Program för Danmarks Mesterskaber langbane (DM-L/DJM-L/DÅM1-L)
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Seedede heat Løb 49
|
Stævne navn |
Danmarks Mesterskaber (L) |
|
Udskriftsdato |
13 juli 2012 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
09:18 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
10 juli 2012 |
|
|
|
|
Løb 49, 200m Medley Herrer |
Indledende (6) |
Europarekord Senior: Laszlo Cseh (1985) 1:55.18 2009-07-29 |
Nordisk Rekord Senior: Jani Sievinen (1974) 1:58.16 1994-09-11 |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:01.62 2009-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 2:03.49 2011-06-28 |
|
Heat 1 (6) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
536 |
3 |
Malte Thomé |
1993 |
9397AI |
RINGSTED |
|
50m |
2:23.71 |
34 |
4 |
Janus Meinert |
1995 |
9517AF |
AALBORG |
|
50m |
2:22.52 |
699 |
5 |
Alexander Skov Andersen |
1993 |
9391AE |
STT |
|
50m |
2:22.61 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
246 |
1 |
Lasse Meineche |
1994 |
9499AM |
HERNING |
|
50m |
2:22.33 |
567 |
2 |
Emil Weis |
1994 |
9409AG |
SILKEBORG |
|
50m |
2:20.89 |
84 |
3 |
Martin Weberg |
1994 |
9453AC |
ALLERØD |
|
50m |
2:20.48 |
289 |
4 |
Mark Bjerregaard |
1994 |
9495AD |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:19.55 |
231 |
5 |
Christian Røssel |
1995 |
9525AN |
HERLEV |
|
50m |
2:20.29 |
341 |
6 |
Kasper Vitten |
1995 |
9529AA |
GENTOFTE |
|
50m |
2:20.69 |
689 |
7 |
Magnus Sloth Poulsen |
1995 |
9591AA |
AIF |
|
50m |
2:21.65 |
260 |
8 |
Lasse Winther Andersen |
1994 |
9465AF |
HOLBÆK |
|
50m |
2:22.39 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
580 |
1 |
Jensjakob Kristiansen |
1994 |
9467AD |
SLAGELSE |
|
50m |
2:19.07 |
743 |
2 |
Alexander Duus Jensen |
1995 |
9519AB |
VORDINGB |
|
50m |
2:18.93 |
570 |
3 |
Felix Zähringer |
1994 |
9437AD |
SILKEBORG |
|
50m |
2:18.40 |
720 |
4 |
Søren Holm |
1993 |
9365AI |
VEST |
|
50m |
2:17.88 |
667 |
5 |
Nicolai Pedersen |
1994 |
9499AK |
TRITON V |
|
50m |
2:18.26 |
277 |
6 |
Kasper Schultz |
1995 |
9557AI |
HOLSTEBRO |
|
50m |
2:18.58 |
745 |
7 |
Andreas Sandbirk |
1995 |
9547AN |
VORDINGB |
|
50m |
2:19.04 |
216 |
8 |
Niels Breum Hansen |
1994 |
9411AE |
HELSINGE |
|
50m |
2:19.08 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
473 |
1 |
Jakob Bjerre Knudsen |
1990 |
9033AD |
LYSENG |
|
50m |
2:16.84 |
653 |
2 |
Karim Møller |
1994 |
9451AA |
TRITON B |
|
50m |
2:13.69 |
320 |
3 |
Lasse Pittioni |
1995 |
9577AI |
JYLLINGE |
|
50m |
2:11.70 |
370 |
4 |
Martin Mathiesen |
1994 |
9439AE |
HILLERØD |
|
50m |
2:06.03 |
680 |
5 |
Magnus Jákupsson |
1994 |
9403AP |
MK 31 |
|
50m |
2:09.46 |
498 |
6 |
Morten Andersen |
1994 |
9487AJ |
OSK |
|
50m |
2:12.93 |
178 |
7 |
Mathias Hvid |
1994 |
9435AL |
GI40HERMES |
|
50m |
2:14.73 |
211 |
8 |
Rasmus Koch |
1992 |
9213AC |
HSK |
|
50m |
2:17.76 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
102 |
1 |
Julius Skaarup Schmidt |
1988 |
8871AA |
BIRKERØD |
|
50m |
2:15.70 |
347 |
2 |
Niels Wissing Sørensen |
1993 |
9391AC |
GREVE |
|
50m |
2:13.48 |
35 |
3 |
Joachim Mortensen |
1995 |
9589AN |
AALBORG |
|
50m |
2:11.41 |
111 |
4 |
Daniel Skaaning |
1993 |
9319AA |
STT |
|
50m |
2:03.49 |
114 |
5 |
Mads Glæsner |
1988 |
8893AA |
VI39 |
|
50m |
2:07.20 |
291 |
6 |
Christian Jensen |
1987 |
8783AA |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:12.49 |
250 |
7 |
Mads Pedersen |
1991 |
9111AB |
HERNING |
|
50m |
2:14.55 |
563 |
8 |
Andreas Levin Pedersen |
1995 |
9533AF |
SILKEBORG |
|
50m |
2:17.63 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
420 |
1 |
Viktor Christensen |
1995 |
9501AJ |
KØGE |
|
50m |
2:14.75 |
112 |
2 |
Anders Lie |
1991 |
9105AF |
FARUM |
|
50m |
2:12.94 |
191 |
3 |
Patrick Hesselberg |
1991 |
9177AE |
GLADSAXE |
|
50m |
2:10.60 |
116 |
4 |
Chris Christensen |
1988 |
8839AB |
WEST SWIM |
|
50m |
2:03.32 |
133 |
5 |
Niklas Hedegaard |
1990 |
9053AB |
FARUM |
|
50m |
2:06.34 |
234 |
6 |
Mikkel Austmann |
1991 |
9163AD |
HERLEV |
|
50m |
2:12.29 |
100 |
7 |
Anton Ørskov Ipsen |
1994 |
9485AE |
BIRKERØD |
|
50m |
2:14.51 |
432 |
8 |
Anders Paaske |
1995 |
9579AF |
KØGE |
|
50m |
2:17.61 |
Oprettet af WinGrodan 1.19.16 |
Udskriftsdato |
13 juli 2012 |
Licens til Swim Team Esbjerg |
Udskriftstidspunkt |
09:18 |
|