2020-11-29   05:56:31
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Program for Swedish Grand Prix 2

Below are all entry- and startlists shown by session.

Competition session

Heatlista Gren 15
Heatlista 
 
  Tävling  Swedish Grand Prix 2    Utskriftsdatum  09 mars 2013   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  09:41   
  Arrangör  SSF/SK Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 mars 2013         
 
 
 
Gren 15, 50m Butterfly Men  Försök (6) 
Heat 1 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
117  Oskar Holm  1993  AP9993  KARLSTAD    25m  27.29 
266  Axel Wangel  1994  AJ2994  TUREBERG    25m  26.26 
343  Jesper Björk  1993  AU5793  POLISEN    25m  25.89 
63  Frederik Nerving  1997  9771AP  KVIK  DEN  25m  26.21 
246  André Gradin  1994  AN1194  SÖDERTÄLJE    25m  26.45 
248  Alexander Kesenci  1995  AK7195  SÖDERTÄLJE    25m  28.70 
               
               

 
Heat 2 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
264  Niklas Borin  1989  AD5189  TUREBERG    25m  24.88 
306  Samuel Törnqvist  1997  AI6197  VÄSBY SS    50m  28.88 
131  Adam Schön-Svensson  1991  AD9791  LANDSKRONA    50m  28.75 
118  Oskar Olsson  1995  AN7395  KARLSTAD    50m  28.38 
309  Oscar Zedendahl  1995  AG4595  VÄSBY SS    50m  28.07 
144  Grim Sjöberg  1995  AB2995  LASS    50m  28.09 
239  Benjamin Dzihic  1997  AO0397  SUNDSVALL    50m  28.43 
69  Asger Skafte  1996  9631AA  KVIK  DEN  50m  28.83 
190  Victor Klügel  1995  AC8595  S 71    50m  29.65 
127  Anton Arvidsson  1994  AF1594  KUNGÄLV    25m  25.03 

 
Heat 3 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
88  Joakim Kling  1991  AG3391  GÖTEBORG    50m  27.79 
208  Philip Nordenberg  1992  AR8392  SKELLEFTEÅ    50m  27.58 
129  Filip Christensson  1991  AG5791  LANDSKRONA    50m  27.52 
177  Antonio Lutula  1993  BC8793  SK NEPTUN    50m  27.24 
119  Axel Rebner  1994  AJ7194  KARLSTAD    50m  27.04 
272  Niklas Inde  1993  AG0593  TÄBY SIM    50m  27.14 
111  John Classon  1995  AL9995  KALMAR SS    50m  27.48 
298  Alexander Ozerov  1996  AS0396  VÄSBY SS    50m  27.57 
277  Christoffer Tolj  1991  AQ7391  TÄBY SIM    50m  27.74 
130  Johan Norén  1986  AF9186  LANDSKRONA    50m  28.02 

 
Heat 4 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
120  Alexander Vestin  1996  AG8396  KARLSTAD    50m  26.59 
350  Toni Kurkinen  1989  AV9189  SK NEPTUN    50m  26.36 
265  Tobias Karlsson  1991  AD5991  TUREBERG    50m  26.13 
178  Linus Magnusson  1990  AB4790  SK NEPTUN    50m  25.24 
23  Riku Pöytäkivi  1993    FINLAND  FIN  50m  24.90 
30  Radovan Siljevski  1986    VOJVODINA  SRB  50m  25.07 
339  Gulliver Koch  1992  AC7592  UDDEVALLA    50m  25.45 
122  Gustav Eriksson  1994  AB9394  KUNGSBACKA    50m  26.32 
299  Robert Palosaari  1992  AC1392  VÄSBY SS    50m  26.44 
136  John Olsson  1995  AG0795  SK LAXEN    50m  26.88 

 
Heat 5 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
148  Johan Bengtsson  1991  AP8191  MKK    50m  26.55 
121  Simon Vestin  1992  AK5392  KARLSTAD    50m  26.35 
31  Daniel Macovei  1992    BUCHAREST  ROU  50m  25.50 
143  Pontus Palmqvist  1991  AV7391  LASS    50m  25.18 
325  Jesper Jonsson  1993  AS9393  VÄXJÖ SS    50m  24.66 
19  Mika Sola  1991  91A143  FINLAND  FIN  50m  24.91 
181  Alexander Nyström  1990  AG1590  SK NEPTUN    50m  25.32 
35  Andrei Razvan Gradinaru  1995    CONSTANTA  ROU  50m  26.30 
73  Filip Svedberg  1997  AJ0197  BURTRÄSK    50m  26.41 
210  Niklas Lindström  1991  AQ6991  SKURU IK    50m  26.64 

 
Heat 6 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
32  Dan Dragne  1989    BUCHAREST  ROU  50m  26.50 
147  Jacob Zeidler  1994  AB5394  SK LÖDDE    50m  26.34 
159  Christoffer Carlsen  1992  AM1192  MASS    50m  25.48 
139  Oscar Ekström  1994  AA2994  LASS    50m  25.09 
172  Pontus Flodqvist  1988  AB5388  SK NEPTUN    50m  24.64 
16  Ari-Pekka Liukkonen  1989  89A286  FINLAND  FIN  50m  24.90 
186  Christoffer Vikström  1987  AB7987  SK NEPTUN    50m  25.32 
141  Kalle Lindborg  1994  AX1994  LASS    50m  26.28 
341  Fredrich Risebrandt  1992  AF1392  UDDEVALLA    50m  26.38 
115  Mattias Melin  1991  AI0591  KANAANS SS    50m  26.64 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  09 mars 2013 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  09:41 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner