2020-11-23   19:44:38
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Program for Swedish Grand Prix 2

Below are all entry- and startlists shown by session.

Competition session

Heatlista Gren 3
Heatlista 
 
  Tävling  Swedish Grand Prix 2    Utskriftsdatum  09 mars 2013   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  09:41   
  Arrangör  SSF/SK Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 mars 2013         
 
 
 
Gren 3, 50m Breaststroke Men  Försök (5) 
Heat 1 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
               
224  Tobias Henriksson  1996  AN4796  SPÅRVÄGEN    25m  33.26 
137  Teodor Widerberg  1998  AG0398  SK LAXEN    25m  31.19 
87  Oskar Ehrnberg  1997  AP0597  GÖTEBORG    25m  32.67 
               
               
               
               

 
Heat 2 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
127  Anton Arvidsson  1994  AF1594  KUNGÄLV    25m  29.11 
236  Christian Karlsson  1993  AK0593  STRÄNGNÄS    50m  32.70 
47  Andreas Manum Hagby  1995    Asker SK  NOR  50m  32.39 
284  Pierre Zarebski  1992  AF0592  UPSALA S    50m  32.09 
282  Janne Goltermann  1989  AC7389  UPSALA S    50m  31.71 
14  Konsta Naumanen  1996  96A160  FINLAND  FIN  50m  31.73 
77  Fredrik Olsson  1994  AN2994  ELFSBORG    50m  32.24 
239  Benjamin Dzihic  1997  AO0397  SUNDSVALL    50m  32.55 
76  Sebastian Engfors-Nyqvist  1996  AB9996  ELFSBORG    50m  33.14 
93  Robert Lindblom  1995  AP6395  HARNÄS SKU    25m  29.69 

 
Heat 3 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
133  Alfred Bjärudd  1996  AQ4596  SK LAXEN    50m  30.79 
338  Andreas Elofsson  1995  AF3995  UDDEVALLA    50m  30.19 
339  Gulliver Koch  1992  AC7592  UDDEVALLA    50m  29.66 
185  Niklas Tour  1989  AQ3789  SK NEPTUN    50m  29.06 
352  Pantis Panteleimon  1991    HELLENIC    50m  28.13 
16  Ari-Pekka Liukkonen  1989  89A286  FINLAND  FIN  50m  28.83 
32  Dan Dragne  1989    BUCHAREST  ROU  50m  29.50 
328  Martin Glifberg  1992  AG8392  YSTADS SS    50m  29.87 
134  Isak Ladeborn  1988  AA7988  SK LAXEN    50m  30.62 
121  Simon Vestin  1992  AK5392  KARLSTAD    50m  31.40 

 
Heat 4 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
190  Victor Klügel  1995  AC8595  S 71    50m  30.68 
238  Johan Dahlgren  1986  AB4986  SUNDSVALL    50m  30.11 
182  Patric Ridell  1993  AJ7393  SK NEPTUN    50m  29.64 
59  Emil Klingberg  1987  8705AB  KVIK  DEN  50m  29.05 
26  Filipp Provorkov  1988    ESTONIA  EST  50m  27.93 
12  Tuomas Pokkinen  1995  95A815  FINLAND  FIN  50m  28.66 
147  Jacob Zeidler  1994  AB5394  SK LÖDDE    50m  29.19 
291  Andreas Fürst  1990  AE1990  VÄSBY SS    50m  29.82 
104  Sebastian Dobrescu  1994  AC0794  JÖNKÖPING    50m  30.56 
67  Emil Sainis  1992  9207AC  KVIK  DEN  50m  31.38 

 
Heat 5 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
135  Joakim Löfgren  1992  AK8592  SK LAXEN    50m  30.68 
24  Michael Kostesic  1986    PK ARENA  CRO  50m  29.90 
35  Andrei Razvan Gradinaru  1995    CONSTANTA  ROU  50m  29.50 
20  William Wihanto  1994  94A747  FINLAND  FIN  50m  28.85 
37  Panagiotis Samilidis  1993    ARGIROUPOL  GRE  50m  27.64 
241  Johannes Skagius  1995  AH8595  SUNDSVALL    50m  28.21 
299  Robert Palosaari  1992  AC1392  VÄSBY SS    50m  29.15 
267  Christoffer Andersson  1994  AM3594  TYRESÖ SS    50m  29.73 
344  Joel Falk Hansson  1994  AT7394  POLISEN    50m  30.48 
253  Marcus Hagström  1991  AQ5191  SÖDERTÖRN    50m  31.08 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  09 mars 2013 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  09:41 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner