2020-11-29   05:20:18
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Program for Swedish Grand Prix 2

Below are all entry- and startlists shown by session.

Competition session

Startlist Event 18
Startlist 
 
  Competition name  Swedish Grand Prix 2    Print Date  10 March 2013   
  Competition place  Stockholm    Print Time  08:10   
  Organizer  SSF/SK Neptun         
  Pool  50m         
  Competition date  09 March 2013         
 
 
 
Event 18, 200m Freestyle Men  Heats (4) 
Heat 1 (4) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club    Pool  Time 
 
75  Alexander Berggren  1994  AK5194  ELFSBORG    25m  1:57.76 
19  Mika Sola  1991  91A143  FINLAND  FIN  25m  1:50.80 
199  Jakob Schariot  1995  AH6795  S 02    50m  2:10.50 
47  Andreas Manum Hagby  1995    Asker SK  NOR  50m  2:03.94 
157  Joachim Bratt  1995  AE6395  MASS    50m  2:01.98 
69  Asger Skafte  1996  9631AA  KVIK  DEN  50m  2:02.97 
142  Carl Norlander  1997  AH5397  LASS    50m  2:04.33 
78  Adam Paulsson  1995  AB4395  ELFSBORG    25m  1:49.34 
233  Philip Björklund  1992  AG2192  SKK    25m  1:57.68 
245  Carl Rogne  1996  AC9796  SÄFFLE SS    25m  2:03.71 

 
Heat 2 (4) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club    Pool  Time 
 
Eetu Piiroinen  1995  95A743  FINLAND  FIN  50m  2:00.57 
131  Adam Schön-Svensson  1991  AD9791  LANDSKRONA    50m  2:00.02 
Tony Eriksson  1995  95A861  FINLAND  FIN  50m  1:58.38 
341  Fredrich Risebrandt  1992  AF1392  UDDEVALLA    50m  1:57.51 
42  Konstantinos Kontopoulos  1994    KALAMATA  GRE  50m  1:54.61 
322  Martin Dahlberg  1992  AS7192  VÄXJÖ SS    50m  1:57.16 
292  Markus Fürst  1996  AA2196  VÄSBY SS    50m  1:58.18 
117  Oskar Holm  1993  AP9993  KARLSTAD    50m  1:59.04 
34  Andrei Madalin Ganea  1996    CONSTANTA  ROU  50m  2:00.56 
144  Grim Sjöberg  1995  AB2995  LASS    50m  2:01.62 

 
Heat 3 (4) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club    Pool  Time 
 
45  Andreas Bergman  1993    Asker SK  NOR  50m  2:00.57 
123  Viktor Hörndahl  1995  AT5395  KUNGSBACKA    50m  1:59.87 
122  Gustav Eriksson  1994  AB9394  KUNGSBACKA    50m  1:58.28 
160  Isak Eliasson  1996  AJ5596  MASS    50m  1:57.37 
337  Mattias Carlsson  1990  AP3590  UDDEVALLA    50m  1:53.13 
108  Emil Gustavsson  1995  AD9995  JÖNKÖPING    50m  1:56.94 
207  Oskar Mikaelsson  1995  AA1195  SKELLEFTEÅ    50m  1:58.14 
Miro Torola  1995  95A746  FINLAND  FIN  50m  1:58.52 
188  Henrik Podéus  1995  AG2195  NKK    50m  2:00.47 
206  Anton Mikaelsson  1993  AA4193  SKELLEFTEÅ    50m  2:00.94 

 
Heat 4 (4) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club    Pool  Time 
 
64  Marc Bach Nielsen  1994  9495AG  KVIK  DEN  50m  2:00.56 
105  Daniel Forndal  1997  AB5797  JÖNKÖPING    50m  1:59.55 
70  Marcus Krøyer Svendsen  1997  9787AB  KVIK  DEN  50m  1:58.25 
57  Rasmus Härstedt  1994  9455AA  KVIK  DEN  50m  1:57.29 
139  Oscar Ekström  1994  AA2994  LASS    50m  1:52.33 
343  Jesper Björk  1993  AU5793  POLISEN    50m  1:55.62 
159  Christoffer Carlsen  1992  AM1192  MASS    50m  1:58.12 
119  Axel Rebner  1994  AJ7194  KARLSTAD    50m  1:58.50 
208  Philip Nordenberg  1992  AR8392  SKELLEFTEÅ    50m  2:00.28 
60  Kristoffer Weber Larsen  1993  9357AC  KVIK  DEN  50m  2:00.76 

 
 

Generated by WinGrodan 1.21.01  Print Date  10 March 2013 
Licensed to: Simklubben Neptun  Print Time  08:10 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner