2020-11-30   20:31:47
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Program for Swedish Grand Prix 2

Below are all entry- and startlists shown by session.

Competition session

Startlist Event 22
Startlist 
 
  Competition name  Swedish Grand Prix 2    Print Date  10 March 2013   
  Competition place  Stockholm    Print Time  08:10   
  Organizer  SSF/SK Neptun         
  Pool  50m         
  Competition date  09 March 2013         
 
 
 
Event 22, 100m Butterfly Men  Heats (4) 
Heat 1 (4) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club    Pool  Time 
 
127  Anton Arvidsson  1994  AF1594  KUNGÄLV    25m  59.20 
246  André Gradin  1994  AN1194  SÖDERTÄLJE    25m  57.85 
83  Alexander Kotevski  1994  AI8994  ESKILSTUNA    25m  57.58 
81  Fredrik Ekesten  1995  AX5395  SK ENA    50m  1:02.67 
45  Andreas Bergman  1993    Asker SK  NOR  50m  1:02.08 
309  Oscar Zedendahl  1995  AG4595  VÄSBY SS    50m  1:02.39 
80  Marcus Aurén  1994  AO4194  SK ENA    50m  1:04.64 
185  Niklas Tour  1989  AQ3789  SK NEPTUN    25m  57.83 
299  Robert Palosaari  1992  AC1392  VÄSBY SS    25m  58.47 
               

 
Heat 2 (4) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club    Pool  Time 
 
120  Alexander Vestin  1996  AG8396  KARLSTAD    50m  1:00.57 
277  Christoffer Tolj  1991  AQ7391  TÄBY SIM    50m  59.77 
12  Tuomas Pokkinen  1995  95A815  FINLAND  FIN  50m  58.68 
35  Andrei Razvan Gradinaru  1995    CONSTANTA  ROU  50m  56.60 
325  Jesper Jonsson  1993  AS9393  VÄXJÖ SS    50m  54.68 
343  Jesper Björk  1993  AU5793  POLISEN    50m  55.80 
57  Rasmus Härstedt  1994  9455AA  KVIK  DEN  50m  57.68 
108  Emil Gustavsson  1995  AD9995  JÖNKÖPING    50m  58.98 
130  Johan Norén  1986  AF9186  LANDSKRONA    50m  1:00.30 
63  Frederik Nerving  1997  9771AP  KVIK  DEN  50m  1:02.06 

 
Heat 3 (4) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club    Pool  Time 
 
118  Oskar Olsson  1995  AN7395  KARLSTAD    50m  1:00.53 
157  Joachim Bratt  1995  AE6395  MASS    50m  59.60 
141  Kalle Lindborg  1994  AX1994  LASS    50m  58.11 
23  Riku Pöytäkivi  1993    FINLAND  FIN  50m  56.16 
30  Radovan Siljevski  1986    VOJVODINA  SRB  50m  54.28 
181  Alexander Nyström  1990  AG1590  SK NEPTUN    50m  55.60 
280  Eric Smedlund  1994  AG4194  UMEÅ SS    50m  57.63 
148  Johan Bengtsson  1991  AP8191  MKK    50m  58.85 
272  Niklas Inde  1993  AG0593  TÄBY SIM    50m  59.89 
88  Joakim Kling  1991  AG3391  GÖTEBORG    50m  1:01.84 

 
Heat 4 (4) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club    Pool  Time 
 
298  Alexander Ozerov  1996  AS0396  VÄSBY SS    50m  1:00.31 
153  Nicolas Nord  1994  AL4194  MKK    50m  59.26 
168  Patrik Alsparr  1993  AJ9593  SK NEPTUN    50m  57.77 
143  Pontus Palmqvist  1991  AV7391  LASS    50m  56.03 
38  Andreas Vazaios  1994    ARGIROUPOL  GRE  50m  53.43 
19  Mika Sola  1991  91A143  FINLAND  FIN  50m  55.37 
339  Gulliver Koch  1992  AC7592  UDDEVALLA    50m  57.41 
292  Markus Fürst  1996  AA2196  VÄSBY SS    50m  58.78 
73  Filip Svedberg  1997  AJ0197  BURTRÄSK    50m  59.84 
124  Anton Johansson  1996  AJ5996  KUNGSBACKA    50m  1:01.03 

 
 

Generated by WinGrodan 1.21.01  Print Date  10 March 2013 
Licensed to: Simklubben Neptun  Print Time  08:10 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner