2020-11-23   19:59:47
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Program for Swedish Grand Prix 2

Below are all entry- and startlists shown by session.

Competition session

Heatlista Gren 13
Heatlista 
 
  Tävling  Swedish Grand Prix 2    Utskriftsdatum  09 mars 2013   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  09:41   
  Arrangör  SSF/SK Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 mars 2013         
 
 
 
Gren 13, 200m Breaststroke Men  Försök (4) 
Heat 1 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
               
134  Isak Ladeborn  1988  AA7988  SK LAXEN    50m   
81  Fredrik Ekesten  1995  AX5395  SK ENA    25m  2:47.13 
185  Niklas Tour  1989  AQ3789  SK NEPTUN    50m   
               
               
               
               

 
Heat 2 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
235  Alexander Morgan  1996  AE9796  SKK    25m  2:14.81 
87  Oskar Ehrnberg  1997  AP0597  GÖTEBORG    50m  2:33.05 
14  Konsta Naumanen  1996  96A160  FINLAND  FIN  50m  2:27.32 
267  Christoffer Andersson  1994  AM3594  TYRESÖ SS    50m  2:24.56 
126  Erik Persson  1994  AB6794  KUNGSBACKA    50m  2:16.33 
328  Martin Glifberg  1992  AG8392  YSTADS SS    50m  2:21.69 
284  Pierre Zarebski  1992  AF0592  UPSALA S    50m  2:25.98 
280  Eric Smedlund  1994  AG4194  UMEÅ SS    50m  2:32.12 
58  Jacob M. Jørgensen  1997  9737AB  KVIK  DEN  50m  2:33.98 
77  Fredrik Olsson  1994  AN2994  ELFSBORG    25m  2:31.51 

 
Heat 3 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
242  Jonas Andersson  1996  AE2396  SK SYDSIM    50m  2:42.60 
76  Sebastian Engfors-Nyqvist  1996  AB9996  ELFSBORG    50m  2:32.98 
316  Linus Kanth  1991  AP5991  VÄSTERÅS    50m  2:27.13 
338  Andreas Elofsson  1995  AF3995  UDDEVALLA    50m  2:22.74 
39  Petros Katsampanis  1992    ARGIROUPOL  GRE  50m  2:15.56 
59  Emil Klingberg  1987  8705AB  KVIK  DEN  50m  2:19.67 
180  Lachlan Mcpheat  1994  AT3994  SK NEPTUN    50m  2:25.22 
238  Johan Dahlgren  1986  AB4986  SUNDSVALL    50m  2:31.67 
67  Emil Sainis  1992  9207AC  KVIK  DEN  50m  2:33.96 
137  Teodor Widerberg  1998  AG0398  SK LAXEN    25m  2:26.05 

 
Heat 4 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
211  William Lulek  1998  AJ6998  SKURU IK    50m  2:35.27 
239  Benjamin Dzihic  1997  AO0397  SUNDSVALL    50m  2:32.57 
135  Joakim Löfgren  1992  AK8592  SK LAXEN    50m  2:26.05 
43  Sami Myren  1991  91A093  HSS  FIN  50m  2:22.73 
37  Panagiotis Samilidis  1993    ARGIROUPOL  GRE  50m  2:09.72 
291  Andreas Fürst  1990  AE1990  VÄSBY SS    50m  2:18.67 
182  Patric Ridell  1993  AJ7393  SK NEPTUN    50m  2:25.14 
104  Sebastian Dobrescu  1994  AC0794  JÖNKÖPING    50m  2:29.92 
133  Alfred Bjärudd  1996  AQ4596  SK LAXEN    50m  2:33.70 
344  Joel Falk Hansson  1994  AT7394  POLISEN    25m  2:17.51 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  09 mars 2013 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  09:41 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner