25 m | 1:15.48 | |
17 | 140 | Rasmussen Lærke | 1997 | HERLUFSHOL | 9784AD | 25 m | 1:15.73 | |
18 | 308 | Enehov Ida | 1999 | TRELLEBORG | AC8899 | 25 m | 1:15.86 | |
19 | 329 | Marmetschke Helena | 1997 | MK 31 | 9768AJ | 50 m | 1:16.10 | |
20 | 283 | Lauridsen Josephine G. | 2001 | TRITON B | 0168AD | 25 m | 1:16.84 | |
21 | 148 | Englund Freja | 1997 | HILLERØD | 9726AP | 50 m | 1:17.19 | |
22 | 286 | Nekhorochko Katharina | 2000 | TRITON B | 0014AH | 25 m | 1:17.36 | |
23 | 297 | Strandby Sofie | 1999 | TRITON B | 9976AC | 25 m | 1:19.20 | |
24 | 225 | Lund Amanda Egerod | 2000 | ALLERØD | 0046AA | 25 m | 1:20.64 | |
25 | 125 | Frederiksen Amalie | 2001 | HERLUFSHOL | 0182AP | 25 m | 1:20.93 | |
26 | 40 | Aagaard Sarah Sejr | 2000 | FARUM | 0048AF | 25 m | 1:21.25 | |
27 | 268 | Buch Maria | 1999 | TRITON B | 9952AQ | 25 m | 1:22.55 | |
28 | 330 | Mørch Karen | 1998 | MK 31 | 9846AK | 25 m | 1:22.84 | |
29 | 350 | Madsen Amalie L. | 2000 | NAKSKOV | 0088AI | 25 m | 1:23.23 | |
30 | 247 | Henningsen Rikke | 1997 | SK-SYD | 9748AS | 25 m | 1:23.53 | |
31 | 301 | Wenk Helena Berg | 2000 | TRITON B | 0052AD | 25 m | 1:23.60 | |
32 | 299 | Sørensen Emma Fie Holck | 1999 | TRITON B | 9926AR | 25 m | 1:23.75 | |
33 | 32 | Jørgensen Simone | 1999 | FARUM | 9928AN | 25 m | 1:23.88 | |
34 | 323 | Hjartardottir Saga | 1996 | MK 31 | 9668AZ | 50 m | 1:24.00 | |
35 | 316 | Schubert Julia | 1997 | TRELLEBORG | BE4897 | 25 m | 1:26.32 | |
36 | 266 | Bengtsson Caroline | 2000 | TRITON B | 0024AH | 25 m | 1:26.76 | |
37 | 123 | Dickow Katrine | 1999 | HERLUFSHOL | 9996AZ | 25 m | 1:28.73 | |
38 | 290 | Refsgaard Line | 2000 | TRITON B | 0004AD | 50 m | 1:29.75 | |
39 | 352 | Pedersen Julie Pagh | 1998 | NAKSKOV | 9892AT | 25 m | 1:33.28 | |
40 | 103 | Gantriis Alice | 2000 | HELSINGE | 0092AQ | 25 m | 1:33.44 | |
41 | 189 | Sejling Karla | 2001 | RINGSTED | 0176AI | 25 m | 1:33.66 | |
42 | 252 | Müller Marie | 2000 | SK-SYD | 0002AA | 25 m | 1:33.74 | |
43 | 36 | Rasmussen Carolina Sahl | 2001 | FARUM | 0126AB | 25 m | 1:33.82 | |
44 | 298 | Sund Ida | 2000 | TRITON B | 0064AX | 50 m | 1:34.41 | |
45 | 289 | Pederse Johanne Overgaard | 1999 | TRITON B | 9956AH | 50 m | 1:35.34 | |
46 | 90 | Møller Katharina N | 2001 | GSK | 0122AI | 25 m | 1:35.61 | |
47 | 130 | Jeppesen Kamille | 2001 | HERLUFSHOL | 0162AX | 50 m | 1:35.68 | |
48 | 126 | Gudmundsdottir Emilia Sol | 2002 | HERLUFSHOL | 0214AQ | 25 m | 1:38.01 | |
49 | 347 | Jørgensen Frida Munch | 1999 | NAKSKOV | 9924AF | 25 m | 1:40.43 | |
50 | 88 | Mose Ida T | 2002 | GSK | 0242AK | 25 m | 1:40.69 | |
51 | 78 | Enemærke Amalie Kruse | 2003 | GSK | 0392AI | 25 m | 1:41.02 | |
52 | 242 | Christiansen Silke Friis | 2000 | SK-SYD | 0082AH | 50 m | 1:41.23 | EFT |
53 | 241 | Christensen Maria | 1999 | SK-SYD | 9992AT | 25 m | 1:44.95 | |
54 | 141 | Vaabengaard Nicole | 2002 | HERLUFSHOL | 0238AM | 50 m | 1:45.78 | |
55 | 171 | Glitten Norie | 2002 | RINGSTED | 0264AJ | 50 m | 1:50.00 | |
56 | 285 | Mikkelsen Victoria F. | 2001 | TRITON B | 0102AQ | 50 m | 1:50.77 | |
57 | 176 | Heegaard Malou | 2002 | RINGSTED | 0292AK | 50 m | 1:52.50 | |
58 | 346 | Eggertsen Melanie | 2002 | NAKSKOV | 0232AI | 50 m | ||
59 | 348 | Larsen Sofie Høj | 2002 | NAKSKOV | 0276AP | 50 m | ||
60 | 349 | Lindegaard Sophia | 2001 | NAKSKOV | 0132AV | 50 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 04 maj 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:43 |
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer |
Europarekord Senior: Camille Lacourt (1985) 52.11 2010-08-10 |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 56.27 2011-03-30 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 170 | Friberg Gustav | 1997 | RINGSTED | 9709AB | 25 m | 56.92 | |
2 | 362 | Paulsen Frederik Dalhøj | 1998 | BIRKERØD | 9833AK | 25 m | 58.05 | |
3 | 149 | Gerlach Andreas | 1995 | HILLERØD | 9527AK | 25 m | 58.35 | |
4 | 332 | Poulsen Magnus Sloth | 1995 | MK 31 | 9591AA | 25 m | 59.05 | |
5 | 251 | Müller Jonathan | 1997 | SK-SYD | 9751AB | 25 m | 1:00.76 | |
6 | 129 | Højbøge Patrick | 1992 | HERLUFSHOL | 9271AI | 25 m | 1:01.44 | |
7 | 370 | Pedersen Maxemillian | 1996 | ALLERØD | 9635AC | 25 m | 1:02.30 | |
8 | 67 | Matras William | 1998 | GLADSAXE | 9803AA | 25 m | 1:03.08 | |
9 | 164 | Zimmerman Karl | 1998 | MASS | 25 m | 1:03.27 | ||
10 | 250 | Müller Emil | 1995 | SK-SYD | 9555AB | 25 m | 1:04.76 | |
11 | 185 | Nielsen Andreas | 1994 | RINGSTED | 9495AK | 25 m | 1:04.96 | |
12 | 26 | Bech Thomas | 1998 | FARUM | 9857AM | 25 m | 1:07.91 | |
13 | 187 | Rasmussen Anders Juul | 1997 | RINGSTED | 9715AG | 25 m | 1:07.97 | |
14 | 33 | Jørner Mads | 1998 | FARUM | 9891AB | 25 m | 1:08.00 | |
15 | 121 | Christensen Mads | 1997 | HERLUFSHOL | 9773AP | 25 m | 1:09.97 | |
16 | 194 | Sørensen Jonas B. | 1993 | RINGSTED | 9375AF | 25 m | 1:10.50 | |
17 | 273 | Gustafson Lukas | 1999 | TRITON B | 9991AA | 25 m | 1:10.53 | |
18 | 244 | Gram-Lange Jonas | 1999 | SK-SYD | 9971AD | 25 m | 1:10.69 | |
19 | 234 | Postema Tom | 1994 | SJÖBO SS | AV8394 | 25 m | 1:11.47 | |
20 | 114 | Petersen Mads Steen | 1997 | HELSINGE | 9765AJ | 25 m | 1:11.57 | |
21 | 116 | Westermann Morten Jung | 1993 | HELSINGE | 9381AM | 25 m | 1:13.24 | |
22 | 104 | Granhøj Matthias Spring | 1999 | HELSINGE | 9947AD | 25 m | 1:13.72 | |
23 | 34 | Letting Malthe | 2001 | FARUM | 0111AB | 25 m | 1:14.38 | |
24 | 280 | Jensen Mathias Lund | 1997 | TRITON B | 9771AM | 25 m | 1:15.74 | |
25 | 292 | Schmidt Jakob | 1999 | TRITON B | 9913AO | 50 m | 1:17.84 | |
26 | 271 | Friland Jacob | 1999 | TRITON B | 9985AB | 25 m | 1:17.87 | |
27 | 312 | Linné-Westman Felix | 1999 | TRELLEBORG | AD5599 | 25 m | 1:19.07 | |
28 | 139 | Petersen Laurits Møller | 1999 | HERLUFSHOL | 9905AQ | 25 m | 1:19.72 | |
29 | 275 | Hansen Mikkel S. | 2000 | TRITON B | 0001AG | 25 m | 1:21.19 | |
30 | 300 | Wenk Daniel Berg | 2000 | TRITON B | 0099AB | 25 m | 1:22.37 | |
31 | 68 | Mikkelsen Sebastian | 1998 | GLADSAXE | 9811AF | 50 m | 1:22.45 | |
32 | 220 | Jensen Christian K. | 2000 | ALLERØD | 0099AD | 25 m | 1:23.20 | |
33 | 83 | Kenskov Laurits | 2001 | GSK | 0145AC | 25 m | 1:23.27 | |
34 | 226 | Poulsen Mads Thorenfeldt | 1999 | ALLERØD | 9965AD | 25 m | 1:27.32 | |
35 | 96 | Christiansen Oliver | 1999 | HELSINGE | 9903AN | 25 m | 1:28.57 | |
36 | 188 | Schytte Daniel | 2000 | RINGSTED | 0067AM | 25 m | 1:31.42 | |
37 | 353 | Petersen Nicolai Pagh | 2002 | NAKSKOV | 0235AB | 25 m | 1:31.98 | |
38 | 249 | Johansen Sebastian Olsen | 1997 | SK-SYD | 9737AO | 25 m | 1:33.60 | |
39 | 80 | Hansen Tobias Dan | 2002 | GSK | 0243AC | 25 m | 1:35.91 | |
40 | 74 | Andersen Victor N | 2000 | GSK | 0097AK | 25 m | 1:36.97 | |
41 | 87 | Lystlund Oliver | 2003 | GSK | 0363AA | 25 m | 1:39.26 | |
42 | 183 | Mortensen Joakim | 2002 | RINGSTED | 0271AH | 25 m | 1:41.63 | |
43 | 113 | Peters Andreas Gram | 2001 | HELSINGE | 0173AI | 50 m | 1:42.90 | |
44 | 293 | Schwartzbach Daniel | 1999 | TRITON B | 9999AJ | 50 m | 1:44.29 | |
45 | 84 | Krievs Carl Magnus | 2002 | GSK | 0257AD | 25 m | 1:48.54 | |
46 | 282 | Jørgensen Jonas Gjesse | 1998 | TRITON B | 9871AF | 50 m | 1:57.37 | |
47 | 93 | Wagner Jeppe | 2003 | GSK | 0387AF | 25 m | 2:00.61 | |
48 | 91 | Nielsen Rumle Strunge | 2003 | GSK | 0343AB | 25 m | 2:02.50 | |
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 04 maj 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:43 |
Løb 15, 400m Medley Damer |
Europarekord Senior: Katinka Hosszu (1989) 4:30.31 2009-08-02 |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:38.20 2009-08-02 |
Dansk Rekord Junior: Julie Aglund Lauridsen (1996) 4:52.62 2012-07-04 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 235 | Sjöholm Erica | 1997 | SJÖBO SS | AJ0497 | 25 m | 4:55.92 | |
2 | 358 | Boutrup Anna | 1998 | BIRKERØD | 9856AJ | 25 m | 4:56.71 | |
3 | 157 | Riis Simone Kronborg | 1997 | HILLERØD | 9786AN | 50 m | 5:27.27 | |
4 | 228 | Stampe Katrine | 2000 | ALLERØD | 0068AM | 25 m | 5:37.23 | |
5 | 267 | Bierre Victoria | 2000 | TRITON B | 0022AS | 50 m | 5:39.48 | |
6 | 40 | Aagaard Sarah Sejr | 2000 | FARUM | 0048AF | 25 m | 6:04.28 | |
7 | 301 | Wenk Helena Berg | 2000 | TRITON B | 0052AD | 25 m | 6:11.58 | |
8 | 190 | Steffensen Caroline | 2000 | RINGSTED | 0092AL | 25 m | 6:11.81 | |
9 | 217 | Frederiksen Kathrine Pii | 2000 | ALLERØD | 0036AA | 25 m | 6:19.75 | |
10 | 35 | Nielsen Mia Ishøj | 2000 | FARUM | 0066AB | 50 m | 6:26.99 | |
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 04 maj 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:43 |
Løb 15, 400m Medley Damer |
Europarekord Senior: Katinka Hosszu (1989) 4:30.31 2009-08-02 |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:38.20 2009-08-02 |
Dansk Rekord Junior: Julie Aglund Lauridsen (1996) 4:52.62 2012-07-04 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 235 | Sjöholm Erica | 1997 | SJÖBO SS | AJ0497 | 25 m | 4:55.92 | |
2 | 358 | Boutrup Anna | 1998 | BIRKERØD | 9856AJ | 25 m | 4:56.71 | |
3 | 157 | Riis Simone Kronborg | 1997 | HILLERØD | 9786AN | 50 m | 5:27.27 | |
4 | 228 | Stampe Katrine | 2000 | ALLERØD | 0068AM | 25 m | 5:37.23 | |
5 | 267 | Bierre Victoria | 2000 | TRITON B | 0022AS | 50 m | 5:39.48 | |
6 | 40 | Aagaard Sarah Sejr | 2000 | FARUM | 0048AF | 25 m | 6:04.28 | |
7 | 301 | Wenk Helena Berg | 2000 | TRITON B | 0052AD | 25 m | 6:11.58 | |
8 | 190 | Steffensen Caroline | 2000 | RINGSTED | 0092AL | 25 m | 6:11.81 | |
9 | 217 | Frederiksen Kathrine Pii | 2000 | ALLERØD | 0036AA | 25 m | 6:19.75 | |
10 | 35 | Nielsen Mia Ishøj | 2000 | FARUM | 0066AB | 50 m | 6:26.99 | |
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 04 maj 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:43 |
Løb 16, 400m Medley Herrer |
Europarekord Senior: Laszlo Cseh (1985) 4:06.16 2008-08-10 |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 4:16.78 2009-09-02 |
Dansk Rekord Junior: Jacob Carstensen (1978) 4:25.23 1995-07-20 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 251 | Müller Jonathan | 1997 | SK-SYD | 9751AB | 25 m | 4:33.65 | |
2 | 204 | Heltborg Andreas Borre | 1996 | ALLERØD | 9651AE | 25 m | 4:34.00 | |
3 | 256 | Saugmann Jens | 1996 | SK-SYD | 9625AK | 25 m | 4:39.99 | |
4 | 375 | Weberg Jacob | 1997 | ALLERØD | 9791AC | 25 m | 4:50.20 | |
5 | 314 | Lloyd Victor | 1996 | TRELLEBORG | AH8796 | 25 m | 4:51.16 | |
6 | 206 | Holck Kasper Sveistrup | 1996 | ALLERØD | 9615AJ | 25 m | 4:54.62 | |
7 | 216 | Andersen Anton Borring | 1999 | ALLERØD | 9919AD | 25 m | 5:07.69 | |
8 | 17 | Hansen Lars Breum | 1997 | FARUM | 9713AA | 25 m | 5:13.28 | |
9 | 33 | Jørner Mads | 1998 | FARUM | 9891AB | 50 m | 5:43.10 | |
10 | 300 | Wenk Daniel Berg | 2000 | TRITON B | 0099AB | 50 m | 6:19.07 | |
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 04 maj 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:43 |
Løb 16, 400m Medley Herrer |
Europarekord Senior: Laszlo Cseh (1985) 4:06.16 2008-08-10 |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 4:16.78 2009-09-02 |
Dansk Rekord Junior: Jacob Carstensen (1978) 4:25.23 1995-07-20 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 251 | Müller Jonathan | 1997 | SK-SYD | 9751AB | 25 m | 4:33.65 | |
2 | 204 | Heltborg Andreas Borre | 1996 | ALLERØD | 9651AE | 25 m | 4:34.00 | |
3 | 256 | Saugmann Jens | 1996 | SK-SYD | 9625AK | 25 m | 4:39.99 | |
4 | 375 | Weberg Jacob | 1997 | ALLERØD | 9791AC | 25 m | 4:50.20 | |
5 | 314 | Lloyd Victor | 1996 | TRELLEBORG | AH8796 | 25 m | 4:51.16 | |
6 | 206 | Holck Kasper Sveistrup | 1996 | ALLERØD | 9615AJ | 25 m | 4:54.62 | |
7 | 216 | Andersen Anton Borring | 1999 | ALLERØD | 9919AD | 25 m | 5:07.69 | |
8 | 17 | Hansen Lars Breum | 1997 | FARUM | 9713AA | 25 m | 5:13.28 | |
9 | 33 | Jørner Mads | 1998 | FARUM | 9891AB | 50 m | 5:43.10 | |
10 | 300 | Wenk Daniel Berg | 2000 | TRITON B | 0099AB | 50 m | 6:19.07 | |
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 04 maj 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:43 |
Løb 17, 100m Butterfly Damer |
Europarekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 56.06 2009-07-27 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 57.25 2012-07-28 |
Dansk Rekord Junior: Christina Munkholm (1996) 1:00.24 2012-07-07 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 23 | Refn Mie | 1993 | FARUM | 9342AB | 25 m | 1:00.48 | |
2 | 7 | Sørensen Katrine Holm | 1992 | ESBJERG | 9282AG | 50 m | 1:00.86 | |
3 | 359 | Erichsen Caroline | 1998 | BIRKERØD | 9814AC | 25 m | 1:01.30 | |
4 | 200 | Bentin Lise-Lotte Larsen | 1997 | ALLERØD | 9724AA | 25 m | 1:01.98 | |
5 | 209 | Schmidt Julie | 1995 | ALLERØD | 9578AK | 25 m | 1:02.31 | |
6 | 201 | Gosvig Karina Sørensen | 1996 | ALLERØD | 9658AB | 25 m | 1:02.69 | |
7 | 310 | Johnsson Josefine | 1996 | TRELLEBORG | AL7296 | 50 m | 1:04.70 | |
8 | 360 | Friis Ditte | 1999 | BIRKERØD | 9912AJ | 25 m | 1:06.66 | |
9 | 175 | Hansen Karoline Olander | 1994 | RINGSTED | 9414AM | 25 m | 1:08.44 | |
10 | 237 | Svensson Therese | 1991 | SJÖBO SS | AX7891 | 25 m | 1:08.55 | |
11 | 231 | Andersson Augusta | 1997 | SJÖBO SS | AM9297 | 25 m | 1:08.73 | |
12 | 150 | Hansen Isabella Wedel | 1996 | HILLERØD | 9678AH | 25 m | 1:08.80 | |
13 | 157 | Riis Simone Kronborg | 1997 | HILLERØD | 9786AN | 25 m | 1:09.26 | |
14 | 337 | Andersen Kirstine | 1997 | VI39 | 9776AF | 50 m | 1:09.55 | |
15 | 361 | Høgskilde Cecilie | 1999 | BIRKERØD | 9922AD | 25 m | 1:10.49 | |
16 | 326 | Lisakowski Julia | 1994 | MK 31 | 9444AP | 25 m | 1:10.71 | |
17 | 151 | Lamberth Julie | 1996 | HILLERØD | 9622AQ | 25 m | 1:10.99 | |
18 | 162 | Magnusson Amanda | 1999 | MASS | 50 m | 1:12.11 | ||
19 | 191 | Steffensen Emilie | 1997 | RINGSTED | 9798AP | 25 m | 1:12.31 | |
20 | 327 | Madsen Maria | 1995 | MK 31 | 9524AC | 50 m | 1:12.64 | |
21 | 294 | Sonne Nanna | 1999 | TRITON B | 9906AH | 25 m | 1:13.16 | |
22 | 153 | Lohse Rikke Mundt | 1996 | HILLERØD | 9682AJ | 25 m | 1:13.35 | |
23 | 269 | Clement Nicoline | 1999 | TRITON B | 9936AF | 25 m | 1:15.06 | |
24 | 148 | Englund Freja | 1997 | HILLERØD | 9726AP | 25 m | 1:15.43 | |
25 | 232 | Börjesson Rebecca | 1999 | SJÖBO SS | AT6299 | 25 m | 1:16.26 | |
26 | 267 | Bierre Victoria | 2000 | TRITON B | 0022AS | 25 m | 1:18.52 | |
27 | 317 | Sjöberg Sofia | 1997 | TRELLEBORG | AT5697 | 50 m | 1:22.58 | |
28 | 286 | Nekhorochko Katharina | 2000 | TRITON B | 0014AH | 25 m | 1:22.83 | |
29 | 322 | Heick Emilie | 1999 | MK 31 | 9996AC | 50 m | 1:24.57 | |
30 | 217 | Frederiksen Kathrine Pii | 2000 | ALLERØD | 0036AA | 25 m | 1:26.55 | |
31 | 334 | Søgaard Lea | 1998 | MK 31 | 9836AB | 50 m | 1:28.26 | |
32 | 301 | Wenk Helena Berg | 2000 | TRITON B | 0052AD | 25 m | 1:28.93 | |
33 | 257 | Thorsen Simone | 1998 | SK-SYD | 9868AN | 25 m | 1:33.75 | |
34 | 75 | Brandt Signe | 2001 | GSK | 0144AI | 25 m | 1:34.66 | |
35 | 88 | Mose Ida T | 2002 | GSK | 0242AK | 25 m | 1:36.81 | |
36 | 315 | Sandberg Matilda | 1997 | TRELLEBORG | AI8297 | 50 m | 1:38.22 | |
37 | 141 | Vaabengaard Nicole | 2002 | HERLUFSHOL | 0238AM | 50 m | 2:04.76 | |
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 04 maj 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:43 |
Løb 18, 100m Butterfly Herrer |
Europarekord Senior: Milorad Cavic (1984) 49.95 2009-08-01 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 54.16 2012-03-24 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 21 | Nielsen Lasse Lykke | 1995 | FARUM | 9555AA | 25 m | 58.12 | |
2 | 159 | Bratt Joachim | 1995 | MASS | 50 m | 58.13 | ||
3 | 70 | Olsen Anton | 1998 | GLADSAXE | 9871AE | 25 m | 58.46 | |
4 | 250 | Müller Emil | 1995 | SK-SYD | 9555AB | 25 m | 58.53 | |
5 | 256 | Saugmann Jens | 1996 | SK-SYD | 9625AK | 25 m | 58.68 | |
6 | 211 | Weberg Martin | 1994 | ALLERØD | 9453AC | 25 m | 59.97 | |
7 | 251 | Müller Jonathan | 1997 | SK-SYD | 9751AB | 25 m | 1:00.16 | |
8 | 363 | Sandager Mads Christian | 1998 | BIRKERØD | 9859AA | 25 m | 1:00.39 | |
9 | 27 | Christian Daniel | 1998 | FARUM | 9829AJ | 25 m | 1:00.80 | |
10 | 344 | Tollundgaard Benjamin S. | 1996 | STT | 9605AK | 25 m | 1:00.80 | |
11 | 18 | Hansen Niels Breum | 1994 | FARUM | 9411AE | 25 m | 1:00.86 | |
12 | 174 | Hansen Claus | 1995 | RINGSTED | 9593AP | 25 m | 1:01.85 | |
13 | 340 | Andersen Alexander Skov | 1993 | STT | 9391AE | 50 m | 1:01.93 | |
14 | 351 | Nielsen Martin | 1996 | NAKSKOV | 9653AB | 25 m | 1:01.99 | |
15 | 314 | Lloyd Victor | 1996 | TRELLEBORG | AH8796 | 25 m | 1:03.23 | |
16 | 169 | Carstensen Magnus | 1999 | RINGSTED | 9903AH | 25 m | 1:04.24 | |
17 | 342 | Mariegaard Johannes E. | 1997 | STT | 9743AF | 25 m | 1:04.26 | |
18 | 146 | Blidarevic Stefan | 1996 | HILLERØD | 9607AF | 25 m | 1:04.88 | |
19 | 173 | Hansen Bjørn | 1998 | RINGSTED | 9859AN | 25 m | 1:05.56 | |
20 | 114 | Petersen Mads Steen | 1997 | HELSINGE | 9765AJ | 25 m | 1:06.32 | |
21 | 64 | Hyllested Jonas | 1999 | GLADSAXE | 9955AB | 25 m | 1:06.50 | |
22 | 39 | Aagaard Christian Sejr | 1998 | FARUM | 9817AG | 25 m | 1:07.11 | |
23 | 161 | Leander Tor | 1999 | MASS | 50 m | 1:08.62 | ||
24 | 292 | Schmidt Jakob | 1999 | TRITON B | 9913AO | 25 m | 1:10.40 | |
25 | 281 | Joensen Johan | 2000 | TRITON B | 0005AB | 25 m | 1:11.18 | |
26 | 253 | Rasmussen Marius | 1999 | SK-SYD | 9937AL | 25 m | 1:12.87 | |
27 | 96 | Christiansen Oliver | 1999 | HELSINGE | 9903AN | 25 m | 1:14.99 | |
28 | 172 | Grandjean Victor | 2001 | RINGSTED | 0107AF | 25 m | 1:16.58 | |
29 | 182 | Magnusson Jakob | 1998 | RINGSTED | 9847AP | 25 m | 1:17.34 | |
30 | 68 | Mikkelsen Sebastian | 1998 | GLADSAXE | 9811AF | 25 m | 1:17.64 | |
31 | 63 | Hansen Oscar Thris | 1997 | GLADSAXE | 9733AP | 25 m | 1:18.53 | |
32 | 300 | Wenk Daniel Berg | 2000 | TRITON B | 0099AB | 25 m | 1:18.56 | |
33 | 273 | Gustafson Lukas | 1999 | TRITON B | 9991AA | 50 m | 1:23.32 | |
34 | 177 | Jensen Mads | 2001 | RINGSTED | 0105AF | 25 m | 1:24.10 | |
35 | 30 | Grundesen Magnus | 1998 | FARUM | 9807AL | 50 m | 1:25.00 | |
36 | 184 | Nielsen Anders | 2001 | RINGSTED | 0123AF | 25 m | 1:30.19 | |
37 | 192 | Szokody Martin | 1999 | RINGSTED | 9915AN | 25 m | 1:30.58 | |
38 | 275 | Hansen Mikkel S. | 2000 | TRITON B | 0001AG | 25 m | 1:32.03 | |
39 | 80 | Hansen Tobias Dan | 2002 | GSK | 0243AC | 25 m | 1:32.31 | |
40 | 31 | Hansen Christian Ong | 2001 | FARUM | 0129AI | 50 m | 1:35.00 | |
41 | 86 | Langvad Thomas | 2002 | GSK | 0223AC | 25 m | 1:36.39 | |
42 | 77 | Dyrved Daniel | 2000 | GSK | 0047AK | 25 m | 1:37.80 | |
43 | 188 | Schytte Daniel | 2000 | RINGSTED | 0067AM | 25 m | 1:42.20 | |
44 | 345 | Abildgaard Andrè | 1999 | NAKSKOV | 9923AH | 50 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 04 maj 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:43 |
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer |
Europarekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:20.53 2013-03-29 |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:20.53 2013-03-29 |
Dansk Rekord Junior: Cecilie Holten (1996) 2:33.79 2011-07-07 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 6 | Pedersen Rikke Møller | 1989 | FREM | 8996AB | 50 m | 2:20.53 | |
2 | 212 | Christoffersen Sara Krog | 1996 | BIRKERØD | 9682AF | 25 m | 2:34.20 | |
3 | 152 | Leth-Petersen Julie | 1997 | HILLERØD | 9788AL | 25 m | 2:35.04 | |
4 | 339 | Lindblad Anne-Sofie | 1997 | VI39 | 9716AF | 25 m | 2:35.31 | |
5 | 358 | Boutrup Anna | 1998 | BIRKERØD | 9856AJ | 25 m | 2:37.29 | |
6 | 374 | Vogel Katarina | 1997 | ALLERØD | 9742AB | 25 m | 2:38.68 | |
7 | 181 | Magnusdottir Freydis | 1995 | RINGSTED | 9582AY | 25 m | 2:39.60 | |
8 | 186 | Nielsen Signe | 1998 | RINGSTED | 9848AF | 25 m | 2:41.37 | |
9 | 365 | Gosvig Louise Sørensen | 1997 | ALLERØD | 9784AA | 25 m | 2:46.91 | |
10 | 337 | Andersen Kirstine | 1997 | VI39 | 9776AF | 50 m | 2:54.46 | |
11 | 157 | Riis Simone Kronborg | 1997 | HILLERØD | 9786AN | 50 m | 2:54.74 | |
12 | 283 | Lauridsen Josephine G. | 2001 | TRITON B | 0168AD | 25 m | 2:55.80 | |
13 | 290 | Refsgaard Line | 2000 | TRITON B | 0004AD | 25 m | 2:57.42 | |
14 | 297 | Strandby Sofie | 1999 | TRITON B | 9976AC | 25 m | 3:00.48 | |
15 | 66 | Madsen Katrine Tetzschner | 2000 | GLADSAXE | 0082AG | 25 m | 3:07.11 | |
16 | 62 | Gram Freja | 1999 | GLADSAXE | 9962AL | 25 m | 3:15.10 | |
17 | 72 | Stentved Marie-Louise | 2000 | GLADSAXE | 0024AJ | 25 m | 3:15.60 | |
18 | 268 | Buch Maria | 1999 | TRITON B | 9952AQ | 25 m | 3:19.09 | |
19 | 225 | Lund Amanda Egerod | 2000 | ALLERØD | 0046AA | 50 m | 3:23.81 | |
20 | 255 | Rübner-Petersen Trine | 1997 | SK-SYD | 9702AZ | 25 m | 3:30.56 | |
21 | 137 | Pedersen Line | 2001 | HERLUFSHOL | 0198AQ | 25 m | 3:31.16 | |
22 | 36 | Rasmussen Carolina Sahl | 2001 | FARUM | 0126AB | 25 m | 3:34.46 | |
23 | 92 | Sørensen Amalie V. | 2002 | GSK | 0274AC | 25 m | 3:44.91 | |
24 | 347 | Jørgensen Frida Munch | 1999 | NAKSKOV | 9924AF | 25 m | 3:46.90 | |
25 | 90 | Møller Katharina N | 2001 | GSK | 0122AI | 50 m | 3:47.71 | |
26 | 32 | Jørgensen Simone | 1999 | FARUM | 9928AN | 50 m | 3:52.45 | |
27 | 78 | Enemærke Amalie Kruse | 2003 | GSK | 0392AI | 50 m | 4:20.00 | |
28 | 349 | Lindegaard Sophia | 2001 | NAKSKOV | 0132AV | 50 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 04 maj 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:43 |
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer |
Europarekord Senior: Daniel Gyurta (1989) 2:07.64 2009-07-31 |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:11.41 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 2006-07-09 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 341 | Mariegaard Frederik A. | 1994 | STT | 9433AI | 25 m | 2:23.35 | |
2 | 29 | Greve Philip | 1998 | FARUM | 9839AK | 25 m | 2:25.33 | |
3 | 64 | Hyllested Jonas | 1999 | GLADSAXE | 9955AB | 25 m | 2:32.95 | |
4 | 233 | Postema Luke | 1995 | SJÖBO SS | AS6195 | 25 m | 2:33.27 | |
5 | 67 | Matras William | 1998 | GLADSAXE | 9803AA | 25 m | 2:34.33 | |
6 | 324 | Jungersen Martin | 1997 | MK 31 | 9799AA | 25 m | 2:36.21 | |
7 | 160 | Börjeson Pär | 1998 | MASS | 50 m | 2:38.09 | ||
8 | 169 | Carstensen Magnus | 1999 | RINGSTED | 9903AH | 25 m | 2:39.17 | |
9 | 363 | Sandager Mads Christian | 1998 | BIRKERØD | 9859AA | 25 m | 2:41.51 | |
10 | 344 | Tollundgaard Benjamin S. | 1996 | STT | 9605AK | 50 m | 2:48.05 | |
11 | 118 | Brander Marco | 1996 | HERLUFSHOL | 9655AL | 25 m | 2:51.07 | |
12 | 63 | Hansen Oscar Thris | 1997 | GLADSAXE | 9733AP | 25 m | 2:52.13 | |
13 | 216 | Andersen Anton Borring | 1999 | ALLERØD | 9919AD | 25 m | 2:53.09 | |
14 | 226 | Poulsen Mads Thorenfeldt | 1999 | ALLERØD | 9965AD | 25 m | 2:57.76 | |
15 | 271 | Friland Jacob | 1999 | TRITON B | 9985AB | 25 m | 3:00.45 | |
16 | 112 | Neldeberg Frederik J. | 2000 | HELSINGE | 0095AI | 25 m | 3:04.02 | |
17 | 238 | Tufvesson Simon | 1999 | SJÖBO SS | AN3599 | 25 m | 3:12.13 | |
18 | 99 | Forsberg Peter | 1997 | HELSINGE | 9787AS | 25 m | 3:12.79 | |
19 | 107 | Johnson Harrison | 1998 | HELSINGE | 9817AU | 25 m | 3:21.43 | |
20 | 246 | Hansen Mikkel Christoffer | 2000 | SK-SYD | 0077AJ | 25 m | 3:21.76 | |
21 | 116 | Westermann Morten Jung | 1993 | HELSINGE | 9381AM | 50 m | 3:27.00 | |
22 | 98 | Forsberg Jakob | 2000 | HELSINGE | 0053AM | 25 m | 3:28.26 | |
23 | 193 | Søgaard Alexander | 2002 | RINGSTED | 0293AE | 25 m | 3:40.59 | |
24 | 79 | Grell Oskar Skov | 2002 | GSK | 0217AC | 50 m | 4:00.62 | |
25 | 340 | Andersen Alexander Skov | 1993 | STT | 9391AE | 50 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 04 maj 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:43 |
Løb 21, 800m Frisvømning Damer |
Europarekord Senior: Rebecca Adlington (1989) 8:14.10 2008-08-16 |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:15.92 2009-08-01 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:41.40 2004-07-16 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 259 | Wael Emma | 1993 | SK-SYD | 9374AL | 25 m | 8:55.20 | |
2 | 207 | Howardsen Maj | 1997 | ALLERØD | 9798AD | 25 m | 8:56.16 | |
3 | 13 | Bastiansen Maria | 1995 | FARUM | 9504AD | 25 m | 8:57.02 | |
4 | 213 | Duus Lisa Steen | 1997 | BIRKERØD | 9764AI | 25 m | 9:10.06 | |
5 | 371 | Riisberg Nicoline M. | 1997 | ALLERØD | 9794AD | 25 m | 9:21.24 | |
6 | 245 | Hansen Camilla | 1995 | SK-SYD | 9592AD | 25 m | 9:29.57 | |
7 | 369 | Nielsen Anne Sofie | 1999 | ALLERØD | 9904AC | 25 m | 9:34.58 | |
8 | 343 | Munkholm Rikke | 1998 | STT | 9812AB | 25 m | 9:36.85 | |
9 | 307 | Cronqvist Hanna | 1996 | TRELLEBORG | AD5496 | 25 m | 9:36.92 | |
10 | 65 | Larsen Kamilla | 1996 | GLADSAXE | 9636AQ | 25 m | 9:39.90 | |
11 | 203 | Hansen Stephanie | 1996 | ALLERØD | 9622AA | 25 m | 9:43.20 | |
12 | 210 | Sparre Tone Laksafoss | 1996 | ALLERØD | 9612AC | 50 m | 9:48.80 | |
13 | 62 | Gram Freja | 1999 | GLADSAXE | 9962AL | 25 m | 9:50.52 | |
14 | 72 | Stentved Marie-Louise | 2000 | GLADSAXE | 0024AJ | 25 m | 10:09.79 | |
15 | 14 | Dideriksen Lærke | 1984 | FARUM | 8402AA | 50 m | 10:30.00 | |
16 | 294 | Sonne Nanna | 1999 | TRITON B | 9906AH | 50 m | 10:31.65 | |
17 | 191 | Steffensen Emilie | 1997 | RINGSTED | 9798AP | 50 m | 10:45.00 | |
18 | 66 | Madsen Katrine Tetzschner | 2000 | GLADSAXE | 0082AG | 25 m | 11:09.35 | |
19 | 228 | Stampe Katrine | 2000 | ALLERØD | 0068AM | 50 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 04 maj 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:43 |
Løb 22, 800m Frisvømning Herrer |
Europarekord Senior: Frederico Colbertaldo (1988) 7:43.84 2009-07-29 |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 7:52.18 2009-07-28 |
Dansk Rekord Junior: Anton Ørskov Ipsen (1994) 8:09.67 2012-07-07 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 351 | Nielsen Martin | 1996 | NAKSKOV | 9653AB | 25 m | 8:27.51 | |
2 | 205 | Himmelstrup Jonas | 1995 | ALLERØD | 9513AF | 25 m | 8:34.52 | |
3 | 306 | Christensen Cebastian | 1998 | TRELLEBORG | AE7798 | 25 m | 8:47.26 | |
4 | 320 | Drevskich Victor | 1996 | MK 31 | 9631AE | 50 m | 9:04.00 | |
5 | 127 | Hansen Jonas | 1996 | HERLUFSHOL | 9663AN | 25 m | 9:10.68 | |
6 | 26 | Bech Thomas | 1998 | FARUM | 9857AM | 50 m | 9:20.00 | |
7 | 313 | Lloyd Axel | 1999 | TRELLEBORG | AE4599 | 25 m | 9:37.31 | |
8 | 244 | Gram-Lange Jonas | 1999 | SK-SYD | 9971AD | 50 m | 9:39.36 | |
9 | 187 | Rasmussen Anders Juul | 1997 | RINGSTED | 9715AG | 50 m | 9:45.00 | |
10 | 104 | Granhøj Matthias Spring | 1999 | HELSINGE | 9947AD | 25 m | 9:53.11 | |
11 | 258 | Urfeldt Nikolaj | 1997 | SK-SYD | 9747AP | 50 m | 10:32.59 | |
12 | 314 | Lloyd Victor | 1996 | TRELLEBORG | AH8796 | 25 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 04 maj 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:43 |
Løb 23, 4X100m Frisvømning Damer |
Europarekord Senior: Holland (1900) 3:31.72 2009-07-26 |
Dansk Rekord Senior: Sigma NS (1900) 3:45.16 2009-04-11 |
Dansk Rekord Junior: Køge Piger (1900) 3:54.30 2011-06-26 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 198 | Sigma Damer | 0 | SIGMA | 50 m | 3:59.99 | ||
2 | 303 | Tss Lag 1 | 0 | TRELLEBORG | 50 m | 4:02.88 | ||
3 | 12 | Farum Roses | 1990 | FARUM | 25 m | 4:04.15 | ||
4 | 165 | Ringsted Damer | 0 | RINGSTED | 25 m | 4:16.85 | ||
5 | 262 | Triton Piger 1 | 0 | TRITON B | 50 m | 4:28.00 | ||
6 | 356 | Sigma Piger 1 | 0 | SIGMA | 50 m | |||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 04 maj 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:43 |
Løb 24, 4X100m Frisvømning Herrer |
Europarekord Senior: Frankrig (1900) 3:08.32 2008-08-11 |
Dansk Rekord Senior: EliteSvøm Esbjerg (1900) 3:23.47 2009-04-07 |
Dansk Rekord Junior: VAT drenge (1900) 3:29.09 2011-06-25 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 10 | Farum Guns | 1977 | FARUM | 25 m | 3:40.50 | ||
2 | 9 | Farum Guns2 | 1997 | FARUM | 25 m | 3:42.00 | ||
3 | 166 | Ringsted Herrer | 0 | RINGSTED | 25 m | 3:45.71 | ||
4 | 199 | Sigma Herrer | 0 | SIGMA | 50 m | 3:46.50 | ||
5 | 61 | Gsc Drenge | 0 | GLADSAXE | 50 m | 4:02.00 | ||
6 | 158 | Mass | 0 | MASS | 50 m | 4:02.34 | ||
7 | 303 | Tss Lag 1 | 0 | TRELLEBORG | 50 m | 4:55.10 | ||
8 | 354 | Sigma Drenge 1 | 0 | SIGMA | 50 m | |||
9 | 355 | Sigma Drenge 2 | 0 | SIGMA | 50 m | |||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 04 maj 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:43 |
Løb 25, 200m Rygsvømning Damer |
Europarekord Senior: Anastasia Zueva (1990) 2:04.94 2009-08-01 |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 2009-07-31 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.97 2012-03-25 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 1 | Bro Sarah | 1996 | ALLERØD | 9686AE | 50 m | 2:16.83 | |
2 | 371 | Riisberg Nicoline M. | 1997 | ALLERØD | 9794AD | 25 m | 2:18.91 | |
3 | 235 | Sjöholm Erica | 1997 | SJÖBO SS | AJ0497 | 25 m | 2:19.86 | |
4 | 361 | Høgskilde Cecilie | 1999 | BIRKERØD | 9922AD | 25 m | 2:20.94 | |
5 | 305 | Andersson Tove | 1995 | TRELLEBORG | AC0695 | 25 m | 2:25.38 | |
6 | 274 | Hansen Katrine B. | 1999 | TRITON B | 9934AB | 25 m | 2:25.80 | |
7 | 338 | Drewsen Nanna | 1998 | VI39 | 9848AH | 25 m | 2:26.33 | |
8 | 134 | Lylloff Tanja | 1998 | HERLUFSHOL | 9816AB | 25 m | 2:27.86 | |
9 | 328 | Mariner Sarah | 1998 | MK 31 | 9882AI | 25 m | 2:29.38 | |
10 | 191 | Steffensen Emilie | 1997 | RINGSTED | 9798AP | 25 m | 2:32.06 | |
11 | 294 | Sonne Nanna | 1999 | TRITON B | 9906AH | 25 m | 2:32.22 | |
12 | 19 | Jørgensen Cecilie | 1998 | FARUM | 9894AM | 25 m | 2:33.54 | |
13 | 286 | Nekhorochko Katharina | 2000 | TRITON B | 0014AH | 25 m | 2:36.86 | |
14 | 228 | Stampe Katrine | 2000 | ALLERØD | 0068AM | 25 m | 2:37.59 | |
15 | 267 | Bierre Victoria | 2000 | TRITON B | 0022AS | 25 m | 2:37.70 | |
16 | 236 | Sjöholm Lina | 2000 | SJÖBO SS | AD7200 | 25 m | 2:40.54 | |
17 | 269 | Clement Nicoline | 1999 | TRITON B | 9936AF | 25 m | 2:40.58 | |
18 | 179 | Langtoft Celina | 1999 | RINGSTED | 9948AK | 25 m | 2:40.94 | |
19 | 240 | Bzorek Ida | 1997 | SK-SYD | 9742AT | 25 m | 2:42.05 | |
20 | 284 | Ljungstrøm Emma Anne | 1999 | TRITON B | 9908AH | 25 m | 2:42.89 | |
21 | 140 | Rasmussen Lærke | 1997 | HERLUFSHOL | 9784AD | 25 m | 2:43.76 | |
22 | 224 | Larsen Karina Garne | 2000 | ALLERØD | 0068AH | 25 m | 2:49.16 | |
23 | 40 | Aagaard Sarah Sejr | 2000 | FARUM | 0048AF | 25 m | 2:52.15 | |
24 | 330 | Mørch Karen | 1998 | MK 31 | 9846AK | 25 m | 2:52.50 | |
25 | 296 | Strandby Line | 2001 | TRITON B | 0106AD | 25 m | 2:54.89 | |
26 | 268 | Buch Maria | 1999 | TRITON B | 9952AQ | 25 m | 2:55.39 | |
27 | 190 | Steffensen Caroline | 2000 | RINGSTED | 0092AL | 25 m | 3:01.80 | |
28 | 257 | Thorsen Simone | 1998 | SK-SYD | 9868AN | 25 m | 3:03.83 | |
29 | 32 | Jørgensen Simone | 1999 | FARUM | 9928AN | 50 m | 3:06.70 | |
30 | 90 | Møller Katharina N | 2001 | GSK | 0122AI | 25 m | 3:15.95 | |
31 | 225 | Lund Amanda Egerod | 2000 | ALLERØD | 0046AA | 25 m | 3:17.37 | |
32 | 189 | Sejling Karla | 2001 | RINGSTED | 0176AI | 25 m | 3:22.55 | |
33 | 352 | Pedersen Julie Pagh | 1998 | NAKSKOV | 9892AT | 25 m | 3:25.09 | |
34 | 78 | Enemærke Amalie Kruse | 2003 | GSK | 0392AI | 25 m | 3:49.64 | |
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 04 maj 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:43 |
Løb 26, 200m Rygsvømning Herrer |
Europarekord Senior: Arkady Vyatchanin (1984) 1:54.75 2009-07-31 |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 2:01.37 2011-07-23 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 2:02.31 2009-04-09 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 170 | Friberg Gustav | 1997 | RINGSTED | 9709AB | 25 m | 2:05.72 | |
2 | 362 | Paulsen Frederik Dalhøj | 1998 | BIRKERØD | 9833AK | 25 m | 2:06.55 | |
3 | 332 | Poulsen Magnus Sloth | 1995 | MK 31 | 9591AA | 25 m | 2:09.57 | |
4 | 67 | Matras William | 1998 | GLADSAXE | 9803AA | 25 m | 2:12.71 | |
5 | 251 | Müller Jonathan | 1997 | SK-SYD | 9751AB | 25 m | 2:12.97 | |
6 | 314 | Lloyd Victor | 1996 | TRELLEBORG | AH8796 | 25 m | 2:17.81 | |
7 | 164 | Zimmerman Karl | 1998 | MASS | 25 m | 2:18.82 | ||
8 | 185 | Nielsen Andreas | 1994 | RINGSTED | 9495AK | 25 m | 2:19.31 | |
9 | 363 | Sandager Mads Christian | 1998 | BIRKERØD | 9859AA | 25 m | 2:19.64 | |
10 | 173 | Hansen Bjørn | 1998 | RINGSTED | 9859AN | 25 m | 2:21.24 | |
11 | 37 | Skovrup Lasse Kriegel | 1998 | FARUM | 9861AK | 25 m | 2:21.70 | |
12 | 187 | Rasmussen Anders Juul | 1997 | RINGSTED | 9715AG | 25 m | 2:23.12 | |
13 | 340 | Andersen Alexander Skov | 1993 | STT | 9391AE | 50 m | 2:24.18 | |
14 | 341 | Mariegaard Frederik A. | 1994 | STT | 9433AI | 50 m | 2:25.00 | |
15 | 64 | Hyllested Jonas | 1999 | GLADSAXE | 9955AB | 25 m | 2:26.53 | |
16 | 344 | Tollundgaard Benjamin S. | 1996 | STT | 9605AK | 50 m | 2:29.00 | |
17 | 26 | Bech Thomas | 1998 | FARUM | 9857AM | 50 m | 2:30.00 | |
18 | 33 | Jørner Mads | 1998 | FARUM | 9891AB | 25 m | 2:30.00 | |
19 | 273 | Gustafson Lukas | 1999 | TRITON B | 9991AA | 25 m | 2:32.10 | |
20 | 319 | Sørensen Anders | 1999 | VI39 | 9905AC | 25 m | 2:35.57 | |
21 | 34 | Letting Malthe | 2001 | FARUM | 0111AB | 25 m | 2:37.82 | |
22 | 221 | Jeppsson Kasper | 1999 | ALLERØD | 9961AG | 25 m | 2:39.56 | |
23 | 104 | Granhøj Matthias Spring | 1999 | HELSINGE | 9947AD | 25 m | 2:40.93 | |
24 | 281 | Joensen Johan | 2000 | TRITON B | 0005AB | 25 m | 2:41.32 | |
25 | 280 | Jensen Mathias Lund | 1997 | TRITON B | 9771AM | 25 m | 2:48.36 | |
26 | 229 | Stavngaard Tobias | 2000 | ALLERØD | 0019AC | 50 m | 2:48.63 | |
27 | 300 | Wenk Daniel Berg | 2000 | TRITON B | 0099AB | 25 m | 2:49.53 | |
28 | 292 | Schmidt Jakob | 1999 | TRITON B | 9913AO | 50 m | 2:50.44 | |
29 | 295 | Sparholt Niels Paulli | 2000 | TRITON B | 0027AF | 25 m | 2:50.98 | |
30 | 226 | Poulsen Mads Thorenfeldt | 1999 | ALLERØD | 9965AD | 50 m | 3:02.68 | |
31 | 83 | Kenskov Laurits | 2001 | GSK | 0145AC | 25 m | 3:03.52 | |
32 | 110 | Mogensen Alexander | 1999 | HELSINGE | 9987AP | 25 m | 3:09.06 | |
33 | 249 | Johansen Sebastian Olsen | 1997 | SK-SYD | 9737AO | 25 m | 3:19.24 | |
34 | 87 | Lystlund Oliver | 2003 | GSK | 0363AA | 50 m | 3:40.00 | |
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 04 maj 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:43 |
Løb 27, 100m Frisvømning Damer |
Europarekord Senior: Britta Steffen (1983) 52.07 2009-07-31 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 53.41 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 5 | Gray Jeanette Ottesen | 1987 | KVIK | 8728AB | 50 m | 53.41 | |
2 | 8 | Blume Pernille | 1994 | BIRKERØD | 9498AC | 50 m | 54.06 | |
3 | 327 | Madsen Maria | 1995 | MK 31 | 9524AC | 25 m | 56.92 | |
4 | 15 | Dolleris Annelouise | 1995 | FARUM | 9514AB | 25 m | 58.44 | |
5 | 207 | Howardsen Maj | 1997 | ALLERØD | 9798AD | 25 m | 58.85 | |
6 | 307 | Cronqvist Hanna | 1996 | TRELLEBORG | AD5496 | 25 m | 58.90 | |
7 | 200 | Bentin Lise-Lotte Larsen | 1997 | ALLERØD | 9724AA | 25 m | 59.06 | |
8 | 259 | Wael Emma | 1993 | SK-SYD | 9374AL | 25 m | 59.15 | |
9 | 201 | Gosvig Karina Sørensen | 1996 | ALLERØD | 9658AB | 25 m | 59.47 | |
10 | 62 | Gram Freja | 1999 | GLADSAXE | 9962AL | 25 m | 59.69 | |
11 | 209 | Schmidt Julie | 1995 | ALLERØD | 9578AK | 50 m | 1:00.09 | |
12 | 310 | Johnsson Josefine | 1996 | TRELLEBORG | AL7296 | 50 m | 1:00.79 | |
13 | 366 | Gaarde-Hansen Anne Huse | 1999 | ALLERØD | 9998AB | 25 m | 1:00.91 | |
14 | 195 | Sørensen Karina | 1995 | RINGSTED | 9514AI | 25 m | 1:01.14 | |
15 | 326 | Lisakowski Julia | 1994 | MK 31 | 9444AP | 25 m | 1:01.18 | |
16 | 337 | Andersen Kirstine | 1997 | VI39 | 9776AF | 25 m | 1:01.39 | |
17 | 16 | Gantriis Emily | 1999 | FARUM | 9966AB | 25 m | 1:01.54 | |
18 | 19 | Jørgensen Cecilie | 1998 | FARUM | 9894AM | 25 m | 1:01.56 | |
19 | 322 | Heick Emilie | 1999 | MK 31 | 9996AC | 25 m | 1:01.76 | |
20 | 254 | Rübner-Petersen Susanne | 1994 | SK-SYD | 9448AA | 25 m | 1:02.13 | |
21 | 132 | Karstensen Didde | 1996 | HERLUFSHOL | 9654AO | 25 m | 1:02.34 | |
22 | 138 | Petersen Ida | 1998 | HERLUFSHOL | 9866AH | 25 m | 1:02.59 | |
23 | 338 | Drewsen Nanna | 1998 | VI39 | 9848AH | 25 m | 1:02.99 | |
24 | 186 | Nielsen Signe | 1998 | RINGSTED | 9848AF | 25 m | 1:03.13 | |
25 | 163 | Qvirist Marta | 1998 | MASS | 50 m | 1:03.44 | ||
26 | 247 | Henningsen Rikke | 1997 | SK-SYD | 9748AS | 25 m | 1:03.51 | |
27 | 72 | Stentved Marie-Louise | 2000 | GLADSAXE | 0024AJ | 25 m | 1:03.75 | |
28 | 150 | Hansen Isabella Wedel | 1996 | HILLERØD | 9678AH | 50 m | 1:04.22 | |
29 | 231 | Andersson Augusta | 1997 | SJÖBO SS | AM9297 | 25 m | 1:04.36 | |
30 | 343 | Munkholm Rikke | 1998 | STT | 9812AB | 50 m | 1:04.41 | |
31 | 308 | Enehov Ida | 1999 | TRELLEBORG | AC8899 | 25 m | 1:04.45 | |
32 | 134 | Lylloff Tanja | 1998 | HERLUFSHOL | 9816AB | 25 m | 1:04.57 | |
33 | 151 | Lamberth Julie | 1996 | HILLERØD | 9622AQ | 25 m | 1:04.78 | |
34 | 325 | Knudsen Rikke | 1998 | MK 31 | 9878AI | 25 m | 1:04.80 | |
35 | 284 | Ljungstrøm Emma Anne | 1999 | TRITON B | 9908AH | 25 m | 1:05.22 | |
36 | 152 | Leth-Petersen Julie | 1997 | HILLERØD | 9788AL | 25 m | 1:05.30 | |
37 | 232 | Börjesson Rebecca | 1999 | SJÖBO SS | AT6299 | 25 m | 1:05.31 | |
38 | 35 | Nielsen Mia Ishøj | 2000 | FARUM | 0066AB | 25 m | 1:05.48 | |
39 | 178 | Ladik Annabelle Grønbech | 1997 | RINGSTED | 25 m | 1:05.54 | ||
40 | 38 | Westh Emilie Buurgaard | 1999 | FARUM | 9958AU | 25 m | 1:05.74 | |
41 | 148 | Englund Freja | 1997 | HILLERØD | 9726AP | 25 m | 1:05.76 | |
42 | 97 | Floris Serina P. Snellman | 1995 | HELSINGE | 9564AD | 25 m | 1:06.77 | |
43 | 144 | Adolfsen Cecilie Forsberg | 1998 | HILLERØD | 9856AI | 25 m | 1:06.93 | |
44 | 283 | Lauridsen Josephine G. | 2001 | TRITON B | 0168AD | 25 m | 1:07.11 | |
45 | 317 | Sjöberg Sofia | 1997 | TRELLEBORG | AT5697 | 25 m | 1:07.16 | |
46 | 108 | Jørgensen Louise | 1995 | HELSINGE | 9524AT | 25 m | 1:07.27 | |
47 | 181 | Magnusdottir Freydis | 1995 | RINGSTED | 9582AY | 25 m | 1:07.56 | |
48 | 315 | Sandberg Matilda | 1997 | TRELLEBORG | AI8297 | 25 m | 1:07.73 | |
49 | 28 | Gadfelt Anne Sofie | 1999 | FARUM | 9948AE | 25 m | 1:07.74 | |
50 | 301 | Wenk Helena Berg | 2000 | TRITON B | 0052AD | 25 m | 1:07.85 | |
51 | 323 | Hjartardottir Saga | 1996 | MK 31 | 9668AZ | 25 m | 1:07.97 | |
52 | 328 | Mariner Sarah | 1998 | MK 31 | 9882AI | 50 m | 1:08.18 | |
53 | 66 | Madsen Katrine Tetzschner | 2000 | GLADSAXE | 0082AG | 25 m | 1:08.41 | |
54 | 167 | Carlé Amanda | 1996 | RINGSTED | 9636AF | 25 m | 1:08.58 | |
55 | 334 | Søgaard Lea | 1998 | MK 31 | 9836AB | 25 m | 1:09.06 | |
56 | 316 | Schubert Julia | 1997 | TRELLEBORG | BE4897 | 25 m | 1:10.77 | |
57 | 330 | Mørch Karen | 1998 | MK 31 | 9846AK | 25 m | 1:10.83 | |
58 | 240 | Bzorek Ida | 1997 | SK-SYD | 9742AT | 25 m | 1:11.01 | |
59 | 291 | Schmidt Freja | 2001 | TRITON B | 0196AJ | 25 m | 1:11.11 | |
60 | 224 | Larsen Karina Garne | 2000 | ALLERØD | 0068AH | 25 m | 1:11.92 | |
61 | 297 | Strandby Sofie | 1999 | TRITON B | 9976AC | 25 m | 1:12.26 | |
62 | 257 | Thorsen Simone | 1998 | SK-SYD | 9868AN | 25 m | 1:13.53 | |
63 | 32 | Jørgensen Simone | 1999 | FARUM | 9928AN | 25 m | 1:13.87 | |
64 | 106 | Jeppesen Iben | 2000 | HELSINGE | 0002AO | 25 m | 1:14.57 | |
65 | 266 | Bengtsson Caroline | 2000 | TRITON B | 0024AH | 25 m | 1:15.15 | |
66 | 350 | Madsen Amalie L. | 2000 | NAKSKOV | 0088AI | 25 m | 1:15.17 | |
67 | 137 | Pedersen Line | 2001 | HERLUFSHOL | 0198AQ | 25 m | 1:15.84 | |
68 | 103 | Gantriis Alice | 2000 | HELSINGE | 0092AQ | 25 m | 1:16.20 | |
69 | 290 | Refsgaard Line | 2000 | TRITON B | 0004AD | 25 m | 1:18.29 | |
70 | 299 | Sørensen Emma Fie Holck | 1999 | TRITON B | 9926AR | 25 m | 1:18.93 | |
71 | 75 | Brandt Signe | 2001 | GSK | 0144AI | 25 m | 1:20.16 | |
72 | 298 | Sund Ida | 2000 | TRITON B | 0064AX | 25 m | 1:20.91 | |
73 | 241 | Christensen Maria | 1999 | SK-SYD | 9992AT | 25 m | 1:21.55 | |
74 | 352 | Pedersen Julie Pagh | 1998 | NAKSKOV | 9892AT | 25 m | 1:22.54 | |
75 | 248 | Henningsen Zoe | 2001 | SK-SYD | 0128AN | 25 m | 1:23.14 | |
76 | 347 | Jørgensen Frida Munch | 1999 | NAKSKOV | 9924AF | 25 m | 1:24.18 | |
77 | 88 | Mose Ida T | 2002 | GSK | 0242AK | 25 m | 1:24.73 | |
78 | 255 | Rübner-Petersen Trine | 1997 | SK-SYD | 9702AZ | 25 m | 1:25.40 | |
79 | 242 | Christiansen Silke Friis | 2000 | SK-SYD | 0082AH | 25 m | 1:28.18 | |
80 | 346 | Eggertsen Melanie | 2002 | NAKSKOV | 0232AI | 25 m | 1:28.49 | |
81 | 130 | Jeppesen Kamille | 2001 | HERLUFSHOL | 0162AX | 25 m | 1:29.87 | |
82 | 115 | Ryle Maria Louise | 2000 | HELSINGE | 0056AY | 50 m | 1:30.00 | |
83 | 349 | Lindegaard Sophia | 2001 | NAKSKOV | 0132AV | 25 m | 1:37.12 | |
84 | 171 | Glitten Norie | 2002 | RINGSTED | 0264AJ | 25 m | 1:38.71 | |
85 | 176 | Heegaard Malou | 2002 | RINGSTED | 0292AK | 25 m | 1:38.84 | |
86 | 285 | Mikkelsen Victoria F. | 2001 | TRITON B | 0102AQ | 50 m | 1:59.42 | |
87 | 333 | Søby Liva | 2004 | MK 31 | 0402AD | 25 m | 2:01.59 | |
88 | 348 | Larsen Sofie Høj | 2002 | NAKSKOV | 0276AP | 25 m | 2:01.68 | |
89 | 335 | Thorsen Emma | 2004 | MK 31 | 25 m | 2:03.73 | ||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 04 maj 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:43 |
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer |
Europarekord Senior: Alain Bernard (1983) 47.12 2009-07-30 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 50.36 2013-03-26 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 21 | Nielsen Lasse Lykke | 1995 | FARUM | 9555AA | 25 m | 51.14 | |
2 | 70 | Olsen Anton | 1998 | GLADSAXE | 9871AE | 25 m | 52.97 | |
3 | 18 | Hansen Niels Breum | 1994 | FARUM | 9411AE | 25 m | 53.44 | |
4 | 342 | Mariegaard Johannes E. | 1997 | STT | 9743AF | 25 m | 53.58 | |
5 | 146 | Blidarevic Stefan | 1996 | HILLERØD | 9607AF | 25 m | 53.90 | |
6 | 17 | Hansen Lars Breum | 1997 | FARUM | 9713AA | 25 m | 54.29 | |
7 | 367 | Gaarde-Hansen Peter Huse | 1996 | ALLERØD | 9641AE | 25 m | 54.72 | |
8 | 29 | Greve Philip | 1998 | FARUM | 9839AK | 25 m | 55.27 | |
9 | 250 | Müller Emil | 1995 | SK-SYD | 9555AB | 25 m | 55.42 | |
10 | 306 | Christensen Cebastian | 1998 | TRELLEBORG | AE7798 | 25 m | 55.56 | |
11 | 332 | Poulsen Magnus Sloth | 1995 | MK 31 | 9591AA | 50 m | 55.70 | |
12 | 351 | Nielsen Martin | 1996 | NAKSKOV | 9653AB | 50 m | 55.76 | |
13 | 159 | Bratt Joachim | 1995 | MASS | 50 m | 56.08 | ||
14 | 324 | Jungersen Martin | 1997 | MK 31 | 9799AA | 25 m | 56.22 | |
15 | 256 | Saugmann Jens | 1996 | SK-SYD | 9625AK | 25 m | 56.53 | |
16 | 27 | Christian Daniel | 1998 | FARUM | 9829AJ | 25 m | 56.93 | |
17 | 147 | Christensen Emil | 1996 | HILLERØD | 9635AF | 25 m | 57.21 | |
18 | 234 | Postema Tom | 1994 | SJÖBO SS | AV8394 | 25 m | 59.28 | |
19 | 127 | Hansen Jonas | 1996 | HERLUFSHOL | 9663AN | 25 m | 59.38 | |
20 | 311 | Laffrenzen Tobias | 1995 | TRELLEBORG | AA7595 | 50 m | 59.72 | |
21 | 105 | Jensen Tobias M. | 1996 | HELSINGE | 9679AP | 25 m | 1:00.08 | |
22 | 164 | Zimmerman Karl | 1998 | MASS | 25 m | 1:00.09 | ||
23 | 102 | Frimann Joachim | 1997 | HELSINGE | 9761AE | 25 m | 1:00.32 | |
24 | 253 | Rasmussen Marius | 1999 | SK-SYD | 9937AL | 25 m | 1:00.41 | |
25 | 30 | Grundesen Magnus | 1998 | FARUM | 9807AL | 25 m | 1:00.65 | |
26 | 372 | Sonnenborg Magnus Koch | 1997 | ALLERØD | 9715AC | 25 m | 1:00.84 | |
27 | 373 | Sparre Asbjørn Laksafoss | 1998 | ALLERØD | 9897AA | 25 m | 1:01.14 | |
28 | 313 | Lloyd Axel | 1999 | TRELLEBORG | AE4599 | 25 m | 1:01.24 | |
29 | 161 | Leander Tor | 1999 | MASS | 50 m | 1:01.47 | ||
30 | 39 | Aagaard Christian Sejr | 1998 | FARUM | 9817AG | 25 m | 1:01.50 | |
31 | 258 | Urfeldt Nikolaj | 1997 | SK-SYD | 9747AP | 25 m | 1:01.62 | |
32 | 122 | Deleuran Jakob | 1998 | HERLUFSHOL | 9895AI | 25 m | 1:01.65 | |
33 | 116 | Westermann Morten Jung | 1993 | HELSINGE | 9381AM | 25 m | 1:02.13 | |
34 | 280 | Jensen Mathias Lund | 1997 | TRITON B | 9771AM | 25 m | 1:02.81 | |
35 | 104 | Granhøj Matthias Spring | 1999 | HELSINGE | 9947AD | 25 m | 1:03.49 | |
36 | 119 | Bruhn Mads Lünell | 1998 | HERLUFSHOL | 9871AQ | 25 m | 1:04.42 | |
37 | 118 | Brander Marco | 1996 | HERLUFSHOL | 9655AL | 25 m | 1:04.57 | |
38 | 238 | Tufvesson Simon | 1999 | SJÖBO SS | AN3599 | 25 m | 1:05.25 | |
39 | 128 | Hansen Nicolai Yuon | 2000 | HERLUFSHOL | 0011AN | 25 m | 1:05.26 | |
40 | 312 | Linné-Westman Felix | 1999 | TRELLEBORG | AD5599 | 25 m | 1:05.51 | |
41 | 182 | Magnusson Jakob | 1998 | RINGSTED | 9847AP | 25 m | 1:05.73 | |
42 | 117 | Bækgaard Filip | 2000 | HERLUFSHOL | 0035AF | 25 m | 1:06.37 | |
43 | 273 | Gustafson Lukas | 1999 | TRITON B | 9991AA | 25 m | 1:06.70 | |
44 | 112 | Neldeberg Frederik J. | 2000 | HELSINGE | 0095AI | 25 m | 1:06.81 | |
45 | 34 | Letting Malthe | 2001 | FARUM | 0111AB | 25 m | 1:07.72 | |
46 | 184 | Nielsen Anders | 2001 | RINGSTED | 0123AF | 25 m | 1:08.10 | |
47 | 99 | Forsberg Peter | 1997 | HELSINGE | 9787AS | 25 m | 1:08.45 | |
48 | 295 | Sparholt Niels Paulli | 2000 | TRITON B | 0027AF | 25 m | 1:09.86 | |
49 | 345 | Abildgaard Andrè | 1999 | NAKSKOV | 9923AH | 25 m | 1:10.50 | |
50 | 282 | Jørgensen Jonas Gjesse | 1998 | TRITON B | 9871AF | 25 m | 1:10.97 | |
51 | 243 | Frederiksen Magnus | 1997 | SK-SYD | 9733AT | 25 m | 1:12.08 | |
52 | 83 | Kenskov Laurits | 2001 | GSK | 0145AC | 25 m | 1:12.60 | |
53 | 110 | Mogensen Alexander | 1999 | HELSINGE | 9987AP | 25 m | 1:13.10 | |
54 | 139 | Petersen Laurits Møller | 1999 | HERLUFSHOL | 9905AQ | 25 m | 1:13.29 | |
55 | 107 | Johnson Harrison | 1998 | HELSINGE | 9817AU | 25 m | 1:13.46 | |
56 | 353 | Petersen Nicolai Pagh | 2002 | NAKSKOV | 0235AB | 25 m | 1:14.81 | |
57 | 111 | Neldeberg Anton Juncker | 1998 | HELSINGE | 9895AN | 25 m | 1:17.14 | |
58 | 188 | Schytte Daniel | 2000 | RINGSTED | 0067AM | 25 m | 1:17.38 | |
59 | 193 | Søgaard Alexander | 2002 | RINGSTED | 0293AE | 25 m | 1:17.39 | |
60 | 113 | Peters Andreas Gram | 2001 | HELSINGE | 0173AI | 25 m | 1:17.45 | |
61 | 74 | Andersen Victor N | 2000 | GSK | 0097AK | 25 m | 1:20.97 | |
62 | 77 | Dyrved Daniel | 2000 | GSK | 0047AK | 25 m | 1:20.97 | |
63 | 136 | Nissen Gustav | 2001 | HERLUFSHOL | 0177AM | 25 m | 1:21.41 | |
64 | 80 | Hansen Tobias Dan | 2002 | GSK | 0243AC | 25 m | 1:23.57 | |
65 | 143 | Wagenvoort Ruben | 2002 | HERLUFSHOL | 0209AK | 25 m | 1:24.77 | |
66 | 287 | Nielson Jens Gustav | 1999 | TRITON B | 9971AK | 50 m | 1:25.71 | EFT |
67 | 79 | Grell Oskar Skov | 2002 | GSK | 0217AC | 25 m | 1:29.78 | |
68 | 87 | Lystlund Oliver | 2003 | GSK | 0363AA | 25 m | 1:30.70 | |
69 | 239 | Aner Mathias | 2001 | SK-SYD | 0111AF | 25 m | 1:31.36 | |
70 | 84 | Krievs Carl Magnus | 2002 | GSK | 0257AD | 25 m | 1:32.34 | |
71 | 124 | Dickow William | 2002 | HERLUFSHOL | 0227AK | 25 m | 1:33.99 | |
72 | 183 | Mortensen Joakim | 2002 | RINGSTED | 0271AH | 25 m | 1:44.74 | |
73 | 91 | Nielsen Rumle Strunge | 2003 | GSK | 0343AB | 25 m | 1:51.57 | |
74 | 336 | Tsoskunoglu Elias | 2004 | MK 31 | 0465AC | 25 m | 2:07.25 | |
75 | 321 | Groth Robert | 2003 | MK 31 | 0317AF | 25 m | 2:14.11 | |
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 04 maj 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:43 |
Løb 29, 200m Medley Damer |
Europarekord Senior: Katinka Hosszu (1989) 2:07.46 2009-07-27 |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 2:18.12 2009-07-11 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 359 | Erichsen Caroline | 1998 | BIRKERØD | 9814AC | 25 m | 2:21.38 | |
2 | 371 | Riisberg Nicoline M. | 1997 | ALLERØD | 9794AD | 25 m | 2:23.66 | |
3 | 337 | Andersen Kirstine | 1997 | VI39 | 9776AF | 25 m | 2:24.56 | |
4 | 274 | Hansen Katrine B. | 1999 | TRITON B | 9934AB | 25 m | 2:25.68 | |
5 | 327 | Madsen Maria | 1995 | MK 31 | 9524AC | 25 m | 2:27.47 | |
6 | 151 | Lamberth Julie | 1996 | HILLERØD | 9622AQ | 25 m | 2:30.01 | |
7 | 195 | Sørensen Karina | 1995 | RINGSTED | 9514AI | 25 m | 2:33.21 | |
8 | 326 | Lisakowski Julia | 1994 | MK 31 | 9444AP | 25 m | 2:33.69 | |
9 | 366 | Gaarde-Hansen Anne Huse | 1999 | ALLERØD | 9998AB | 25 m | 2:33.69 | |
10 | 153 | Lohse Rikke Mundt | 1996 | HILLERØD | 9682AJ | 25 m | 2:34.65 | |
11 | 162 | Magnusson Amanda | 1999 | MASS | 50 m | 2:35.91 | ||
12 | 228 | Stampe Katrine | 2000 | ALLERØD | 0068AM | 25 m | 2:36.79 | |
13 | 339 | Lindblad Anne-Sofie | 1997 | VI39 | 9716AF | 50 m | 2:36.81 | |
14 | 267 | Bierre Victoria | 2000 | TRITON B | 0022AS | 25 m | 2:37.42 | |
15 | 191 | Steffensen Emilie | 1997 | RINGSTED | 9798AP | 25 m | 2:39.32 | |
16 | 343 | Munkholm Rikke | 1998 | STT | 9812AB | 50 m | 2:41.04 | |
17 | 245 | Hansen Camilla | 1995 | SK-SYD | 9592AD | 25 m | 2:41.89 | |
18 | 369 | Nielsen Anne Sofie | 1999 | ALLERØD | 9904AC | 50 m | 2:42.15 | |
19 | 167 | Carlé Amanda | 1996 | RINGSTED | 9636AF | 50 m | 2:45.00 | |
20 | 178 | Ladik Annabelle Grønbech | 1997 | RINGSTED | 50 m | 2:45.00 | ||
21 | 283 | Lauridsen Josephine G. | 2001 | TRITON B | 0168AD | 25 m | 2:45.16 | |
22 | 269 | Clement Nicoline | 1999 | TRITON B | 9936AF | 25 m | 2:46.42 | |
23 | 322 | Heick Emilie | 1999 | MK 31 | 9996AC | 50 m | 2:48.13 | |
24 | 286 | Nekhorochko Katharina | 2000 | TRITON B | 0014AH | 25 m | 2:49.46 | |
25 | 325 | Knudsen Rikke | 1998 | MK 31 | 9878AI | 25 m | 2:50.31 | |
26 | 19 | Jørgensen Cecilie | 1998 | FARUM | 9894AM | 50 m | 2:50.39 | |
27 | 301 | Wenk Helena Berg | 2000 | TRITON B | 0052AD | 25 m | 2:54.01 | |
28 | 40 | Aagaard Sarah Sejr | 2000 | FARUM | 0048AF | 25 m | 2:54.06 | |
29 | 323 | Hjartardottir Saga | 1996 | MK 31 | 9668AZ | 50 m | 2:55.00 | |
30 | 217 | Frederiksen Kathrine Pii | 2000 | ALLERØD | 0036AA | 25 m | 2:56.40 | |
31 | 130 | Jeppesen Kamille | 2001 | HERLUFSHOL | 0162AX | 50 m | 3:00.00 | |
32 | 290 | Refsgaard Line | 2000 | TRITON B | 0004AD | 25 m | 3:01.18 | |
33 | 334 | Søgaard Lea | 1998 | MK 31 | 9836AB | 50 m | 3:03.33 | |
34 | 218 | Graasbøll Mille | 2002 | ALLERØD | 0234AB | 25 m | 3:07.29 | |
35 | 227 | Stampe Julie | 2002 | ALLERØD | 0276AB | 25 m | 3:07.46 | |
36 | 190 | Steffensen Caroline | 2000 | RINGSTED | 0092AL | 25 m | 3:08.83 | |
37 | 296 | Strandby Line | 2001 | TRITON B | 0106AD | 25 m | 3:09.08 | |
38 | 106 | Jeppesen Iben | 2000 | HELSINGE | 0002AO | 50 m | 3:10.00 | |
39 | 350 | Madsen Amalie L. | 2000 | NAKSKOV | 0088AI | 25 m | 3:16.31 | |
40 | 75 | Brandt Signe | 2001 | GSK | 0144AI | 25 m | 3:20.95 | |
41 | 255 | Rübner-Petersen Trine | 1997 | SK-SYD | 9702AZ | 25 m | 3:30.43 | |
42 | 189 | Sejling Karla | 2001 | RINGSTED | 0176AI | 25 m | 3:31.27 | |
43 | 88 | Mose Ida T | 2002 | GSK | 0242AK | 25 m | 3:36.45 | |
44 | 92 | Sørensen Amalie V. | 2002 | GSK | 0274AC | 25 m | 3:42.04 | |
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 04 maj 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:43 |
Løb 30, 200m Medley Herrer |
Europarekord Senior: Laszlo Cseh (1985) 1:55.18 2009-07-29 |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:01.62 2009-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 2:03.49 2011-06-28 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 204 | Heltborg Andreas Borre | 1996 | ALLERØD | 9651AE | 25 m | 2:10.77 | |
2 | 341 | Mariegaard Frederik A. | 1994 | STT | 9433AI | 25 m | 2:11.19 | |
3 | 149 | Gerlach Andreas | 1995 | HILLERØD | 9527AK | 25 m | 2:11.40 | |
4 | 332 | Poulsen Magnus Sloth | 1995 | MK 31 | 9591AA | 25 m | 2:14.05 | |
5 | 17 | Hansen Lars Breum | 1997 | FARUM | 9713AA | 25 m | 2:14.26 | |
6 | 340 | Andersen Alexander Skov | 1993 | STT | 9391AE | 25 m | 2:14.35 | |
7 | 206 | Holck Kasper Sveistrup | 1996 | ALLERØD | 9615AJ | 25 m | 2:16.20 | |
8 | 67 | Matras William | 1998 | GLADSAXE | 9803AA | 25 m | 2:16.83 | |
9 | 344 | Tollundgaard Benjamin S. | 1996 | STT | 9605AK | 25 m | 2:17.92 | |
10 | 174 | Hansen Claus | 1995 | RINGSTED | 9593AP | 25 m | 2:18.78 | |
11 | 135 | Løwenstein Nicolai | 1997 | HERLUFSHOL | 9713AP | 25 m | 2:18.89 | |
12 | 342 | Mariegaard Johannes E. | 1997 | STT | 9743AF | 25 m | 2:19.26 | |
13 | 363 | Sandager Mads Christian | 1998 | BIRKERØD | 9859AA | 25 m | 2:20.20 | |
14 | 37 | Skovrup Lasse Kriegel | 1998 | FARUM | 9861AK | 25 m | 2:20.46 | |
15 | 320 | Drevskich Victor | 1996 | MK 31 | 9631AE | 25 m | 2:20.99 | |
16 | 250 | Müller Emil | 1995 | SK-SYD | 9555AB | 25 m | 2:21.05 | |
17 | 375 | Weberg Jacob | 1997 | ALLERØD | 9791AC | 50 m | 2:21.47 | |
18 | 324 | Jungersen Martin | 1997 | MK 31 | 9799AA | 50 m | 2:23.70 | |
19 | 194 | Sørensen Jonas B. | 1993 | RINGSTED | 9375AF | 25 m | 2:27.60 | |
20 | 187 | Rasmussen Anders Juul | 1997 | RINGSTED | 9715AG | 25 m | 2:31.47 | |
21 | 102 | Frimann Joachim | 1997 | HELSINGE | 9761AE | 25 m | 2:31.87 | |
22 | 313 | Lloyd Axel | 1999 | TRELLEBORG | AE4599 | 25 m | 2:32.25 | |
23 | 63 | Hansen Oscar Thris | 1997 | GLADSAXE | 9733AP | 25 m | 2:38.93 | |
24 | 116 | Westermann Morten Jung | 1993 | HELSINGE | 9381AM | 25 m | 2:40.10 | |
25 | 281 | Joensen Johan | 2000 | TRITON B | 0005AB | 25 m | 2:40.10 | |
26 | 142 | Wagenvoort Benjamin | 1999 | HERLUFSHOL | 25 m | 2:40.53 | ||
27 | 96 | Christiansen Oliver | 1999 | HELSINGE | 9903AN | 25 m | 2:41.22 | |
28 | 258 | Urfeldt Nikolaj | 1997 | SK-SYD | 9747AP | 25 m | 2:42.83 | |
29 | 119 | Bruhn Mads Lünell | 1998 | HERLUFSHOL | 9871AQ | 25 m | 2:44.92 | |
30 | 280 | Jensen Mathias Lund | 1997 | TRITON B | 9771AM | 25 m | 2:46.12 | |
31 | 182 | Magnusson Jakob | 1998 | RINGSTED | 9847AP | 25 m | 2:48.41 | |
32 | 229 | Stavngaard Tobias | 2000 | ALLERØD | 0019AC | 25 m | 2:50.76 | |
33 | 292 | Schmidt Jakob | 1999 | TRITON B | 9913AO | 50 m | 2:50.78 | |
34 | 172 | Grandjean Victor | 2001 | RINGSTED | 0107AF | 25 m | 2:51.54 | |
35 | 184 | Nielsen Anders | 2001 | RINGSTED | 0123AF | 25 m | 2:52.51 | |
36 | 30 | Grundesen Magnus | 1998 | FARUM | 9807AL | 25 m | 2:53.24 | |
37 | 275 | Hansen Mikkel S. | 2000 | TRITON B | 0001AG | 25 m | 2:53.81 | |
38 | 177 | Jensen Mads | 2001 | RINGSTED | 0105AF | 25 m | 2:54.19 | |
39 | 300 | Wenk Daniel Berg | 2000 | TRITON B | 0099AB | 25 m | 2:54.60 | |
40 | 221 | Jeppsson Kasper | 1999 | ALLERØD | 9961AG | 25 m | 3:00.93 | |
41 | 77 | Dyrved Daniel | 2000 | GSK | 0047AK | 25 m | 3:18.40 | |
42 | 188 | Schytte Daniel | 2000 | RINGSTED | 0067AM | 25 m | 3:18.70 | |
43 | 86 | Langvad Thomas | 2002 | GSK | 0223AC | 25 m | 3:19.43 | |
44 | 220 | Jensen Christian K. | 2000 | ALLERØD | 0099AD | 25 m | 3:28.04 | |
45 | 76 | Bækgaard Frederik Emil | 2002 | GSK | 0299AI | 50 m | 3:36.61 | |
46 | 353 | Petersen Nicolai Pagh | 2002 | NAKSKOV | 0235AB | 25 m | 3:40.12 | |
47 | 74 | Andersen Victor N | 2000 | GSK | 0097AK | 25 m | 3:46.19 | |
48 | 84 | Krievs Carl Magnus | 2002 | GSK | 0257AD | 25 m | 4:11.52 | |
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 04 maj 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:43 |
Løb 31, 100m Brystsvømning Damer |
Europarekord Senior: Yuliya Efimova (1992) 1:05.41 2009-07-28 |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:06.38 2009-07-28 |
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 1:10.62 2009-12-20 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 339 | Lindblad Anne-Sofie | 1997 | VI39 | 9716AF | 25 m | 1:11.46 | |
2 | 212 | Christoffersen Sara Krog | 1996 | BIRKERØD | 9682AF | 25 m | 1:11.91 | |
3 | 274 | Hansen Katrine B. | 1999 | TRITON B | 9934AB | 25 m | 1:13.87 | |
4 | 181 | Magnusdottir Freydis | 1995 | RINGSTED | 9582AY | 25 m | 1:14.09 | |
5 | 186 | Nielsen Signe | 1998 | RINGSTED | 9848AF | 25 m | 1:14.19 | |
6 | 309 | Fagermar Linda | 1989 | TRELLEBORG | AO8289 | 25 m | 1:14.29 | |
7 | 374 | Vogel Katarina | 1997 | ALLERØD | 9742AB | 25 m | 1:14.74 | |
8 | 151 | Lamberth Julie | 1996 | HILLERØD | 9622AQ | 25 m | 1:15.02 | |
9 | 302 | Lendt Sandra | 2000 | TRELLEB K | AH0400 | 25 m | 1:16.32 | |
10 | 283 | Lauridsen Josephine G. | 2001 | TRITON B | 0168AD | 25 m | 1:23.94 | |
11 | 290 | Refsgaard Line | 2000 | TRITON B | 0004AD | 25 m | 1:23.99 | |
12 | 297 | Strandby Sofie | 1999 | TRITON B | 9976AC | 25 m | 1:24.11 | |
13 | 38 | Westh Emilie Buurgaard | 1999 | FARUM | 9958AU | 25 m | 1:26.83 | |
14 | 28 | Gadfelt Anne Sofie | 1999 | FARUM | 9948AE | 25 m | 1:29.24 | |
15 | 254 | Rübner-Petersen Susanne | 1994 | SK-SYD | 9448AA | 25 m | 1:29.35 | |
16 | 125 | Frederiksen Amalie | 2001 | HERLUFSHOL | 0182AP | 25 m | 1:29.61 | |
17 | 35 | Nielsen Mia Ishøj | 2000 | FARUM | 0066AB | 25 m | 1:30.60 | |
18 | 268 | Buch Maria | 1999 | TRITON B | 9952AQ | 25 m | 1:31.78 | |
19 | 82 | Jakobsen Alberte R. | 2001 | GSK | 0138AC | 25 m | 1:31.93 | EFT |
20 | 126 | Gudmundsdottir Emilia Sol | 2002 | HERLUFSHOL | 0214AQ | 25 m | 1:35.59 | |
21 | 137 | Pedersen Line | 2001 | HERLUFSHOL | 0198AQ | 25 m | 1:36.05 | |
22 | 108 | Jørgensen Louise | 1995 | HELSINGE | 9524AT | 25 m | 1:37.28 | |
23 | 133 | Karstensen Johanne | 1999 | HERLUFSHOL | 9998AG | 25 m | 1:38.02 | |
24 | 123 | Dickow Katrine | 1999 | HERLUFSHOL | 9996AZ | 25 m | 1:38.81 | |
25 | 266 | Bengtsson Caroline | 2000 | TRITON B | 0024AH | 25 m | 1:40.63 | |
26 | 225 | Lund Amanda Egerod | 2000 | ALLERØD | 0046AA | 50 m | 1:40.86 | |
27 | 92 | Sørensen Amalie V. | 2002 | GSK | 0274AC | 25 m | 1:44.23 | |
28 | 299 | Sørensen Emma Fie Holck | 1999 | TRITON B | 9926AR | 25 m | 1:44.37 | |
29 | 90 | Møller Katharina N | 2001 | GSK | 0122AI | 25 m | 1:47.50 | |
30 | 115 | Ryle Maria Louise | 2000 | HELSINGE | 0056AY | 25 m | 1:50.72 | |
31 | 298 | Sund Ida | 2000 | TRITON B | 0064AX | 25 m | 1:52.40 | |
32 | 349 | Lindegaard Sophia | 2001 | NAKSKOV | 0132AV | 25 m | 1:54.19 | |
33 | 78 | Enemærke Amalie Kruse | 2003 | GSK | 0392AI | 50 m | 1:56.12 | |
34 | 289 | Pederse Johanne Overgaard | 1999 | TRITON B | 9956AH | 50 m | 1:58.00 | |
35 | 176 | Heegaard Malou | 2002 | RINGSTED | 0292AK | 25 m | 2:02.23 | |
36 | 171 | Glitten Norie | 2002 | RINGSTED | 0264AJ | 25 m | 2:03.15 | |
37 | 285 | Mikkelsen Victoria F. | 2001 | TRITON B | 0102AQ | 25 m | 2:17.78 | |
38 | 335 | Thorsen Emma | 2004 | MK 31 | 25 m | 3:08.12 | ||
39 | 333 | Søby Liva | 2004 | MK 31 | 0402AD | 25 m | 3:14.00 | |
40 | 308 | Enehov Ida | 1999 | TRELLEBORG | AC8899 | 50 m | ||
41 | 348 | Larsen Sofie Høj | 2002 | NAKSKOV | 0276AP | 50 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 04 maj 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:43 |
Løb 32, 100m Brystsvømning Herrer |
Europarekord Senior: Hugues Duboscq (1981) 58.64 2009-07-27 |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 1:02.41 2009-07-26 |
Dansk Rekord Junior: Joachim Mortensen (1995) 1:02.76 2012-07-11 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 145 | Andersen Mathias | 1991 | HILLERØD | 9163AF | 25 m | 1:00.68 | |
2 | 208 | Olczyk Andreas | 1992 | ALLERØD | 9293AI | 25 m | 1:05.22 | |
3 | 29 | Greve Philip | 1998 | FARUM | 9839AK | 25 m | 1:06.40 | |
4 | 233 | Postema Luke | 1995 | SJÖBO SS | AS6195 | 25 m | 1:07.96 | |
5 | 21 | Nielsen Lasse Lykke | 1995 | FARUM | 9555AA | 50 m | 1:12.03 | |
6 | 160 | Börjeson Pär | 1998 | MASS | 50 m | 1:12.24 | ||
7 | 64 | Hyllested Jonas | 1999 | GLADSAXE | 9955AB | 25 m | 1:12.51 | |
8 | 174 | Hansen Claus | 1995 | RINGSTED | 9593AP | 25 m | 1:14.71 | |
9 | 173 | Hansen Bjørn | 1998 | RINGSTED | 9859AN | 25 m | 1:18.02 | |
10 | 118 | Brander Marco | 1996 | HERLUFSHOL | 9655AL | 25 m | 1:19.28 | |
11 | 63 | Hansen Oscar Thris | 1997 | GLADSAXE | 9733AP | 25 m | 1:19.53 | |
12 | 112 | Neldeberg Frederik J. | 2000 | HELSINGE | 0095AI | 25 m | 1:22.44 | |
13 | 117 | Bækgaard Filip | 2000 | HERLUFSHOL | 0035AF | 50 m | 1:23.65 | |
14 | 226 | Poulsen Mads Thorenfeldt | 1999 | ALLERØD | 9965AD | 25 m | 1:24.95 | |
15 | 275 | Hansen Mikkel S. | 2000 | TRITON B | 0001AG | 25 m | 1:25.14 | |
16 | 122 | Deleuran Jakob | 1998 | HERLUFSHOL | 9895AI | 25 m | 1:25.39 | |
17 | 258 | Urfeldt Nikolaj | 1997 | SK-SYD | 9747AP | 25 m | 1:26.13 | |
18 | 238 | Tufvesson Simon | 1999 | SJÖBO SS | AN3599 | 25 m | 1:26.28 | |
19 | 281 | Joensen Johan | 2000 | TRITON B | 0005AB | 25 m | 1:26.99 | |
20 | 139 | Petersen Laurits Møller | 1999 | HERLUFSHOL | 9905AQ | 25 m | 1:31.93 | |
21 | 282 | Jørgensen Jonas Gjesse | 1998 | TRITON B | 9871AF | 25 m | 1:33.07 | |
22 | 246 | Hansen Mikkel Christoffer | 2000 | SK-SYD | 0077AJ | 25 m | 1:33.90 | |
23 | 98 | Forsberg Jakob | 2000 | HELSINGE | 0053AM | 25 m | 1:34.22 | |
24 | 107 | Johnson Harrison | 1998 | HELSINGE | 9817AU | 25 m | 1:34.54 | |
25 | 99 | Forsberg Peter | 1997 | HELSINGE | 9787AS | 50 m | 1:38.30 | |
26 | 111 | Neldeberg Anton Juncker | 1998 | HELSINGE | 9895AN | 25 m | 1:39.50 | |
27 | 193 | Søgaard Alexander | 2002 | RINGSTED | 0293AE | 25 m | 1:39.81 | |
28 | 136 | Nissen Gustav | 2001 | HERLUFSHOL | 0177AM | 25 m | 1:41.34 | |
29 | 79 | Grell Oskar Skov | 2002 | GSK | 0217AC | 25 m | 1:47.54 | |
30 | 143 | Wagenvoort Ruben | 2002 | HERLUFSHOL | 0209AK | 50 m | 1:48.96 | |
31 | 76 | Bækgaard Frederik Emil | 2002 | GSK | 0299AI | 25 m | 1:49.59 | |
32 | 124 | Dickow William | 2002 | HERLUFSHOL | 0227AK | 50 m | 1:53.45 | |
33 | 273 | Gustafson Lukas | 1999 | TRITON B | 9991AA | 50 m | 1:54.96 | |
34 | 287 | Nielson Jens Gustav | 1999 | TRITON B | 9971AK | 50 m | 2:01.68 | EFT |
35 | 113 | Peters Andreas Gram | 2001 | HELSINGE | 0173AI | 50 m | 2:01.93 | |
36 | 183 | Mortensen Joakim | 2002 | RINGSTED | 0271AH | 25 m | 2:02.95 | |
37 | 321 | Groth Robert | 2003 | MK 31 | 0317AF | 25 m | 2:46.98 | |
38 | 336 | Tsoskunoglu Elias | 2004 | MK 31 | 0465AC | 25 m | 2:54.93 | |
39 | 91 | Nielsen Rumle Strunge | 2003 | GSK | 0343AB | 25 m | 2:59.65 | |
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 04 maj 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:43 |
Løb 33, 200m Butterfly Damer |
Europarekord Senior: Katinka Hosszu (1989) 2:04.27 2009-07-29 |
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:07.44 2009-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Christina Munkholm (1996) 2:15.36 2012-07-10 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 23 | Refn Mie | 1993 | FARUM | 9342AB | 25 m | 2:15.78 | |
2 | 200 | Bentin Lise-Lotte Larsen | 1997 | ALLERØD | 9724AA | 25 m | 2:18.02 | |
3 | 310 | Johnsson Josefine | 1996 | TRELLEBORG | AL7296 | 50 m | 2:21.27 | |
4 | 235 | Sjöholm Erica | 1997 | SJÖBO SS | AJ0497 | 25 m | 2:27.02 | |
5 | 231 | Andersson Augusta | 1997 | SJÖBO SS | AM9297 | 25 m | 2:27.71 | |
6 | 307 | Cronqvist Hanna | 1996 | TRELLEBORG | AD5496 | 25 m | 2:29.30 | |
7 | 237 | Svensson Therese | 1991 | SJÖBO SS | AX7891 | 25 m | 2:30.69 | |
8 | 360 | Friis Ditte | 1999 | BIRKERØD | 9912AJ | 25 m | 2:36.25 | |
9 | 157 | Riis Simone Kronborg | 1997 | HILLERØD | 9786AN | 50 m | 2:40.22 | |
10 | 294 | Sonne Nanna | 1999 | TRITON B | 9906AH | 25 m | 2:43.60 | |
11 | 267 | Bierre Victoria | 2000 | TRITON B | 0022AS | 50 m | 2:49.51 | |
12 | 236 | Sjöholm Lina | 2000 | SJÖBO SS | AD7200 | 25 m | 2:54.71 | |
13 | 148 | Englund Freja | 1997 | HILLERØD | 9726AP | 25 m | 2:57.09 | |
14 | 301 | Wenk Helena Berg | 2000 | TRITON B | 0052AD | 50 m | 3:24.95 | |
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 04 maj 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:43 |
Løb 34, 200m Butterfly Herrer |
Europarekord Senior: Lazlo Cseh (1985) 1:52.70 2008-08-13 |
Dansk Rekord Senior: Benny Nielsen (1966) 1:57.74 1987-08-22 |
Dansk Rekord Junior: Viktor B. Bromer (1993) 2:01.35 2009-07-23 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 251 | Müller Jonathan | 1997 | SK-SYD | 9751AB | 25 m | 2:09.04 | |
2 | 256 | Saugmann Jens | 1996 | SK-SYD | 9625AK | 25 m | 2:09.29 | |
3 | 340 | Andersen Alexander Skov | 1993 | STT | 9391AE | 25 m | 2:11.97 | |
4 | 70 | Olsen Anton | 1998 | GLADSAXE | 9871AE | 25 m | 2:12.15 | |
5 | 159 | Bratt Joachim | 1995 | MASS | 50 m | 2:12.26 | ||
6 | 211 | Weberg Martin | 1994 | ALLERØD | 9453AC | 25 m | 2:12.39 | |
7 | 17 | Hansen Lars Breum | 1997 | FARUM | 9713AA | 50 m | 2:16.00 | |
8 | 341 | Mariegaard Frederik A. | 1994 | STT | 9433AI | 50 m | 2:18.00 | |
9 | 314 | Lloyd Victor | 1996 | TRELLEBORG | AH8796 | 25 m | 2:18.86 | |
10 | 27 | Christian Daniel | 1998 | FARUM | 9829AJ | 25 m | 2:19.31 | |
11 | 33 | Jørner Mads | 1998 | FARUM | 9891AB | 50 m | 2:35.00 | |
12 | 39 | Aagaard Christian Sejr | 1998 | FARUM | 9817AG | 50 m | 2:35.00 | |
13 | 26 | Bech Thomas | 1998 | FARUM | 9857AM | 50 m | 2:35.67 | |
14 | 64 | Hyllested Jonas | 1999 | GLADSAXE | 9955AB | 25 m | 2:43.99 | |
15 | 96 | Christiansen Oliver | 1999 | HELSINGE | 9903AN | 25 m | 2:47.99 | |
16 | 300 | Wenk Daniel Berg | 2000 | TRITON B | 0099AB | 25 m | 2:51.26 | |
17 | 172 | Grandjean Victor | 2001 | RINGSTED | 0107AF | 25 m | 2:56.19 | |
18 | 68 | Mikkelsen Sebastian | 1998 | GLADSAXE | 9811AF | 50 m | 3:00.00 | |
19 | 63 | Hansen Oscar Thris | 1997 | GLADSAXE | 9733AP | 25 m | 3:00.59 | |
20 | 292 | Schmidt Jakob | 1999 | TRITON B | 9913AO | 50 m | 3:17.80 | |
21 | 86 | Langvad Thomas | 2002 | GSK | 0223AC | 50 m | 3:30.00 | |
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 04 maj 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:43 |
Løb 35, 1500m Frisvømning Damer |
Europarekord Senior: Alessia Filippi (1987) 15:44.93 2009-07-28 |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 15:46.30 2009-07-28 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 16:38.02 2004-07-03 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 259 | Wael Emma | 1993 | SK-SYD | 9374AL | 25 m | 17:07.45 | |
2 | 13 | Bastiansen Maria | 1995 | FARUM | 9504AD | 25 m | 17:25.14 | |
3 | 210 | Sparre Tone Laksafoss | 1996 | ALLERØD | 9612AC | 25 m | 17:25.52 | |
4 | 213 | Duus Lisa Steen | 1997 | BIRKERØD | 9764AI | 25 m | 17:25.83 | |
5 | 214 | Myrup Sara Fogh | 1997 | BIRKERØD | 9798AF | 25 m | 17:51.00 | |
6 | 358 | Boutrup Anna | 1998 | BIRKERØD | 9856AJ | 50 m | 18:00.00 | |
7 | 245 | Hansen Camilla | 1995 | SK-SYD | 9592AD | 25 m | 18:06.69 | |
8 | 203 | Hansen Stephanie | 1996 | ALLERØD | 9622AA | 25 m | 18:22.63 | |
9 | 65 | Larsen Kamilla | 1996 | GLADSAXE | 9636AQ | 50 m | 18:52.25 | |
10 | 369 | Nielsen Anne Sofie | 1999 | ALLERØD | 9904AC | 50 m | 18:59.99 | |
11 | 195 | Sørensen Karina | 1995 | RINGSTED | 9514AI | 50 m | 19:00.00 | |
12 | 307 | Cronqvist Hanna | 1996 | TRELLEBORG | AD5496 | 50 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 04 maj 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:43 |
Løb 36, 1500m Frisvømning Herrer |
Europarekord Senior: Yuriy Prilukov (1984) 14:43.21 2008-08-17 |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 14:58.55 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 15:27.68 2006-12-16 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 351 | Nielsen Martin | 1996 | NAKSKOV | 9653AB | 25 m | 16:02.57 | |
2 | 205 | Himmelstrup Jonas | 1995 | ALLERØD | 9513AF | 25 m | 16:18.62 | |
3 | 67 | Matras William | 1998 | GLADSAXE | 9803AA | 25 m | 16:22.93 | |
4 | 320 | Drevskich Victor | 1996 | MK 31 | 9631AE | 25 m | 16:51.13 | |
5 | 306 | Christensen Cebastian | 1998 | TRELLEBORG | AE7798 | 50 m | 17:00.54 | |
6 | 375 | Weberg Jacob | 1997 | ALLERØD | 9791AC | 25 m | 17:09.89 | |
7 | 253 | Rasmussen Marius | 1999 | SK-SYD | 9937AL | 25 m | 17:47.09 | |
8 | 258 | Urfeldt Nikolaj | 1997 | SK-SYD | 9747AP | 25 m | 18:06.68 | |
9 | 70 | Olsen Anton | 1998 | GLADSAXE | 9871AE | 50 m | 18:10.36 | |
10 | 264 | Andersen Tobias | 1998 | TRITON B | 9853AF | 50 m | 18:24.89 | |
11 | 127 | Hansen Jonas | 1996 | HERLUFSHOL | 9663AN | 50 m | 18:25.15 | |
12 | 68 | Mikkelsen Sebastian | 1998 | GLADSAXE | 9811AF | 25 m | 20:37.19 | |
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 04 maj 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:43 |
Løb 37, 4X100m Medley Damer |
Europarekord Senior: Tyskland (1900) 3:55.79 2009-08-01 |
Dansk Rekord Senior: STO95 (1900) 4:12.15 2009-04-12 |
Dansk Rekord Junior: Aalborg Piger (1900) 4:19.28 2011-06-29 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 198 | Sigma Damer | 0 | SIGMA | 50 m | 4:26.00 | ||
2 | 12 | Farum Roses | 1990 | FARUM | 25 m | 4:29.59 | ||
3 | 303 | Tss Lag 1 | 0 | TRELLEBORG | 50 m | 4:33.00 | ||
4 | 165 | Ringsted Damer | 0 | RINGSTED | 25 m | 4:34.56 | ||
5 | 262 | Triton Piger 1 | 0 | TRITON B | 50 m | 4:50.00 | ||
6 | 60 | Gcs Piger | 1999 | GLADSAXE | 25 m | 4:59.82 | ||
7 | 263 | Triton Piger 2 | 0 | TRITON B | 50 m | 5:10.00 | ||
8 | 11 | Farum Piger | 1999 | FARUM | 25 m | 5:22.09 | ||
9 | 356 | Sigma Piger 1 | 0 | SIGMA | 50 m | |||
10 | 357 | Sigma Piger 2 | 0 | SIGMA | 50 m | |||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 04 maj 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:43 |
Løb 38, 4X100m Medley Herrer |
Europarekord Senior: Tyskland (1900) 3:28.58 2009-08-02 |
Dansk Rekord Senior: EliteSvøm Esbjerg (1900) 3:44.77 2009-04-12 |
Dansk Rekord Junior: A6 Junior Drenge (1995) 3:51.80 2012-07-15 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 10 | Farum Guns | 1977 | FARUM | 25 m | 4:00.88 | ||
2 | 166 | Ringsted Herrer | 0 | RINGSTED | 25 m | 4:07.47 | ||
3 | 199 | Sigma Herrer | 0 | SIGMA | 50 m | 4:10.00 | ||
4 | 59 | Gcs Drenge | 0 | GLADSAXE | 25 m | 4:16.25 | ||
5 | 158 | Mass | 0 | MASS | 50 m | 4:20.53 | ||
6 | 9 | Farum Guns2 | 1997 | FARUM | 25 m | 4:34.39 | ||
7 | 260 | Triton Drenge 1 | 0 | TRITON B | 50 m | 4:50.00 | ||
8 | 354 | Sigma Drenge 1 | 0 | SIGMA | 50 m | |||
9 | 355 | Sigma Drenge 2 | 0 | SIGMA | 50 m | |||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 04 maj 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:43 |