Program för Vattenfall Swim Cup 2012 Morning UC
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Friday Morning
Startlist Event 4
|
Competition name |
Vattenfall Swim Cup 2012 (UC) |
|
Print Date |
17 May 2012 |
|
|
Competition place |
Esbjerg |
|
Print Time |
18:20 |
|
|
Organizer |
West Swim Esbjerg |
|
|
|
|
|
Pool |
25m |
|
|
|
|
|
Competition date |
18 May 2012 |
|
|
|
|
Event 4, 200m Freestyle Men |
Finals (19) |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
50 |
2 |
Simon Hjorth Hammergaard |
1999 |
|
BRÆDSTRUP |
|
25m |
|
518 |
3 |
Anders Christian Damgaard |
2000 |
0037AN |
FARUM |
|
25m |
|
989 |
4 |
Mads Lang-Jensen |
2000 |
0025AO |
SØLLERØD |
|
25m |
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
574 |
2 |
Nico Lissel |
2002 |
|
WERNIGEROD |
|
25m |
|
1149 |
3 |
Sokacz Marcin |
2000 |
|
WANKAN |
|
25m |
4:20.01 |
611 |
4 |
Konsta Suominen |
2000 |
|
RaisU |
|
25m |
|
424 |
5 |
Oliver Phil Langsted |
1999 |
9925AO |
SVENDBORG |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
18 |
1 |
Patrick Fender |
2001 |
306266 |
PREETZER |
|
25m |
4:05.00 |
17 |
2 |
Dennis Fender |
2001 |
302143 |
PREETZER |
|
25m |
3:56.00 |
986 |
3 |
Christoffer H. Andersen |
2002 |
0285AH |
SØLLERØD |
|
25m |
3:35.23 |
1148 |
4 |
Kubacki Rafal |
2000 |
|
WANKAN |
|
25m |
3:47.01 |
1114 |
5 |
Marcus Møgelmose-Andersen |
1998 |
9845AO |
WEST SWIM |
|
25m |
3:58.91 |
429 |
6 |
Christian Stender |
1999 |
9923AQ |
SVENDBORG |
|
25m |
4:09.70 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
22 |
1 |
Patrick Limburg |
1999 |
296531 |
PREETZER |
|
25m |
3:33.60 |
1100 |
2 |
Tobias Fosgau |
1998 |
9805AP |
WEST SWIM |
|
25m |
3:31.82 |
576 |
3 |
Till-Ole Lüderitz |
2001 |
|
WERNIGEROD |
|
25m |
3:30.00 |
175 |
4 |
Frederik Moje |
1999 |
292593 |
ROTWEISS N |
|
25m |
3:31.40 |
967 |
5 |
Paul Fischer |
2001 |
|
WESTSACHS7 |
|
25m |
3:33.08 |
430 |
6 |
Anders Bredal Storgaard |
2002 |
0227AD |
SVENDBORG |
|
25m |
3:34.48 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
147 |
1 |
Per Alvar Bielenberg |
2001 |
286779 |
NEPTUNKIEL |
|
25m |
3:28.34 |
523 |
2 |
Lasse Jagd-Nygaard |
2001 |
0189AG |
FARUM |
|
25m |
3:21.65 |
360 |
3 |
Jasper Arends |
2000 |
200001529 |
WAALSTROOM |
|
25m |
3:17.05 |
417 |
4 |
Lauritz Sylvest Hofmann |
1999 |
9989AM |
SVENDBORG |
|
25m |
3:18.22 |
1117 |
5 |
Andreas H. Paulsen |
2000 |
0087AF |
WEST SWIM |
|
25m |
3:21.83 |
361 |
6 |
Thijs Arends |
2000 |
200001851 |
WAALSTROOM |
|
25m |
3:29.31 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
1121 |
1 |
Jakob Sørensen |
1998 |
9861AB |
WEST SWIM |
|
25m |
3:13.70 |
1096 |
2 |
Thor Erik Andreasen |
1998 |
9845AR |
WEST SWIM |
|
25m |
3:12.54 |
1147 |
3 |
Szymanski Grzegorz |
1999 |
|
WANKAN |
|
25m |
3:10.01 |
840 |
4 |
Felix Schenk |
2001 |
|
RATHENOW |
|
25m |
3:10.39 |
874 |
5 |
Florian Kuß |
1998 |
|
WESTSACHS1 |
|
25m |
3:13.11 |
656 |
6 |
Nick Lärz |
2000 |
|
SV ROTATIO |
|
25m |
3:14.48 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
448 |
1 |
Ben Fredrich |
2000 |
255879 |
FRANKFURT |
|
25m |
3:07.88 |
968 |
2 |
Alexander Grösel |
2001 |
|
WESTSACHS7 |
|
25m |
3:04.13 |
1062 |
3 |
Oliver Mølby |
2001 |
0153AJ |
ST ESBJERG |
|
25m |
3:03.44 |
42 |
4 |
Christoffer Møldrup |
1998 |
9853AL |
BRÆDSTRUP |
|
25m |
3:03.52 |
1059 |
5 |
Mathias Knudsen |
1998 |
9831AT |
ST ESBJERG |
|
25m |
3:06.89 |
1002 |
6 |
Marcus Kalør |
1999 |
9929AP |
SØLLERØD |
|
50m |
3:08.87 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
159 |
1 |
Paul Sievers |
2001 |
280781 |
NEPTUNKIEL |
|
25m |
3:01.90 |
929 |
2 |
Adrian Büttner |
2001 |
|
WESTSACHS6 |
|
25m |
3:01.35 |
456 |
3 |
Jan Niklas Kalisch |
2000 |
255891 |
FRANKFURT |
|
25m |
3:00.00 |
521 |
4 |
Christian Ong Hansen |
2001 |
0129AI |
FARUM |
|
25m |
3:00.39 |
150 |
5 |
Marcel Kuhn |
2000 |
261179 |
NEPTUNKIEL |
|
25m |
3:01.82 |
158 |
6 |
Gero Sievers |
1999 |
280780 |
NEPTUNKIEL |
|
25m |
3:03.01 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
162 |
1 |
Bennet Weiss |
2000 |
280860 |
NEPTUNKIEL |
|
25m |
2:59.21 |
1205 |
2 |
Lukas Marquardt |
2000 |
271980 |
MECKELFELD |
|
25m |
2:56.19 |
1051 |
3 |
Oliver Frøsig |
2000 |
0021AG |
ST ESBJERG |
|
25m |
2:55.52 |
278 |
4 |
Oskar Skarin |
1999 |
AD0999 |
SK TRITON |
|
25m |
2:55.64 |
1038 |
5 |
Oliver Christensen |
2000 |
0025AF |
WEST SWIM |
|
25m |
2:58.07 |
1095 |
6 |
Martin H. Abel |
2001 |
0197AF |
WEST SWIM |
|
25m |
2:59.25 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
1206 |
1 |
Nils Marquardt |
1999 |
245726 |
MECKELFELD |
|
25m |
2:52.89 |
113 |
2 |
Jesper Holmdahl |
1999 |
AJ5599 |
S 77 |
|
25m |
2:48.97 |
34 |
3 |
Jens Elkjær Nielsen |
1998 |
9875AN |
TÅRNB-VEM |
|
25m |
2:46.07 |
182 |
4 |
Andrè Abildgaard |
1999 |
9923AH |
NAKSKOV |
|
25m |
2:46.40 |
405 |
5 |
Magnus Lerche |
1999 |
9941AG |
AARS |
|
25m |
2:51.37 |
367 |
6 |
Joost Geerdink |
2000 |
200002467 |
WAALSTROOM |
|
25m |
2:54.95 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
352 |
1 |
Hendrik Wagner |
2000 |
255381 |
HAMBURG SC |
|
25m |
2:44.22 |
1003 |
2 |
Asger Kragh |
1999 |
9911AM |
SØLLERØD |
|
25m |
2:41.97 |
616 |
3 |
Jerri Pinomäki |
1998 |
|
RaisU |
|
25m |
2:38.92 |
676 |
4 |
Erik Ruge |
1998 |
215021 |
SCHWERIN |
|
25m |
2:39.46 |
69 |
5 |
Erik Engström |
1999 |
AL6799 |
KSLS |
|
25m |
2:42.00 |
1061 |
6 |
Jakob Mose |
2000 |
0029AF |
ST ESBJERG |
|
25m |
2:45.12 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
89 |
1 |
Marcus Ø. Lauritsen |
1998 |
9877AP |
VIBORG |
|
25m |
2:38.50 |
44 |
2 |
Rasmus D. Jensen |
1998 |
9897AN |
BRÆDSTRUP |
|
25m |
2:37.57 |
542 |
3 |
Rami Ben Smida |
1999 |
224262 |
SGS HAMBUR |
|
25m |
2:34.00 |
844 |
4 |
Paul Sonnabend |
1998 |
|
KLAUSDORF |
|
25m |
2:34.56 |
67 |
5 |
Arvid Elmberg |
1998 |
AH9598 |
KSLS |
|
25m |
2:38.00 |
309 |
6 |
David Kurilenko |
1999 |
AT4599 |
LJUNGBY SS |
|
25m |
2:38.67 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
1023 |
1 |
Niclas Sobotzke |
1999 |
217494 |
SV HAMBURG |
|
25m |
2:32.71 |
79 |
2 |
Kasper Levring Andersen |
1998 |
9819AS |
VIBORG |
|
25m |
2:32.40 |
1055 |
3 |
Anes Jahic |
1998 |
9893AO |
ST ESBJERG |
|
25m |
2:28.56 |
1013 |
4 |
Merlin Krause |
1999 |
194869 |
SV HAMBURG |
|
25m |
2:29.04 |
1035 |
5 |
Max Sziburies |
1998 |
224740 |
SWIMTEAMMV |
|
25m |
2:32.47 |
619 |
6 |
Nemo Laiho |
1998 |
|
RaisU |
|
25m |
2:32.90 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
173 |
1 |
Joey Ketzscher |
1998 |
257517 |
ROTWEISS N |
|
25m |
2:27.35 |
165 |
2 |
Elias Christiansen |
1999 |
260616 |
ROTWEISS N |
|
25m |
2:26.59 |
1194 |
3 |
Christian Sejr Aagaard |
1998 |
9817AG |
FARUM |
|
25m |
2:25.86 |
484 |
4 |
Anton Dahlgren |
1999 |
AM4999 |
VARBERG |
|
25m |
2:26.14 |
202 |
5 |
Christian Nielsen |
1998 |
9841AM |
NAKSKOV |
|
25m |
2:27.34 |
154 |
6 |
Vincent Radach |
1999 |
255252 |
NEPTUNKIEL |
|
25m |
2:28.44 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
1084 |
1 |
Nicolai Grene |
1998 |
9885AE |
WEST SWIM |
|
25m |
2:18.44 |
276 |
2 |
Henrik Sjödin |
1998 |
AB0798 |
SK TRITON |
|
25m |
2:17.28 |
516 |
3 |
Thomas Bech |
1998 |
9857AM |
FARUM |
|
25m |
2:16.59 |
1091 |
4 |
Simon Lundby Pedersen |
1998 |
9813AB |
WEST SWIM |
|
25m |
2:16.99 |
1006 |
5 |
Rune Dirk Willén |
1998 |
9823AN |
SØLLERØD |
|
25m |
2:18.26 |
172 |
6 |
Jeffrey Ketzscher |
1998 |
257516 |
ROTWEISS N |
|
25m |
2:18.50 |
|
|
Heat 16 (19) (11 years and younger) |
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
841 |
1 |
Lucas Schenk |
2001 |
|
RATHENOW |
|
25m |
2:56.87 |
772 |
2 |
Lars Kochmann |
2001 |
|
HALLE-NEUS |
|
25m |
2:52.64 |
1101 |
3 |
Jakob Grene |
2001 |
0133AC |
WEST SWIM |
|
25m |
2:38.63 |
527 |
4 |
Malthe Letting |
2001 |
0111AB |
FARUM |
|
25m |
2:45.74 |
1150 |
5 |
Nowak Kamil |
2001 |
|
WANKAN |
|
25m |
2:52.68 |
794 |
6 |
Joshua Berles |
2001 |
|
ROSTOCK |
|
25m |
2:58.69 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
674 |
1 |
Illya Ponomarov |
2000 |
243698 |
SCHWERIN |
|
25m |
2:40.11 |
791 |
2 |
Hubert Stövesand |
2000 |
|
ROSTOCK |
|
25m |
2:35.00 |
1144 |
3 |
Alexander Aslak Nørgaard |
2000 |
0053AE |
SØLLERØD |
|
25m |
2:22.01 |
985 |
4 |
Fabian Fröhlich |
2000 |
|
WESTSACHS9 |
|
25m |
2:28.16 |
1146 |
5 |
Buzon Daniel |
2000 |
|
WANKAN |
|
25m |
2:38.27 |
847 |
6 |
Ivo Mix |
2000 |
|
KLAUSDORF |
|
25m |
2:41.18 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
1040 |
1 |
Mikkel Gadgaard |
1999 |
9923AA |
WEST SWIM |
|
25m |
2:25.00 |
998 |
2 |
Marcus Piil Pedersen |
1999 |
9985AN |
SØLLERØD |
|
25m |
2:13.99 |
1075 |
3 |
Casper Eickhardt |
1999 |
9921AJ |
ST ESBJERG |
|
25m |
2:08.72 |
996 |
4 |
Christian Andersen |
1999 |
9913AH |
SØLLERØD |
|
25m |
2:12.86 |
255 |
5 |
Niklas Jagerstål |
1999 |
AF8199 |
SK TRITON |
|
25m |
2:14.86 |
425 |
6 |
Gustav Westerlin Larsen |
1999 |
9993AJ |
SVENDBORG |
|
25m |
2:26.03 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
244 |
1 |
Rasmus Ericsson |
1998 |
AB4198 |
SK TRITON |
|
25m |
2:13.85 |
532 |
2 |
Lasse Kriegel Skovrup |
1998 |
9861AK |
FARUM |
|
25m |
2:12.79 |
1088 |
3 |
Simon Vingolf Larsen |
1998 |
9807AA |
WEST SWIM |
|
25m |
2:08.13 |
1092 |
4 |
Jonas Bruun Sleiman |
1998 |
9807AD |
WEST SWIM |
|
25m |
2:10.92 |
636 |
5 |
Casper Salminen |
1998 |
|
RaisU |
|
25m |
2:13.17 |
170 |
6 |
Maurice Hage |
1998 |
214939 |
ROTWEISS N |
|
25m |
2:14.45 |
Generated by WinGrodan 1.19.08 |
Print Date |
17 May 2012 |
Licensed to: West Swim Esbjerg |
Print Time |
18:20 |
|