Startliste for Danmarks Mesterskaber langbane (DM-L/DJM-L/DÃ…M1-L)
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 48
|
Stævne navn |
Danmarks Mesterskaber (L) |
|
Udskriftsdato |
13 juli 2012 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
09:18 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
10 juli 2012 |
|
|
|
|
Løb 48, 400m Frisvømning Damer |
Indledende (6) |
Europarekord Senior: Frederica Pellegrini (1988) 3:59.15 2009-07-26 |
Nordisk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:04.68 2011-07-24 |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:04.68 2011-07-24 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 4:14.61 2010-07-15 |
|
Heat 1 (6) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
275 |
1 |
Camilla Madsen |
1997 |
9796AP |
HOLSTEBRO |
|
50m |
5:01.25 |
484 |
2 |
Natascha Zender |
1997 |
9704AF |
NYBORG |
|
50m |
4:47.20 |
11 |
3 |
Asta Blanch |
1996 |
9604AC |
AALBORG |
|
50m |
4:43.04 |
357 |
4 |
Mie Astrup Dresler |
1996 |
9622AJ |
HILLERØD |
|
50m |
4:41.91 |
618 |
5 |
Tatjana Hansen |
1997 |
9724AG |
SØNDERBORG |
|
50m |
4:42.35 |
203 |
6 |
Sofie Sørensen |
1997 |
9762AR |
GLADSAXE |
|
50m |
4:43.30 |
513 |
7 |
Katrine Drest Jørgensen |
1995 |
9544AS |
OSLF |
|
50m |
4:53.78 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
193 |
1 |
Iben Helstrup Jensen |
1996 |
9674AA |
GLADSAXE |
|
50m |
4:41.30 |
373 |
2 |
Simone Kronborg Riis |
1997 |
9786AN |
HILLERØD |
|
50m |
4:41.23 |
177 |
3 |
Louise Delani |
1984 |
8414AA |
GI40HERMES |
|
50m |
4:41.14 |
423 |
4 |
Emilie Eskildsen |
1997 |
9792AA |
KØGE |
|
50m |
4:40.70 |
509 |
5 |
Hanne Welinder |
1995 |
9594AC |
OSK |
|
50m |
4:40.74 |
377 |
6 |
Caroline Brostrup Jensen |
1997 |
9732AB |
KORSØR |
|
50m |
4:41.18 |
502 |
7 |
Josefine Møller Jeppesen |
1995 |
9598AE |
OSK |
|
50m |
4:41.23 |
575 |
8 |
Karen Tanderup Hansen |
1996 |
9654AS |
SLAGELSE |
|
50m |
4:41.47 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
304 |
1 |
Mette Meyer |
1995 |
9512AF |
HØRSHOLM |
|
50m |
4:39.78 |
650 |
2 |
Louise Møller Jessen |
1997 |
9704AE |
TRITON B |
|
50m |
4:39.39 |
101 |
3 |
Sara Fogh Myrup |
1997 |
9798AF |
BIRKERØD |
|
50m |
4:38.64 |
406 |
4 |
Hannah Nissen |
1997 |
9754AD |
KVIK |
|
50m |
4:38.12 |
36 |
5 |
Lise L. Nielsen |
1996 |
9634AG |
AALBORG |
|
50m |
4:38.52 |
198 |
6 |
Laura Strøm Pedersen |
1995 |
9538AA |
GLADSAXE |
|
50m |
4:39.01 |
607 |
7 |
Camilla Hansen |
1995 |
9592AD |
SK-SYD |
|
50m |
4:39.62 |
390 |
8 |
Iben Grundtvig |
1997 |
9762AK |
KVIK |
|
50m |
4:39.85 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
410 |
1 |
Ida Schütt |
1996 |
9642AI |
KVIK |
|
50m |
4:36.07 |
396 |
2 |
Monique Johansen |
1994 |
9426AF |
KVIK |
|
50m |
4:33.55 |
77 |
3 |
Maj Howardsen |
1997 |
9798AD |
ALLERØD |
|
50m |
4:27.92 |
766 |
4 |
Mathilde Riis Sørensen |
1988 |
8888AA |
WEST SWIM |
|
50m |
4:20.52 |
14 |
5 |
Line Jørgensen Bruun |
1995 |
9544AF |
AALBORG |
|
50m |
4:22.71 |
98 |
6 |
Sara Krog Christoffersen |
1996 |
9682AF |
BIRKERØD |
|
50m |
4:31.12 |
697 |
7 |
Amanda Sandager |
1995 |
9598AI |
VI39 |
|
50m |
4:34.78 |
25 |
8 |
Julie Sundahl Jakobsen |
1995 |
9526AM |
AALBORG |
|
50m |
4:36.81 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
161 |
1 |
Isabel Brylov |
1994 |
9452AJ |
GI40HERMES |
|
50m |
4:35.85 |
15 |
2 |
Maja Jørgensen Bruun |
1995 |
9554AF |
AALBORG |
|
50m |
4:32.34 |
750 |
3 |
Mathilde Pugholm Hvid |
1990 |
9054AD |
WEST SWIM |
|
50m |
4:25.98 |
37 |
4 |
Mie Ø. Nielsen |
1996 |
9662AF |
AALBORG |
|
50m |
4:11.31 |
408 |
5 |
Julie Brøndum Petersen |
1994 |
9456AG |
KVIK |
|
50m |
4:22.30 |
317 |
6 |
Julie Lunau |
1995 |
9528AH |
JYLLINGE |
|
50m |
4:29.91 |
188 |
7 |
Amalie Hansen |
1995 |
9526AD |
GLADSAXE |
|
50m |
4:34.77 |
364 |
8 |
Stephanie Hansen |
1996 |
9622AA |
HILLERØD |
|
50m |
4:36.48 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
643 |
1 |
Megan Forslund Hansen |
1997 |
9702AC |
TRITON B |
|
50m |
4:34.80 |
13 |
2 |
Maria Bjørnbak Bostrup |
1997 |
9766AC |
AALBORG |
|
50m |
4:31.56 |
285 |
3 |
Amalie Østrup |
1997 |
9708AL |
HORSENS |
|
50m |
4:23.00 |
120 |
4 |
Lotte Friis |
1988 |
8898AA |
HERLEV |
|
50m |
4:04.68 |
78 |
5 |
Julie Aglund Lauridsen |
1996 |
9692AF |
ALLERØD |
|
50m |
4:21.62 |
130 |
6 |
Maria Bastiansen |
1995 |
9504AD |
FARUM |
|
50m |
4:29.82 |
459 |
7 |
Ditte Johansen |
1994 |
9452AH |
LYNGBY |
|
50m |
4:34.27 |
115 |
8 |
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
8996AB |
FREM |
|
50m |
4:36.18 |
Oprettet af WinGrodan 1.19.16 |
Udskriftsdato |
13 juli 2012 |
Licens til Swim Team Esbjerg |
Udskriftstidspunkt |
09:18 |
|