Program för Farum Cup 2013
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Løb 34, 200m Butterfly Herrer |
Europarekord Senior: Lazlo Cseh (1985) 1:52.70 2008-08-13 |
Dansk Rekord Senior: Benny Nielsen (1966) 1:57.74 1987-08-22 |
Dansk Rekord Junior: Viktor B. Bromer (1993) 2:01.35 2009-07-23 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 251 | Müller Jonathan | 1997 | SK-SYD | 9751AB | 25 m | 2:09.04 | |
2 | 256 | Saugmann Jens | 1996 | SK-SYD | 9625AK | 25 m | 2:09.29 | |
3 | 340 | Andersen Alexander Skov | 1993 | STT | 9391AE | 25 m | 2:11.97 | |
4 | 70 | Olsen Anton | 1998 | GLADSAXE | 9871AE | 25 m | 2:12.15 | |
5 | 159 | Bratt Joachim | 1995 | MASS | 50 m | 2:12.26 | ||
6 | 211 | Weberg Martin | 1994 | ALLERØD | 9453AC | 25 m | 2:12.39 | |
7 | 17 | Hansen Lars Breum | 1997 | FARUM | 9713AA | 50 m | 2:16.00 | |
8 | 341 | Mariegaard Frederik A. | 1994 | STT | 9433AI | 50 m | 2:18.00 | |
9 | 314 | Lloyd Victor | 1996 | TRELLEBORG | AH8796 | 25 m | 2:18.86 | |
10 | 27 | Christian Daniel | 1998 | FARUM | 9829AJ | 25 m | 2:19.31 | |
11 | 33 | Jørner Mads | 1998 | FARUM | 9891AB | 50 m | 2:35.00 | |
12 | 39 | Aagaard Christian Sejr | 1998 | FARUM | 9817AG | 50 m | 2:35.00 | |
13 | 26 | Bech Thomas | 1998 | FARUM | 9857AM | 50 m | 2:35.67 | |
14 | 64 | Hyllested Jonas | 1999 | GLADSAXE | 9955AB | 25 m | 2:43.99 | |
15 | 96 | Christiansen Oliver | 1999 | HELSINGE | 9903AN | 25 m | 2:47.99 | |
16 | 300 | Wenk Daniel Berg | 2000 | TRITON B | 0099AB | 25 m | 2:51.26 | |
17 | 172 | Grandjean Victor | 2001 | RINGSTED | 0107AF | 25 m | 2:56.19 | |
18 | 68 | Mikkelsen Sebastian | 1998 | GLADSAXE | 9811AF | 50 m | 3:00.00 | |
19 | 63 | Hansen Oscar Thris | 1997 | GLADSAXE | 9733AP | 25 m | 3:00.59 | |
20 | 292 | Schmidt Jakob | 1999 | TRITON B | 9913AO | 50 m | 3:17.80 | |
21 | 86 | Langvad Thomas | 2002 | GSK | 0223AC | 50 m | 3:30.00 | |
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 04 maj 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:43 |