2020-12-01   09:00:07
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Program for Swedish Grand Prix 2

Below are all entry- and startlists shown by session.

Competition session

Heatlista Gren 12
Heatlista 
 
  Tävling  Swedish Grand Prix 2    Utskriftsdatum  09 mars 2013   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  09:41   
  Arrangör  SSF/SK Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 mars 2013         
 
 
 
Gren 12, 50m Freestyle Women  Försök (5) 
Heat 1 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
85  Andrea Bengtsson  1991  BW6691  GÖTEBORG    25m  27.93 
331  Anna Jonsson  1994  AK3694  ÖSA    25m  27.06 
270  Lovisa Ericsson  1993  AH3293  TÄBY SIM    25m  26.34 
Lotta Jacobson  1998  98A307  FINLAND  FIN  50m  30.81 
146  Nellie Ternblad  1995  AI2295  SK LÖDDE    50m  29.79 
128  Caroline Andersson-Ekström  1994  AE9494  LANDSKRONA    50m  29.83 
302  Nadja Salomonsson  1992  AD2892  VÄSBY SS    25m  26.17 
86  Linnéa Bielicz  1994  BJ3294  GÖTEBORG    25m  26.99 
84  Amanda Persson  1996  AA5296  FILIPSTAD    25m  27.91 
89  Alfhild Kristensson  1999  AI6699  GÖTEBORG    25m  28.53 

 
Heat 2 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
46  Marte Kristinesdatter Bolstad  1995    Asker SK  NOR  50m  28.97 
91  Viktoria Reinhold  1996  AW9696  GÖTEBORG    50m  28.79 
11  Noora Laukkanen  1993  93A392  FINLAND  FIN  50m  28.58 
53  Daniella Bender  1996  9616AB  KVIK  DEN  50m  28.47 
48  Mette Mellbye Larsen  1995    Asker SK  NOR  50m  28.27 
274  Mathilda Johansson  1991  CB2491  TÄBY SIM    50m  28.28 
61  Katrine Liljedahl  1995  9578AX  KVIK  DEN  50m  28.49 
179  Rebecca Mattsson  1995  AQ0295  SK NEPTUN    50m  28.78 
324  Lina Johansson  1994  AF0694  VÄXJÖ SS    50m  28.81 
132  Clara Vater  1997  AH7497  LANDSKRONA    50m  29.65 

 
Heat 3 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
54  Iben Grundtvig  1997  9762AK  KVIK  DEN  50m  27.91 
215  Caroline Adolfsson  1993  AE4293  SKÖVDE SS    50m  27.62 
218  Caroline Johansson  1992  AH7892  SKÖVDE SS    50m  27.37 
17  Mira Palovuori  1997  97A376  FINLAND  FIN  50m  27.00 
297  Josefin Lindkvist  1993  AK4493  VÄSBY SS    50m  26.02 
165  Anna Rosén  1994  AD2894  MASS    50m  26.55 
189  Wanda Dollmayer  1996  AL6696  SK RAN    50m  27.13 
149  Frida Börnfors  1994  AP9494  MKK    50m  27.49 
333  Alice Rigbäck  1994  AT8294  ÖSA    50m  27.74 
349  Ebba Rosenquist  1989  AI6489  POLISEN    50m  28.18 

 
Heat 4 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
Emilia Eloranta  1997  97A312  FINLAND  FIN  50m  27.87 
293  Felicia Hedman  1995  BR6895  VÄSBY SS    50m  27.57 
140  Vilma Ekström  1994  AE4494  LASS    50m  27.30 
303  Emma Sjösten  1996  AG2496  VÄSBY SS    50m  26.96 
Laura Kurki  1994  94A839  FINLAND  FIN  50m  25.68 
103  Erika Carlén  1994  AM5294  JÖNKÖPING    50m  26.51 
161  Isabelle Höstman  1990  BR8890  MASS    50m  27.13 
255  Lovisa Klarén  1992  AK1692  SÖDERTÖRN    50m  27.48 
330  Vera Johansson  1995  AQ2695  ÖSA    50m  27.73 
237  Jennifer Schwartz  1994  AD8694  STRÄNGNÄS    50m  28.13 

 
Heat 5 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
82  Rebecka Gustafsson  1998  AH4698  SK ENA    50m  27.82 
Ashleigh Hyland  1989    INVICTUS  IRL  50m  27.54 
Salla Elovirta  1997  97A664  FINLAND  FIN  50m  27.22 
66  Julie Brøndum Petersen  1994  9456AG  KVIK  DEN  50m  26.87 
258  Sarah Sjöström  1993  BN4493  SÖDERTÖRN    50m  24.63 
262  Magdalena Kuras  1988  AR9288  SK TRITON    50m  26.02 
72  Matilda Åhlström  1991  BV9891  BOLLNÄS SS    50m  27.05 
175  Laura Lajunen  1992  CG2692  SK NEPTUN    50m  27.38 
348  Therese Nord  1993  AL7693  POLISEN    50m  27.73 
217  Louise Hjalmarsson  1997  AV8697  SKÖVDE SS    50m  28.05 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  09 mars 2013 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  09:41 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner