2020-11-29   06:08:23
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Program for Swedish Grand Prix 2

Below are all entry- and startlists shown by session.

Competition session

Heatlista Gren 11
Heatlista 
 
  Tävling  Swedish Grand Prix 2    Utskriftsdatum  09 mars 2013   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  09:41   
  Arrangör  SSF/SK Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 mars 2013         
 
 
 
Gren 11, 400m Freestyle Men  Försök (3) 
Heat 1 (3) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
209  Axel Bååthe  1997  AQ6597  SKURU IK    50m  4:30.49 
56  Viktor Holm  1996  9607AD  KVIK  DEN  50m  4:18.25 
60  Kristoffer Weber Larsen  1993  9357AC  KVIK  DEN  50m  4:13.55 
139  Oscar Ekström  1994  AA2994  LASS    50m  4:05.44 
142  Carl Norlander  1997  AH5397  LASS    50m  4:12.91 
153  Nicolas Nord  1994  AL4194  MKK    50m  4:15.51 
247  Theodor Hansson  1994  AG8394  SÖDERTÄLJE    50m  4:22.34 
245  Carl Rogne  1996  AC9796  SÄFFLE SS    25m  4:13.91 
               

 
Heat 2 (3) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
285  Oskar Persson  1995  AL7595  WISBY SS    25m  4:19.40 
34  Andrei Madalin Ganea  1996    CONSTANTA  ROU  50m  4:26.00 
45  Andreas Bergman  1993    Asker SK  NOR  50m  4:17.42 
105  Daniel Forndal  1997  AB5797  JÖNKÖPING    50m  4:13.23 
Eetu Piiroinen  1995  95A743  FINLAND  FIN  50m  4:03.74 
322  Martin Dahlberg  1992  AS7192  VÄXJÖ SS    50m  4:11.89 
188  Henrik Podéus  1995  AG2195  NKK    50m  4:15.40 
116  Anton Björck-Teuscher  1993  AH7593  KARLSTAD    50m  4:19.81 
75  Alexander Berggren  1994  AK5194  ELFSBORG    25m  4:06.60 
               

 
Heat 3 (3) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
80  Marcus Aurén  1994  AO4194  SK ENA    25m  4:16.00 
70  Marcus Krøyer Svendsen  1997  9787AB  KVIK  DEN  50m  4:25.44 
18  Roope Lehtonen  1996  96A083  FINLAND  FIN  50m  4:16.57 
119  Axel Rebner  1994  AJ7194  KARLSTAD    50m  4:13.01 
78  Adam Paulsson  1995  AB4395  ELFSBORG    50m  4:02.04 
160  Isak Eliasson  1996  AJ5596  MASS    50m  4:11.20 
64  Marc Bach Nielsen  1994  9495AG  KVIK  DEN  50m  4:14.79 
207  Oskar Mikaelsson  1995  AA1195  SKELLEFTEÅ    50m  4:19.43 
199  Jakob Schariot  1995  AH6795  S 02    50m  4:31.44 
               

 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  09 mars 2013 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  09:41 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner