Startliste for Danmarks Mesterskaber langbane (DM-L/DJM-L/DÃ…M1-L)
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Løb 9, 100m Frisvømning Damer |
Europarekord Senior: Britta Steffen (1983) 52.07 2009-07-31 |
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 53.05 2011-12-04 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 53.41 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 105 | Erichsen Caroline | 1998 | BIRKERØD | 9814AC | 50 m | 58.49 | |
2 | 457 | Højberg Amanda | 1998 | LYNGBY | 9868AP | 50 m | 1:00.60 | |
3 | 392 | Holm Josephine | 1999 | KVIK | 9982AA | 50 m | 1:00.66 | |
4 | 248 | Moesgaard Lea | 1998 | HERNING | 9846AC | 50 m | 1:00.95 | |
5 | 313 | Gjerløff Karen | 1998 | JYLLINGE | 9862AD | 50 m | 1:01.37 | |
6 | 299 | Altoft Sofia | 1998 | HØRSHOLM | 9878AF | 50 m | 1:01.78 | |
7 | 57 | Christiansen Emma H. | 1999 | AGF | 9988AO | 50 m | 1:02.13 | |
8 | 696 | Mortensen Amalie | 1998 | VI39 | 9886AH | 50 m | 1:02.15 | |
9 | 398 | Kann Chamie | 1999 | KVIK | 9928AH | 50 m | 1:02.45 | |
10 | 179 | Zaggai Mathilde | 1998 | GI40HERMES | 9862AF | 50 m | 1:02.62 | |
11 | 574 | Cantby Cæcilie Schade | 1998 | SLAGELSE | 9844AH | 50 m | 1:02.64 | |
12 | 169 | Grandt Maria | 1998 | GI40HERMES | 9806AF | 50 m | 1:02.66 | |
13 | 187 | Gram Freja | 1999 | GLADSAXE | 9962AL | 50 m | 1:03.10 | |
14 | 328 | Bro Signe | 1999 | GENTOFTE | 9942AA | 50 m | 1:03.10 | |
15 | 85 | Gaarde-Hansen Anne Huse | 1999 | ALLERØD | 9998AB | 50 m | 1:03.48 | |
16 | 354 | Andersen Emma Gaardsted | 1998 | HILLERØD | 9896AV | 50 m | 1:03.56 | |
17 | 70 | Oredsson Astrid Fly | 1998 | AGF | 9818AM | 50 m | 1:03.59 | |
18 | 769 | Jensen Mia | 1998 | DELTA | 9848AZ | 50 m | 1:04.00 | |
19 | 269 | Dohn Helle | 1998 | HOLSTEBRO | 9884AI | 50 m | 1:04.05 | |
20 | 214 | Gantriis Emily | 1999 | HELSINGE | 9966AB | 50 m | 1:04.14 | |
21 | 218 | Jørgensen Cecilie | 1998 | HELSINGE | 9894AM | 50 m | 1:04.37 | |
22 | 106 | Høgskilde Cecilie | 1999 | BIRKERØD | 9922AD | 50 m | 1:04.63 | |
23 | 571 | Bracken Fiona | 1998 | SKOVBAKKEN | 9808BA | 50 m | 1:04.69 | |
24 | 75 | Kjeldsen Mathilde | 1999 | AGF | 9984AV | 50 m | 1:04.77 | |
25 | 344 | Barrett Kristine | 1998 | GREVE | 9886AB | 50 m | 1:04.77 | |
26 | 171 | Jensen Tenna | 1998 | GI40HERMES | 9828AH | 50 m | 1:04.84 | |
27 | 500 | Ejby Katrine | 1998 | OSK | 9888AK | 50 m | 1:04.93 | |
28 | 687 | Heick Emilie | 1999 | AIF | 9996AC | 50 m | 1:04.95 | |
29 | 504 | Rask Camilla | 1999 | OSK | 9984AJ | 50 m | 1:04.99 | |
30 | 263 | Hansen Frederikke | 1998 | HOLBÆK | 9844AE | 50 m | 1:05.01 | |
31 | 325 | Larsen Freja Hamann | 1999 | KOLDING | 9914AC | 50 m | 1:05.01 | |
32 | 290 | Dons Frederikke | 1998 | HVIDOVRE | 9894AE | 50 m | 1:05.03 | |
33 | 282 | Nielsen Amalie Bach | 1999 | HORSENS | 9942AG | 50 m | 1:05.13 | |
34 | 520 | Sørensen Sofie Møller | 1998 | NEPTUN | 9882AL | 50 m | 1:05.27 | |
35 | 109 | Friis Ditte | 1999 | BIRKERØD | 9912AJ | 50 m | 1:05.31 | |
36 | 458 | Jersild Emilie Elmeros | 1998 | LYNGBY | 9826AT | 50 m | 1:05.38 | |
37 | 503 | Møller Sophie Lund | 1998 | OSK | 9874AD | 50 m | 1:05.47 | |
38 | 544 | Tollerup Anne | 1998 | S 68 | 9868AL | 50 m | 1:05.48 | |
39 | 679 | Jacobsen Julie Bingen | 1999 | MK 31 | 9954AF | 50 m | 1:05.48 | |
40 | 141 | Eriksen Christina F. | 1999 | FR.SUND | 9968AL | 50 m | 1:05.75 | |
41 | 735 | Nehmdahl Lærke Harksen | 1999 | VIBORG | 9994AQ | 50 m | 1:05.89 | |
42 | 350 | Knoth Cayanne Kjær | 1999 | TUNE | 9972AG | 50 m | 1:06.42 | |
43 | 402 | Lohmann Celina | 1999 | KVIK | 9938AD | 50 m | 1:06.58 | |
44 | 422 | Delin Astrid | 1999 | KØGE | 9954AE | 50 m | 1:06.62 | |
45 | 258 | Bonde Anna | 1999 | HOBRO | 9906AC | 50 m | 1:06.70 | |
46 | 97 | Reesbøll Cecilie | 1999 | ALLERØD | 9954AN | 50 m | 1:06.98 | |
47 | 38 | Schøn Lisa | 1999 | AALBORG | 9956AR | 50 m | 1:06.99 | |
48 | 585 | Bang Malene | 1999 | SLANGERUP | 9976AD | 50 m | 1:07.23 | |
49 | 530 | Madsen Stine | 1999 | RINGE | 9972AC | 50 m | 1:07.56 | |
50 | 256 | Sørensen Stinne | 1999 | HERNING | 9934AD | 50 m | 1:07.57 | |
51 | 516 | Zachariassen Sofia | 1999 | OSLF | 9988an | 50 m | 1:07.59 | |
52 | 638 | Clement Nicoline | 1999 | TRITON B | 9936AF | 50 m | 1:07.65 | |
53 | 310 | Møller Una | 1998 | IHF | 9808AG | 50 m | 1:06.55 | EXT |
54 | 662 | Blaaberg Christina | 1998 | TRITON V | 9832AL | 50 m | 1:07.69 | EXT |
55 | 352 | Wissing-Thornberg Methea | 1999 | TUNE | 9932BA | 50 m | 1:08.11 | EXT |
56 | 589 | Pedersen Maja Sandholm | 1998 | STRUER | 9818AF | 50 m | 1:09.18 | EXT |
57 | 590 | Terp Lisa | 1999 | STRUER | 9968AA | 50 m | 1:09.27 | EXT |
58 | 528 | Hertzog Anna | 1999 | RINGE | 9966AJ | 50 m | 1:09.90 | EXT |
59 | 507 | Terp Helena | 1999 | OSK | 9924AO | 50 m | 1:11.70 | EXT |
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 07 juli 2012 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 22:18 |