2020-11-29   06:14:04
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Program for Swedish Grand Prix 2

Below are all entry- and startlists shown by session.

Competition session

Heatlista Gren 7
Heatlista 
 
  Tävling  Swedish Grand Prix 2    Utskriftsdatum  09 mars 2013   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  09:41   
  Arrangör  SSF/SK Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 mars 2013         
 
 
 
Gren 7, 100m Backstroke Men  Försök (4) 
Heat 1 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
               
248  Alexander Kesenci  1995  AK7195  SÖDERTÄLJE    25m  1:00.14 
242  Jonas Andersson  1996  AE2396  SK SYDSIM    50m  1:05.20 
224  Tobias Henriksson  1996  AN4796  SPÅRVÄGEN    50m  1:05.46 
               
               
               
               

 
Heat 2 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
191  Andreas Myhrberg  1993  AI6593  S 71    50m  1:03.97 
62  Oliver Marcus Meng  1997  9731AM  KVIK  DEN  50m  1:03.11 
111  John Classon  1995  AL9995  KALMAR SS    50m  1:01.20 
225  Adam Karlsson  1994  AC7594  SPÅRVÄGEN    50m  1:00.19 
337  Mattias Carlsson  1990  AP3590  UDDEVALLA    50m  55.71 
151  Måns Hjelm  1992  AC7992  MKK    50m  58.12 
206  Anton Mikaelsson  1993  AA4193  SKELLEFTEÅ    50m  1:00.66 
323  Oskar Davidsson  1993  AD9993  VÄXJÖ SS    50m  1:02.50 
34  Andrei Madalin Ganea  1996    CONSTANTA  ROU  50m  1:03.57 
               

 
Heat 3 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
309  Oscar Zedendahl  1995  AG4595  VÄSBY SS    50m  1:03.97 
177  Antonio Lutula  1993  BC8793  SK NEPTUN    50m  1:02.74 
12  Tuomas Pokkinen  1995  95A815  FINLAND  FIN  50m  1:01.20 
173  Gustav Hökfelt  1994  AS1594  SK NEPTUN    50m  59.61 
25  Andres Olvik  1986    ESTONIA  EST  50m  55.64 
192  Fabian Bergman  1994  AQ2194  SALTSJÖB    50m  58.04 
33  Giani Comboeanu  1995    BUCHAREST  ROU  50m  1:00.50 
125  Oskar Johansson  1993  AY7593  KUNGSBACKA    50m  1:01.67 
257  David Lind  1994  AK6994  SÖDERTÖRN    50m  1:03.46 
               

 
Heat 4 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
306  Samuel Törnqvist  1997  AI6197  VÄSBY SS    50m  1:03.96 
88  Joakim Kling  1991  AG3391  GÖTEBORG    50m  1:02.66 
136  John Olsson  1995  AG0795  SK LAXEN    50m  1:01.04 
143  Pontus Palmqvist  1991  AV7391  LASS    50m  58.17 
183  Simon Sjödin  1986  AG6786  SK NEPTUN    50m  55.48 
109  Axel Pettersson  1995  AE8995  JÖNKÖPING    50m  57.31 
Martin Kartau  1995  95A915  FINLAND  FIN  50m  1:00.28 
236  Christian Karlsson  1993  AK0593  STRÄNGNÄS    50m  1:01.22 
271  Oskar Ericsson  1997  AF9397  TÄBY SIM    50m  1:03.18 
214  Joakim Uhlin  1994  AN6394  SKURU IK    50m  1:04.00 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  09 mars 2013 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  09:41 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner