Startliste for Farum Cup 2013
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 20
|
Stævne navn |
Farum Cup 2013 |
|
Udskriftsdato |
04 maj 2013 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
09:10 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 maj 2013 |
|
|
|
|
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer |
Indledende (5) |
Europarekord Senior: Daniel Gyurta (1989) 2:07.64 2009-07-31 |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:11.41 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 2006-07-09 |
|
Heat 1 (5) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
340 |
2 |
Alexander Skov Andersen |
1993 |
9391AE |
STT |
|
50m |
|
193 |
3 |
Alexander Søgaard |
2002 |
0293AE |
RINGSTED |
|
25m |
3:40.59 |
79 |
4 |
Oskar Skov Grell |
2002 |
0217AC |
GSK |
|
50m |
4:00.62 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
116 |
2 |
Morten Jung Westermann |
1993 |
9381AM |
HELSINGE |
|
50m |
3:27.00 |
107 |
3 |
Harrison Johnson |
1998 |
9817AU |
HELSINGE |
|
25m |
3:21.43 |
246 |
4 |
Mikkel Christoffer Hansen |
2000 |
0077AJ |
SK-SYD |
|
25m |
3:21.76 |
98 |
5 |
Jakob Forsberg |
2000 |
0053AM |
HELSINGE |
|
25m |
3:28.26 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
271 |
1 |
Jacob Friland |
1999 |
9985AB |
TRITON B |
|
25m |
3:00.45 |
363 |
2 |
Mads Christian Sandager |
1998 |
9859AA |
BIRKERØD |
|
25m |
2:41.51 |
64 |
3 |
Jonas Hyllested |
1999 |
9955AB |
GLADSAXE |
|
25m |
2:32.95 |
324 |
4 |
Martin Jungersen |
1997 |
9799AA |
MK 31 |
|
25m |
2:36.21 |
63 |
5 |
Oscar Thris Hansen |
1997 |
9733AP |
GLADSAXE |
|
25m |
2:52.13 |
99 |
6 |
Peter Forsberg |
1997 |
9787AS |
HELSINGE |
|
25m |
3:12.79 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
226 |
1 |
Mads Thorenfeldt Poulsen |
1999 |
9965AD |
ALLERØD |
|
25m |
2:57.76 |
169 |
2 |
Magnus Carstensen |
1999 |
9903AH |
RINGSTED |
|
25m |
2:39.17 |
29 |
3 |
Philip Greve |
1998 |
9839AK |
FARUM |
|
25m |
2:25.33 |
67 |
4 |
William Matras |
1998 |
9803AA |
GLADSAXE |
|
25m |
2:34.33 |
118 |
5 |
Marco Brander |
1996 |
9655AL |
HERLUFSHOL |
|
25m |
2:51.07 |
238 |
6 |
Simon Tufvesson |
1999 |
AN3599 |
SJÖBO SS |
|
25m |
3:12.13 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
216 |
1 |
Anton Borring Andersen |
1999 |
9919AD |
ALLERØD |
|
25m |
2:53.09 |
160 |
2 |
Pär Börjeson |
1998 |
|
MASS |
|
50m |
2:38.09 |
341 |
3 |
Frederik A. Mariegaard |
1994 |
9433AI |
STT |
|
25m |
2:23.35 |
233 |
4 |
Luke Postema |
1995 |
AS6195 |
SJÖBO SS |
|
25m |
2:33.27 |
344 |
5 |
Benjamin S. Tollundgaard |
1996 |
9605AK |
STT |
|
50m |
2:48.05 |
112 |
6 |
Frederik J. Neldeberg |
2000 |
0095AI |
HELSINGE |
|
25m |
3:04.02 |
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 |
Udskriftsdato |
04 maj 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
09:10 |
|